אז לאחר שסיכמנו את האלבומים שיצאו ב 2014 בסצנת המטאל הישראלית, וגם את האלבומים הטובים ביותר שיצאו בעולם בז'אנר ב 2014, הנה החלק האחרון של סיכום 2014 במגזין מטאליסט: הצד החזותי.

כל צלמי מטאליסט בחרו את 3 תמונות השנה שלהם – והסבירו מה הרקע – קריאה, וצפייה מהנה:
אלכס ימפולסקי
Saltatio Mortis במטאלדייז

מטאלדייז היה הפסטיבל הראשון שהייתי בו בחו"ל ולא סתם,זה גם היה פסטיבל חו"ל הראשון שצילמתי, היה מדהים ברמה פסיכית, בזכות דברים כאלה אני אוהבת לצלם הופעות. Saltatio Mortis היו הלהקה שהשאירו עלי את הרושם החזק ביותר מכל שאר הלהקות בפסטיבל: הם היו אנרגטיים, כיפיים, משתפים פעולה מול המצלמה ומעולים בלייב. בגלל זה אסור לפספס להקות סתם כי לא מכירים אותן.

יוסי סאסי בצוללת הצהובה

בהשקת אלבום הסולו השני של יוסי סאסי זכיתי לראות הופעה ביתית לחלוטין, עם מוזיקאים מוכשרים, מוזיקה מעולה ופשוט הרגשה טובה."

Alestorm

אלכוהול, פיראטים ופולק. זה תמיד הולך טוב ביחד. להקה שתמיד רציתי לראות בלייב והם לא אכזבו אותי, עם האנרגיה המטורפת, אלכוהוליזם קל ואהבה מטורפת לקהל שלהם.

גיא פירסט
Iced Earth

הייתה זו הופעה נהדרת אי שם בתחילת השנה האזרחית. וזו התמונה האהובה עליי ממנה. עם הלהקה יצא לי להסתובב בירושלים, וכל העסק היה מאוד חוויתי.

Magor בוואקן

זו הייתה חוויית הוואקן הראשונה שלי, וחוויית הופעת החו"ל הראשונה של מגור. היה מרגש ביותר. לאחר סיום ההופעה של מגור, התקבצה הלהקה לתמונה קבוצתית כשמאחוריהם קהל של 3000 אנשים!.

Behemoth

עם נרגל הייתה לי פגישונת לפני ההופעה. לא משהו קריטי. פגישה זו הניבה קשרי עין יוצאים מן הכלל בהופעה עצמה, כפי שניתן לראות בתמונה. אם GOJIRA הייתה ההופעה של 2013, אז הריי שמופע השנה של 2014 עבורי הוא BEHEMOTH ללא ספק.

טל צבר
Helfest

השנה הפכתי להיות פחות רקובה וטסתי פעם ראשונה לפסטיבל אירופאי- הלפסט 2014 כבוד! (עם מלון ורכב, אבל עדיין, פסטיבל). גולת הכותרת מבחינתי הייתה קטקליזם. להקה חדשה יחסית בעולמי המטאליסטי, אבל כבשה אותי מהצליל הראשון.

הקנדים נתנו הופעה מטורפת וסוחפת, ולא פגשתי אחד שהתאכזב שהגיע , גם במחיר הפסד הופעה של מיידן. לקטקליזם מגיעה במה גדולה יותר מזו שבאוהל וכולי תקווה שיופיעו בעתיד בבמות המרכזיות. וזה הזמן להתנצל בפני הנורבגי שעמד לידי בהופעה והסתכל עליי מוזר כשצעקתי "יש!! יש!!" אחרי כל שיר.

Biohazard

למרות שהארדקור ואני פשוט לא מתחברים בשום צורה, יש לי פינה חמה בלב לביוהאזרד.היה, צפוף מגעיל, חם, לח, חזרתי עם מלא סימנים כחולים, אבל לראות את כל החברה' הטובים (והזקנים) במקום אחד, ולא מדובר על הלהקה, חימם לי את הלב וזה לחלוטין ערב שייזכר לטוב.

מחווה ל Death

מחווה לדת'. ולא בגלל האנס. בזכות שילוב הכוחות של המטאל בארץ, התרשמתי , נהנתי, וגם לראשונה בחיי סדקתי צלע. אז ללא ספק, פירקו אותי. שאפו. מחכה לעוד שיתופי פעולה כאלה.

ירון הורינג
פריום – תמונה מהופעת השקת האלבום – Reflections.

זה היה אחד הערבים היותר שמחים שיצא לי לראות השנה, רמת האנרגיות הייתה בשמיים וכך גם היו כל חברי הלהקה שהצליחו למלא את הוונדרבר בחיפה. מה שאהבתי במיוחד בתמונה הזו, זה כמו תמיד, את רמות האנרגיה שטירן (סולן הלהקה) משדר בה, בדיוק כמו במציאות.

Matricide

מטריסייד- הגיעו סוף סוף לצפון והופיע בצהרי יום שישי חם במיוחד במועדון הסירופ בחיפה. זו הייתה הפעם הראשונה שראיתי את ההרכב הזה בלייב והם פשוט מדהימים, בתמונה אפשר לראות את רן- סולן הלהקה, נח לשניה- הוא לא נח בד"כ. אבל לזכותו יאמר, המזגן במועדון לא עבד.

Shiver

שיבר- האהבה הגדולה שלי השנה במטאל הישראלי, בפריים קטן ומדהים מהSummer storm, פסטיבל מטאל צפוני ועצבני. בתמונה אפשר לראות את אור, הסולן הכריזמטי ביותר שיצא לי לראות בזמן האחרון, משתף פעולה עם הקהל שבא לראות אותו ואת ההרכב שלו.

נדב דרורי
Dark Tranquillity

הופעה אדירה (כחלק מה- Metalfest ) וכימיה מעולה עם הקהל.

Orphaned Land

בית כנסת למטאליסטים, כמו שאורפנד לנד יודעים לעשות הכי טוב. השנה הם חגגו 20 שנה לאלבום "סהרה" ואם זה לא מספיק, אז גם 10 שנים לאלבום "מבול". תגידו להם מזל טוב!

ReBurn

להקה מקומית ומעולה שלא הכרתי עד למחווה (היוצאת מן הכלל) שלהם לאלבומים Burn ו- Stormbringer של Deep Purple.