בואו נראה, כולנו מכירים את מטאליקה, את מגהדת', את סלייר, וכו' וכו'.
לא חוכמה, ההצלחה של מטאליקה הפכה את ז'אנר ה Thrash לז'אנר המטאל המצליח ביותר בשנות השמונים לצד ההבי מטאל המסורתי. זה התגבש להרבה מאד להקות בז'אנר בזכות שני דברים שהתחברו – האהבה האמיתית למוזיקה, שמביאה איתה נאמנות עיוורת של ממש – והרצון להצליח מסחרית, שני אלה ביחד הביאו לשטפון של להקות בז'אנר מסביב לעולם.

היה את אלו שהצליחו בגדול, שכולם פה מכירים, היה כאלו שהצליחו, אבל בקטן יותר – כמו Overkill, Death Angel, Sacred Reich האמריקאיות ו Artillery, Coroner ו Xentrix למשל מהצד האירופאי – אבל על כל אלו – היו אלף אחרות שכנראה לא שמענו עליהן.

כדי בכל זאת לתת כבוד לחלק מזערי מהלהקות האלה, להלן פרויקט שנועד להכיר לכם כמה מההרכבים המוצלחים בז'אנר – שאף פעם לא הצליחו בגדול, לא פרצו, ובכל זאת הוציאו אלבומים מכובדים בז'אנר.

Quick Change – Circus Of Death

להקה אמריקאית שהחלה דרכה בתחילת שנות השמונים, אלבום הבכורה שלה דווקא סימנו אותה להצלחה ויצא בחברת התקליטים הגדולה Roadrunner, ממנה יצאו כמה ענקיות שהצליחו יותר. המוזיקה היא Thrash ביניים, לא מבריק אבל כתוב טוב, עם סולן שהזכיר קצת Overkill, וסאונד לא רע.


Mezzrow – Then Came The Killing

ההרכב השבדי הזה הוציא אלבום אחד ב 1990, שהיה תוצר די מוצלח של הז'אנר, עם סאונד אמריקאי כבד וסולן שהזכיר לפרקים את זה של Testament. הם לא הצליחו בגדול, אבל האלבום יצא בלייבל האנגלי Active Records שהנפיק כמה אלבומים קלאסים מלהקות כגון Candlemass ואפילו Therion.


Target – Master Project Genesis

הרכב בלגי שהוציא 2 אלבומים לא רעים בכלל, Thrash טכני יחסית, שהופק היטב ונכתב היטב, שניהם יצאו בלייבל הגרמני עם השם האקזוטי AAARGG Records, ושניהם לא רעים בכלל בז'אנר.

Paralysis

הרכב הולנדי, שוב עם סולן שהזכיר לפרקים את בובי בליץ מ Overkill, ועשה Thrash טכני מאד, עם יכולות נגינה גבוהות. ההרכב – למרות שההצלחה לא הגיעה בשום שלה, המשיך לפעול עד שנת 2000 לפני שנעלם סופית


Channel Zero – Channel Zero

עוד הרכב בלגי, שהתחיל דרכו עם הלייבל הגרמני Shark Records, והוציא ב 1992 את אלבום הבכורה שהיה אלבום כתוב היטב, ומופק היטב, שנשמע בכמה דרגות מעל הרבה הרכבים לא מוכרים כמהם. מוזיקלית זה נע על הקו שבין Vio-Lence ל Exodus של תחילת התשעים.
בהמשך הם הפכו להרכב Groove, והם ממשיכים לפעול עד היום.


Mandator – Perfect Progeny

הלהקה ההולנדית הזאת הוציאה שני אלבומים לא רעים, האחרון בהם ב 1989, ולמרות חוסר ייחוד – הם עשו Thrash מנוגן היטב, עם הפקה לא רעה, וקצת ניסיונות לחקות את מטאליקה – מה שכמו רבים מבני דורם – לא הספיק כדי להביא אותם לאיזו הכרה בין לאומי רצינית.


Mystrez – The Indictment

עוד הרכב הולנדי (כנראה שהייתה שם סצנה פעילה שלא הבשילה ליותר מידי..), שעשה דת' טכני משובח, הם הוציאו אלבום בכורה עם סאונד מעולה שלא ממש הצליח. הם ממשיכים לפעול גם היום כסוג של הרכב פרוג רוק, גם ללא הצלחה מיוחדת, אבל זה לא עושה אותם לפחות טובים מוזיקלית.


Gammacide – Victims Of Science

ההרכב הוותיק הזה, שהגיע מטקסס – היה יכול להיות מצליח בהרבה, אלבום הבכורה היה Thrash אמריקאי אלים, שנשמע כמו הכלאה בין Vio-Lence ל Evil Dead, אבל כמו הרבה אחרים – זה נגמר באלבום האחד הזה. רוב חברי ההרכב, לעומת זאת, לא נעלמו והמשיכו להרכבים כמו Rotting Corpse ו Warbeast ואחרים פחות מוכרים מהסצנה הטקסנית.

Jester Beast – Poetical Freakscream

סוף סוף להקה איטלקית. מסתבר שלא רק Bulldozer ו Necrodeath עשו שם אלבומים עצבניים, גם ההרכב ההרבה פחות מוכר הזה הוציא אלבום מעולה ב 1991 שעשה Thrash אולטרה מהיר עם השפעות Crossover, וכלל נגינה מרשימה וסאונד מלוטש.


Dyoxen – First Among Equals

אחד האלבומים שיותר היו בשלים לעשות את הלהקה שהוציאה אותם ללהקה מוכרת, Dyoxen הקנדים הוקמו ב 1985 והוציאו את האלבום היחיד שלהם ב 1989, ומדובר באלבום מעולה בז'אנר, לא פחות. הם גם כתבו שירים טובים, הנגנים היו מעולים, הריפים היו קליטים וטובים, והסולן מוכשר שהזכיר קצת את דייב מוסטיין לפרקים.

זה אחד מאותם אלבומים שזו סוג של טרגדיה שלא הובילו את ההרכב שיצא אותם לשום דבר.


Impact – Take The Pain

אם כבר מדברים על אלבומים שהיו אמורים להצליח יותר ממה שהצליחו, להלן האלבום היחיד של Impact האמריקאים, שהוציאו אותו ב 1991 ונעלמו לתהומות הנשיה.
חבל, כי האלבום מזכיר מאד את Forbidden המעולים, כולל הריפים הרצחניים אך קליטים, ונגינת הגיטרה המעולה.


Addictive – Pity Of Man

אני סוגר את הרשימה עם קצת ייצוג אוסטרלי. הרכב ה Thrash היחידי שדי הצליח מחוץ ליבשת היה Mortal Sin, אך היו עוד כמה שפעלו – והוציאו אלבומים לא רעים, שלא פרצו באותה צורה – כנראה בגלל שלא זכו לתמיכה של חברת תקליטים נורמלית.

זה המקרה של Addictive שהוציאו שני אלבומים לא רעים, הפיקו אותם בעצמם, ונעלמו כתוצאה מכך. שני הגיטריסטים של ההרכב ניגנו גם Mortal Sin המוכרים יותר – אבל בגדול מבחינת ההרכב הזה נגמר אחרי שני האלבומים.