מאת: צוות מטאליסט

מזל טוב! השקנו החודש מדור חודשי חדש באתר – אלבומי המטאל החדשים. המדור החדש, שזה הפרק הראשון שלו, ירכז בכל חודש כמה מהאלבומים החדשים החשובים והבולטים שאמורים לצאת במהלך אותו חודש, מכל מגוון הז'אנרים והסגנונות המטאלים השונים. אז החודש, החל מאלבום חדש של Symphony X דרך Korpiklaani ועד Turisas, הנה מה שצפוי לנו:

ליעד קלופשטוק

Kypck – Ниже
Myspace

KYPCK למי שלא מכיר, היא להקת דום-מטאל פינית, ששרה ברוסית ומושפעת מהתרבות וההיסטוריה של מערב רוסיה (מקור שם הלהקה הוא שמה של עיר מפורסמת ברוסיה שהייתה מוקד מלחמה חשוב במלחמת העולם השנייה, והלהקה מתלבשת ומתאפיינת באלמנטים של הצבא האדום). הלהקה קיימת שלוש שנים בלבד, ולאחר שאלבומה הראשון העונה לשם Cherno זכה להצלחה יחסית, הלהקה חתמה ב-Century Media וכעת היא משחררת את אלבומה השני – Nizhe. הלהקה הודיעה כי האלבום יהיה יותר מהיר, יותר כבד ויותר אפל מקודמו. נחכה ונראה.

Cauldron – Burning Fortune
Myspace

Cauldron היא להקת הבי-מטאל קנדית, אשר הספיקה בארבע שנות קיומה להוציא את ה-E.P שנקרא "Into the Cauldron", ואת האלבום "Chained to the Nite", וכעת הם עומדים לפני שחרור אלבומם השני "Burning Fortune". הלהקה מתיימרת להיכנס לז'אנר ההבי-מטאל המסורתי, ומשווה את עצמה ללהקות כמו Iron Maiden, Judas Priest, Saxon, Def Leppard, וכו'. משהו באיזור הגל החדש של ההבי-מטאל הבריטי. אלבומם הראשון היה בינוני, וכעת הציפיות לא גבוהות, אך אין לדעת איזו הפתעה מתכננים לנו הקנדים האלו.


The Project Hate MCMXCIX – Bleeding The New Apocalypse (Cum Victriciis In Manibus Armis)

Myspace

אל תתנו לשם הארוך לבלבל אתכם, מדובר באחת הציפיות הגדולות (לפחות שלי) לחודש הקרוב. החבורה השוודית הזו אשר מנגנת משהו באיזור האינדסטריאל דת' מלודי, הוקמה ב-1998 על ידי החברים Lord K Philipson שניתן לראות את עבודתו באלבומים גם בגיטרה, גם בבס, וגם על הקלידים; ו- Jörgen Sandström – כן כן, הבסיסט הקודם של Entombed, שדווקא כאן הוא מתפקד כסולן ההרכב. הסינגל שהלהקה כבר שחררה מתוך אלבומם הקרב נקרא "Summoning Majestic War", והוא ללא ספק מעלה את רף הציפיות מהאלבום. מדובר בקו יותר כבד ואפל שלקחה הלהקה הזו מעבודתם הקודמת, אינדיסטריאל דת' משובח. אם עוד לא אמרנו, יש גם סולנית יפה בפרונט, אז בקיצור, מה צריך יותר מזה?


טל זכאי

Shining – VII – Född Förlorare
Myspace

הפסיכים השוודים Shining ובראשם Niklas Kvarforth חוזרים בסאונדטרק חדש לנגטיביות הנושא את השם Född Förlorare או “Born Loser”. עוד לפני שVI-Klagopsalmer יצא ב2009, הודיעו Shining שהם מתחילים להקליט את אלבומם השביעי, והבטיחו שהוא ייקח כיוון שונה מ Klagopsalmer, כאילו חזו מראש את הנפילה שהאלבום ינחל בהשוואה להוצאות הקודמות של הלהקה. לאחר שהרומן עם Osmose Productions תם, האלבום הנוכחי יצא בלייבל החדש של הלהקה, Indie Recordings, ונותר רק לקוות שShining יתעלו על עצמם.

Dornenreich – Flammentriebe
Myspace

Dornenreich האוסטרים שזנחו זה מכבר את סגנון הבלאק מטאל המלודי שאפיין אותם באזור סוף שנות ה90' לטובת סגנון האמביינט-רוק, כאשר אלבום הדגל שלהם היה אלבום המעבר בין שני הסגנונות, Her von welken Nächten משנת 2001, ככל הנראה חוזרים למקורות המטאליים באלבום שלדברם משחזר את הסגנון של האלבום המוצלח ביותר שלהם.

