עברו כמעט שנתיים מאז שכתבתי את כתבת הפלייליסט שלי למגזין ולא הרבה השתנה. אנחנו בתחילת שנת 2014, ומבחינתי בנוסף לחורף היבש שישנו אנו נמצאים גם ביובש מסוים, לפחות מהזוית שלי על העניין. בפלייליסט הנוכחי ישנם בתמונה יותר אלבומים אוירתיים ופחות דברים שקצת מיצו את עצמם עבורי כגון ת'ראש ומטאל מיינסטרים. יצא לי להכיר מאז עוד מטאל של פעם, להשלים פערים ולתת דגש לדברים אחרים. השתדלתי לתת לכם הצצה לפלייליסט שלי בחודש האחרון ומעבר. חשוב לי לציין שוב שאני טיפוס בעייתי כזה ששומע אלבומים כמכלול ופחות שירים בודדים לכן כל מה שבחרתי מתייחס גם לשיר וגם לאלבום שממנו הוא נלקח. מקווה שתהנו כמוני.

VHÖL – Grace

אולי האלבום הכי אהוב עלי בסוף השנה שעברה, Vhol או וכעול או איך שלא תרצו הם מין סופר גרופ שמכיל את הסולן של Yob, וחברים מ Hammers of Misfortune ו Agelloch. הכרתי אותם בזכות תוכנית סיכום השנה במטאל של קוואמי שבזכותה גם יצא לי לשמוע באיחור את האלבומים של Deafheaven ו Castevet שגם היו ראוים להיכנס לסיכום שנה שלי כאן במגזין. אני אוהב את השיר הזה כי הוא מציג את הרבגוניות והטירוף שבפרויקט הזה, שהשאיל אלמנטים אהובים עלי מהאבי מטאל, מת'ראש ומבלאק ועושה מהם עיסה חורנית נפלאה שקשה שלא להתאהב בה. הזמנתי בהאזנה הראשונה שלי לאלבום הזה ויודע שמדובר באלבום שהיה צריך להגיע לסיכום שנה שלי ולא הגיע לשם וחבל. כיף גדול.

להאזנה לשיר

Spawn of Evil – Suffering The Flesh

את האלבום של Spawn of Evil יצא לי לקבל ולשמוע בשעה טובה לפני בערך שבועיים או שלושה וכבר בשמיעות הראשונות התאהבתי בכמה שירים שם. האלבום הוא אלבום מגובש ראשון(לא כולל דמוים, איפיים ושאר ירקות) של ההרכב שמי שלא מכיר הוא אחד מההרכבים הותיקים במטאל הישראלי, הרכב שחרט על דגלו לנגן דת' מטאל הכי מרושע ועצבני שהם רק יכולים. יש שירים שאהבתי יותר ופחות באלבום הזה והוא לא מושלם, אבל בעיני השיר הזה הוא אחד הרגעים האהובים עלי באלבום ומתארח בו(וגם ביוטיוב ששמתי לכם) אביב הדרי סולנם של להקת Magor, שגם אוטוטו משחררת אלבום ראשון. תשיגו אותו בהקדם תשמעו אותו, תקריבו משהו ותתפרעו.

להאזנה לשיר

Hooded Menace – Crumbling Insanity

כמו כל ישראלי טוב שלא רוצה לצאת פרייאר, סביבות מאי בשנה שעברה החלטתי שאני נוסע להלפסט בצרפת והחלטתי לעבור על השמות שצילצלו לי מוכר שם. על הדרך מצאתי את אחת הלהקות שאני הכי אוהב בשנים האחרונות ולהקה שבזכותה נכנסתי לדבר הזה שנקרא דום-דת' מטאל. מדובר בארבעה חבר'ה מפינלנד שלוקחים את מה שעשו לפני שני עשורים Paradise Lost, Cathedral ו Entombed ומזקקים את זה לכדי גאונות. לו הכרתי את האלבום האחרון שלהם בשנת 12' גם הוא היה נכנס לסיכומי השנה די בקלות, קצב איטי וחופר, ריפים של גיטרה שנכתבו בידי קופירייטרים של מטאל פחות או יותר ובניית שירים סופר אפית וקודרת. לא סתם האלבום הזה הוא האלבום שאני שם בדרך קבע בשביל להרדם איתו בכיף, אני יכול רק לחלום על לכתוב דבר כל כך פשוט ועם זאת כל כך נהדר שכזה. ממליץ בחום על האלבום האחרון, וגם השניים שלפניו.

להאזנה לשיר

Indian – Rethoric of No

זה אולי התוספת הטריה ביותר לרשימה שלי, שהורכבה בסדר די רנדומלי לפי דברים שנזכרתי בהם. את הלהקה הזאת דווקא זכיתי להכיר לאחרונה בזכות אביב גוזלן, המתופף של להקת Barren Hope שפירסם שיר שלהם בפייסבוק. מדובר בהרכב סלאדג'-דום שזה אלבום האולפן החמישי שלהם כבר ומה שהם עושים הוא אחד הדברים הכי כועסים, מחוראים ומענישים ששמעתי מזה הרבה זמן. אם Eyehategod, Cough ו Grime באים לכם בטוב נראה לי שתהנו. אם אתם מחפשים פה את Indians של אנת'רקס כנראה שלא. מי שכן יזכה למנה מספקת של רעל מענג מלא בדיסטורשן, לכלוך בוז ושנאה עצמית.

