Motley Crue – Generation Swine
Motley Records 1998

"הייתי שבור מכל מערכות היחסים הגרועות שעברו מאז הגירושין מ-Heather, באיזשהו מקום כבר נתתי לדברים לעבור לידי והפכתי פסיבי. בראש השנה ישבתי עם חברים במועדון הנקרא Sanctuary, היינו כ"כ שתויים שלא ידענו איזה יום זה ומה קורה מסביב. לפתע באה אלי המלצרית עם פתק ומשקה. 'טומי, זה בישבילך, מהשולחן ליד, מפמלה אנדרסון', הייתי די מופתע, 'פמלה אנדרסון?' שאלתי, 'כן, היא אחת הבעלים כאן' ענתה המלצרית. החלטתי לגשת אליה, 'היי פמלה, אני טומי' אמרתי, והמשכתי בחוסר טאקט משווע 'אבל אני משער שאת יודעת זאת, כי שלחת לי משקה' וכמעט בלעתי את עצמי ממבוכה על היציאה המטומטמת… הוזמנתי לשבת אתה ועם חבריה בשולחן.

מאותו רגע, די מהר אם כי עם הרבה הסתייגויות של הסביבה שלה, התפתחה לה אט אט אהבה כמו שתמיד חלמתי עליה. התאהבות מהירה, רגשית, בלי להביט לצדדים ולשאול מה יהיה, היא אמנם הבריזה לי מלא מעט פגישות בהתחלה, אבל כוח הנחישות שלי והעובדה שטסתי במיוחד לאתר הצילומים בו היא הייתה בלי ידיעתה והפתעתי אותה שם עם פרחים, כל אלו הבהירו לה שה-"ילד הרע" שבי בעצם רוצה את האהבה ואת הקשר הזה כרציני ואמיתי, למרות כל האזהרות מסביב."

אף אחד לא חשב שזה יעבוד, אבל זה עבד, המתופף הפרוע של הרוק האמריקאי יד ביד עם כוכבת "משמר המפרץ" הלוהטת – פמלה אנדרסון, הפכו לזוג הכי בלתי צפוי והכי חם במדורי הרכילות. "הכל מתאים בינינו" הצהיר אז טומי, "היא רוצה ילדים יותר מכל דבר, זה הדבר שתמיד חלמתי עליו". ההריון הראשון לא אחר לבוא, ואתו, עוד מוות…

"למרות שזה היה מעצבן שצלמי הפפראצ`י הקיפו את הבית שלנו וארבו לנו בכל פינה, ידעתי שלזה אין תרופה, ולצערי זה חלק מהמשחק. אבל כשפמלה עמדה ללדת וטסנו באמבולנס לבית החולים, הצלמים ניסו לחסום את הדרך במכוניות שלהם ולצלם בתוך האמבולנס, יכלתי להתמודד עם הניסיון שלהם להיכנס לנו לחיים, אבל לסכן את חיי משפחתי ולהיכנס לנו לאמבולנס זה היה הרבה יותר מדי בשבילי."

פמלה הפילה את התינוק, בנה הראשון של טומי ושלה באותו הלילה.

"הייתי מדוכא בטירוף, כל כך רציתי ילדים, להקים משפחה" מספר טומי. ההפתעה לא איחרה לבוא, ביום הולדתו ה-33 הוציאה גברת אנדרסון/לי 300 אלף דולר (!!!) על מסיבת יומולדת בסגנון וולט דיסני במעין מדינה שנבנתה כעיר סרטים וזכתה לכינוי Tommyland.

"הגעתי באותו הלילה למקום והייתי בהלם, כולם היו שם, חברים, בני משפחה, חברי להקות והכל מלא בליצנים, שפע שלא ראיתי בחיים שלי. מוסיקה ושתייה בכמויות לא הגיוניות, זיקוקים, מטחי פירוטכניקה. הייתי נבוך, לא ידעתי איך להודות לכל האנשים האלו ובמיוחד לפמלה", מספר טומי.