Vreid – V
Last.Fm

אלבום חדש ללהקה הנורווגית Vreid. החבר'ה מתחדשים בציוד הקלטה חדש, וגם בגיטריסט חדש- Stian "Strom" Bakketeig, שניגן עם שאר חברי הלהקה בעבר בלהקת Windir, יחד הקליטו את האלבומים המפוארים “1184” ו”Likferd”, מהלך המחזק את הלהקה כממשיכי דרכה של Windir לאחר מותו של Valfar.

Moonsorrow – Varjoina Kuljemme Kuolleiden Maassa
Myspace

כמעט 4 שנים מאז האלבום המלא האחרון של הלהקה, V: Hävitetty, אלופי הפאגאן בלאק מטאל חוזרים בהוצאה חדשה, Varjoina Kuljemme Kuolleiden Maassa או "As Shadows We Wander In The Land Of The Dead". את החומר הם מתארים כ"קר, כבד, ומוחץ" כאשר הליריקה עוסקת ב"התמודדות עם החיים לאחר סוף העולם, במצב שאין אור בסוף המנהרה".

Fen – Epoch
Myspace

ספק בלאק מטאל, ספק פוסט-רוק, ספק אמביינט- Fen הם המקבילה הבריטית לAgalloch, ואחרי הביקורות הנלהבות ל The Malediction Fields שיצא לפני שנתיים בדיוק, הציפיות גבוהות במיוחד מהאלבום החדש, Epoch שיוצא אף הוא בלייבל האוונגרדי והמוערך Code666.


אוראל להב

Devildriver – Beast
Myspace

שלוש שנים לאחר הוצאת אלבומם האחרון, Pray For Villians, שזכה לביקורות מעורבות, חוזרים חברי Devildriver לתת בראש עם מנה גדושה של דת' מטאל מלודי, על גבול המטאלקור. יחד עם המפיק Mark Lewis, שעבד בעבר עם שמות כמו Decide, All That Reamains, ו-Black Dahila Murder, נכנסו חברי הלהקה (שנותרו בהרכב פחות או יותר יציב לאורך השנים) להקליט את Beast. אם לשפוט על פי שירי הפרומו העצבניים ששוחררו להורדה חינמית ברשת, ואף גרמו לתקלה טכנית בשרתי Roadrunner Records עקב ריבוי הורדות, בהחלט שווה לשים לב אל Devildriver השנה.

Darkest Hour – The Human Romance
Myspace

לאחר שהצליחו לשמור על ההרכב הקיים לצורך אלבום נוסף, נכנסו חברי Darkest Hour להקליט את את The Human Romance. הם אמנם מוגדרים בתור דת' מטאל מלודי, אך את שורשי הדת' בקושי ניתן לזהות בין לחנים ממוצעים, שמשלבים ריפים אנמיים וחלשים על הגיטרות, שלא מצליחות בשום אופן לגבות את שאר חברי הלהקה. משהו לא טוב קורה ב-Darkest Hour מאז עזיבתו של Kris Norris, וניכר כי החילופים שנעשו בעמדת הגיטרות בתדירות נתנו אותותיהם בלהקה.


אלעד מיאסניקוב

Macabre – Grim Scary Tales
Myspace

הם לא חברי ה BAU (Behavioral Analysis Unit), הם לא מככבים ב Criminal minds (באחד משני צידי המתרס) פשוט יש להם סימפטיה מורבידית לרוצחים סדרתיים, המוניים או סתם מפלצות אנושיות. יש שמחשיבים אותם מאבות ה Grind וה Death מאחר והם פעילים כבר מ 1984. אחרי הפסקה של 8 שנים החבר'ה הלא כל כך שפויים מוציאים אלבום חדש שעוסק, איך לא ברוצחים סדרתיים, אך הפעם מדובר במפלצות שהיו פעילות במאות ה 13 עד ה 19 – גברים ונשים. השירים הפעם ארוכים יותר מהשירים הממוצעים של הלהקה כך שהאלבום יכול להיות אפילו מעניין יותר. מסקרן יהיה לשמוע את הביצוע של Countess Bathory של Venom.

