הסיפור של מאיה וגיא גולן הוא אחד מיוצאי הדופן ששמעתם עליהם בסצנת המטאל הישראלית, וגם היוונית ככל הנראה. מדובר בזוג מטאליסטים, שחלקו אהבה גדולה ללהקת הדת' מטאל הסימפונית Septic Flesh, אהבה שהובילה את גיא להציא למאיה נישואין במהלך הופעה של הלהקה ביוון. זה המשיך למפגש עם חברי ההרכב, הזמנה לחתונה שכללה מוטיבים של הלהקה, ולאחר מכן לחתונה מלווה בשפע של מטאל. לקראת הופעתה הראשונה של הלהקה בישראל ביום שישי הקרוב, ישבנו לדבר עם הזוג שנתן את כל הפרטים על החתונה היוונית והמטאלית שלו, יאסו.

איך נחשפתם לראשונה למוסיקה של Septic Flesh ומי מתוכם נחשף אליה ראשון?
מאיה: נחשפתי ל Septic Flesh לפני כשש וחצי שנים, דרך מכר. השיר הראשון ששמעתי היה Esoptron ומהרגע הראשון עפתי מהצליל והאווירה המיוחדים שלהם. ואז פשוט מיהרתי להכיר כמה שיותר חומר נוסף שלהם.

גיא: את Septic Flesh הכרתי ממאיה, מה שגרם לכאפה מצלצלת מידו הגדולה של מוטי מ Spawn Of Evil "תגיד לי אתה דפוק? אני שנים מנסה להשמיע לך אותם". הדבר הראשון שהיא השמיעה לי שלהם היה Communion ופשוט נשאבתי לתוך האלבום ומשם אחורה לשאר החומר שלהם.

מה תפס אתכם ב Septic Flesh בהשוואה ללהקות אחרות?
מאיה: מה שתפס אותי היה זה שהם הצליחו לשלב את כל סגנונות המטאל שאני אוהבת בלהקה אחת, בלי שזה אפילו נשמע מאולץ. אחר כך, כשהתחלתי להכיר אותם יותר לעומק, גם נחשפתי לליריקות שלהם, שנו
געות בכל נושא שאני אוהבת, החל מפילוסופיה למיתולוגיה והיסטוריה. אני סטודנטית להיסטוריה ובאחד מהקורסים על יוון העתיקה אפילו השמעתי בכיתה את השיר "פרספוליס" כדי לעשות קצת שמח למרצה (זה לא עבד…).

גיא: האמת שפשוט מצאתי בלהקה את כל מה שחיפשתי תמיד. מהדת' המטורף שלהם והריפים והמשקלים המטורפים ועד לסימפוניות המיוחדות והשירות שפשוט יושבות בול על כל החבילה המשוגעת הזאת. כמובן שהעובדה שהם לא מפחדים לנסות ולעשות פתאום שיר שהוא כבד לחלוטין ושניה אחרי זה לשלב קצת אלקטרוניקה לאווירה, זה פשוט מושלם מבחינתי.

כמה זמן אתם מכירים ואיך המוסיקה של הלהקה נכנסה "בתוך" ההכרות שלכם אם בכלל?

אנחנו מכירים שנתיים וקצת ומן הסתם המטאל בכלל מהווה מרכיב משותף חזק לשנינו. הלהקה, פשוט התיישבה על הנקודה המשותפת הטובה ביותר שלנו במוסיקה ומהר מאוד הפכה להיות "שלנו".

איך נולד הרעיון להציע נישואין לזוגתך בהופעה של Septic Flesh?

גיא: דיברנו הרבה זמן על האפשרות לטוס מתישהו לראות אותם, אבל זה תמיד היה בגדר דיבורים שלא מומשו, בעיקר בגלל תזמונים לא מוצלחים אל מול המיקום שלהם בסיבוב ההופעות והפנאי שלנו לטיסה לחו"ל. ערב אחד עלה לי בפייסבוק איוונט של הופעה משותפת של Septic Flesh ו Dark Funeral בסלוניקי. לא הצלחנו לארגן טיסות בזמנים ועלויות סבירים ופשוט ירדנו מהרעיון באכזבה. יומיים לאחר מכן, פורסמה הופעה נוספת בסיבוב המשותף של הלהקות והפעם באתונה. בדקתי טיסות ולוגיסטיקה וראיתי שזה אפשרי. אז הלכתי על זה.

