אז נכון, האירוע כבר סולד אווט ואם לא הייתם מהזריזים לא תוכלו להגיע לאירוע, אבל תחרות המטאל באטל השנתית היא הזדמנות מעולה להכיר את חמשת ההרכבים המצויינים שמתמודדים על הזכות לייצג את ישראל בגמר שיערך ב Wacken, גרמניה. השנה היא שנה מגוונת במיוחד, ובהתאם לחלוקה הז'אנרית בארץ מאוד יכול להיות שלא הכרתם את הלהקות כי אתם לא הולכים להופעות דת'\מטאלקור\אלטרנטיב\הארדקור עם נגיעות לימון. אז לכבוד הגמר ראיינתי נציג מכל להקה, כל אחת מהלהקות שלחה את הנציג הרהוט והמשעשע ביותר שלה וביחד ענו על 5 שאלות קשות במיוחד!

אז הנה הן לפניכם, הלהקות שהולכות להרעיד את הגאגרין ב28.5, בראיון קצר ונוגע ללב. הן יספרו על עצמן, על המוזיקה שעשתה אותם ואת ההרכבים המקומיים שהם אוהבים. והדבר החשוב ביותר, בסוף תוכלו לדעת מי הלהקות המשתתפות תהיה הזוכה הגדולה בגמר המקומי שלנו!

ראשית, תציגו את עצמכם, מה התפקיד שלכם בלהקה ומה אתה עושים עוד חוץ מלהיות חלק מההרכב המפואר שלכם?
שי משעלי (Phantom Pain) – אני הבסיסט של ההרכב, ניגנתי בעבר ב Through Bleeding Eyes, Godwrath וImmaterial.

אהוד הופיין (Coma7) – מנגן lead guitar, יש לי חברת הפקות וידאו ואני מלמד גיטרה. בנוסף לcoma7 אני מנגן בהרכב הפוסט מטאל האפוקליפטי Lobotomy ובהרכב Just about time יחד עם דן (בסיסט הלהקה)

רן ירושלמי (Walkways) – מורה לפיתוח קול וזמר סאשן. עד לא מזמן הייתי חבר בהרכב נוסף בשם 'אמן'.

אסף הרפז (Let Us Be Spoken) – גיטריסט ליד, הייתי האחרון להצטרף ללהקה,אני חבר טוב של החבורה כמה שנים טובות ותמיד חלמתי להצטרף אליהם. אני חושב שהוספתי גישה מלודית יותר לסאונד של הלהקה, דבר ששאר חברי הלהקה אהבו ועזר מאוד לגיבוש הסאונד הנוכחי שלנו.

איגור בנדיטקיס (Katastrof) – אני אחד משני הגיטרסטים בלהקה, בימים אלו עובד על אלבום הסולו הראשון שלי שכרגע נמצא בתהליכים של כתיבה. במשך תקופה של חצי שנה בערך שימשתי כמחליף לגיטריסט הבס של Shiver בשלל הופעות, ואף בגמר המטאל באטל המקומי הקודם.

אוקיי, ועכשיו ספרו בקצרה על ההרכב שלכם, כמה זמן אתם פעילים, מי החברים, מאיפה אתם בארץ?
שי
אנחנו פאנטום פיין,קיימים בעיקרון מ2004, ההרכב הנוכחי פעיל מ2010.
בגדול אנחנו מהדרום,עושים דת' מטאל מודרני וברוטאלי למדי. חברי הלהקה הם:
דור מידלש-גיטרה ושירה
גל ישראל- גיטרה
תכלת בן יהודה- תופים
שי משעלי- באס

אהוד
ההרכב קיים משנת 2010. הבסיס של הלהקה הוקם בעיר האורות פתח תקווה, אבל עכשיו זה כבר מעורבב (רמת גן, תל אביב ופתח תקווה)
חברי הלהקה הם:
שימון מיטרני – שירה
אהוד הופיין – גיטרה
אסי פרידמן – גיטרה
אלמוג קפח – תופיסט
דן דוכוביץ הצטרף לפני מספר חודשים כבסיסט.

רן
ווקוויז פעילים כבר בערך 5 שנים בהרכב הנוכחי. כולנו מאזור המרכז.
חברי הלהקה הם:
רן ירושלמי – שירה
בר כספי – גיטרות
יוני מנר – גיטרות
אביחי לוי – בס
פריאל חורש – תופים

אסף
אז אנחנו Let Us Be Spoken, להקת הארדקור/מטאל קור מראשון לציון. הקמנו את הלהקה בשנת 2011, בתחילת 2014 שחררנו EP ראשון שנקרא Fight For Your Beliefs .חברי הלהקה הם:
ניצן בוחניק- סולן
מאי כהן- בסיסט וקולות רקע
יורי ביכמן- גיטריסט רית'ם וקולות
עמית בכר- מתופף וסקס אפיל
אסף הרפז- גיטריסט ליד וקולות שניים