Deicide – To Hell With God
Myspace

כמה שנאה אפשר לכתוב, לנגן ולהפיק למשך למעלה מ 20 שנה. Glen Benton וחבריו ל Deicide מוציאים עוד אלבום הנושא שוב שם שנוי במחלוקת. אני בטוח שבסופו של דבר איזה מתנקש קתולי פנאטי יפוצץ ל Glen איזה איבר בגוף או פשוט ימלכד לו את הרכב. האלבום החדש עתיד לצאת ב Century media יכלול 10 שירים בלבד אך אני בטוח כי זו תהיה חצי שעה אלימה, בועטת ונוטפת ארס כלפי כל מה שקדוש.

Ralf Scheepers – Scheepers
Myspace

אני מחפש קצת מידע על אלבום הסולו של סולן Primal fear (ולשעבר גם Gamma ray) ואני מוצא שהמשקה החביב אליו זה בקרדי וקולה!! למה כשאני מחפש מידע על אלבום אני ישר מקבל אימג' של השמן מ Little Britain מסתובב בלבוש מינימלי מעור, מתלונן שהוא ההומו היחיד בכפר ומזמין את המשקה הזה??
אני מקווה שזו טעות. לענייננו, Ralf מוציא ומוביל אלבום חדש ומארח בו סוללה של אומנים: "ripper" Owens כסולן באחד השירים, Snowy Shaw (Therion, Dream evil ועוד) מתופף, Mike Chlasciak (Halford, Sebastian Bach ועוד) יחד עם Kai Hansen ו Victor Smolski(לא צריך להציג אותם) כגיטריסטים ושותפו ל Primal fear Mat sinner. אני יכול רק להניח שמדובר באלבום Power עצבני בדומה ל Primal fear אך הרבה יותר מלודי ווירטואוזי לאור הנגנים המשתתפים בו.

Assassin – Breaking the Silence
Myspace

אין כמו ת'ראש גרמני ישן אבל השאלה היא האם כשהוא כבר לא ישן, אלה מודרני – הוא עדיין יהיה מהנה להאזנה? להקות אמריקאיות שהוציאו השנה (2010) אלבומים חדשים בחלקן הצליחו להפיל אותי מהכיסא וחלקן הפילו אותי למיטה לשנ"צ. מעניין מה החבר'ה הגרמנים שעובדים משנת 1983 יביאו אחרי הפסקה של 17 שנים בין האלבום האחרון שלהם מ 1988 והקמבאק שלהם ב 2005. הלהקה עוסקת בשלל נושאים ממלחמות ופוליטיקה ועד סתם צחוקים שילבה באלבום את הרצועה I like cola, רע זה לא יכול להיות.


יותם Deflier

Symphony X – Iconoclast
Myspace

הלהקה שהצליחה לדעתי לעשות מה שאף להקת Progressive Metal לא עשתה לפניה, וזה לשכנע את המעריצים שלה שלא הכל צריך להיות Progressive בחיים – אלא יש מקום גם לאלמנטים מטאליים אחרים, עשתה אלבום מעולה בשם Paradise Lost לפני חצי עשור בערך, שגרם למעריצים רבים להתאכזב (אם כי לא עד עמקי נשמתם) והביא להם המון מעריצים חדשים שעד כה לא היו מסוגלים לסבול את הכנופיה האמריקאית הזאת. אני מצפה שאלבומם החדש ימשיך את אותו הקו, לכל היותר ייטה לכיוון של The Odyssey מ-2003, אך לא באמת ייקח כיוון חדש ומפתיע, וטוב שכך.

Pestilence – Doctrine
Myspace

אני לא קונה את זה. האיחוד של אחת מלהקות ה-Death Metal הגדולות באירופה, והנטייה המעצבנת לנסות ולרצות את מעריצי ה-Oldschool Death Metal במקום לנסות וליצור מוזיקה מאתגרת כמו באחרית ימיהן המוזיקלית אי שם בשנות ה-90, פשוט הפכה את Pestilence לצל של עצמה. יש כאלה שיאהבו את האלבום האחרון שלהם, אך מי שחושב שזה מבין היצירות המעצבות של הז'אנר כמו שאלבומיהם הראשונים היו, מקשקש בשכל. Doctrine, אלבומם החדש, צפוי להיות עוד פחות מזה.

Norther – Circle Regenerated
Myspace

להקת המטאל הפינית Norther השתנתה במרוצת השנים כמו הלהקה שהשפיעה עליה באופן הברור ביותר, Children Of Bodom. בעוד Bodom הפכו ללהקה מלוקקת שנשענת על עבודת גיטרות וקלידים מלודית ואסרטיבית, Norther פשוט לקחו את הקטע שלהם לכיוונים יותר פשטניים. אני לא משוגע על הכיוונים החדשים שלהם, ואלבומם החדש לדעתי הולך לבאס אותי כמו קודמו.