ספר על הטיול, ההפתעה ההופעה ורגע ההצעה?
גיא: למרות שכל הארגונים עברו בהצלחה, כולל תיאום עם הבוסית של מאיה וקונספירציות לרוב, עדיין משהו הרגיש לי חסר לכן ארגנתי פגישה עם הלהקה כדי להשלים לה את הגשמת החלום. הטיול עצמו היה נפלא ואתונה פשוט מדהימה, אפשר להבין איך יוצאות מהעיר הזאת להקות מטאל מדהימות אחת אחרי השנייה. בגלל שפחדתי מההופעה ושחס וחלילה היא תאכזב והאווירה לא תהיה נכונה, החלטתי שהגיע הרגע ואמרתי למאיה ש"אני כל כך שמח לראות את Septic עם האישה שלי, ז"א לא באמת האישה שלי, את יודעת" (ברגע זה המבט של מאיה הזכיר לי סרטים תיעודיים על צ'ארלס מנסון ושות') "אלא אם כן…" ואז ירדתי על ברכיי והשאר היסטוריה (כאילו זה לא היה רק לפני חצי שנה).

מאיה: כשהגענו למועדון, לא ידענו אם מותר לעשן במקום, אז שאלנו בחור שעמד לידנו. התשובה שלו הייתה דומה לכל מקום אחר באתונה שבו שאלנו את השאלה: "you're in Athens, you have to smoke". הבחור שאל אותנו מאיפה אנחנו וכשאמרנו שאנחנו מישראל הוא היה בשוק. הסתבר שהוא עבד במגזין מוסיקה יווני והוא הציע לארגן לנו מפגש עם הלהקה אחרי ההופעה ואז הסתבר לי, שלגיא היו עוד כמה הפתעות בשרוול…

ואז, אחרי שבעה התקפי לב, שאגותיו המטורפות של הסולן של Dark Funeral והשואו המטורף שלהם, הצליחו להחזיר לי את הנשימה, אבל חטפו אותה חזרה די מהר עם הופעה מדהימה שגרמה לי להעריך את הלהקה הרבה יותר ממה שחשבתי עליה לפני כן. כש Septic עלו כבר הייתי עם הראש בעננים וההופעה שלהם הייתה פשוט מדהימה ועל אף שהם נתנו סט של קרוב לשעתיים, כל העניין הרגיש לי כמו 20 דקות של טירוף וגאונות.

גיא: את הערב פתחו לקת ההארדקור המקומית Heavier Then God, שנתנו הופעה כבדה וגרובית ביותר. אחריהם, עלו Dark Funeral שלצערי בזמן שהם היו בארץ – אני טחנתי אבט"ש מתנה מהמפקד שלי. ההופעה שלהם הייתה לא פחות ממושלמת ולמען האמת – לדעתי הם פשוט צריכים להופיע בלי להמשיך לכתוב אלבומים חדשים, פשוט להופיע בלי הפסקה.
אחרי Funeral עלו Septic עם הופעה שלא הפסיקה להפגיז בשירים הכי טובים שלהם מכל התקופות וכמובן עם דגש על שני האחרונים שהם גם המצליחים ביותר שלהם עד היום. את רוב ההופעה העברתי בשוק טוטאלי מהטקס הפגאני המטורף שמתרחש על הבמה שמולנו. לחלוטין ההופעה הטובה ביותר שראיתי אי פעם.

עד כמה הלהקה הייתה מעורבת וידעה?
גיא: אחרי שסיימתי לארגן את הלוגיסטיקה לנסיעה, הרגשתי שעדיין משהו חסר לי, לא הגיוני שניסע בלי שמאיה תגשים חלום ותפגוש את הלהקה עצמה. פניתי לאלכסי שפתח את האיוונט שלהם בפייסבוק (והסתבר כסאונדמן המוכשר שלהם) והסברתי לו על המצב והתכנונים שלי הצעת הנישואין וההפתעה למאיה.
אלכסי המלך, תיאם הכל ואפילו הסתמס איתי בזמן שכבר הגענו לאתונה ודיווח לי ביום ההופעה מה קורה איתם. סיכמנו שבסוף ההופעה ניפגש איתם. למרות שרציתי לשמור הכל עד לרגע האמת, הבחור מהמגזין התעקש מאוד לנסות להפגיש אותנו עם הלהקה ולכן גם חשפתי בפניה את הסוד.

איך היה המפגש עם הלהקה לאחר המופע?
גיא: אחרי ההופעה, אלכסי פגש אותנו והכניס אותנו אל הבקסטייג'. כאשר הצגנו את עצמנו בפני Seth הסולן, הוא חשב בתחילה שהגענו לאתונה ובמקרה ראינו שיש הופעה שלהם. הסברנו לו שהגענו במיוחד והוא בתגובה רץ לחדר השני לקרוא לכל הלהקה. זה היה פשוט מקסים לראות שאין להם שום פוזה אלא רק הרבה הערכה לקהל שמלווה אותם. הם היו מקסימים ואדיבים מאוד והיה נחמד לראות שהם בעצמם מתרגשים מהסיטואציה. כמובן שהצטלמנו איתם והכרנו עוד קצת אנשים כמו איליאנה הסולנית של Meden Agan שגם מקליטה מדי פעם שירה נשית ל Septic ומאז התיידדנו מאוד.

