תפריט ראשי
ראשי: ראיונות | כתבות | חדשות
סקירות: אלבומים | DVD | הופעות
סצינה: אירועים | תמונות | פורומים
שונות: עדכונים | סרטים | וידאו
אודות: המגזין | צוות האתר
פרסום: אירוע \ באנר | חדשות
DPS
DPS
Feed Us Go English Visit Our Facebook Page Visit Our MySpace Profile
:: סקירות אלבומים ::

לאתר הרשמי: לחצו כאן


רשימת השירים:

01. Cult
02. By The Numbers
03. Raw
04. BH
05. Open Your Minds
06. Psychos
07. The Prophecy
08. Deep Cobble
09. Anger
10. The Time Has Come


ציון:

01/02/2008
Mahavatar - From The Sun, The Rain, The Wind, The Soil
מאת: איתי פרייז


Mahavatar הוקמה בניו יורק, ארה"ב, על ידי הסולנית ליזה חסן, וכן - אם השם נשמע לכם קצת קרוב הביתה אז זה נכון מאוד, ליזה מגיעה מארצנו שטופת השמש והמלחמות הבלתי פוסקות. המוזיקה של הלהקה מושפעת מאוד מהמלודיות הערביות וההודיות שהיא הביאה איתה להרכב, ובכלל ממוזיקה שבטית ממקומות שונים בשילוב עם מטאל נותן בראש וריפים מעולים.

ליזה הגיעה לניו יורק בתור מתופפת ואחרי תקופה של ג'אמים בסטודיו בניו יורק היא התחילה לבחון מוזיקאים שיעבדו איתה על החומר שלה - דבר הוביל לדבר והיא הפכה לסולנית. לאחר מכן ליזה מצאה את הבסיסטית סימון מריה רפאקז ואת המתופף T Bone Motta, כאשר את הגיטריסטית קרלה וויליאמס שמגיעה מג'מייקה הכיר לליזה ידידה ניק אנש מלהקת האינדסטריאל KMFDM. לבסוף הצטרף הגיטריסט הישראלי שחר מינץ.

הטקסטים של הלהקה עוסקים בנושאים כמו חופש הביטוי, חופש הבחירה, אנטי גזענות והסכנה שבדת. המסרים של הלהקה חיוביים מאוד, למרות שממבט בעטיפה אפשר לחשוב שהיא כועסת וזועמת. כמו כן, אי אפשר שלא לשים לב למסרים המאוד רוחניים שבטקסטים ולכיוונים חיוביים שאליה הלהקה חותרת. היא לא מחפשת להיראות אפלה וקשוחה אלא להפיץ מסרים חיוביים וטובים ובאותו זמן לספק מוזיקה אנרגטית, מגוונת ואגרסיבית - והיא עושה זאת בהצלחה יתרה.

Mahavatar כבר הספיקה להופיע בוודסטוק האירופאי - במיקום שנמצא על גבול פולין וגרמניה - וקיבלה תגובות חיוביות רבות. ב-2007 יצא האלבום From The Sun, The Rain, The Wind, The Soil בלייבל Escape Music. אפשר למצוא בו השפעות רבות, החל מפרוגרסיב אבל עד ניו מטאל לגות' לדת' מטאל ואפילו לאינדסטריאל - וכל זה חוץ מההשפעות השבטיות הערביות וההודיות שהזכרתי.

את האלבום פותח השיר "Cult" בריף אגרסיבי ואיכותי שמזכיר את Orphaned Land. משם ליזה תופסת פיקוד כאחת הסולניות היותר אגרסיביות שניתן להעלות על הדעת, כאשר במהלך הדרך מקבלים סולו מצוין א לה ג'רי קנטרל של ווילאמס. השיר שמגיע לאחר מכן נקרא "By The Numbers" והוא מדבר על השואה באופן כללי. השיר נפתח בליין בס גרובי עצבני ושוב מרשים עם השירה העצבנית והמצוינת של ליזה שמנווטת בין שירה גרונית לנקייה בקלות רבה.

אז מגיע "Raw", אחד השירים היותר טובים באלבום לדעתי - שילוב כמעט מושלם בין אגרסיביות טהורה למלודיה נקייה כשבאמצע השיר נכנסים סוג של סקרצ'ים. זה עובד מעולה ובמיוחד בסוף השיר, כאשר ליזה שרה מלודיה בסגנון שמזכיר את מה שמריאן פייתפול עשתה ב-"The Memory Remains" של Metallica רק יותר מוצלח.