Korpiklaani – Ukon Wacka
Myspace

המטאל הפיני יכל להסתדר טוב מאד בלי אלבום נוסף של קוסמי ה-Folk Metal שמתעקשים להפוך ליותר ויותר בדיחה שלמה על הז'אנר מאשר ממש לעשות מוזיקת מטאל. אין לי בעיה מהותית עם מסיבות שתייה מוזיקליות, אבל בתור מי שנותן למוזיקה שהוא שומע לומר דברים מעט יותר רציניים מבירה ונשירה, אני לא יכול לומר שאני מת מצפייה מהאלבום החדש של Korpiklaani.

Crowbar – Sever the wicked hand
Myspace

אלבום חדש של Crowbar הוא תמיד סיבה למסיבה. כעת, כשיש ברשותם מפיצים נורמאלים ברחבי העולם אולי גם יהיה אפשרי לקנות את האלבום הזה. אבל – סייג חזק על כל מה שנאמר פה, Kirk הוא אומן דגול והוא האבא הרוחני של ז'אנר שלם לדעתי, אבל ימי התהילה הממש טובים של Crowbar כבר חלפו להם, ואני לא מאמין שנראה אלבום באיכותו של Equilibrium. עדיין, בדומה ל-Death או Testament, יש להקות שגם אלבום בינוני מצידן הוא עדיין אלבום שעומד כיצירת מופת לעומת להקות אחרות בז'אנר ומחוצה לו. Crowbar היא להקה כזו.

Neuraxis – Asylon
Myspace

מפלצות של Death Metal טכני מקנדה עם אלבום קודם שמטמטם את השכל ? יש בהחלט למה לצפות. לא יודע אם מדובר באחד מהאלבומים של 2011 כמו שאלבומם הקודם היה אחד האלבומים של 2009 (שפשוט גיליתי מאוחר מדי) – אבל אני בהחלט מצפה לפצצת מצרר מוזיקלית וטכנית.

Benedictum – Dominion
Myspace

יש משהו בלהקות Power Metal עם סולניות ששרות מלוא גרון (סטייל Doro יותר מאשר סטייל Epica) שפשוט עושה לי את זה. העובדה שהזמרת של Benedictum גם נראית גברית, רק משפרת את התדמית, אבל משהו מבחינתי לא עובד בלהקה הזו. אה כן, הם מנגנים ממש לא משהו. אלא אם Dominion הולך להיות הפתעה גמורה – אני לא מצפה לכלום.

Destruction – Day Of Reckoning
Myspace

מאז הקאמבק שלהם, הגרמניים האלה לא באמת עשו אלבום שאיננו טוב, אבל אני לא יכול לומר שאני מצפה לנסים ונפלאות מהטריו הגרמני, לא משנה מי מחמש את עמדת התופים כיום. אז כל הכבוד על ההתמדה והיכולת להמשיך לשחרר שירי Thrash Metal מעולים, אבל בתכלס, יש פה מישהו שמכיר את Destruction ולא יודע מה הולך לקבל, לטוב (שירים בועטים ומנפצי צוואר) ולרע (הפקה מודרנית ובלי אף להיט אמיתי כמו Curse The Gods או Mad Butcher) ?

Evergrey – Glorious Collision
Myspace

אלבומה הקודם היה בסדר, לא יותר מזה, מן ניסיון לחזור לשורשים בכוח. אלבום לפני כן היה פשוט רע. אלבום לפני כן היה בסדר, והאלבום האחרון שאני זוכר ממש לטובה מ-Evergrey הוא מ-2003-2004 בתור Recreation Day. אני חושב שאחרי כל כך הרבה זמן, לגיטימי מבחינתי כבר להפסיק לצפות לאלבומי ענק מהלהקה הזו, אם כי אני עדיין חושב שאולי יש סיכוי שיבליח פה משהו יוצא דופן.

In Extremo – Sterneneisen
Myspace

אם בקרקסים עסקנו, הרי לכם להקה שיודעת להעביר את הקרנבל המוזיקלי שלהם גם אל תוך המוזיקה. מי שאוהב את זה בסגנון Folk Metal, אבל על אמת, ולא רק בגלל שזה אופנתי באירופה בשנים האחרונות, שילך להעביר להם שמיעה. האלבום החדש אמור להיות מגניב כמו קודמיו.

