בהמשך למדור החדש שהשקנו לאחרונה במטאליסט – המוזיקה שעשתה אותנו, אנחנו משיקים מדור חדש – פלייליסטים של צוות כתבי האתר, כל אחד ותתי הז'אנרים המטאלים שלו, שבהם נפרט ונציין לאילו שירים אנחנו מאזינים בימים אלו. לא רק שירים חדשים, לא רק ישנים, ולא רק בתת-ז'אנר אחד – אלא כל מה שנעים (אבל רועש) לנו באוזן בזמן כתיבת הפלייליסט. את הפלייליסט השני מגיש לנו, איתן גפני כתב האתר ובמאי סרטי הזומבים.

Rush – La Villa Strangiato

אני בחודש RUSH, לאחר שסיקרתי את אלבום ההופעה האחרון שלהם (מאכזב מאד), ולאחר שהוא עשה לי תאבון לצפות בסרט התיעודי שיצא עליהם בשנה שעברה (מאכזב מאד). חודש RUSH אומר שאני חוזר לכל האלבומים שלהם – כן, גם הנוראיים מהאייטיז, ומגלה מחדש פנינים אבודות ששכחתי מהן. פנינה אחת שממש לא נחשבת אבודה היא הקטע האינסטרומנטאלי האדיר הזה, מהאלבום Hemisphere, תמיד היווה תחרות ל YYZ המושלם, בתור הטוען לכתר "הקטע האינסטרומנטאלי הטוב ביותר שנכתב ע"י שלישייה קנדית". מהפתיחה הספרדית, דרך הבילד אפ ההיסטרי שמשלב קלידים חללים עם תחילתו של מפגן תיפוף על אנושי ומורכב, ועד סולו הגיטרה הכמעט מושלם באמצע. יצירת מופת? בהחלט. לוקח את YYZ? הצחקתם אותי.

לשיר של הלהקה

Cathedral – Ride

לא יודע מה נפל עליי בשבועות האחרונים, אבל חודש RUSH הביא איתו גלי נוסטלגיה בלתי צפויים. אחת מתופעות הלוואי של הנוסטלגיה היא חיטוט בארון (ובהארד דיסקים) אחרי יצירות מופת שהייתי מאזין להן בגיל 14, וכך נפלתי מחדש על האלבום השני של להקת הדום/סטונר/סלאדג'/גריינד הבריטית המשובחת, Cathedral. רק שיהיה ברור – את המעבר המלודי לקראת סוף השיר אניזוכר מאז שהייתי ילד שמן עם דגמ"ח וחצי קרחת, על כל התווים, הלמות הסנייר, ושאגות האימה המשעשעות (כיום) של הסולן. אז לא יכולתי לדעת שהאלבום המדהים הזה הוא בעצם מחווה היסטרית ל Black Sabbath – אבל היום אני מעריך כל רגע בו.

לשיר של הלהקה

Axl Rose – Better