ארבעה ימים לאחר מסיבת יום ההולדת המוטרפת נכנסה פמלה שוב להריון, עבור טומי, היה זה האושר בהתגלמותו. ב-6 למאי 1996 בשעה 3 לפנות בוקר, נולד ללא כל פגע הבן הראשון של הזוג העונה לשם Brandon.

"אחרי מאות סיגריות שעישנתי בשרשרת מרוב מתח שמשהו יקרה, נולד הבן שלנו, הדמעות גלשו ממני בטבעיות מיד כשראיתי אותו יוצא החוצה. לא יכלתי לעצור את ההתרגשות, לא הבנתי שמרוב הרצון ההדדי שלנו להקים משפחה ולהביא ילדים, אנחנו לא נותנים מספיק מחייה וזמן למערכת היחסים שלנו להתפתח באופן טבעי."

ברצון לחגוג את המאורע ולהתחיל את חיי המשפחה יצאו השניים לחופש. "כשחזרנו, גיליתי שעוזרי הבית שלי 'ניקו' מהמרתף כמה מדפים וביניהם 2 קלטות שצילמנו בחופשה מוקדמת יותר. כעסתי, אבל לא הייתי צריך לחכות הרבה, הגיע טלפון מחברת Internet Entertainment Group בו הם טוענים שבידיהם הקלטות, שהם קנו אותם ויש להם זכויות עליהם. המכתב מהעו"ד שלנו לא הגיע אליהם בזמן, העצה שקיבלנו הייתה להסכים שהחברה תשחרר את הסרטים להורדה באינטרנט וזה הכל, וגם זה רק כי הם "תפסו אותנו בביצים". חשבנו שהסערה אם תהיה רק באינטרנט, תעבור מהר, סה"כ הקלטות מציגות מה שחצי מהזוגות עושים בחופשות, עושים אהבה."

אך המשקעים החלו להתגלות, המתח ההדדי, הרצון להקים משפחה ובד בבד לקיים 2 קריירות מצליחות החל ללחוץ בהתמדה על הזוג. "שנאתי את צורת ה'הענשה' של לא לדבר על בעיות ולטאטא אותן מתחת לשטיח. להתעלם מהצד השני במקום לדבר על הבעיה, מה הטעם בזה?" סיפר טומי. הפערים, החלו אט אט לעלות מתחת לפני השטח…

באותם ימים ממש עובדת Motley Crue על אלבומה החדש Generation Swine. האלבום, עדכני יותר מקודמו ומשלב סאונדים עדכניים וכתיבת שירים מעט אלטרנטיבית. "רצינו שינוי בסאונד ובכיוון הכללי" מספר Nikki Sixx, "התגרשתי באותה התקופה והספקתי להכיר את מי שלימים תהיה אשתי השנייה. את הבהלה שלה מקשר עם רוקר זקן ובעייתי כמוני תיארתי בשיר Afraid, "מעבר למסכה נוח לה להתבונן, היא מפחדת לאהוב, לגעת, לשבור את הקיר" ולא היה זה פלא. הייתי עם 2 ילדים מנשואי הקודמים, עם בית ענק אבל בלי אהבה ועם נשמה ריקה, מבוגר ממנה, היא הייתה רווקה, פמלה אנדרסון וטומי הכירו לי אותה, גם היא שיחקה ב-'משמר המפרץ' והייתה כוכבת באותה תקופה."

את הופעת הקאמבק עם Vince Neil עושה הלהקה ב-1997, בטקס חלוק פרסי תעשיית המוסיקה. החבורה מנגנת גירסה עדכנית וכבדה של Shot At The Devil עם Vince Neil והתגובות ב-MTV ובקרב העיתונאים היסטריות, הצפייה לאלבום החדש ולסיבוב ההופעות עולה ועולה…

בינתיים נדחית תביעתם של טומי ופמלה כנגד פנטהאוז וחברת Internet Entertainment וקלטת הוידיאו של הזוג כשהוא מקיים יחסי מין במהלך חופשה יוצאת למכירה והופכת תוך חודש לסרט הפורנו המצליח ביותר בכל הזמנים. השמות טומי לי ופמלה אנדרסון נישאים בעיני כל, גם כאלו שמעולם לא שמעו אקורד אחד של Motley Crue, הדבר רק מוסיף דלק למדורה המתפתחת בתוך מה שהחל כאהבה גדולה בין השניים…