להאזנה לשיר

Napalm Death- Vision Conquest

והנה לכם אחד טרי מהיום, שמעתי בדרך לעבודה. השיר שפותח את אלבומם השלישי של Napalm Death שקצת מיותר להרחיב מי הם ומה הם. למעשה הגעתי לאלבום הזה די באיחור בשנה-שנתיים האחרונות שלפני כן הכרתי בעיקר את האלבומים המוקדמים והמאוחרים של ההרכב ולא את מה שבאמצע. מדובר בבית ספר לדת'-גריינד(או להפך לכל הפדנטים למיניהם שימהרו לתקן) הראשון עם הסולן Mark "Barney" Greenway המוכשר והמעצבן שהמשיך איתם הלאה וללא Lee Dorian שהלך לעשות דברים לא פחות חשובים ב Cathedral שם הוא שר לשם שינוי ולא נהם. מי שמסיבה מפגרת לא הכיר עד עכשיו כמוני מומלץ לתקן את הטעות בהקדם, אלבום חשוב ללהקה חשובה.

להאזנה לשיר

Sickoids – Occupy Your Time

אז מדובר באלבום הארדקור כועס ולא מטאל, אבל אני אישית חושב שאני לא רחוק מגבולות הגזרה. הכרתי את Sickoids בזכות איתי קוסקוס, שהוא איש אשכולות בעסקי הפאנק ובעלים של דיסטרו מקומי שבדרך כלל כל מה שהוא ממליץ לי הוא לא פחות מנהדר. יום אחד הוא פירסם את הלהקה הזאת ומהר מאוד מיהרתי וקניתי ממנו את ה12" שלהם. לא מכיר את ה Sickoids ואין לי מושג מה מעצבן אותם והאמת שלא ממש אכפת לי, כי בפחות מ10 דקות הם מנגנים שישה שירים מהירים, מפוצצים וכאלו שמזכירים לך טוב מאוד שבהארדקור כעסו עוד לפני המטאל. שימו ברמקולים וקפצו לפוגו.

להאזנה לשיר

Nocturnus – Undead Journey

אתמול בשעה טובה קניתי מחבר את התקליט הזה, אחרי בערך חצי שנה של חיפושים ונזכרתי כמה שהם להקת על. אני לא זוכר מאיפה הכרתי את Nocturnus אבל זה היה מתישהו בשנתיים האחרונות ומהר מאוד שני האלבומים הראשונים שלהם הפכו אוטומטית לאלבומים אוהבים עלי מאוד. הלהקה למעשה היו הראשונים(או בין הראשונים לפחות) שחיברו דת' מטאל עם קלידים ואפקטים, ובין הראשונים שבמקום לשיר על רציחות ושטן שרו על…מדע בדיוני והשטן. אבל חבל על הדיבורים, Mike Browning והחברים שלו כתבו יצירת מופת שהקדימה את זמנה וכל מי שמחשיב את עצמו מעריץ של דת' טכני או בכלל של מטאל משנות ה90' המוקדמות ואיך שהוא לא מכיר אותם חייב להכיר את הלהקה הזאת כי אין מילה אחרת חוץ ממעולים.

להאזנה לשיר

Skeletonwitch – Serpents Unleashed

לפני שנתיים וחצי ב Wacken 11' חבר שלי דימה חזר מהופעה רנדומלית כשאנחנו נחנו עם בירות בקאמפ וסיפר שהוא ראה הופעה בת ז**ה של להקה חדשה ממש טובה. באותו רגע לא התייחסתי וגם אחר כך כשנתקלתי בשם הזה לא ממש עפתי. אבל השנה כשיצא האלבום החדש שלהם הסתכלתי עליהם אחרת. בניגוד לשאר השירים כאן אני קצת פחות התרגשתי מהאלבום, אבל עבורי לפחות הם הפכו ללהקה שווה להתעניין בה, והסינגל הזה הוא לא פחות מאדיר. שילוש לא קדוש בעליל של ת'ראש, בלאק והאבי מטאל ו"להיט" מטאל לכל דבר ועניין. אולי אתם תאהבו את האלבום יותר ממני, אבל עבורי ישאר בעיקר השיר הזה שאני לא חושב שיש מטאליסט שאני מכיר שישאר אליו אדיש.

להאזנה לשיר

Take Over and Destroy – Endless Night

שיר הנושא מתוך עוד אלבום נהדר וקצר שיצא בשנה שעברה, של להקה קצת פחות מוכרת שנעדרה מרוב סיכומי השנה והתגלתה לי על ידי אחד החבר'ה של Metalsucks, שבכלל סיפקו לי המון חומר שמיעה לקראת סוף השנה שעברה. TOAD קוראים למה שהם עושים Black and Roll, ובגדול יש פה קצת Wolverine Blues לצד רגעים יותר שחורים, אבל גם אם ממש חשוב לנו להגדיר מה הם מנגנים זה לא משנה את העובדה שעם הגדרה או בלעדיה זה אלבום מיוחד. אסופה של חמישה שירים אוירתיים ונותנים בראש שמשלבים את המטאל האמריקאי עם השוודי בחן שלא נתקלתי בו הרבה זמן. תנו צ'אנס.

להאזנה לשיר

Voivod – Overreaction

ולסיום סיומת נזכרתי בעוד להקה שאני אוהב מקנדה הקפואה. לפני שבועיים בשוטטות רנדומלית ב Ipod תוך כדי שאני נוסע בסקייטבורד בדרך לסשן עם חברים(סשן סקייטבורד ילדים…)החלטתי שבא לי להזכר כמה Voivod טובים ואכן נזכרתי. השיר הזה לא יצא לי מהראש כל הסשן וגם אחרי זה בערב בבית שמעתי את גם את Diamnsion Hateross שוב.כמו שכבר אמרתי בעבר, Voivod הם להקה מוזרה לאנשים מוזרים, Thrash מטאל למי שנהנה מ Radiohead, אבל כמו כל להקה קיצונית, מי שנהנה ממנה נהנה מאוד אז אם עוד לא ניסיתם – הנה הזדמנות נוספת.

להאזנה לשיר