מאיה: המפגש היה פשוט הגשמת חלום, להכיר את האנשים שמאחורי הלהקה שאנחנו כל כך אוהבים ולראות שלמרות הוותק וההצלחה המהירה בשנים האחרונות אחרי שנים של עבודה, לא עלתה להם לראש כמו לאמנים אחרים שאנו רואים שחוו תהליך דומה לשלהם.

הבנתי שגם על ההזמנות לחתונה עצמה Septic Flesh כיכבה, ספר פרטים

כאשר ישבנו לעצב את ההזמנות לחתונה, לא הרגשנו שאנחנו מצליחים להביע את עצמנו בצורה מלאה. הפכנו מאות רעיונות עד שלשנינו פשוט נדלקה הנורה באותו זמן והבנו שאין שיר מתאים יותר להרגשה שלנו מאשר Therianthropy מהאלבום האחרון של הלהקה. אז כדי לתת קונטרסט לליריקה ולסימן הקרניים בפורנט, צבענו את ההזמנה כולה בוורוד – שההורים לא יגידו שלא התחשבנו 🙂 .

בחתונה עצמה נוגנה מוסיקת מטאל? איזו? איך היתה ההרגשה?

המטאל בחתונה היה לנו טבעי בהחלט, במיוחד לאור העובדה שמדובר בסגנון שקרוב אלינו מאוד והוא הרבה יותר ממוסיקה עבורנו. אז כמובן ששירי החופה נלקחו מ Orphaned Land ו Skid Row וגם העניבה נשאה את הלוגו של Motorhead. מבחינת המוסיקה, פשוט רצינו להרגיש בנוח בערב שלנו עם החברים הקרובים שסביבנו, לכן המוסיקה נעה מהר מאוד מהרוק והפופ הקלים אל עבר האלטרנטיב והמטאל. לשמחתנו, מטאליסטים יודעים לעשות חאפלות שישימו בכיס הקטן כל הופעה בקיסריה של אחד מה"פרץ"ים.

מה היו התגובות מסביב ועד כמה אכפת לכם מהם?

את ההורים הכנו מראש כך שהם לא היו כל כך בשוק ולמען האמת גם המשפחות המורחבות והאנשים מהעבודה קיבלו את המצב מהר מאוד. גם אלו שחוו הלם תרבות לא יכלו שלא להודות שהם הופתעו לטובה מהאווירה ומהאנשים שבתחילה הרתיעו אותם עם הקעקועים, השיער והשחור.

כששמעת לראשונה על הגעת הלהקה לארץ איך הגבת? זה היה לפני או אחרי הנסיעה?
גיא: שיערנו לעצמנו שהלהקה תגיע בשלב זה או אחר כי יש להם בארץ לא מעט קהל והם פשוט בנסיקה מטורפת אל הפסגה. את האישור הסופי לכך קיבלנו מהלהקה שאמרה לנו שהם בשלבי בחירת תאריכים להגעה לישראל. כמובן ששמחנו מאוד שסוף סוף נזכה גם לראות אותם בישראל במגרש הביתי שלנו.

כמובן שאין שום חרטה על כך שנסענו במיוחד לאתונה, הייתי מוכן לעשות את זה כל שבוע אם הייתי יכול.

איזה אלבום של Septic Flesh אתם הכי אוהבים?
גיא: זה קשה מאוד להחליט, אבל אני מאוד מתלבט בין Revolution DNA ו-The Great Mass. שניהם מיוחדים מאוד לדעתי, כל אחד בצורה אחרת ושניהם מוכיחים שמדובר באחת הלהקות המיוחדות, המוכשרות והאמיצות שהיו אי פעם במטאל.

מאיה: ממש קשה לי להכריע כי כל אלבום הוא עולם בפני עצמו ומלבד הסאונד הייחודי של הלהקה (למרות השינויים באיכות ההפקה במהלך השנים)הם מגישים סיפור ואווירה שונים בכל אחד ואחד. מן הסתם בתקופה האחרונה מירב הפוקוס שלי הולך לאלבום האחרון שהוא לחלוטין יצירת מופת.

מה יש לכם לומר ל Septic Flesh לכשתפגשו אותם שוב כאן בארץ?

המון תודה על המוסיקה ועל היחס החם ושאנחנו מצפים כבר בקוצר רוח להיות מופתעים מאלבום חדש. מחכה לכם כאן הקהל הטוב בעולם וגם לכם מצפה ערב מופרע לא פחות.