פסטיבל מטאל באירופה. פאק!
החלום של כמעט כל להקה בסצנה (כנראה שבלי הכמעט).
הכול התחיל בהגשת מועמדות לתחרות שלא הכרנו. אז חשבנו, למה לא? ציפיות ותקוות גדולות לא היו. זו הייתה הפעם הראשונה שישראל השתתפה בתחרות הזו ולא ידענו כל כך לאן כל זה הולך. ההתרגשות האמיתית התחילה כשהבנו שאנחנו בגמר וכשגילינו מה הפרס לזוכים – פסטיבל מטאל באירופה!

אנחנו לא מדברים על הלפסט או ארטמניה, אלה חלומות להמשך, אבל Rock'N'Iasi הוא פסטיבל בן שלושה ימים שמתקיים כבר למעלה מעשור בעיר השנייה בגודלה ברומניה – Oh hell yeah!

התחרות בארץ לא הייתה פשוטה בכלל, אבל כשעלינו אחרונים לבמה, כשהחברים והמעריצים התחילו למלא את הצ'לסי הוטל והתחיל ההדבנגינג סנטימטר מהבמה, האנרגיות שלנו התפוצצו. הייתה לכולנו כבר שם על הבמה מין תחושה פנימית כזו שלקחנו וכשבסוף הודיעו שאנחנו טסים – היינו בעננים!

ועכשיו, המון התארגנויות, התייעצויות עם כל מי שאנחנו מכירים, חישוב סיכונים ואיך לעזאזל כדאי להטיס את הציוד, והנה אנחנו באוויר בפעם הראשונה כלהקה. היין מהדיוטי פרי עובר בטיסה בין כולם, יחד עם המון צחוקים וההבנה שהנה אנחנו בליגה אחרת.

קרדיט: Rock'n'Iasi Open Air

ההפקה הייתה פירסט קלאס – 2 בנות מקסימות שחיכו לנו עם שלט ובו שם הלהקה (כבר הגשמת חלום קטן) דאגו לנו לכל מה שהיינו צריכים (ואפילו למה שלא), הכול על חשבון הברון. אבל אנחנו ידענו שבאנו לעבוד – צילמנו המון חומרים להמשך, התאמנו בחדרים, והתחברנו ללהקות האחרות שהגיעו לפסטיבל מכל רחבי אירופה.

אז מה זה הפסטיבל הזה? פסטיבל Rock'N'Iasi התחיל בשיתוף פעולה עם Ostring, תחרות המשולבת בבמה המשנית וכוללת להקות פחות מוכרות ממזרח אירופה, ומטרתה לתת לזוכים הזדמנות להשתלב בבמות הגדולות בפסטיבלים שונים. הפרס הראשון: מקום על הבמה המרכזית בפסטיבל Metalhead Meeting בבודפשט יחד עם Behemoth, Cradle of Filth, Sepultura ועוד!

התחרינו מול להקות רעבות מרוסיה, אוקראינה, רומניה, בוסניה, מולדובה ובולגריה. הפתיעו בעיקר החברה הרוסים, שקיבלו אותנו בחיבוקים עוד לפני שידענו מי הם, מסתבר שהם עשו שיעורי בית על הלהקות המתחרות וממש תפסו מאתנו. האוקראינים גם נהיו אחים וצילמו את כל ההופעה בטלפון, מה שהתחבר טוב לגו פרואים שהכנו על הבמה מראש.

ואז הגיע הרגע. עם נחיל של פרפרים בבטן ועור ברווז שלא היה מבייש את דונאלד, עלינו לבמה המשקיפה על שדות ירוקים והרים (אירופה!), התחברנו לסאונד צ'ק קצר – ונתנו בראש! הפרגונים שקיבלנו אחרי ההופעה בישרו על תקווה. הפסטיבל התקרב לסופו והמתח בשיאו. לבמה המרכזית עלו המארגנים, אמרו כמה דברים ברומנית, והתחילו להקריא את שמות הזוכים. ניסינו להראות כאילו לא אכפת לנו, אבל הלב היה על הילוך שישי. ואז הגיעו לשלושת המקומות הראשונים ו… זה אנחנו! לא מקום ראשון, אבל מקום שלישי. הפרס – הופעה על הבמה המרכזית בפסטיבל החורף של Rock'N'Iasi באוקטובר! וככה, משום מקום, 2 פסטיבלים אירופאים בחצי שנה!

קרדיט: Sdinar Drintre Litere

אף אחד לא ישן כמעט באותו הלילה – האנדרנלין זרם חזק בעורקים (אנחנו לא חזקים בביולוגיה) ולא נרגע גם שבוע אחרי שחזרנו לארץ, וככל הנראה יישאר עד אוקטובר.
אז קשה לתאר בכמה מילים את שלושת הימים שהרגישו כמו עידן – את הצחוקים, את הריגושים, את הטעמים (שווארמה עם קטשופ… אמיתי…), את המוזיקה והכי חשוב – החוויה של המשפחה הכי טובה בעולם! אגב, חשוב מאוד, אם יש תובנה אחת שלא נשכח מהטיול הזה היא שקרייזי וקריינג של אירוסמית' זה אותו שיר. תבדקו אותנו. את הניצחון נחגוג בהופעה ב 22/7 בתמונע עם HOTBOX במופע מלא עם שירים חדשים ואורחים שווים במיוחד, אז תבואו!