מי הן המתחרות ב Wacken Metal Battle העולמי?

לאחר סיומו של המטאל באטל הישראלי, השלוחה של תחרות ה Wacken Metal Battle הבין לאומית, מתחילות שאר המדינות בעולם לסגור בינן לבין עצמן מי להקות המטאל שייצגו אותן בתחרות העולמית שתתקיים בפסטיבל וואקן 2012 באוגוסט הקרוב. מרבית המדינות טרם סיימו את הליכי הסינון והבחירה, אבל אנחנו ישבו ועשינו קצת בדיקה לגבי הזוכות בשנים שעברו, ואלו שכבר נבחרו להתחרות השנה מול Shredhead שלנו – הלהקה הישראלית שנבחרה השנה לייצג את ישראל בתחרות הבין לאומית. בעוד כחודש בערך תהיה התמונה שלמה יותר, ואז נעלה חלק נוסף לכתבה – בו נסכם מול מי ניצבת ישראל הפעם בעוד קרב בלתי מתפשר להשרדות בסגנון מלחמת תש"ח וגמר היפה החנון.
חלק א' – וואקן 2012 – המתחרות שהוכרזו עד עכשיו

יוון – MindthreaT

MindthreaT היא להקת מטאל יוונית שיוצרת דת' מטאל מלודי עם השפעות של ט'ראש מודרני, הלהקה הצעירה הוקמה ב 2011 ומקליטה בימים אלו EP ראשון.

לצפייה בקליפ של הלהקה לשיר Not Your Fate:להאזנה לשיר של הלהקה

ליטה – Inquisitor

Inquisitor מליטה היא להקת בלאק מטאל מלודי/אוונגרדי שהוקמה במקור ב 2002 אך עברה לא מעט שינויים בהרכב. ב 2010 יצא אלבום הבכורה של ההרכב (שסוקר במגזין מטאליסט), ובימים אלה עובדים חבריו על אלבום שני.

להאזנה לשיר של הלהקה

בריטניה – Saturnian

להקת המטאל הסימפונית Saturnian היא הרכב שיוצר שעאנז של סגנונות מוזיקלים ומאחד אותם למוזיקה סימפונית קיצונית יחסית, הקרובה בעיקר לבלאק מטאל סימפוני וגותי. הלהקה שיחררה EP ראשון ב 2009, ועובדת בימים אלו על אלבום בכורה.

להאזנה לשיר של הלהקה

אירלנד: Warpath

הנציגה האירית Warpath היא להקת דת' מטאל ברוטאלי שקיימת כבר מ 2005, והספיקה להוציא שני אלבומים מלאים, בימים אלו עובד ההרכב כבר על אלבום שלישי – ממנו שוחרר שיר ראשון להאזנה.

להאזנה לשיר החדש של Warpath


חלק ב': הזוכות במטאל באטל בשנים קודמות

2008

The Fading (Israel) – Melodic Death/Thrash Metal

כן, הזוכה בתחרות הראשונה אי פעם של המטאל באטל היא הנציגה הישראלית The Fading, הרכב שהוקם במקור ב 2003 תחת השם הפחות קליט Excessum, והספיק להוציא EP אחד לפני שינוי השם. לאחר השינוי הוציאה הלהקה EP נוסף ואת אלבום הבכורה In Sin We'll Find Salvation, שיצא בחברת התקליטים של פסטיבל Wacken. מאז הלהקה ממשיכה להופיע בעולם, כששניים מחבריה פעילים גם בנציגה הישראלית למטאל באטל 2011 – הרי הם Hammercult.

לצפייה בקליפ לשיר The Sin Collector של הלהקה

2009

Crysys (Spain) – Thrash Metal
להקת האולד-סקול ט'ראש הספרדית Crysys עושים הרבה כבוד ללהקות הט'ראש של שנות השמונים, אך לא הצליחו בינתיים לתרגם את זכייתם ב 2009 למשהו מהותי. לאחר כמה דמואים וסינגלים תחת השם Crysys נאלצה הלהקה לשנות את שנה ל Crisix והוציאה בשנה שעברה את אלבום הבכורה The Menace בחברת התקליטים Kaiowas Records . ההרכב ממשיך לפעול גם היום, אבל בלי איזו פריצה משמעותית או יותר מידי הופעות בעולם.

לצפייה בקליפ לשיר Ultra Thrash של הלהקה

2010

Battle Beast (Finland) – Heavy Metal

להקת ההבי מטאל הפינית Battle Beast עושה מטאל מלודי שמשופע חזק מענקיות המטאל של שנות השמונים, השוס הוא הזמרת Nitte Valo שנשמעת כמו זמר מטאל מסורתי ולא כמו דיווה סגנון Tarja וכו'. ההרכב הוציא את אלבום הבכורה שלו בשנה שעברה, עם הפצה עולמית של Nuclear Blast, ונראה כי יש עתיד מזהיר למדי ללהקה.

לצפייה בקליפ לשיר Enter The Metal World

2011

Hammercult (Israel) – Thrash Metal
למרות ששניים מחברי ההרכב הנ"ל כבר זכו במטאל באטל הראשון, הרי ש Hammercult הישראלים, שגם החזירו לתמונה את סולן הט'ראש יקיר שוחט, איש Hangman לשעבר – לא השאירו לשופטי המטאל באטל ברירה והביאו את הכבוד לישראל בפעם השנייה. ההרכב, עם הט'ראש אולד-סקול המתובל ביסודות מודרנים, הפתיע רבים כשהודיע שהחליט להוציא את אלבום הבכורה שלו בחברה חדשה – Sonic Attack, במקום בחברת התקליטים של Wacken. רק לאחר שפורסם כי Sonic Attach היא חברה בבעלותו של אגדת המטאל Carl Waterbach, מקים חברת התקליטים המיתולוגית Noise, שדברים היו ברורים יותר. לאחר סיבוב הופעות עם D.R.I., וסיבוב טרי טרי עם Sepultura, נראה שהלהקה נמצאת על המסלול הנכון להפוך לכוח של ממש בסצנת המטאל העולמית.

להאזנה לשיר Let Angels Burn מתוך אלבום הבכורה של ההרכב