אנחנו סוגרים את סדרת הכתבות של סיכומי השנה עם הצד הויזואלי של המגזין. צלמי המגזין הם ללא ספק האוכלוסיה הקשוחה והמוכה ביותר מקרב הצוות שלנו.
הם נכנסים לעומק הקהל כדי להוציא את התמונות הטובות ביותר. מזיעים, נמעכים ועובדים שעות לאחר מכן על מיון התמונות. גם השנה, הפיקו צלמי המגזין עשרות גלריות של תמונות מאירועי מטאל מקומיים ואירועים מחו"ל ומתוכן זיקקו הצלמים את התמונות המשמעותיות ביותר עבורם מהשנה החולפת.

אם כן, הנה הן לפניכן, התמונות שבחרו צלמי המגזין כתמונות הנבחרות שלהם לשנת 2015.
אייל פאר
Naglfar

המבט בעיניו של סולן הלהקה ממחיש את הטירוף שהביאה עימה נגלפר לגגרין – האדמה רעדה והייתה הופעה מעולה.

Shredhead

הבילד-אפ שעשו חברי שרדהד לקראת מופע ליל הקדושים היה מושלם וכך ניתן לראות בתמונה את ההשקעה הרבה – בחשיפה איטית ניתן לראות את אהרון רגוזה במלוא תפארתו ונוכחותו.

Tribulation

מעבר לביצוע והנוכחות המרשימה שלהם על הבמה – הגיטריסט צהוב השיער לקח זאת צעד קדימה – בתמונה ניתן לראות בחשיפה איטית את הראש שלו מעוות באופן יחסי לגוף – מה שיוצר לדעתי את הדרמה ועניין בתמונה.

טל צבר
Meshuggah

שוב קיץ שוב פסטיבלים ושוב הלפסט . קשה היה להתחרות בליינאפ של הקיץ הקודם אבל גם פה השקיעו בלא מעט שמות מפוצצים (באדי קאונט, פיית' נו מור…) אם יש להקה אחת שמרגשת אותי מחדש כל פעם, לא משנה כמה הופעות שלהם כבר ראיתי- זו ללא ספק משוגע.

עדי ביטרן

נו מה? שאני לא אכתוב מילה על תאומתי?

אחד האלבומים היותר מושקעים שנראו פה, כל צליל מחושב, וכל מילה במקום. עדי ביטרן הציבה רף הפקות מטאל גבוה (לדעתי) וללא ספק רואים את אותה כמות השקעה ואנרגיות על הבמה. אל תשכחו איפה פגשתם אותה קודם.

Syntax

כאדם שמסמפט אנדרדוגים, הערב הספציפי הזה הוא סוג של אנדרדוג. בזמן שנהרו אנשים לטייטנז, התרחשה הפקה ירושלמית רצינית ועצבנית. מלכאש, סינטקס, שרדהד- וזה רק חצי. שאפו לירושלמים שמצליחים להעמיד ערב מוצלח, פעם אחר פעם. נהנתי בגדול

אלכס ימפולסקי
Eluveitie

את אילובייטי צילמתי כבר פעם אחת לפני שנתיים, ההופעה השנה הייתה כל מה שזכרתי ועוד, מההופעות שנשארות איתך במשך חודשים אחר כך.

Catharsis

אני מודה שלא ממש ידעתי למה לצפות כשהגעתי להופעה שלהם, אבל גיליתי להקה מעולה וכיפית, לצלם אותם היה תענוג.

Scardust

פסטיבל מלודי עם רוב של להקות ישראליות זה דבר מאוד נדיר בארץ שלנו שלא כל כך מתחברת למטאל מלודי, אני מקווה שנזכה לעוד הרבה כאלה בעתיד. בינתיים, הנה תמונה של אחת הלהקות המלודיות האהובות עליי – Scardust.