איגור
אנחנו הרכב מלודת' מחיפה והקריות שקיים פחות או יותר קרוב לעשור, למרות שבאמצע הדרך הפעילות שלנו הוקפאה וסוג של התפרקנו לשנתיים וחצי בגלל השירות הצבאי. מתחילת הדרך של הלהקה נשארו בעצם שני שמות שהקימו את ההרכב ביחד ואלה איגור בנדיטקיס ורומן קלבנוב. מאחורינו כבר מאגר מכובד מאוד של הופעות, אלבום סטודיו שקיבל ביקורות מצויינות ונחטף במספרים מטורפים. סיבוב הופעות בחו"ל ונסיון במה מול אלפי אנשים בזירה הבינלאומית.
חברי הלהקה הם:
דניס בוצקי- קולות
איגור בנדיטקיס- גיטרה
רומן קליבנוב – גיטרה
מיכאל מייזליש – בס
ארטיום טומשוויץ' – תופים

מהן מקורות ההשראה שלכם? מה גורם לכם לרצות לעשות מוזיקה?
שי
כל מה שטוב..אנחנו מנגנים דת' מטאל מתובל במלא דברים שאנחנו אוהבים, וכל אחד אוהב ומושפע מדברים אחרים ומכל העיסה הדביקה הזאת אנחנו כותבים מוזיקה וזה הכיף והאתגר, אנחנו לא מנסים להמציא את הגלגל אלא רק לסובב אותו בדרך שלנו ומאוד מרוצים מאיך שזה קורה כרגע.

אהוד
אנחנו מקבלים השראה בעיקר מהמוזיקה שסובבת אותנו. קומה7 התחילה כהרכב אלטרנטיב רוק עם הרבה גרוב ולאט לאט ובזהירות התחלנו להעלות הילוך ולתת יותר בראש כי כולנו שומעים יותר ויותר מוזיקה כבדה ורוצים להישמע יותר כבדים. אנחנו עושים מוזיקה כדי לפרוק ולהתפרק, החיים מלאים בחרא וזאת אולי הדרך היחידה שאנחנו מכירים כדי להוציא את זה. זה ולשחק מלא GTA

רן
הצורך לפרוק את כל מה שמצטבר בפנים לצד הצורך להיות שם בשביל הקהל כמו שמוסיקאים אחרים היו שם בשבילנו לאורך התקופות הכי קשות מובילים אותנו ליצור ולכתוב.

אסף
כל אחד מחברי הלהקה מגיע ממקומות שונים מבחינה מוזיקלית, אסף ועמית מגיעים מעולם יותר פרוגרסיבי ומשתנה, מאי מגיע מעולם כבד יותר של דת' והארדקור, ניצן ויורי מגיעים ממקומות דומים מבחינה מוזיקלית של מטאלקור והארדקור. כשאנחנו מופיעים ואנשים צורחים את המילים של השירים, לא כי הם יודעים אותן אלא כי הם מבינים אותן ומזדהים איתן- זה גורם לנו לרצות להמשיך ליצור מוזיקה לנצח.

איגור
מקורות ההשראה?יכול להגיד שאין דבר יותר טוב מזה שכילד תמיד פינטזת לנגן על גיטרה וללמוד את השיר ההוא של מטאליקה או גאנס ופתאום אתה מוצא את עצמך אחרי כמה שנים מנגן בלהקה ורוצה להצליח ושכמה שיותר אנשים יכירו אותך וישמעו ויאהבו אותך ואת המוזיקה שלך. ההשראה מגיעה מאותם האנשים שמגיעים להופעות, מגיבים בסטטוסים בפייסבוק, קונים את החולצה של הלהקה, מתלהבים ומפרגנים לך על המוזיקה שאתה מנגן ומציג, מוזיקה מקורית שלך שעבדת עלייה כל כך הרבה והוצאת על זה טונות של כסף וזמן פנוי בבית או בסטודיו. שום דבר לא דוחף יותר מפידבק כזה או אחר להמשיך ולעשות את מה שאתה עושה כמה שיותר טוב ולהוציא מעצמך את המקסימום!

אם הייתם צריכים לבחור שלושה אלבומים שעיצבו את איך שהמוזיקה שלכם נשמעת היום, מה הם היו?
שי
Meshuggah- destroy erase improve
Morbid angel- domination
Death- symbolic

אהוד
Mastodon – Crack the Skye
Lamb of god – Wrath
Rage Against the Machine – RATM

רן
Meshuggah – Destroy Erase Improve
Sevendust – Animosity
Bring Me The Horizon – Sempiternal

אסף
As I Lay Dying- An Ocean Between Us
A Day To Remember-For Those Who Have Heart
Stick To Your Guns-Comes From The Heart

איגור
Death – Symbolic
Children Of Bodom – Hate Crew Deathroll
At the Gates – Slaughter of the Soul

מי לדעתכם הוא הרכב המטאל הישראלי שהוא "הדבר הבא", הרכב שהקוראים שלנו צריכים להכיר טוב במיוחד?
שי
יש בארץ מטאל משובח, המון להקות טובות שנותנות בראש ולבחור להקה אחת זה בהחלט לא פשוט. אבל לאחרונה שמעתי להקה שממש העיפה אותי בשם : Obsidian Tide הם עושים פרוגרסיב מאוד מעניין שלא שמעתי פה כבר הרבה זמן חשוב לציין שוב..הלהקות פה מצוינות ונותנות את הנשמה, אז : Support your fuckin locals!!!

