Traveler – Termination Shock
עד מאה מטר? עד חמש מאות מטר? אסור לנסוע? אסור לטייל? הצחקתם את Traveler הקנדיים עם המגבלות שלכם, כי Traveler כשמם כן הם – טיילים, והמסע האהוב עליהם הוא לא טיסה לחלל או אל ממלכה קסומה, אלא מסע בזמן אל תחילת ה-80 ואל הגל החדש (הישן) של הרוק הכבד הבריטי. לאחר אלבום בכורה מדובר שיצא בשנה שעברה ואשר השאיר את חותמו בגל החדש (הפעם באמת חדש) של המטאל המסורתי, הם חוזרים עם אותה נוסחה של מהירות פריסטית ומלודיות מיידיניות עם הפקה מודרנית. אז נכון, Traveler לא יחדשו לכם, אבל הם יגישו לכם מנת נוסטלגיה כתובה היטב, וזה טוב וזה כיף וזה אהההההההה.


Barishi – Old Smoke

תראו תראו מי חזר לאחר ארבע שנים. הלהקה מוורמונט שטיילה באלבומה האחרון Blood from the Lion's Mouth הלוך וחזור על קו שמתחיל בחיקוי של מסטודון ונגמר בדת' סלאדג'י ופרוגרסיבי, חוזרת עם אלבום חדש, סולן חדש (גרהם ברוקס הגיטריסט) וכיוון חדש. טוב, אולי "כיוון חדש" יהיה מעט אוברסטייטמנט, וכל הרכיבים מההוצאות הקודמות עדיין שם, אך Old Smoke היא יצירה גם כבדה יותר וגם פרוגרסיבית ומורכבת יותר. הסלאדג' המתקדם מתרחק מעט מהמקור המסטודוני ומוצא אל נוסף לסגוד לו בדמות אופת' של תקופת המטאל. לאוהבי Mastodon, Opeth,High On Fire ובמיוחד של השילוב ביניהם.


Ulthar – Providence
Slave Cauldron Black Ram –

בואו נתעכב רגע על הלייבל האמריקאי 20 .Buck Spin הלייבל אמנם קיים מ-2005, אבל אם ניקיתם את האוזניים שלכם בקביעות כמו שצריך, אין סיכוי שלא שמתם לזה ששמו מוזכר יותר ויותר בשנים האחרונות, ולא פלא, רק שנה שעברה 20 Buck Spin הביא לנו אלבומים מצוינים כמו Living Tomb של Ossuarium, Divided by Darkness של Spirit Adrift, Planetary Clairvoyance של Tomb Mold, ועוד רבים וטובים. בכל מקרה, לא למען העבר הרחוק או הקרוב התאספנו כאן, אלא למען העתיד הנפלא והאפוקליפטי של 2020.

בעתיד הזה בולטות שתי הוצאות מבית 20 Buck Spin. האחת מבטיחה לצאת ביוני והיא נקראת Providence של הרכב הדת'/בלאק האמריקאי Ulthar. אמנם שוחרר עד עתה רק שיר אחד מהאלבום הטרי, אבל אם דת'/בלאק טכני ואווירתי, או במילים אחרות – שילוב של האגדה הפינית Demilich ושל האגדה האמריקאית בהתהוות Blood Incantation, נשמע לכם כמו משהו שתרצו בפלייליסט שלכם, תדגישו ביומנים את ה-12 ליוני.

השנייה היא Slaver של הרכב הדת' האוסטרלי הוותיק Cauldron Black Ram והיא עתידה להשתחרר במאי. גם מהאלבום הזה יצא בינתיים רק שיר אחד, אבל הוא מבטיח עוד הוצאה ארצית של דת' מושחר מצד אחד והארדקורי מצד שני – שילוב שגם אם מחפשים, לא מוצאים הרבה כמותו.


Vaeok – Vaeok

ונקנח עם אי פי שיצא בתחילת השנה. אי פי שהוא ביטוי מוזיקלי של סיוט שחור וגותי למבוגרים בלבד. אך זה לא סתם עוד אי פי, אלא הוצאת בכורה לשיתוף פעולה חוזר בין VJS איש Nightbringer ו- Sargeis, ובין Armanen מ- Kult ov Azaze. שני האישים חברו שוב לענג ולענות אותנו עם בלאק-אימה סימפוני לא מתחנף על הצד הקשוח והאפל של הז'אנר. אני מאוד מקווה שבניגוד לניסיון השת"פ הראשון שלהם שהסתיים לפני כעשור בקול ענות חלושה, האי פי הזה יהפוך להוצאה ראשונה של הסופר-צמד הזה מתוך דיסקוגרפיה עמוסה בסיוטים מבריקים.