Die Apokalyptischen Reiter – Moral & Wahnsinn
Myspace

יש מישהו שלא היה ב-Wacken או פסטיבל גרמני אחר ושם קצוץ על הלהקה הזו ? רק גרמנים. אני לא הייתי באף פסטיבל גרמני בחיי, והלהקה הזו מבחינתי היא פשוט קרקס מטאלי מצחיק שלא זכיתי לחוות אף פעם בהופעה חיה. האלבומים שלהם מצד שני, לא מעניינים אותי וכהוא זה.

One Man Army and the Undead Quartet – The Dark Epic
Myspace

למה הלהקה הזו ממשיכה להוציא אלבומים אחרי שגם The Crown חזרו, ואחרי שלהקות כמו Legion Of The Damned ו-Hatesphere כבר לקחו להם את כל מה שהם יודעים מהידיים? מהקליפ החדש שראיתי מתוך האלבום החדש The Dark Epic.. אין למה לצפות. אני אוותר על זה.

Mercenary – Metamorphosis
Myspace

להקת ה-Power Metal / Melodic Death Metal מדנמרק עשתה צעד משמעותי מאז אלבומה האחרון The Architect Of Lies והוא בעיקר להיפרד מהסולן המוביל שלהם. אז נכון שהבסיסט תמיד היה זה ששר את הגראולים לפני כן, והקול הנקי שלו הוא בסדר, אבל עכשיו המבחן האמיתי של Mercenary. האם Metamorphosis יהיה הנפילה שלהם או התגלגלות לתוך משהו חדש ? מבחן ההוכחה על הכתפיים שלהם.

Jag Panzer – Scourge of the Light
Myspace

אלבום הקאמבק של אחת מלהקות ה-Power Metal האמריקאי הטובות ביותר, שהכשירה את Chris Brodrick (כיום Megadeth, לשעבר Nevermore) להיות מה שהוא, חוזרת עם אלבום בעל עטיפה יפיפייה, אבל האם יש להם עדיין את זה מה שהיה להם בתקופתו של Chris ? מסקרן לשמוע. בדומה ל-Iced Earth – Jag Panzer תמיד היו להקה שציפית לשמוע מהם משהו מסורתי ומעולה. להבדיל מ-Iced Earth הם בהחלט לא הספיקו ליצור את זה לאורך כל הקריירה שלהם. מעניין איך ישמע אלבומם החדש.

Izegrim – Code of Consequences
Myspace

להקת ה-Death Metal שמובלת על ידי Melore המקסימה יוצרת אלבום חדש. זהו האלבום המלא הראשון שלהם בו Melore היא גם על עמדת השירה וגם על הבס, מאז שעזבה אותם הסולנית הקודמת שלהם, שהייתה לא משהו למען האמת. אחרי EP שיצא לאינטרנט בלבד ווידאו שמוכיח שהחבר'ה האלה רציניים – יש בהחלט למה לצפות מהקווארטט ההולנדי בתחום המטאל. חוץ מזה, מה, לא נפרגן ל-Label Mates לשעבר ?


אלון מיאסניקוב

Bullet – Highway Pirates
Myspace

Bullet הפתיעו לא מעט אנשים עם אלבום האחרון – Bite The Bullet, אחד מאלבומי המטאל רטרו הטובים שיצאו בשנים האחרונות. הרבה מאד השפעות של AC/DC ושל לא מעט מטאל קלאסי אחר, כמו Judas Priest. הציפיות גבוהות לקראת האלבום החדש – שנראה שוב כאילו שנות השמונים מעולם לא עזבו.

Tursias – Stand Up and Fight
Myspace

להקת ה Battle Metal הצליחה לצבור לעצמה צבא של לוחמים בעקבות שני האלבומים הראשונים, שמשלבים פולק ופאוור מטאל ועדיין הצליחו להישמע טריים. האלבום החדש מופק יותר, גדול יותר, סימפוני יותר, ונותר רק לקוות שהוא לא פחות טוב.

Stormwarrior – Heathen Warrior
Myspace

אין יותר מידי להקות שעושות כל כך הרבה כבוד לגדולות הפאוור/ספיד הגרמני של שנות השמונים,
עם השפעות של הרכבים כמו Gamma Ray, Running Wild ו Grave Digger, ההרכב הצעיר הנ"ל נתן את אחד מאלבומי האולד-סקול המלודים החזקים של התקופה האחרונה בדמות Heading Northe, ועכשיו הם חוזרים עם עוד אלבום פאוור/ספיד מרופד בויקינג מטאל, אני אישית מצפה לזה בהתרגשות.