החל מהיום, צפוי להיות מגזין "מטאליסט" שונה ממה שהכרתם עד היום. הדבר יהיה ברור לכל מי שיכנס לאתר, ויתבטא בכמה דברים. קודם כל, כמות התכנים תהיה גדולה מזו שעלתה בתקופה האחרונה, האתר יעלה ראיונות עם הלהקות הבולטות בארץ, הראשונה שבהן, זו עם Betzefer, כבר עלתה לאוויר, אבל יש עוד בקנה, חלקן כבר מוכנות, שיתנו מידע ועדכונים לגבי הלהקות המובילות בארץ. מלבד כך, המגזין יכסה כמעט כל אירוע בעל משמעות בסצנה המקומית, מתוך מטרה לתת חשיפה לסצנה הפעילה שקיימת.

כמו כן, כמות סקירות הדיסקים באתר תגדל באופן כזה שתוך זמן לא רב אני מצפה כי הכמות הנוכחית של ביקורות באתר תוכפל. כלומר, המגזין יעשה מאמץ לכסות כל אלבום חדש שראוי לכיסוי (וגם כאלו שלא ממש ראויים…), מתוך מטרה להביא חוות דעת אובייקטיבית ועניינית לקוראים.

יחד עם דברים אלו, האתר גם יכנס לכיוון שבו היה פחות פעיל בעבר, כל שבוע יעלה לפחות ראיון אחד עם להקה מחו"ל, מתוך מטרה להביא ראיונות מעניינים עם מיטב הלהקות הפועלות כיום בז'אנר, וכשאני אומר ז'אנר, כוונתי למובן הרחב של המילה, שום סגנון ספציפי בתוך הז'אנר לא יוזנח, החל מלהקות Thrash קלאסיות כמו Nuclear Assault ועד להקות Hard-Core וותיקות כמו Biohazzard.

ידוע לי שהאתר רכש לו, בצדק או שלא בצדק (ואין לי כוונה להתקרב לדיון הזה), מתנגדים רבים, ולכן אומר מספר דברים בנושא:

אני רוצה להדגיש נקודה חשובה: מגזין "מטאליסט" הוא גוף נפרד לחלוטין מכל נושא ההפקות, אין למגזין כל קשר לפסטיבל עבר כל שהוא, מטרתנו היא לכתוב על מטאל, לתת בימה ללהקות מטאל ישראליות, גם כלפי פנים ולאפשר להן להעלות חומרים שיזכו לחשיפה בין לאומית, וגם לתת למטאליסט הישראלי מידע שיעניין אותו לגבי להקות בעולם, בדיוק כמו כל מגזין מטאל בין-לאומי המכבד את עצמו. אין בכוונתי כרגע ליזום Wacken מקומי ואת המגעים עם Iron Maiden אשאיר לאנשים אחרים.

בשבועיים הקרובים יכנס האתר לפגרת Wacken קצרה (הגרסא הגרמנית), אבל את הכיוון החדש ניתן לראות כבר היום, עם כמות גדולה של תכנים חדשים שעלו לאוויר. במהלך השבועיים הקרובים יצטברו תכנים רבים נוספים, שיכללו מדור חדש, העוסק באולד סקול מטאל ויכתב ע"י מר חן "סאדוס", וכן ראיונות עם מספר להקות מחו"ל ועם סיום הפגרה, יכנס האתר לשגרה של העלאת תכנים חדשים מידי יום.

ברצוני להודות למי שאחראים לשינוי שעובר על האתר, אנשי חנות המטאל בתל אביב, שלקחו על עצמם את המשימה הלא קלה של העמדת האתר מחדש בתודעה המקומית וכן החליטו שאני האדם המתאים להצטרף לאופיר המנהל ולצוות האתר בניסיון לגרום לדברים לקרות.

אני מקווה שהקוראים של האתר יאהבו את הכיוון שאליו אנחנו הולכים, ואני יכול רק להבטיח, שהולך להיות פה מעניין.

Up The Irons
אלון מיאסניקוב
עורך ראשי