כשהתחלנו לסכם את שנת 2020 כמיטב המסורת ופנינו לצלמי המגזין, לא מעט גבות הורמו.
הרי כמעט ולא התקיימו הופעות השנה, ולאסוף את המיטב הצילומי מפרק זמן קצר כ"כ זו משימה בלתי אפשרית כמעט.
אבל לא יכולנו לוותר על הצד הויזואלי של המטאל שבכל זאת זכינו לחוות בשנה הזו, ובמאמצים כבירים הצלחנו לאסוף לא מעט תמונות מתקופה שפויה והגיונית יותר, התקופה שבה אשכרה יכולנו להתקבץ בחלל אחד, לשמוע מוזיקה ולספוג זיעה מזרים אקראיים.
אז הנה היא, קבלו את סקירת צלמי מטאליסט לשנת 2020!

אלון לוין

Walkways – בכל הופעה שאני נמצא בה של החברים האלה, אני לא יודע למה לצפות. מה שכן, הם תמיד מצליחים להפתיע מחדש. הם ללא ספק הבשורה הכי גדולה שיצאה מהארץ הקטנה שלנו בשנים האחרונות ואין שום סיבה להתפלא. השילוב של המוזיקה המעולה והשואו הכלכך טוב עושים את שלהם והתמונה שאתם רואים מראה כמה הקהל מחובר אל החבר׳ה המוכשרים האלה

Shreadhead – גם את שרדהד צילמתי בעבר כמה פעמים, ולמרות שהחוויה בשורה הראשונה כצלם – קשה מאוד, לא הייתי מחליף את זה באף דבר אחר. בחרתי בתמונה קצת לא שגרתית. למרותה דמות הקשוחה של אהרון במשך כל המופע וגם לאחריו, חימם לי את הלב לראות רגע קצר מאוד של הנאה ואושר אמיתי לאחר שראה את תגובת הקהל אל השירים שלהם

For Us All – ונסיים באקורד קצת צורם. לפני כמה חודשים הלהקה הודיעה על התפרקותה. בהופעות שהייתי בהן, דווקא הכימיה והמוזיקה עבדו טוב מאוד. הייתי רוצה להאמין שעוד נראה את יוצאי הלהקה בלהקות חדשות ובועטות

טל צבר

זו תמונה אחת.
קבלו אותה! ההופעה היחידה שצילמתי למטאליסט ב2020!
זו התחילה כשנה מאוד מוצלחת ועסוקה, ועשתה רושם של שנה שתהיה גם עמוסה בהופעות… ואז וירוס.
האמת שאני די בסדר עם 2020, זה לימד אותנו לצרוך מוזיקה באופן שונה ואני בטוחה שזה גם הניע להקות לכתוב יותר להקליט יותר ובסופו של דבר ישפר גם את ההופעות החיות. אני גם בסדר עם ההופעה היחידה שצילמתי. הייתה אחלה הופעה שכללה בכי דמעות – Sticking it up to the man! והרבה מטאל טוב. בדיוק כמו 2020.

תתעודדו חברה, שרדנו מגיפה בשנה שתרשם בספרי ההסטוריה כאחת ההזויות!
זה לגמרי מטאל.

יאיר אבלסון

Eternal Struggle ב Rite Of Passage. כולם מכירים את אורי והחבר׳ה ולתפוס אותם מרימים את הגגארין כשהם באוויר היה מחזה שווה תמונה לחלוטין.

Wolves In The Throne Room נתנו הופעה אפלה במיוחד בגגארין. אפלה במיוחד…

Leprous הרעידו את ה״הוואנה״ ואקורד הסיום שלהם היה אדיר ובוהק.

נאווה מנשה
Jinjer ברידינג. 29.2.2020

אחת הלהקות היותר צבעוניות ומעניינות שיצא לי לשמוע בשנה האחרונה.
טאטי זמרת מדהימה בעיני, בקולות הגבוהים, הנמוכים ובגראולינג המושלם שלה שאותי מאד הפתיע.
נהנתי מאוד מהנוכחות של ג’ינג׳ר על הבמה, ואף על פי שלא תיכננו, אי אפשר היה לבקש סיום יותר טוב מהם לעונת ההופעות.

Walkways בבארבי 23.1.2020

Walkways ביחד עם Shredhead וFor Us All הצליחו ליצור ערב חוויתי, מהנה ובועט פיזית במלוא מובן המילה, לשמחתי ולשמחת שאר הצלמים, המצלמות לא נפגעו. ולצלמים שלום. תודה לכולכם על ערב אדיר ובתקווה – שידור חוזר בקרוב מאד.

Leprous בהוואנה קלאב 14.2.2020

ביחד עם Klone, לפרוס הגיעו לכאן להופעה חד פעמית בישראל ונהנו מכל רגע, כמונו וכמו הקהל האדיר שיודע לעשות שמח לאורחים שלו. וכמו שאנחנו אוהבים תמיד לומר: ״בפעם הבאה אצלכם!״.

נדב דרורי

השנה היתה שנה יבשה במיוחד (ולא בגלל הנטיה שלי לעצלנות), לכן בחרתי 2 תמונות בלבד:

ההופעה האחרונה שצילמתי עד כה, אי שם בסוף פברואר. נחמד לראות את בן בליעל צורח בתמונה ולהיזכר בימים שבהם פחדנו יותר ליפול בפוגו מאשר לחטוף בו קורונה.

אי שם בין סגר לסגר, כמה נשמות טובות הצליחו לארגן מטאל מרקט – ואפילו המגזין הוציא חולצה (שתופסת אבק כרגע), באדיבותה של נאווה.

עמית ליבר

מופע האימים התיאטרלי והיחודי בן שלוש המערכות של להקת Mayhem לא אכזב בכל הנוגע לויזואליות, התלבושות, התפאורה והאביזרים שכולם יחד יוצרים את האווירה המכושפת והקודרת מבית היוצר
של אטילה, סולן הלהקה, כמו גם נקרובוצ׳ר ושאר חבריה, אשר לשמה התכנס הקהל.

Leprous
אולי בקונטרסט מושלם להופעתה של מייהאם, הגיעו לפרוס להופעת צהריים בלבוש שניתן לתאר באותו אופן שבו מתוארת המוסיקה וההופעה כולה – אלגנטי, מדוייק ומתוחכם. לאחר חימום של להקת
Klone הצליחו המצורעים למלא את ההוואנה קלאב ולהשאיר לקהל טעם של עוד.

Jinjer
הופעה שהתקיימה ממש רגע לפני הסגר הראשון לספירת הקורונה, ונפתחה בעצב על אי השתתפותה של להקת Damage Per Second בשל מצבו הבריאותי של סולנה, אורן בלבוס (אוהבים אותך בלבוס!).
טטיאנה ושאר חברי הלהקה לא איכזבו ועשו בדיוק את מה שהם יודעים לעשות כל כך טוב הן מבחינה מוזיקלית והן מבחינת השואו – לתת בראש!