בערב ממוצע ושגרתי ישבו להם ארבעה חברים בחורבה באיזור רחובות ושתו להנאתם בירה. כשאלכוהול רב זורם בעורקיהם הגו את הרעיון המופלא – להקים כת של ממש של אחוות בירה. למילה כת ישנה משמעות לא חיובית במיוחד כדוגמת כת השטן, כת המוניס, אקרופוליס החדשה וכו.. אך מטרת האחווה היא ללקט אליה את כל מי שבירה היא דרך חיים בשבילו ולהבליט את הצד השמח והחיובי כשברקע מושמעת המוזיקה המתאימה. האחווה אוספת בדרכה אנשי שוליים מכל עבר ומכניסה אותם לסוג של מסגרת תוך שמירה על כלל חשוב – אין סמים.

העניין כולו סובב סביב חברות אמיתית תוך שמירה על שוויון מוחלט בין כל האנשים ואירגון מפגשים על בסיס קבוע. בשלב זה מונה האחווה כ-100 חברים שכולם כמובן מעל גיל 18 מן הסיבה הברורה שיש חוק במדינת ישראל האוסר על הגשת אלכוהול לקטינים. האחווה דוגלת בערכי חינוך והתנהגות מסויימים כגון חברות אמת, עזרה הדדית, ושיתוף. הייתי עד לפחות למקרה אחד שבו חברות האמת הזו הוכיחה את עצמה כאשר אחד מחברי האחווה אירגן אירוע מטאל בירושלים וזכה לנוכחות כמעט מלאה של כל חברי אחוות הבירה. היה יפה מאוד לראות את רובם מגיעים להביע תמיכה ופרגון בחברם שעל הבמה. לא מזמן יצאה החבורה לטיולי בירה בכנרת ובחרמון והתאגדה לעשות על האש ביער בן שמן שליד ירושלים. כמובן שהאחווה רק מחפשת סיבה למסיבה ויום הולדת הוא סיבה למסיבה.

על מנת להיות חבר באחוות הבירה עלייך להישבע אמונים לאחווה. אתה נבדק ע"י כמה חברים שבודקים אם אתה מתאים לאחווה, ואחת מהמנהלות מקריאה לך את השבועה. אתה חוזר אחרייה וברגע שסיימת אתה מוריד חצי ליטר בשלוק. ואז אתה חותם על המגילה. והופך להיות חבר קבוע ב-B.O.B

לחבר'ה הללו יש תורה של ממש או כפי שהם קוראים לה – עשרת הדיברות:
1. בירה מעל הכל
2. אל תעשה לך משקה אחר
3. אל תשפוך בירה לשווא
4. כבד בבירה את אביך ואת אמך
5. אל תחמוד בירה של חברך
6. חלוק בירה עם חברך
7. אהבת את בני בירתך כמוך
8. זכור את יום הבירה לקודשו
9. לא תאמר לא לבירה
10. לא תחלל את המקדש באי שתייה

מאחר ואחוות הבירה דוגלת מן הסתם בשתיית בירה תאלצו לוותר על כל משקה אלכוהולי אחר, לפחות במפגשי הקבוצה ולכן הגיוני שיהיה סעיף שקורא לשתות רק את המשקה הנכסף (או החום\זהוב אבל למה להיתפס לקטנות). את הסעיף שאומר "אל תשפוך בירה לשווא" צריך להסביר מעט יותר לעומק מפני שהמשמעות שלו מעט שונה ממה שמשתמע בקריאה ראשונית. אני חייב לציין שזה "החוק" שהכי מצא חן ביעניי, למה? כי הוא אומר בפשטות רבה. שתה עד שאתה מרגיש סבבה ולא עד שאתה מאבד את ההכרה ומקיא את נשמתך ובעצם "שופך בירה לשווא". גם הסעיף "חלוק בירה עם חברייך הוא סעיף נחמד שאומר שאם אחד מן החברים מגיע למצב שאין לו אופציה לרכוש בירה מפאת חוסר אמצעים אז אחיו יעזרו לו ולא מתוך חובה אלא מתוך רצון. כמו שעזרו לך – אתה תעזור גם. ואז זה יחזור אלייך בעתיד וחוזר חלילה.

הסעיף "זכור את יום הבירה לקודשו" מדבר על ימי שישי, שבהם חברי האחווה נפגשים במשכנם, מועדון הדנג'ן שביפו (בעיקר בחורף – אבל עכשיו בקיץ עדיף מקום יותר פתוח) ועושים מסיבה שהנושא העיקרי שלה הוא איך לא – בירה! אם זה פולק מטאל או שירי בירה של להקות כמו אנקל טום, טאנקארד ועוד, משחקי בירה (BeerBong) זהו משחק שבו חבר אקראי עובר בין החוגגים ומשקה אותם בבירה בעזרת בקבוק עם צינור ועוד… יש חובה להופיע לכל מפגש. אם אתה מחסיר 3 מפגשים רצופים ובלי תירוץ טוב אתה עלול לעוף מהאחווה.

הרעיון הגיע למצב שבו הוא מתפתח גם מחוץ לגבולות הארץ, וכשחושבים על זה בסה"כ זה דיי מובן, כמו שמטאל זו שפה בינלאומית ואם תסעו לפאב בחו"ל יש מצב טוב מאוד שתראו איטלקים לצד גרמנים לצד ישראלים לצד אמריקאים רוקדים ונהנים מן המוזיקה המשותפת כך גם הבירה היא מעין שפה בינלאומית והיא זו שמאחדת את חברי האחווה ברחבי העולם.הפורום באתר ה-B.O.B כתוב באנגלית על מנת לחבר בין הישראלים ובין אנשים מהעולם כדוגמת חבר'ה מגרמניה הודו(!) מכסיקו פורטוגל וארה"ב שהקימו קבוצות על אותו עיקרון.

ב-27.5 תערך מסיבה לרגל שנה להיווסדה של אחוות הבירה בה יחזרו חברי האחווה למקדש שהוא בעצם חורבה באיזור רחובות ויקיימו במקום מסיבה לצידי מדורה ויערכו חידוש שבועה. כל אחד שרוצה להיכנס לאחווה אחרי שהוחלט אם הוא מתאים יעמוד מול נינה שתקרא לו את מה שכתוב במגילה ואז הוא יצטרך להוריד חצי ליטר בשלוק ולחתום על המגילה. לרוויה!