לקראת הגעתה של להקת ה Thrash/Black האוריינטלי Melechesh בשבת הקרובה לישראל, קיבלנו מסולן הלהקה Ashmedi חמישה מהאלבומים שהשפיעו עליו ועל המוזיקה שלו, בעבר ובשנים האחרונות.

לקראת כמה צפויים – כמו Bathory, להקה חשובה בהתפתחות מרבית להקות המטאל הקיצוני הוותיקות – יש שם גם כמה הפתעות, אז ללא עיכוב נוסף, הנה האלבומים שהשפיעו על Ashmedai:

Judas Priest – Painkiller

Painkiller זה אלבום מטורף, תדמיינו להקה שהיא חלוצה של שילוב שתי הגיטרות, ואחרי כל כך הרבה שנים של להיטים שישבו ברדיו (שגם הם מצויינים) פתאום מוציאה אלבום זועם שהוא ממש הגדרה של הבי מטאל. שירה רועמת, ריפים מטורפים, תופים רועמים ופזמונים ובתים קליטים.
מה עוד יכול לבקש כל מי שאוהב מטאל?

הקליפ של ה Painkiller הוא אחד מהקליפים האהובים עלי בכל הזמנים, פשוט אבל אפקטיבי. הכריזמה שלהם יחד עם עריכה נבונה הופכים סט יקר לחסר משמעות, ו Touch Of Evil הוא ה-המנון ללילה.

להאזנה לאלבום

The Tea Party – Edges of the Twilight

זאת להקה נהדרת שהכרתי אחרי הקלטת אחד האלבומים שלנו, רק לאחר מכן עשינו קאבר של שיר שלהם. האלבום הזה משלב רוק, בלוז, יסודות מאגים ומוזיקה ים תיכונית עם קצת Doors ו Zeppelin למרות שאותם אני אוהב אפילו יותר. כל שיר פשוט מדהים, החל מ Inanna ועד ל The Bazaar, מהקטע האינסטרומנטלי Drawing Down The Moon ועד Walk With Me האפי. זה ממש פשע שלא מכירים אותם מספיק בארה"ב.

להאזנה לאלבום

Bathory – The Return…

אני יכול לומר ש Bathory גרמו לי לעשות את מה שאני עושה. התחלתי עם הלהקה בגלל האלבום הזה, הוא ההגדרה של רשע, חיספוס ורשע בגישה שלו. זה ואלבום הבכורה הפכו להיות התוכניות הקמה של ז'אנר הבלאק מטאל. הייתי אצל חבר שלי ושיחקתי סנוקר או משהו ורציתי לשמוע את התקליטים שלו, הכרתי לפני כן את Bathory אבל לא את האלבום הזה. התעייפתי מאלבומים מצוחצחים וקיטשים והאלבום הזה פשוט עשה לי עור ברווז. I'm Possessed! הוא אחד השירים הכי טובים פה, וגם Total Destruction, זה מחוספס, מפחיד, אפל, פאנקיסטי, פשוט קטלני.

להאזנה לאלבום

Secret Chiefs 3 – Book of Horizonsלהאזנה לאלבום

Socrates Drank The Conium- On the Wingsלהאזנה לאלבום