"בינתיים נולד הבן השני שלנו, דילן שמו" מספר טומי, "קראתי המון ספרים על אבהות ועל חיי משפחה וניסיתי להחזיר את החיים ליחסים ואת החום שהיה בינינו. אך פמלה המשיכה לתת לי תחושה שכל מה שאני עושה לא נכון, לא טוב, או שבהרבה מקרים היא בחרה בדרך שהייתה מאד חביבה עליה: לא לדבר איתי ולהתעלם ממני. זה מאד פגע בי, מבחינתי שתיקה שווה למוות, גם כילד כשעשיתי משהו רע הורי עשו איתי מעין ברוגז של עונש ע"י חוסר תקשורת מכוון וזה מאד פגע. עד היום זה מאד פוגע בי, אני בעד לדבר על הבעיה, לפתור אותה, ולא לנקוט בטקטיקה של חרם הדדי" סיפר טומי.

ואז קרה מה שגלגל את כדור השלג:

"שבוע אחרי חג האהבה הייתי בבית, מבשל ארוחת ערב. הכל היה בסדר והמתח בינינו כמו עבר, ניסיתי להכין ארוחה מיוחדת, אבל כשהיינו בחופש עוזרי הבית סדרו את הכל ולא מצאתי את כלי החיתוך. חמש, עשר, עשרים דקות של חיפוש וכלום, מרוב קריזה הבאתי בעיטה במדיח כלים כמו ילד מפגר, ממש כמו ילד שמחכה שאמא תגיע ותפתור את הבעיה. כמובן שפצעתי את עצמי כי הייתי יחף, פמלה הגיעה "תירגע, סה"כ כלים", הרגשתי כמו אידיוט מושלם, הרגשתי שכל השלווה שלי מופרת עד שלא אמצא את הכלים המחורבנים והתגובה שלה רק הדליקה אותי עוד יותר כמו ילד שמחפש משהו ובשיא העצבים אמו אומרת לו "עזוב, למה מה זה בכלל". הרגשתי שהיא די לועגת לי, הרגשתי כמו מטומטם, "בולשיט" צעקתי מעצבים, "איפה זה לעזאזל?" – המילים שיצאו מפמלה היו השמן החסר למדורה "אתה מפחיד אותי."

ממשיך טומי: "יכלתי לצאת לשאוף אוויר צח ולהירגע ל-10 דקות, יכלתי לשתות כוס מים, אבל העלבון היה עלבון על חוסר התקשורת בינינו, על הצורה בה התייחסה כשהיו משברים, הכל גאה למעלה. "עזבי אותי במנוחה" והבאתי בעיטה במדיח ושוב פצעתי את עצמי, התחלנו לרוץ במעגלים כשהיא שואגת עלי ואני צועק חזרה, החל מחול שדים שלא ברור מה קורה בו בדיוק. דילן יצא מהחדר צורח ובוכה "אבאאא, אמאאאא מה קורה פה???" ניסיתי להרגיע את המצב כשפמלה לקחה את הטלפון וחייגה להוריה.

"למה את מצלצלת אליהם, בואי נדבר, אנחנו עברנו דברים גרועים מזה, נפתור את זה בשניות" הצעתי, "אנחנו יכולים להתמודד עם המשבר הזה בעצמנו, בואי רק נדבר" כמעט התחננתי. "א-ל תנסה לעצור אותי" שאגה פמלה.

ניסיתי לנתק את הטלפון, היא זרקה אותו לכיוון הראש שלי ושוב היינו באמצע מחול שדים, האגרוף שלה לא אחר לבוא, התמלאתי דם, מעולם לא הוכתי על ידי אשה, היחסים ירדו לשפל המדרגה. ככל שניסיתי להרגע ולהרגיע כך היא התגרתה בי ולא נתנה לי וזה הדליק את האש מחדש, "מה קורה לך???" צעקתי, היא החלה לבכות, ברנדון ודילן יצאו החוצה צורחים בבהלה והכל היה נראה כסיטואציה ללא סוף.

