מרואין: אריק אנטון אורול

לפני שבעה חודשים נכנס מושג חדש ללקסיקון של המטאליסט הישראלי, מועדון הת'ורהיים, או כפי שהוא נודע בפי רבים – הטירה, בגלל העיצוב השאפתני שלו. אך עם כל הרצון הטוב של בעליו, משהו לא עבד, היו שהאשימו את חוסר המיזוג במקום, את הסאונד, ומה לא. עכשיו, לאחר מספר ערבים מוצלחים במיוחד הולך המקום על השינוי הגדול, ולכבוד כך, ישבתי ושוחחתי עם אריק אנטון אורול, מנהל הבאר והאחראי על מחלקת המטאל של המועדון.

אהלן אריק, אתה יכול לתת לי קצת היסטוריה קודם כל?

כן, את המקום הקים במקור יבגני לזובסקי ואני הצטרפתי מיד אחר-כך. בהתחלה הלכנו על קונספט של מקום לבייקרים, אבל מכיוון שבארץ אין יותר מידי כאלה אז החלטנו לשנות את זה, גם יבגני וגם אני אנשי מטאל, והחלטנו ללכת על משהו שהוא כמו מרכז למטאל הישראלי.

מאיפה הגיע השם Thorheim ומה הוא אומר?

השם הוא בעצם מקומו של Thor, אל הרעם הסקנדינבי, על פי המיתולוגיה הסקנדינבית מדובר במקום קר, אפל, ובעל אפיונים מטאלים, מה שנשמע לנו מושלם לתאר מקום של המוזיקה המטאלית. האירוע הראשון שלנו היה ערב עם 3 להקות, אחת מהן הייתה Nature's Elements, שסולנם התאבד לא מזמן ובאמת הייתי רוצה לשלוח תנחומים למשפחה ולחברים, Ipos היה אחלה בן אדם. מאז הופיעו במועדון למעלה מ-50 הרכבים, בלאק, דת', ת'ראש, גות' ועוד.

איך בכלל הגעתם לנושא הזה של פתיחת מועדון?

אני במקור בארמן, זה המקצוע שלי, ויבגני תמיד רצה מקום בסגנון, החלטנו לשתף פעולה וליצור מעיין בר-אמריקאי, זה היה הקונספט, מקום שבו גם באר גדול, גם בימה להופעות, וגם רחבה לריקוד.

הבעיות שתמיד סומנו ע"י האנשים שבאו למקום היו חוסר המיזוג והסאונד, למה בעצם לא סידרתם את זה עד היום?

תראה, אנחנו מטאליסטים, אין לנו עודף כסף (צוחק), המטרה הייתה לעשות אירועים, להרוויח מספיק ואז לנצל את הכסף להוסיף את שאר הדברים, אבל קהל המטאליסטים ידוע כקהל בעל דרישות גבוהות ברוב המקרים, ואנשים פשוט לא הגיעו לחלק מהדברים בדיוק מהסיבות האלו.

חצי שנה עשינו פה המון דברים שכסף לא הביאו, הופעות שנועדו לקהל וללהקות, לתת הזדמנות להרבה הרכבים שלא היה להם מקום אחר להופיע, אבל זה לא הספיק. למזלי יבגני הוא בן אדם שמחזיק מעמד, עמדנו פה בקשיים אדירים, וחשבנו כבר כמה פעמים לזרוק את המגבת לזירה ולהיכנע, אבל יבגני הוא לא כזה, הוא המשיך וסחב. עשינו כל מיני דברים שונים כדי ליצור רווחים, הערב האחרון של Medieval Night היה עוד רעיון מקורי שעבד יפה, ועכשיו הכוונה היא לחזק ולהעמיד ליין מטאלי מיוחד.


אריק ויבגני – לא מוותרים

אז מה בתוכנית? מה בעצם השינוי שאתם מתכננים?

התוכנית היא שבשבועיים הקרובים פחות או יותר המקום הופך עורו. לגמרי. זה מתחיל בקירות אקוסטיים חדשים, הזמנו למקום יועצים מחברות סאונד ואנחנו הולכים לעטוף את המקום בחומרים אקוסטיים כדי לשפר את הסאונד, זה לא יהיה מכוער, זה חומרים רציניים ולא קרטונים של ביצים.

מעבר לכך תיכנס למקום מערכת הגברה מקצועית לכל דבר, אנחנו עובדים עם חברת הגברה חדשה, והיא מספקת לנו מערכת ענק, עם עוצמה שאופיינית למועדונים הגדולים ביותר בתחום, כל שהסאונד הולך להיות הרבה יותר טוב גם מהבחינה הזאת.

לגבי נושא המיזוג, ע"פ בדיקות שעשו במקום, יש צורך ב-3 מזגנים כדי לקרר אותו, אנחנו מכניסים 4 מזגנים חזקים רק כדי להיות בטוחים. גם העיצוב של המקום ישתנה ויהיה יותר פרקטי, הבר הולך להיות קטן בחצי, כדי לאפשר רחבת ריקוד גדולה יותר, עמדת התקליטן תזוז, שוב לאותה מטרה.

מה לגבי החלק האחורי של המקום, זה חלק שנראה די נטוש היום?

נכון, חלק מזה נובע מהמיקום של עמדת התקליטן, וזה הולך להשתנות, וחלק כתוצאה מזה שזה לא מואר והסאונד שם פחות בולט, גם זה יסודר, הרחבה שם תהפוך להיות יותר מרכזית, סה"כ מדובר במקום ענק ורק חלק ממנו מנוצל היום, המטרה היא לתקן את זה.

אז משבעת החודשים האחרונים אתה מקווה שימחקו כל הזיכרונות הלא מוצלחים?

היו גם רגעים טובים, היו כמה אירועים מוצלחים, והיו לא מעט אנשים שעזרו לנו. החבר'ה מלהקת Buzzer, להקת הסטונר, שעזרו לנו, החבר'ה מ-Hangman, Blizzard Day, אנשים כמו חן סאדוס וטל ניסן, היה את ניר שילוני שעזר לנו בהתחלה המון, Asgaut, ישי שוורץ, אסף עינב שהוא אחלה בן אדם ואורי מאורפנד לנד שגם נתן לנו המון תמיכה, כך שלא הכול היה רע, אבל הכוונה היא שבזמן הקרוב מאד דברים יהיו הרבה יותר טובים במקום.

מה התוכניות בזמן הקרוב?

קודם כל יש היום (שבת) אירוע עם שתי להקות, ב-24 יש ערב עם שלוש הופעות, יש את הערב הגותי לקראת Halloween ב-28 לחודש הקרוב, וכמובן שיש את אירוע ה-Night Of The Living Dead שאנחנו עושים בשותפות איתכם, כשאתה ואופיר גם מתקלטים בו. בערב יוקרנו סרטי אימה וגור וימכרו אלבומים חדשים שהגיעו למטאל שופ במחירים מוזלים, וזה ב-5.11. כמובן שעד אז נהיה כבר תחת השם החדש, Vortex, ועם כל השיפוצים והשדרוגים.