אהוד
אני לא יודע אם הם הדבר הבא כי הם קיימים פה כבר כמה שנים טובות, אבל אני חושב שללא ספק אונומה הם הלהקה הישראלית הכי טובה שאני מכיר ואוהב. מעבר לזה שהם אנשים לפרצוף, הם עושים מוזיקה משלהם שלא נשמעת כמו שום דבר אחר פה (או בכל מקום אחר לצורך העניין) וכל הופעה שלהם היא חוויה חוץ גופית: Onoma
רן
מטריסייד. מהוקצע, מגוון, מגוון ונותן בראש! עם שואו מלא באנרגיות! מה צריך יותר?

אסף
Matricide הם לפי דעתנו, הדבר החם הבא (אם יש עדיין אנשים שלא שמעו עליהם).מוזיקה פשוט מצוינת, קצב סוחף וזמר פסיכי שעושה את האווירה. מעבר לזה שהם אחלה חבר'ה, הם יודעים בדיוק מה הם עושים- שימשיכו ככה!

איגור
יש לי שם אחד בראש שלגמרי מגיע לו להשמע כמה שיותר. חבר'ה מוכשרים שנותנים מעצמם המון לסצנה. ההרכב המדובר הוא כמובן Shiver . הייתה לי אינטרקצייה די רחבה איתם ואת ההזדמנות להכיר אותם לעומק, מה מניע ובשביל מה הם עושים את זה בכלל. ואני חייב לציין שאין הרבה להקות מסורות ומשקיעות כמו החבר'ה האלה בארץ. הלהקה הזו משלבת כמה סגנונות מהאהובים עליי במטאל ועושה את זה מעולה.הם מגישים את המוזיקה שלהם בקלילות ובהמון עוצמה מול הקהל, זאת חבורה שלא עוצרת בפני שום אתגר. רק תראו להם יעד והם יגיעו אליו על בטוח!

ולשאלה האחרונה והקשה מכולן, מי מבין שאר ארבעת הלהקות שמתמודדות בגמר היא הלהקה שלדעתכם היא הראויה ביותר לייצג את ישראל בגרמניה?
שי
זאת שאלה קשה. כל הלהקות מצוינות וראויות, אנחנו לא יכולים באמת לענות על זה ולבחור אחת על פני האחרות כי כל אחת מביאה את הקטע שלה וזה תמיד מגניב לראות כמה מגוון המטאל פה.
אהוד- Walkways. הם מביאים משהו קצת שונה לסצינת המטאל הישראלית, הרבה מלודיה, שואו מטורף וסאונד חו"ל. יצא לנו להופיע איתם כמה וכמה פעמים ותמיד היה כיף בטירוף, אנשים שופרא דשופרא.

רן
התחרות השנה היא קשה בטירוף, כל להקה מביאה סגנון אחר לתחרות, מה שמקשה עוד יותר על העניין. אם היינו צריכים לבחור, אז Phantom Pain. הם טייט, הם כבדים לאללה, משקיעים ונותנים לנו וואחד פייט השנה.

אסף
אנחנו חושבים שאם לא היינו עולים לגמר, Walkways הם המועמדים הראויים להופיע בוואקן. המוזיקה שלהם ממש טובה, יש להם אחלה ציוד ואחלה שואו.יחד עם זאת חשוב לנו לציין שאנחנו הולכים לתת את הכל בגמר המטאל באטל ב28.5, אתם הולכים לראות את ה15 דקות הכי שוברות, כיפיות ומקפיצות שראיתם בזמן האחרון,כמו ש-לאמב אוף גאד אמרו:
Guaran-fucking-teed.

איגור
לפי דעתי אם זה לא אנחנו ולא היינו עולים לגמר הייתי שולח את let us be spoken זו להקה שאמנם לא בדיוק דומה לגרעין המרכזי של הפסטיבל בגרמנייה אבל הסגנון הזה עולה והם עושים את העבודה כמו שצריך, נראים טוב על הבמה, החומר שלהם נשמע טוב ומלוכד ואם לא להקה מסורתית וז׳אנר שתמיד תופס שם כמו מלודת׳ או תראש ובלאק אז בהחלט שהייתי נותן את הצ׳אנס לחבר׳ה האלה.