Motley Crue – New Tattoo
2000 Motly Records

"טומי לי הוא אהבת חיי" סיפרה פמלה אנדרסון בראיון טלויזיוני ב-5 לאפריל 1999 וסיימה רשמית את פרק א' של המתופף בלהקת האם. ל-Nikki Sixx הכאב היה בלתי נסבל. "כעסתי שזו הצורה בה אנחנו צריכים לשמוע על העזיבה של טומי – דרך הטלויזיה, זה לא מכובד ולא זו הדרך אחרי 20 שנה של חברות ונגינה בהרכב."

ההתגברות על עזיבת מתופף כה דומיננטי כמו טומי לא היתה קלה, אבל לא אדם כמו Nikki שחגג באותם ימים את הולדת בתו הצעירה Storm יתייאש. במקביל לבניית ההרכב מחדש, שחרר Nikki בחברת התקליטים שלו Motley Records את כל אלבומי הלהקה הקודמים לאחר שזכה לקבל בחזרה את הזכויות עליהם. האלבומים יצאו מחדש עם קטעי בונוס שלא שוחררו מעולם וזכו למכירות מדהימות, Shout At The Devil ו-Dr Feelgood מכרו מהמהדורה החדשה בלבד יותר ממיליון וחצי עותקים כל אלבום, ההרכב חזר לכותרות והצפייה לאלבום החדש התגברה.

ב-5 ליולי 1999 צורף ל-Crue חבר חדש שנכנס לנעליים גדולות במיוחד, המתופף Randy Castillo, מקסיקני במוצאו וחברו של Vince Neil, נודע בעבר כמתופף של Ozzy Osbourne וגם ניגן בין היתר עם Lita Ford. ההרכב מתחיל אט אט לגבש חומר לקראת אלבום חדש ועורך מספר הופעות קטנות ל"חימום הקנה". ב-7 לאוגוסט, לקראת סוף הופעה כזו, נפגע Vince Neil מבקבוק טקילה שנזרק מכיוון הבר, הפגיעה היתה במעיים, והוא הובהל באמבולנס לבהי"ח כשאינו מסוגל לדבר, ניתוח להוצאת הרסיסים נערך באותו הלילה ולאחר מספר שבועות של החלמה חזר ההרכב להתכונן למה שכולם ציפו ממנו: אלבום אולפן חדש.

11 לאוגוסט 1999 ו-Niiki Sixx זוכה להכיר את תא המעצר מקרוב לאחר שהתפרע בפאב מקומי אחרי הופעה של ההרכב. במשפט הוא מאשים את המשטרה במעצר שוא ומשתחרר בערבות עצמית של אלף דולר בבוקר המחרת, ההרכב ממשיך להופיע בעיר בשלושת הימים הבאים תחת פיקוח משטרתי הדוק.

יומיים אחר כך מגיש Vince Neil כתב תביעה של מאה מיליון דולר נגד חברת הבנייה והקרקעות Rocketdyne Propulsion and Power. בכתב התביעה טוען Vince כי החברה בנתה ביודעין קרקעות על שטח ששימש לאחסון פסולת כימית וגרעינית בעבר ומכרה את הבתים כבתי מגורים על צלע ההר, באחד מבתים אלו הקים Vince את משפחתו וגידל את Skylair בתו שמתה בגיל 4 במפתיע מסרטן. הרופאים מצאו שהיה קשר מוכח וישיר בין סיבת המוות לפסולת הרעיילה שנקברה שנים קודם במקום, התביעה היתה תביעה ייצוגית בשם תושבי המקום שאחוז החולים בסרטן בו עלה ללא פרופורציה, אלפיים איש חתמו על כתב התביעה נגד החברה, ההליך מתחיל.

נובמבר 1999, ההרכב מוציא אלבום הופעה חיה כפול Entertainment Or Death המכיל את מיטב להיטי הלהקה מכל הזמנים. האלבום זוכה לתגובות נלהבות מצד הקהל והעיתונות ומעלה את רף הציפייה אלבום החדש, הלהקה מופיעה ביפן עם שירים ישנים ומתחילה אט אט לשלב קטעים חדשים בתוך הסט.

12 לדצמבר מביא עמו חגיגה במשפחה המתהוללת כשגיטריסט הלהקקה Mick Mars הופך לסבא בזמן שבתו Stormy יולדת את בנה Chandler בגיל 21, הזמן רץ והחבורה כבר לא אותם ילדים נאיבים מהעשור הקודם, אך הרוק בדם ממשיך לזרום באדום חם מאד… ההרכב ממשיך לכתוב חומר לקראת האלבום החדש והמצופה.