"BH" מזכיר לי את "Vol.3" של Slipknot, עם גרוב חותך וצרחות של גיטרה. "Psychos" נפתח בריף דת' מטאל קלאסי וצרחת-על של ליזה, אשר לאחריה הוא הופך לשיר ניו מטאל מעולה עם מוטיבים ערביים. "The Prophecy" הוא זעקה נגד כל מלחמות הדת למיניהן, הוא מתחיל כשיר דום והופך למשהו כאוטי ושובר עצמות שאני אפילו לא מצליח לתחום לשום ז'אנר. "Anger" נפתח בליין בס שמזכיר את Primus וליין גיטרה שנשמע כמו מלודייה אירית עממית על דיסטורשן - בזה משולבת העוצמתיות של השירה של ליזה שבנוסף גם יושבת בול על התופים.

השיר שסוגר את האלבום ולטעמי גם המוצלח ביותר הוא "The Time Has Come", בו שואלת ליזה האם אנחנו צריכים לחכות להתקפה מהחלל בשביל להבין שכולנו שווים, כולנו באנו מאותו מקום וצריך לחיות בשלום אחד עם השני. באמצע השיר מקבלים C-Part מעולה, סולו בס שמושפע ממוזיקה הודית ואחת הכניסות הכי מגניבות ששמעתי. האלבום הזה הופק על ידי הלהקה והוא נשמע מעולה, מספיק כדי שלא יצא לי מהמערכת מהרגע שקיבלתי אותו. אני ממליץ בחום לכולם לתת לו הקשבה ואני מבטיח שלא תתאכזבו. לא לבעלי טעם מצומצם ושמרני, אבל לאחרים הוא מגוון ברמות שכל אחד יוכל למצוא בו משהו טוב.

[ פרסם תגובה / קרא תגובות (9) ]
:: ניווט ::

[#] [A] [B] [C] [D] [E] [F] [G] [H] [I] [J] [K] [L] [M] [N] [O] [P] [Q] [R] [S] [T] [U] [V] [W] [X] [Y] [Z]

:: שתפו ::
FaceBook MySpace Twitter Email This
:: חיפוש במגזין ::
 
:: סקירות אלבומים ::

Shape of Despair - Return to the Void

Undeath – It's Time.. To Rise from the Grave

Tomorrow’s Rain – October Night in Tel Aviv – Live in Barby

Tetrarch - Unstable

Zornheym - The Zornheim Sleep Experiment

Ministry – Moral Hygiene
>> סקירות נוספות <<

:: עדכונים ::

סקירת הופעה:
משדרגים את הקור - סקירת הופעת הלהקות Revision The Dream ו BRCDS

ראיון:
המגפה כבר לא בולעת השמש - ראיון עם Mikko Kotamaki, סולן להקת Swallow The Sun

ביקורת סרט:
סקירת הסרט: Metal Lords

סקירת הופעה:
הקרקס הנודד - סקירת הופעתה של Subterranean Masquerade במועדון הגאגרין

כתבה:
אלבומי ההופעות הגדולים של Tomorrows Rain

ראיון:
גן העדן האבוד – ההתחלה - ראיון עם גרגור מקינטוש, גיטריסט להקת Paradise Lost – חלק שני
>> עדכונים נוספים <<
:: אירועים ::
[05/07/2022]
Alestorm Live in Israel
[25/05] הופעת השקה Mental Fracture - Disaccord
[26/05] Black Magic Across Tel Aviv
[27/05] MTRCD ☆ Walk into the Flames
[28/05] Walkways + Subterranean Masquerade | Haifa
[29/05] Soen live in Israel
[07/06] Epica in Israel
[11/06] HAIFA BEATDOWN - ETERNAL STRUGGLE, DPS, HER LAST SIGHT, VIOLATE INNER AMENDS
[18/06] StormbounD - DECEMBER release show
[25/07] Behemoth in Israel
[09/08] Arch Enemy Live in Israel
[15/08] Kreator in Israel
[03/09] Dark Funeral בהופעה בישראל
[26/10] Tiamat - בהופעה אחת בישראל
[12/11] Samael בהופעה אחת בישראל
>> לפרסום בלוח אירועים <<
:: כל הזכויות שמורות © מגזין מטאליסט 2002-2014 ::                                                                                :: אתר זה מיוצג על-ידי אילון, אגרט ושות' עורכי דין ::