תפריט ראשי
ראשי: ראיונות | כתבות | חדשות
סקירות: אלבומים | DVD | הופעות
סצינה: אירועים | תמונות | פורומים
שונות: עדכונים | סרטים | וידאו
אודות: המגזין | צוות האתר
פרסום: אירוע \ באנר | חדשות
DPS
Strangekindofwoman
Feed Us Go English Visit Our Facebook Page Visit Our MySpace Profile
:: סקירות אלבומים ::

לאתר הרשמי: לחצו כאן
חברת תקליטים: הוצאה עצמית


רשימת השירים:

01. Sally
02. Conclusions
03. Star Quality
04. Surrender
05. Hunt
06. You Say
07. I Smile

12/02/2009
Carusella - Carusella
מאת: איתי פרייז


לאחר ששמעתי מספר מחברי מדברים על הרכב ישראלי שמזכיר את ה-White Stripes רק הרבה יותר מטאלי, יצר הסקרנות דרש ממני להקשיב לאלבום הזה, וגילוי נאות הוא שעשיתי זאת בלי יותר מדי תקווה שכן אני מעריץ קטן מאוד של ה-White Stripes שנשמעים לי מאולצים, טרנדים מדי ולא אמינים בעליל. עבדכם הנאמן ניגש לשמיעת האלבום של Carusella בפסימיות קלה וזהירה, אבל אני חייב לומר שכל המחשבות הרעות התבדו והתעופפו מהחלון מהתו הראשון באלבום הזה.

יותר מזה אני יכול להגיד בשקט שאם 2 הלהקות היו מופיעות באותו מקום, אז White Stripes היו מרגישים כמו הילד הקטן והמפוחד שמוטבע בשירותים בבית הספר ע"י Carusella, הבריון הפסיכופט עם הצחוק החולני המתגלגל... Carusella הוא הרכב ישראלי בו חברים תמר אפק הגיטריסטית והזמרת (לשעבר Ed) וגיא שכטר המתופף והזמר (גם הוא לשעבר מ-Ed, קרוזנשטרן, פארחוד - הרכב הכליזמר האלטרנטיבי, Monotonix וגם Flying Baby) - המוזיקה שלהם נעה בין הארדקור שובר ועצבני לפאנק וסטונר במסגרת נויז משובח.

הזוג הזה מצליח לייצר אנרגיות פשוט בלתי נגמרות, ובשונה מהלהקה האמריקאית הם לא משעממים לרגע ולא נשמעים כאילו הם זקוקים לעוד כלים. מעבר לכך, כשהזוג הזה עומד על במה עושה רושם שהוא שם בשביל עצמו - ולא בשביל אף אחד אחר. זה מרגיש כמו טקס פורקן שבטי ועצבני, כאילו הבמה היא הפסיכולוג הכי טוב שהם יכלו למצוא. השיר שפותח את האלבום הוא "Sally" - זה נשמע כמו שילוב של Jesus Lizard ו-Sonic Youth כשאפק מזכירה את הקול המבולבל \ כועס ש-Kim Gordon עשתה עליו קריירה, כאשר הריפים שוברים ובאותו הזמן שומרים על מסגרת הגיונית של מתח בשיר המצוין הזה.

"Conclusions" מדבר על הדרך היהודית ונשמע כמו שילוב של Oneida והאלבום האחרון של Killing Joke עם Dave Grohl - מדובר בשיר שבו אפשר להרגיש את רמות התיאום והדינאמיקה המטורפת של הזוג הזה, עם התיפוף של שכטר שיושב אגרסיבי ומדויק. אז מגיע השיר הטוב באלבום לדעתי, "Star Quality", שהוא פשוט פצצת אנרגיה וכשאפק צורחת "There is no star quality there's just the way you look at me" הרגשתי צמרמורת בכל הגוף, כמו גל של פרנויה שמזדחלת לעצמות ועוטפת אותך בשיחים דוקרניים.

השיר "Hunt" ממשיך באנרגיות החייתיות של ההרכב, ו-"You Stay" קצת מאט את הקצב ומראה כמה תסכול ועצבים יכול זוג אחד לשחרר, גם מחוץ למסגרות משפחתיות כל שהן. "I Smile" שסוגר את האלבום הקצר והמעולה הזה מתחיל כמו משהו של Blonde Redhead בגיטרה נקייה ומלודית ותיפוף שבונה את עצמו לאט, עם השירה של אפק בקול גבוה שהופך לאחר מכן לאגרסיבי ומלא בנויז. לסיכומו של דבר, זה הוא אחד מהאלבומים הכבדים היותר טובים ששמעתי מלהקה ישראלית והוא מצטרף לגל העולה במטאל והאלטרנטיב הישראלי של להקות שעושות את זה לא פחות טוב מאלה שמעבר לים. הדבר היחיד שיש לשפר פה זאת ההפקה שלעיתים מרגישה שטוחה מדי - אבל למי אכפת כשהאנרגיות תוססות ברמה הזאת. מומלץ בחום לאוהבי ה-Grunge, ה-Noise וה-Hardcore - מסתבר שבישראל יש ייצוג איכותי גם של אלה.

[ פרסם תגובה / קרא תגובות (5) ]
:: ניווט ::

[#] [A] [B] [C] [D] [E] [F] [G] [H] [I] [J] [K] [L] [M] [N] [O] [P] [Q] [R] [S] [T] [U] [V] [W] [X] [Y] [Z]

:: שתפו ::
FaceBook MySpace Twitter Email This
:: חיפוש במגזין ::
 
:: סקירות אלבומים ::

Limp Bizkit – Still Sucks

Ex Deo – The Thirteen Years of Nero

Eternal Struggle – Year Of The Gun

Carcass – Torn Arteries

Iron Maiden - Senjutsu

King of Asgard - Svartrvidr
>> סקירות נוספות <<

:: עדכונים ::

כתבה:
כפירת הארציות

ראיון:
תעשו לאחרים - ראיון עם Gabriel Franco, סולן וגיטריסט להקת Unto Others

סקירת הופעה:
אוזניים מצלצלות, רגליים קורסות, מתי שוב?! - סקירת פסטיבל המטאל הישראלי IMF

כתבה:
חוגגים עם הלא קדושים - 5 סרטי אימה מומלצים לגרסה הכשרה של Halloween

כתבה:
האלבומים שעשו אותנו – עם חברי להקת Subterranean Masquerade

כתבה:
קדימה אל העבר – על גל להקות ה NWOTHM
>> עדכונים נוספים <<
:: אירועים ::
[23/12/2021]
Scardust's NIGHTWISH Tribute
[01/12] חג האור-פנד-לנד המסורתי חוזר!
[02/12] פסטיכסאח MMXXI ירושלים
[04/12] The prog variant
[09/12] Arallu in Tel Aviv
[09/12] Scene goes Wunder 2.0
[30/03] Samael בהופעה אחת בישראל
[24/04] Dark Funeral בהופעה בישראל
[26/10] Tiamat - בהופעה אחת בישראל
>> לפרסום בלוח אירועים <<
:: כל הזכויות שמורות © מגזין מטאליסט 2002-2014 ::                                                                                :: אתר זה מיוצג על-ידי אילון, אגרט ושות' עורכי דין ::