"עוף לי מהעיניים" שאגה עלי פמלה, "שמעי" אמרתי, ניסיתי להיות רגוע ככל האפשר, "אני לוקח את ברנדון החוצה לשדה, את תישארי עם דילן פה, נירגע, נשתה מים, וכשנחזור נשכיב אותם לישון ונשב ללבן את כל הבעיות בינינו מהתחלה" הצעתי, היא שתקה, נעצה בי את המבט המעניש שלא מלווה בכל התייחסות.

"מאחורי הבית שלנו היה שדה נחמד עם זוחלים, צפרדעים ושאר חיות ואגם קטן, לקחתי לשם את ברנדון, מחבק אותו ושנינו בוכים. התיישבנו על הצמחים ליד הצפרדעים, חיבקתי אותו ודיברנו, הסברתי לו שאבא ואמא אוהבים אחד את השני ואוהבים אותו מאד, הבטחתי לו שאסיים את המריבות בינינו ולא נרים קול זה על זו בבית לעולם. לקחתי צפרדע קטנה שטיילה על הסלע לידינו והראתי לו אותה, כיסיתי אותה בידיי כמגונן עליה כשהיא בחושך, "רואה בני, כך אבא מרגיש לפעמים" אמרתי לו,"לכן זה טוב לצאת להרגע, לדבר". בכינו המון, הבטחתי לו שיהיה אחרת, אחרי שעתיים נרגענו והלכנו חבוקים הביתה, ניסיתי מייד לחפש את פמלה ולסיים את הפרק הנורא הזה, לא מצאתי לא אותה ולא את ברנדון, 3 דקות אח"כ שוטרים בדלת.

"מר. לי, אתה עצור, תסתובב" נבח עלי שוטר עב כרס, "אבל על מה? שאלתי, לא שמעתם אותי בכלל" ניסיתי לענות, "לא אכפת לנו מר. לי" נבח עלי השוטר חזרה… במסדרון למטה, פמלה עם אביה ושוטר צמוד מרוקנים את תכולת הבית… ברנדון נשאר עם דילן מאחור… הובאתי למעצר…

באותם חודשים ממש Generation Swine התקבל יפה ע"י הקהל. שיר הנושא המהיר והכבד הופך להיט, כמו כן Afraid המלווה בקליפ ססגוני בהשתתפות לארי, עורך עתון הפורנו הידוע Hustler Magazine וידיד קרוב של הלהקה, Vince Neil תופס את מקומו חזרה בחזית ההרכב, למרות האירועים הכואבים שעבר שהתבטאו בהרבה משקל עודף והרבה פחות כושר על הבמה, מתקבל בהמון אהבה על ידי הקהל והעיתונות.

מספר Nikki Sixx: "טומי נשפט לחצי שנת מאסר בפועל.ב-20 למאי 1998 בשמונה בערב הוא הובא ל בית הכלא Men's Central Jail בלוס אנג`לס. כל יום שהוא התקשר מהכלא בבכי, מספר לי על מה שהולך שם. ביקרתי אותו יום יום, זה היה קטע לא קל, הבחור היה בתא ללא חלון, לבד, לא ידע אם זה לילה או יום."

הגירושין היו צפויים, פמלה תבעה וקיבלה בעלות על ברנדון ודילן וסכום עתק, סיקור עיתונאי חסר תקדים ליווה את גירושי השניים ומאסרו לחודש של טומי לי.

"אחרי ארבעה חודשים, בחמישי לספטמבר 1998 משתחרר טומי לי על התנהגות טובה. במהלך המאסר הייתה תחלופת מכתבים כואבת בינו לבין פמלה שתוכנה נמצא בידינו אך מן הסתם נסתפק בכך שנספר שלמרות כל האיבה, הבור העמוק והיחסים הרעועים, נשארה אהבה בין השניים וההודעה במזכירה של טומי יומיים לאחר השחרור הייתה מפמלה, 'אני אוהבת אותך' נאמר בה." Nikki Sixx פיתח יחס של ריחוק וחוסר אהדה כלפי האשה וכינה אותה בהזדמנויות שונות "יוקו אונו של המטאל".

