המוסיקה לה אני מאזין בתקופה האחרונה נחלקת ל 3: שירים רגועים יחסית ולא מהתחום המטאלי (אבל עדיין קרובים יחסית) שמלווים את נסיעתי לעבודה בפקקים של הבוקר. אין מה לעשות – שילוב של נהגים מטומטמים, פקקים ומוסיקה מהירה ואגרסיבית מסוכנת לבריאות הלב והלחץ דם. קבוצה נוספת, בה אתמקד בפינה הזו היא הפלייליסט המורכב ממשהו כמו 600 שירים שמופעלים על רנדום בנגן ה MP3 שלי כשאני מתאמן בחדר כושר. כיוון שאני סובל (ממש מתענה) מהמוסיקה המושמעת בחדרי כושר – שילוב של זבל שלא ברא השטן עם זבל שהשטן ברא כשסבל מעצירות, אין כמו מטאל קיצוני לסוגיו להנעים את הזמן באימון. רק כדי לציין וכדי לסגור את הנקודה – החלק השלישי הינו או הינם אלבומים חדשים שיצאו בתקופה האחרונה. אז מה מסייע לי בהקפצת האדרנלין?

Sepultura – Orgazmatron

ביצוע עצבני שמגיע לאוזנינו בטמפו קבוע, מלווה בריף כבד וכמובן מילים המגיעות מגרונו הניחר של Max Cavalera. השיר מגיע בקצב אחיד, דבר שמסייע לריצה ארוכה בקצב מהיר ולקראת הסיום הדבאלים מתחילים להכנס יחד עם הרצון העז ל head banging, כיוון שאני באמצע ריצה אז זה לא יהיה כל בטיחותי – אז אני מסתפק בלהגביר את המהירות בהתאם.

להאזנה לשיר

Amon Amarth – Death in Fire

כמות הבזרקריות הנשפכת מהשיר היא מתכון מצויין לשמירה על דופק גבוה. השיר מזכיר לי כל פעם כמה אני חייב לראות את הלהקה בהופעה, דבר שאיכשהו כל פעם הצלחתי לפספס בארץ ובחו"ל. למה השיר הזה אף פעם לא עוזב את הפלייליסט שלי באימון, ברכב ובעבודה? בגלל המהירות, הפשטות והאגרסיביות.

להאזנה לשיר

Anthrax – Got The Time

קטע קצר, מהיר, על פניו השיר נשמע כאילו הלהקה לא לוקחת את עצמה ברצינות יותר מדי. ביצוע לזמר בשם Joe Jackson שמקבל תפנית וסיבוב מוחלט. הגרסא הזו ממחישה כמה קאברים של מטאל עושים צדק עם שירים ישנים טובים יותר ופחות.

להאזנה לשיר

At the Gates – Blinded by fear

אחת הלהקות החשובות ביותר בז'אנר ה Melodic death metal ואפילו נחשבת כחלוצה בתחום. הלהקה הוציאה ב 1995 את Slaughter of the Soul שלמעשה היה האלבום האחרון המלא שלה, מאז הוציאה מספר ספליטים ואוספים. השיר הזה ו Slaughter of the Soul הם המרכזיים באלבום ובעצם התלבטתי בינם כשהכנתי את הכתבה.

להאזנה לשיר

Bulldozer – The Derby

הישר מאיטליה, ארץ להקות הפאואר מטאל, מגיעים Bulldozer. הלהקה שהושוותה ל Venom או Motorhead עבדה בתחילת שנות ה 80 והותירה את חותמה כלהקת קאלט. לאחר שנעלמו באבק ההיסטוריה, ב 2009 הלהקה חזרה לעבוד וכרגע מתחזקת את מעמדה בעיקר בהופעות. השיר עצמו: שיר הלל לקבוצת הכדורגל של מילאנו, או יותר נכון שיר הלל לקרבות האוהדים של הקבוצות היריבות. השיר מתחיל בהלימות תופים וצעקות “Milan”!! הקצב יחד עם האלימות המבעבעת בהחלט עושה את העבודה במהלך האימון.

להאזנה לשיר

Children of bodom – No Commands

השיר נכתב במקור ובוצע ע"י ענקית (לפחות לדעתי) הת'ראש הפינית Stone, שהגיטריסט שלה Roope Latvala עובד כרגע עם COB. הביצוע הזה עולה על המקור בהיבט המהירות. עובדה זו בשילוב נושא השיר תורמת בצורה ישירה ליכולת של השיר להעצים את העצבים ואת מהירות הדופק.

להאזנה לשיר

Kreator – People of The Lie

אין צורך להרחיב. הלהקה מוכרת, השיר – מי שלא מכיר שילך וישמע את Coma of souls. שיר קצר, אבל עצבני ביותר. גם כאן, נושא השיר והמילים תורמים לאווירה. השיר העוסק במפלצת הנאצית מביא לי תמיד את העצבים ועושה חשק לפוצץ איזה ניאו-נאצי במכות ואז שוב אני מתעל את העצבים לאימון מפרך.

להאזנה לשיר

Metallica – kill ’em all

כל האלבום כן, אלבום שלם ולא רק שיר אחד. כל האלבום עוסק במהירות, באלימות, במטאל ומביא בצורה הכי טובה את שם האלבום. בעבר שמעתי את האלבום במהלך קרבות פיינבול ובאותה מידה זה פסקול הולם לכל פעילות יומיומית. האלבום שיצא ב 1983 מהדהד עד היום באוזנינו, גם אחרי יציאת כל מיני מוזריות כמו Lulu ושאר זבלים.

להאזנה לשיר

Strapping Young Lad – Detox

הטירוף, או הטירוף. אחד השירים המהירים והאלימים ששמעתי. השיר שיצא ב 1997 היה הפתעה מוחלטת עבורי ועדיין כל פעם כשאני שומע אותו אני מרגיש כמו נרקומן בקריז או בגמילה. נשמע כאילו המתופף, Gene hoglan סובל מפרקינסון ברגליים כיוון שקצב התיפוף כמעט לא אנושי, כמו כן, נשמע כאילו Devin townsend, הסולן שכח לבלוע כמה כדורים (דבר שבהחלט סביר לאור הרקע הנפשי המעורער שלו). התוצאה היא כאוס וכסאח – שוב רקע מצוין לריצה מהירה.

להאזנה לשיר