הצהרה ראשונה מההרכב לגבי החומר החדש מתקבלת מפי Randy Castillo בקריסמס של סוף השנה "זה יהיה הרבה יותר Old School ממה שחשבתם" אומר המתופף החדש ומהצהיר על כוונה ברורה. טומי מן העבר השני מוציא את פרוייקט הראפ מטאל שלו הנקרא Methods Of Mayhem, האלבום מצליח בצורה לא רעה, אבל לא עושה היסטריה בארה"ב, סיבוב ההופעות שהיה אמור לעשות כחימום של מטאליקה בוטל ע"י חברת התקליטים.

12 למרס 2000 נכנסת Motley Crue סוף סוף להקליט את אלבומה החדש בהפקת Mike Clink שהפיק גם את Guns And Roses באלבום המופת Appetite For Destruction ואת Megadeth באלבומם הטוב ביותר Rust In Peace, ההפקה מתחילה ויש חיבור חזק בין הלהקה למפיק בכוונה ליצור אלבום חזק ומלא אנרגיה כבעבר.

3 חודשים לאחר מכן, 12 ליוני מתחילות שוב הצרות, Randy Castillo סובל מפיצוץ במעי הגס ומובהל לחדר חירום בבית החולים Cedar Sinai שם הוא מנותח, צוות הרופאים מודה לאל על הגעתו בזמן, שכן עשר דקות מאוחר יותר היה מגיע הזיהום ללבו והורג אותו במקום.

ההרכב חייב לצאת להופעות יומיים לאחר מכן ולמשימה המהירה מגוייסת המתופפת של Hole העונה לשם סמנתה מלוני, "ניקי שלח לי אימייל על המצב בדחיפות" מספרת סמנתה, "גדלתי על המוסיקה שלהם כל חיי ואני מכירה את כל השירים. עניתי לו במשפט אחד – עכשיו השעה שש בבוקר, אהיה בשדה התעופה אליכם בעוד שעתיים", והחבורה יצאה שוב לדרך חדשה…

11 לאוגוסט 2000 והאלבום המדובר יוצא:

"אנו מבטיחים לכם" נכתב בחוברת האלבום שהביא עמו חזרה לסאונד הישן של הלהקה: "בבוא היום תחזור אל חנות הקעקועים של החיים ותאמר: אני כאן, אני חזרתי לקעקוע החדש ושמו הוא רוק אנד רול, ועכשיו בא הזמן להפוך את זה לנכון שוב, היית בכל השינויים, הצבעים, המשברים והבורות של החיים, שירתת מוסיקה שהיא Fast Food יותר מדי זמן, נכנעת לאופנות, שכחת מה הדבר האמיתי, היופי שבבסיס, השורש המחזיק את הכל, שכחת מה אמיתי ומה לא. ואתה יודע מה יאמר המוכר שמעבר לשולחן? ידעתי שתחזרו!!!"

New Tattoo למרות שהוקלט ללא טומי הביא אתו אלבום רוק כבד בוגר ומכסח שמחזיר את ההרכב לסאונד הישן. השיר הפותח Hell On High Heels לווה בקליפ אנימציה מלא סקס ומיניות, שיר הנושא New Tattoo מספר את ההתרגשות שבהתחדשות, בלידה מחדש של מה שאתה ומי שמרכיב אותך, הכתיבה מלאת נאיביות ומקסימה ביכולתה לתת שוב את הרגשת הטריות של ההרכב מתחילת שנות השמונים. מוטלי קרו מספרים פה על הכל בלי לראות ממטר אף אחד. "לימדנו את עצמינו לאבד שפיות באולמות ענק יחד עם הנערות שמצצו כל דבר, היינו הלהקה הראשונה על הירח, שבויים באשליית הענק שלנו" כותב Nikki Sixx.

אחד השירים היותר אגרסיבים באלבום שהלך מצויין גם בהופעות היה Punched In The Teeth By Love מלא הכוח שהביא איתו לכלוך ואגרסיה לסאונד של הלהקה והיה אחד הלהיטים הבולטים מהאלבום החדש. Fake היה הגלוי בשירי הלהקה מיום היוולדה ועד היום, גילוי לב של מי שטעם מהכל, ממי שידו בכל ויד כל בו, וכך כתב Nikki Sixx "בזבזנו מיליוני דולרים על אמפתמינים וכדורים, הרסנו מכוניות בלי סוף, הרסנו את עצמינו, זיינו כל כוכבת אפשרית בהליווד, כי יכלנו, כי יכלתי, אהבתם לשנוא אותנו בהתחלה, מפתיע איך החלפתם עורכם, הפכתם שמנים ועשירים ואנו הפכנו לזיוף, 40 מיליון אלבומים ועדיין הכאב בפנים זועק, הכסף, הקוקאין, לא היוו תחליף, מכרנו את נשמתינו כשמכרו אלבומים שלנו, היינו עבדים לנצח". האלבום ממשיך ונותן בראש לתעשייה, לעצמם, לחברה האמריקאית. "משפריץ על המסך, מצלמות.קום, מכורי סייבר בדייט עם המודם" האלבום היה חזרה לבעיטה שהלהקה ידעה לתת כל כך טוב, מוטלי קרו כיסו עצמם בקעקוע חדש, קעקוע של רוק אנד רול אמיתי, מהבסיס, מהשורש.

