כתב וצילם : אביחי לוי

אמצע ינואר לא נשמע כמו זמן אידאלי לערוך פסטיבל מטאל בינלאומי, אלא אם כן הוא מתקיים על ספינה ששטה בקאריביים…יום חמישי ה-26 בינואר. זהו היום האחרון של הפסטיבל. ארוחת בוקר ויאללה להופעות. אני מתחיל את היום עם להקת Sapiency בבמה הקטנה. זו אחת ההפתעות של הפסטיבל מבחינתי – להקת מלו-דת' מגרמניה, עם 2 סולנים, אחד קלין ואחד צרחות. השילוב מצויין, והמלודיות יפות. נהניתי מאוד מההופעה האנרגטית שלהם.

עדיין לא התעוררתי לגמרי, והייתי צריך לצאת החוצה לשמש – באמת כיף לצאת באמצע חודש ינואר עם כפכפים ובגדים קצרים, ואפילו לראות הופעות מהבריכה. בחוץ מופיעה להקת Alestorm, להקת מטאל הפיראטים הסקוטית. סולן הלהקה Christopher Bowes התלבש כראוי להופעה, עם חולצת פלנל מכופתרת ובגד ים פרחוני. הלהקה נתנה שואו כיפי, אם כי לדעתי Swashbuckle, אשר היו "להקת הפיראטים" של הפסטיבל בשנה שעברה, נתנו שואו הרבה יותר טוב.

לאחר ההופעה, התחיל אחד האירועים המצחיקים של הפסטיבל. מדובר בתחרות ה-Belly Flop ברחבת הבריכה. בתחרות, שהתקיימה גם בשנה שעברה, מתאספים אנשים גדולי ממדים, וכל אחד בתורו עולה על קופסת עץ המונחת בצמוד לבריכה, וקופץ לתוך המים. מנצח התחרות נקבע על פי קולות הקהל. בשנה שעברה ניצח איש מצוות האבטחה של הפסטיבל, אך השנה הוא הובס על ידי Rob Cranny הקנדי, ונאלץ להסתפק במקום השני. לפי דעתי הגיעו לתחרות הזו יותר אנשים מאשר להופעות הגדולות ביותר של הפסטיבל.

תחרות הקפיצות לבריכה היוותה אתנחתא נעימה בהחלט ליום עמוס ההופעות. משם המשכתי לצפות בחלק מסדנת הבס ותופים של חברי Stratovarius, Jorg Michael ו-Lauri Porra.

חתכתי משם לפני הזמן לכיוון התיאטרון בלב הספינה, על מנת לא לפספס את Eluveitie, ענקית הפולק משוויצריה. הגעתי להופעה כמעט ללא היכרות עם הלהקה, ועם זאת, נהניתי מאוד. החומרים לא באנגלית, וכל תשומת הלב הוקדשה למוזיקה שסחפה אותי לגמרי.

מהתיאטרון עברתי לבמה הקטנה, להופעה מיוחדת מאוד. להקת Riot יצאו להפלגה כשגיטריסט הלהקהMark Reale מאושפז עם מחלת קרוהן. הלהקה החליטה להגיע לפסטיבל הייחודי למרות זאת. שעות אחדות לפני שהייתה אמורה להופיע הלהקה, התקבלה הודעה על פטירתו של Reale. עם כל הצער והכאב, החליטה הלהקה לקיים את הופעתה, ולהקדישה לחברם המנוח. במקביל להופעה של Riot אשר נכחתי בה לזמן קצר, התקיימה כיתת אמן של Jeff Waters, מקים ומנהיג להקת Annihilator הקנדית. Waters ניגן ממבחר שירי Annihilator, ענה לשאלות מעריצים, סיפר בדיחות , ולבסוף חילק מפרטים, הצטלם ודיבר עם כל מי שרק רצה.

לצפייה בכיתת האמן

בלו"ז ההופעות, סומן כי בשעה 18:00 תהיה הפתעה בבר הקריוקי, שם סיים Waters את כיתת האמן שלו. שמועות רבות רצו בספינה לגבי ההפתעה. היו שחשבו שמדובר בהכרזה על הפלגה הבאה של חברת UMC, הנקראת Barge To Hell. היו שחשבו שמדובר בהופעת הפתעה של להקה שלא הוכרזה מראש. לבסוף התברר כי מדובר ב-Jam Session עם Jeff Waters, Mike Harshaw ו-Dave Padden מלהקת Annihilator, Chris Boltendahl סולן להקת Grave Digger, ו- Josh Block, בסיסט להקת Virgine Steel. לאט לאט קראו קהל להצטרף, וכל מי שרצה לנגן, הוזמן להצטרף

לאחר הג'ם, הלכתי לראות את Hammerfall השבדים, שנתנו הופעה אנרגטית ביותר, כמו גם Amorphis, שהופיעו אחריהם, ואירחו למספר שירים את בסיסט/סולן להקת Nightwish, Marco Hietala.

לקראת הלילה, החלו רוחות חזקות מאוד בחוץ, והצוות התחיל בפינוי קומת הבריכה, מחשש שהבמה החיצונית תקרוס, ובצער רב בוטלו הופעות הלילה של Venom ו-Edguy. הרוחות היו כה חזקות שהיה ניתן בקלות למעוד וליפול, כנראה עשו בחוכמה. ברגע סגירת הקומה החיצונית הנחתי את המצלמה בחדר, והלכתי לבר הקריוקי להמשך הערב. שם היה ניתן לראות מעריצים ואמנים כאחד מופיעים בשירים, חלקם רציניים וחלקם לחלוטין לא. ההופעות הזכורות לי בקריוקי בר: – Alexi Laiho, סולן Children of Bodom, לבוש בבגדי ספורט ומשקפי שמש וקורא לעצמו Easy-A, שר בצורה נהדרת את Stayin' Alive של ה-Bee Gees. וגם-Guy Speranza , סולן להקת Riot, מבצע שיר לזכר גיטריסט הלהקה Mark Reale, שנפטר בצהרי אותו היום.

בהמשך הערב, לאחר שתיית מספיק משקאות וויסקי וקולה, הופעתי בעצמי בקריוקי עם חברים מהארץ ומהקרוז, וביצענו את Welcome To The Jungle בצורה נוראית בהחלט. למזלי, אין תיעוד לביצוע שלנו.אחרי ערב מעולה בקריוקי, וקינוח של Suffocation בבמה הקטנה הפנימית, הלכתי לישון. כשקמתי בבוקר, הספינה עגנה כבר בנמל מיאמי. בפעם השנייה בחיי, נגמרה החוויה הכי כיפית שיכלה להיות.

הופעה מצטיינת של היום אחרון – Eluvietie

לוז הופעות היום הרביעי

ליום הראשון בהפלגה
ליום השני בהפלגה
ליום השלישי בהפלגה