תפריט ראשי
ראשי: ראיונות | כתבות | חדשות
סקירות: אלבומים | DVD | הופעות
סצינה: אירועים | תמונות | פורומים
שונות: עדכונים | סרטים | וידאו
אודות: המגזין | צוות האתר
פרסום: אירוע \ באנר | חדשות
Strangekindofwoman
Strangekindofwoman
Feed Us Go English Visit Our Facebook Page Visit Our MySpace Profile
:: סקירות אלבומים ::

רשימת השירים:

1. Kagemni
2. Luna Moth Speaks
3. Tauti


ציון:

23/08/2007
Totem - EP
מאת: איתיי פרייז


Totem, כבר הספיקו לשנות את שמם ל-Jex Thoth מאז שה-EP הזה יצא, אבל מה שחשוב הוא שהם עושים דום פסיכדלי שכולל גיטרות מונמכות, אבל ללא ספק מי שמורגשת כאן הכי הרבה, ומי שיחסית מייחדת את הלהקה היא הזמרת Jex Thoth שמעבירה תחושה של מרק שמערבב את ג'אניס ג'ופלין מתובלת בהגשה של אוזי אוסבורן של Black Sabbath המוקדמים .

חלק מחברי הלהקה, אלו שמנגנים ב-EP הזה, כבר הספיקו להיפרד מהלהקה, ביניהם הגיטריסט זיק ווד, שעשה עבודה מעולה כאן. הוא עבר ללונדון והוחלף בסילאס פיין, המתופף ג'וני די הצטרף ללהקה והשאיר לזודיאק את עבודת הקלידים וההמונד, וגרים ג'ים על הבס. ה-EP הוא הראשון של הלהקה שמגיעה מקליפורניה וההשפעות בו ברורות: Black Sabbath ,Pentagram ו-Candlemass בתוספת המון פסיכדלייה מההמונד ומהגיטרה המובילה.

הסאונד שלהם נשמע בדיוק כמו בשנות ה-70 בהקלטות וינטג'. הדבר היחידי הוא שהטקסטים שלהם קצת יותר מדי בעולם הפנטזיה בשבילי, למרות זאת ההגשה החזקה של Jex והפסיכדליות של הלהקה שעל סף הפרוגרסיב גורמת לEP להישמע אחיד ,זורם משיר לשיר ואפי במובנים מסוימים. השיר שפותח את ה-EP הוא "Kagemni", שנפתח בריף דומי איטי על גיטרה מונמכת, תיפוף שמתגבר לאט לאט והשירה העוצמתית של Jex. אז נכנסות הגיטרות הפסיכדליות במשחקי ווה ווה על גיטרה מדוסטרשת היטב ושנות ה-70 קמות לתחייה ב-2007 כש-Jex נותנת הרגשה בשירה שלה שזאת איזה מחווה לזמרות מאותה תקופה, כמו ג'ניס ג'ופלין או גרייס סליק (Jefferson's Airplane) רק בגרסה הדומית ואפלה.

השיר הבא הוא "Luna Moth Speaks" שנפתח כמו פרוג רוק סבנטיז טיפוסי בקלידים תיאטרליים ועובר מהר מאוד חזרה לדום האיטי ולגרון העמוק של Je, כאן נכנס סולו פסיכדלי פשוט ויפה של זיק ווד עם גיטרה מלאה בריוורב. לבסוף, סוגר את ה-EP השיר "Tauti", אורכו 10 דקות והוא נפתח בליין המונד כנסייתי על דום שמושפע מאד מ-Pentergram. הגיטרה המובילה מקשטת את השירה של Jex, שנוטשת את התמונה בדקה החמישית ומשאירה את הבמה לקלידים ולגיטרות, ללא התופים. כל זה עוזר ליצור עולם פסיכדלי חדש שמגיע מאותם מקומות ש-Pink Floyd אהבו לבקר כשעשו את האלבום Ummagumma.

קצת אחרי התופים חברי הלהקה חוזרים במלוא המרץ וההתחרעות פה היא במלוא מובן המילה. מדובר כאן בג'אם דום פסיכודלי מהרמה הגבוהה ביותר, כזה שישביע כל מי שאוהב Black Sabbath קלאסי ונהנה גם מהסטונר והסטונר הדום העכשווי של היום. Totem או Jex Thoth או איך שהם לא יחליטו שהשם הבא שלהם יהיה, עושים בסך הכל עבודה טובה - הם לא מחדשים הרבה ובכל זאת שומרים על עניין לאורך כל ה-EP, שהוא בסך הכל הראשון שלהם. אני כבר מצפה לעוד, ובינתיים ממליץ בחום לאנשי Black Sabbath ,Pentagram ,Witchfinder General ודומיהם.

[ פרסם תגובה / קרא תגובות (3) ]
:: ניווט ::

[#] [A] [B] [C] [D] [E] [F] [G] [H] [I] [J] [K] [L] [M] [N] [O] [P] [Q] [R] [S] [T] [U] [V] [W] [X] [Y] [Z]

:: שתפו ::
FaceBook MySpace Twitter Email This
:: חיפוש במגזין ::
 
:: סקירות אלבומים ::

Limp Bizkit – Still Sucks

Ex Deo – The Thirteen Years of Nero

Eternal Struggle – Year Of The Gun

Carcass – Torn Arteries

Iron Maiden - Senjutsu

King of Asgard - Svartrvidr
>> סקירות נוספות <<

:: עדכונים ::

כתבה:
כפירת הארציות

ראיון:
תעשו לאחרים - ראיון עם Gabriel Franco, סולן וגיטריסט להקת Unto Others

סקירת הופעה:
אוזניים מצלצלות, רגליים קורסות, מתי שוב?! - סקירת פסטיבל המטאל הישראלי IMF

כתבה:
חוגגים עם הלא קדושים - 5 סרטי אימה מומלצים לגרסה הכשרה של Halloween

כתבה:
האלבומים שעשו אותנו – עם חברי להקת Subterranean Masquerade

כתבה:
קדימה אל העבר – על גל להקות ה NWOTHM
>> עדכונים נוספים <<
:: אירועים ::
[24/04/2022]
Dark Funeral בהופעה בישראל
[01/12] חג האור-פנד-לנד המסורתי חוזר!
[02/12] פסטיכסאח MMXXI ירושלים
[04/12] The prog variant
[09/12] Arallu in Tel Aviv
[09/12] Scene goes Wunder 2.0
[23/12] Scardust's NIGHTWISH Tribute
[30/03] Samael בהופעה אחת בישראל
[26/10] Tiamat - בהופעה אחת בישראל
>> לפרסום בלוח אירועים <<
:: כל הזכויות שמורות © מגזין מטאליסט 2002-2014 ::                                                                                :: אתר זה מיוצג על-ידי אילון, אגרט ושות' עורכי דין ::