הלהקה המשיכה את סיבוב ההופעות יחד עם Megadeth ו-Anthrax שיותר מאוחר הורדה מהסיבוב. מוסטיין וניקי שרים ביחד את Anarchy In The U.K והסביב ממשיך ליפן וקנדה, שלושה סינגלים יצאו מהאלבום והמחישו את הקו הדינמי שלו לעומת שני אלבומי האולפן האחרונים של ההרכב שהיו נסיוניים יותר.

Randy Castillo עובר ניתוח נוסף המסביר את הבעיה שהתפתחה בבטנו – סרטן בשלבי התחלה…

ההרכב מוציא DVD בהופעה חיה מסיבוב ההופעות העכשווי ואת הספר המדובר ביותר בתולדות הרוק The Dirt. הספר הפך לרב מכר הספרותי מוסיקלי הגדול ביותר בכך שמכר כמעט מאתיים אלף ספרים רק בארה"ב. בני למעלה מ-40 הפכו חברי ההרכב לאגדה שסופה בלתי ידוע ועוד יופלא לספר, הכבוד שרוחשים ללהקה, הרכבי רוק ומטאל מכל סוג שהוא אינו ניתן כלל לתיאור. Machine Head עלו במסיבת יום ההולדת בסן פרנסיסקו ב-31 לאוקטובר 2001 להופעה לבושים ומאופרים כמוטלי קרו בתקופת Shout At The Devil וביצעו סט שלם של שירי מוטלי קרו, מרלין מנסון ביצע את Shout At The Devil בהופעה, גם Stuck Mojo עם Devin Townsend ביצעו את השיר, אפילו להקת הבלאק מטאל השבדית Vondur ביצעה קאבר ללהקה ועוד הרשימה ארוכה וכוללת אמני אלטרנטיב כ-Skinny Puppy ועוד.

טומי לי מוציא את אלבום הסולו השני שלו Never Dull A Moment שהוא אלבום רוק מצויין, הוא משאיר ל-Nikki עותק בתיבת הדואר שלו ב-14 למרץ 2002 והשניים חוזרים לדבר אחרי 3 שנים של נתק טוטאלי. Nikki אמר שהאלבום הוא אלבום רוק מצויין בראיונות שנערכו דאז.

ב-26 למרץ 2002, בשעה 8:30 בבוקר נפטר בשנתו Randy Castillo, בן 52 היה במותו. סוג הסרטן בו נאבק נקרא squamous cell carcinoma והמאבק היה עיקש ונמשך 3 שנים. הוא נקבר בבית העלמין Fitzgerald & Son Funeral Directors בעיר Albuquerque כשארונו מעוצב במיוחד עם תמונותיו לאורך השנים והמצבה המיוחדת בעלת מראה מטאלי מובהק.

Frankie Died Just The Other Night
Some Said It's a suicide
But we know, how the story goes

השנה זה קורה מחדש, השנה קורה מה שרבים בעולם חיכו לו ומעלה את מפלס ההתרגשות לשיאים, השנה הולכת להיות השנה של ניקי סיקס, וינס ניל, מיק מאס וטומי לי שחזר להרכב. 2005 מביאה איתה את מופע האיחוד של העשור, את הלהקה בהרכב שלא חשבתם שתראו יותר מעולם, את הלהקה שהולכת לפוצץ את וומבלי ארינה בלונדון איך שמתחיל סיבוב ההופעות. הלהקה שסרט אודותיה יצא לאקרנים השנה. הלהקה היחידה שקעקוע של Theatre Of Pain מעטר את יד ימין שלי, איך אמר המוכר מ-New Tattoo? "ידעתי שתחזרו" – יפה אמר.

2005 – Motley Crue בסיבוב ה-Reunion העולמי בהרכב הקלאסי עם טומי לי מאחורי מערכת התופים המעופפת. פראייר מי שלא טס לראות את החגיגה הזו.