ישי ברגר אולי מוכר לרובכם כסולן השיכור של בואלבר או הגיטריסט של להקת הפאנק-רוק Useless ID , שזכתה לאחרונה לחוזה עם הלייבל האגדי 'Fat Wrec או אולי אפילו מזה שבשנתיים האחרונות הוא גם הבסיסט של סנדקי ה Grind המקומיים Whorecore. כעיקרון רציתי לשבת איתו ולקחת חמישה אלבומים שהשפיעו עליו כמו שהיה בפינות הקודמות, אבל בגלל שזה ישי הוא בחר במקום לספר לי על חמישה אלבומים רוצחים שהוא רכש לאחרונה. אני הכרתי כמה הרכבים ממש טובים, ומקווה שגם אתם תרוויחו.

Dropdead-ST

ל Dropdead יש לפחות ארבעה הוצאות שנקראות פשוט "Drop Dead", אז אני יגיד שאני מדבר על ה-אלבום Drop Dead, זה שיצא בשנת 1993, סבבה? אין לי מילים פואטיות על הדבר הזה, זה פשוט תקליט בן זונה. כל מקרה, אנחנו מדברים על תקליט שמכסח את הקו הגם ככה דק מאוד שבין Hardcore (מהיר טיל) לGrindcore , משהו כמו 35 קטעים בחצי שעה, בלי סולו גיטרה או רגע שקט אחד, הכל צרחות פאניקה ומהירות רוצחת.

אנשי מטאל ששמעו את התקליט הראשון של Nasum ומאז לא מצאו תקליט הרדקור שמספק אותם חייבים ללכת אחורה בזמן ולמצוא את התקליט הזה. בשבילי זאת היתה מציאה מאוד מרגשת בגלל שהיה לי את התקליט הזה ומכרתי אותו כשהייתי צעיר והייתי צריך את הכסף אבל אני יכול להגיד בבטחון שהתקליט הזה מכסח ת'נשמה אז ראו הומלצתם.

לקליפ של הלהקה

The Misfits-Static Age

אני בטוח שלכולם יש איזה חור באוסף, אחד שממש לא ברור איך בכלל הוא קיים. אני יודע, פשוט י-ו-ד-ע שיש בערך 300 תקליטים שאני צריך באוסף ואין לי אותם. ואני מכיר את כולם בעל פה רק בגלל שהיה לי את הדיסק (יימח שמו של הדיסק) או את הקובץ (יימח שמו של הקובץ). יענו, איך יכול להיות שיהיה לי את התקליט הכי גרוע של Angelic Upstarts אבל אין לי את התקליט הכי טוב של ה Misfits?!?

בקיצור, כן, אני מודה באשמה, עד שבת שעברה, לא היה לי את התקליט הכי טוב של The Misfits. הלהקה מפורסמת בכל העולם בזכות כמה להיטי ענק שלהם, בזכות הלוגו שלהם ואולי גם בזכות הפוני קרנף שלהם, אבל מה שהMisfits באמת צריכים להיות מפורסמים בזכותו הוא Static Age והנה שלוש סיבות למה: א) Static Age הוא תקליט לא יאומן. ב) התקליט הוקלט בפחות מ20 שעות והגיטרה והבס לא בכיוון אחת עם השניה אבל הקול הגאוני של Glenn Danzig מחביא את זה בצורה שהיא לא פחות ממדהימת אוזניים. ג) Jerry Only הבסיסט של המיספיטס מנגן עם שני המיתרים העליונים של הבס, ובמקום של שני המיתרים התחתונים – יש לו עוד פעם את שני המיתרים העליונים של הבס. "למקרה שיקרע מיתר"

לקליפ של הלהקה

Los Crudos- Para Liberar Nuestras Fronteras

את התקליט הזה כבר היה לי מקודם. קניתי אותו שוב ביום שבת, מסיבה אחת בלבד, והיא – אני אסהול. לוס קרודוס הם להקה משיקגו שכל חבריה היו לאטינוס וכל המילים של כל השירים שלהם נכתבו בספרדית, ואני רק יכול לנחש שהם התעסקו בעיקר באפליה גזענות וכל מיני סטאף שכזה. בשונה מDropdead ומה Misfits אנחנו לא מדברים על התקליט הכי טוב שלהם, כי למעשה אנחנו מדברים על התקליט "היחיד" שלהם.

אי אפשר להשיג את התקליט הזה יותר אבל לדעתי עדיין מסתובב דיסק (ותקליט) של הדיסקוגרפיה המלאה שלהם (יענו התקליט הזה ועוד כמה 7' וספליטים – הכל גאוני), ואני ממליץ להשיג את זה כי זה פשוט חורק מהיר עצבני מכסח והורג.

לקליפ של הלהקה

His Hero Is Gone-The Plot Sickens

טוב, גם את התקליט הזה היה לי ממקודם אז בעצם קניתי אותו שוב והבאתי את העותק שהיה לי לאח שלי קלוטו. מדובר בתקליט האחרון והטוב ביותר של מי שהיא סך הכל אחת הלהקות Grindcore-Hardcore Punk הטובות של שנות התשעים. אני יודע שמה שאופנתי מחר משכיח את מה שהיה טוב אתמול, אבל הלהקה הזו בחיים לא תצא מהאופנה בעולם שאני וחברים שלי חיים בו, בחיי, מה הטעם בHardcore "מופק מוזיקלית" ומתוכנת על מחשב…הנה פה זה הדבר האמיתי.

His Hero Is Gone עוברים מGrind Punk חולה לקטעי צלילות אטמוספריים תוך כדי שנאה טוטאלית לטכנולוגיה שבאים לידי ביטוי גם בהקלטה אנלוגית חורכת ומלאה בדיסטורשן צורם בתקליט שאני ממליץ עליו לכל מי ששונא את Dream Theater לדוגמא.

לקליפ של הלהקה

Minor Threat-Self Titled+Out of Step

אני מבין שאני כותב עכשיו לאתר שמתעסק עם מטאל, ואפילו יותר מאשר ארבעת האלבומים האחרים שכתבתי עליהם, שהם אלבומי הרדקור או פאנק לפני שהם "מטאל", אני חושב ששני התקליטים האלה, של Minor Threat, הם חובה אצל כל חובב מטאל באוסף. בערך כמו ששבכל אוסף פאנק בסיסי יש מקום לשני התקליטים הראשונים של Napalm Death או נניח, כל תקליט שלSlayer .

התקליטים האלה כל כך חשובים וטובים שאני לא יודע בכלל מאיפה להתחיל. Minor Threat היו אחת הלהקות המהירות ביותר שניגנו בשנת 1980, הם ניגנו הרדקור פאנק מהיר ואנרגטי, המסר שלהם היה ברור ולפנים, הם הקליטו את האלבומים שלהם על טייפ ארבע ערוצים והוציאו את האלבומים שלהם בלייבל שהם הקימו בעצמם (וקיים עד היום) וסללו את הדרך לדור שלם של פאנק חיובי, עצבני וחכם זאת הלהקה של החיים ואלה תקליטים שישמעו אנשים גם בדור הבא וגם בדור שאחריו.

לקליפ של הלהקה
אני ממליץ לכולם להפסיק להוריד מוזיקה מהמחשב ולשמוע קצת פחות מוזיקה שהקליטו אותה אל תוך מחשב, להיכנס לאחת מהחניות ולהזמין עותקים של השני התקליטים של Minor Threat או כל דבר אחר פה ששמעתם ואהבתם…ומה שלא תעשו, אל תזמינו אותי לשוק תקליטים יד שניה אם שמעתם על אחד. החרא הזה גומר לי את הכסף!