נדב דרורי
Orphaned Land

איך אפשר שלא להתחיל באורפנד לנד? אחד הדברים המיוחדים אצלם, הוא שיש לא מעט ילדים בהופעות שלהם – לרוב כשההורים מביאים אותם להופעה (ולפעמים גם הפוך). וכשזה קורה, תהיו בטוחים שלפחות אחד מהילדים, אם לא כולם, יזכו להיות חלק מהמופע.

Bumblefoot

אחרי הופעה מוצלחת בפעם הקודמת, רון באמבלפוט ת'אל מגיע לביקור רביעי בארץ להופעה משותפת ומחשמלת עם יוסי סאסי, ושוב מוכיח ממה הוא עשוי (במיוחד כשהמשיך לנגן ולשיר לאחר תקרית הגז המדמיע). בזמן ההופעה רון יורד לקהל, ותוך כדי נגינה מאפשר לאנשים להצטלם איתו בשלל תמונות, כשהוא מגשים חלום ללא מעט מהם.

Infy

לאחר מאמצים רבים והשקעה מרובה, אינפי משיקה בהופעה חגיגית (ואדירה) את האלבום החדש שלה. שיהיה בהצלחה.

ירון הורינג
שירן אבאיו – Shiran

סולנית עוצמתית אמיתית, התמונה מראה את זה בכל פיקסל ופיקסל, היא מצליחה לשמור על עוצמה מטאלית בלי להתפשר על שירה נשית אמיתית.

טירן עזרא – Ferium

האיש שהוא מהות האור והחושך, טיפוס חביב וחייכני כשהוא לא על הבמה ומפלצת שאול כאשר הוא עליה, התמונה עושה שימוש באור וחושך, בדיוק כמו טירן.

רן אליהו – Matricide

סולן אחת הלהקות שאני הכי אוהב במדינה הזו, איש שהוא טירוף, עוצמה וכוח. והתמונה משקפת את עוצמתו בשיאה.

גיא פירסט
קין והבל 90210

בתחילת השנה קין והבל 90210 השיקו את אלבום המופת – 'הוידאודרום'. אני זוכר ימים עברו שצילמתי אותם בהופעת חימום ל BETZEFER בסאבליים הישן בתל אביב. היום הם ממלאים את הבארבי. בהחלט, אחת הלהקות החשובות, הטובות והמיוחדות ביותר בסצנה הישראלית.

Walkways

על במת המטאל הבינלאומית ייצגו אותנו השנה Walkways במטאל באטל בוואקן המפלצתי. מול אלפי אנשים Walkways סחפו את הקהל ואת השופטים וזכו מקום שני מתוך עשרות להקות. פייר? מרגש.

אפרופו הבמה הבינלאומית…

Shredhead

השנה יצאו Shredhead לשני טורים באירופה, תחילה עם Vader ו Hate, ובדצמבר חזרו מטור עם Ektomorf – טור שאליו הצטרפתי. ביליתי יותר מחודש עם המקסחים, והייתה לי חוויה מדהימה. כמובן שגם להם.

Shredhead משוגעים על כל הראש. אבל דבר אחד בטוח – אני לא מכיר להקה יותר חרוצה, מגובשת, ממוקדת ורצינית מהם, והם יגיעו רחוק. וכנראה יככבו גם בסיכום שנה 2016.

מיכאל קייקוב
Thy Art Is Murder

את THY ART IS MURDER צילמתי השנה בפסטיבל SUMMER BREEZE שבגרמניה, זאת הפעם השנייה שאני מצלם את הפסטיבל, הפעם מטעם המגזין, זאת הלהקה שהכי רציתי לראות בפסטיבל, מעולים בהופעה חיה.

Kreator

פעם שנייה שאני רואה אותם השנה, הפעם הראשונה הייתה בסאמר בריז, ועדיין, אפשר לראות שהם נהנים ונותנים שואו אדיר בדיוק כמו בפסטיבלים אל מול 7000 אנשים.

Fear Factory

לא ראיתי הרבה הופעות מטאל במועדוני סלסה, אבל אפשר לסכם אותה כמעולה!!