סיבוב ההופעות שהמשיך את Generation Swine ואת תקליט האוסף Greatest Hits לווה במאות ראיונות של טומי לי ושל ההרכב והפך את מוטלי קרו למוכרת הכרטיסים מספר 3 בעולם בהופעות חיות אחרי דפש מוד ואלטון ג`ון. עשר שנים בדיוק אחרי ש-Girls Girls Girls פיצץ אצטדיונים בכל העולם, עמדה הלהקה במקום הטוב ביותר שהיתה בה שנים. עם Vince Neil, עם טומי לי בוגר יותר, רגוע יותר וללא חוזה העבדות עם Elektra Records, הזכויות על החומר היו שוב, בידי הלהקה.

אך כמו שתמיד קורה ב-Motley Crue: הרע מגיע עם הטוב. באמצע סיבוב ההופעות נקלעים Vince וטומי למריבה קולנית שבמהלכה מטיח לעברו Vince את המשפט: "מה תעשה לי? תרביץ לי?" והמדורה חוגגת והשניים אכן מגיעים לחילופי מהלומות שמטילים צל כבד על המשך סיבוב ההופעות. טומי, שיודע שכל מעשה לא אחראי שלו יזרוק אותו חזרה לשערי הכלא נכנס למריבה מיותרת עם Vince ומסיים את סיבוב ההופעות כשהוא בחדר הלבשה נפרד, מלון נפרד, לימוזינה נפרדת ומלבד העלייה לבמה עסוק כל היום בפרוייקט הסולו הראשון שלו Methods Of Mayhem.

14 לאפריל 1999, פמלה מבטלת את כל התביעות כנגד טומי ומתירה לו לבקר את ילדיהם כל יום. השניים מתחילים לבלות זמן משותף יחד ותוך זמן קצר חוזרים לחיות כזוג. טומי מבקש מפמלה לחזור לחיות יחד בבית החוף שלהם במליבו.

27 לאפריל 1999 רשת המוסיקה VH1 מוציאה למכירה את הקלטת Motley Crue – Behind The Music ההופכת מייד ללהיט, מדובר בסרט דקומנטרי על חברי ההרכב בליווי ראיונות של כל חברי הלהקה על הכל בלי להסתיר דבר. בסוף אותו חודש מחליט טומי לא לעשות את סיבוב ההופעות הקרוב אלא להשאר עם משפחתו בבית ולהקליט את אלבום הסולו שלו. Nikki Sixx מאחל לטומי בהצלחה בחופש ובפרוייקט ורותח על פמלה המנסה לגרום לו לפרוש מהלהקה.

3 ימים לאחר מכן בראיון לרדיו אומר טומי "אני לא יכול לעשות זאת יותר, אני מעדיף לעבוד על פרוייקט הסולו שלי"… "כך שמענו על ההחלטה הסופית שלו – ברדיו" מספר Nikki Sixx. ניסיתי לצלצל אליו אבל הוא לא החזיר לי טלפונים, עברתי בביתו והוא ניסה להתחמק ממני. כשדיברנו הוא אמר שזה לא ילך יותר, זהו, אפילו יוקו אונו אמרה בשידור חי שבעלה חזר אליה והחליט לעזוב את מוטלי קרו. הרגשתי סכין בגב, אני הייתי בישבילו שם כשהוא נזרק לכלא בגללה, ועכשיו זו הצורה שאני שומע שהוא עוזב? ממנה? ברדיו?, הרגשתי שאיבדתי חבר."

4 ימים לאחר מכן מציגה פמלה אנדרסון את טומי לי על הבמה כשהיא מקבלת פרס חשוב מול עשרות ערוצי טלוויזיה: "אני רוצה להציג בפניכם את אהבת חיי"…