הנה חלפה לה עוד שנה של מטאל, שנה שבה עשינו את המיטב על מנת להביא לכם את תמונת המצב של המטאל העולמי והמקומי, אם בסקירות וראיונות ואם בהעלאת מערכת התגובות והפורומים החדשה של המגזין שהפכה במהירות מרשימה למערכת הנכתבת והנצפית ביותר בישראל. מאחר ואנו מדברים על ראש השנה שלנו ולא ראש השנה הלועזי, הבאנו מקבץ של חברי להקות מטאל ישראליות בסיכום קצר על מה שחלף על פניהם השנה ועל הציפיות משנת המטאל הקרובה. אנו מקווים שהשנה הקרובה תמשיך את מגמת ההתקדמות של ההרכבים הישראליים שיוחתמו, יופצו ויופיעו לקהל נרחב יותר בישראל ובחו"ל ולזה נוסיף את ברכת המגזין לקהל הגולשים המסורים שלנו ולסצנה בכלל, שתהיה שנת מטאל פורייה!

אורן בלבוס, סולן להקת Eternal Gray:
קודם כל שנה טובה לכל מדינת ישראל, לכל האזרחים אני יכול רק לאחל שיהיה להם ים סבלנות אחד מול השני ושתלמדו פעם אחת ולתמיד משהו שאף אחד לא יודע לעשות כמו שצריך וזה להקשיב אחד לשני ואולי גם לדעת לתמוך ולא רק לעקוץ… אנחנו בני אדם וכולם בלי יוצא מן הכלל דפוקים מהיסוד אז אם כבר אנחנו דפוקים לפחות ננסה ללמוד אחד מהשני. במשך השנה האחרונה עברנו הרבה מאוד סערות ומערבולות אם זה באיטרנל ואם זה בכל רחבי המדינה, עכשיו אנחנו עומדים לפני הופעה ראשונה של איטרנל במדינה זרה יחד עם הרכב מטאל ותיק ואני יכול לאחל למטאל, למטאליסטים, לכ-ל להקות המטאל בארץ חדשות וותיקות ולכל מי שחושב שהמטאל דועך שתהיה לנו שנה רוויה במסיבות, הופעות ועוד מלא אירועים מגניבים… יאללה חגיגה!!!

אזראל, גיטריסט להקת Azamoth:
אומנם הלהקה לא כל כך ותיקה וקיימת בסך הכל שנתיים אבל למרות זאת השנה האחרונה הייתה מרובת אירועים ללהקה. השנה התחילה עבורינו בחודש דצמבר כאשר נכנסנו להקליט את אלבום הבכורה שלנו. האירוע השני השנה היה ההופעה בחודש פברואר יחד עם Arafel בערב ההשקה לאלבומם המלא השני של הרכב הבלאק-פולק הישראלי, ערב שהיה מוצלח במיוחד מכל הבחינות. האירוע השלישי והמשמעותי ביותר עבור הלהקה היה סיבוב ההופעות בן השבועיים עם הרכב הבלאק מטאל הותיק משוודיה Lord Belial וביחד עם Dark Fortress ו-Born Of Sin. בתור הרכב לא מוכר באירופה התקבלנו בברכה ובאהדה גדולה והתגובות להופעותינו ממשיכות לזרום עד היום. השנה הבאה מבחינתינו מתחילה כבר ב-12.10 עם הופעת ההשקה לאלבום שהקלטנו. בחודש ינואר אנחנו מתכוננים להכנס להקליט את אלבום האולפן המלא השני שלנו שצפוי לצאת אי שם בשנה הבאה.

בוצ'רד, סולן להקת Arallu:
שנת 2006 הייתה שנה די שקטה מבחינתנו, אבל שקטה באופן כללי גם מצד הקהל שהפך די אדיש וחסרה בו ההתלהבות שהייתה. Arallu הרעידו את הבמה רק פעם אחת השנה עם האלבום השלישי שיצא באוקטובר 2005, ואנחנו מקווים ששנת 2007 שעומדת בפתח תתן לנו יותר כוח ושנמשיך לעבוד ולהוציא את החומר שלנו לקהל שנאמן לנו. באוקטובר אנחנו נצטלם לסרט חדש על המסע והדרך שהמטאל עובר בכל העולם, כמו כן יצא ריליס חדש בשם Arallu Live 2003 דרך לייבל מקסיקני, על קלטות בלבד כמו בימים הישנים והיפים, עוד לפני תעשיית הדיסיקים והזיופים. כנראה וגם נופיע בפסטיבל "ברוטל אסולט 2007" שיתקיים בצ'כיה. בימים אלו אנחנו מגבשים קונספט וחומר לאלבום רביעי, שלושה שירים חדשים כבר כמעט ומוכנים ואנחנו מקווים שבשנה הבאה עלינו נרעיד יותר מבשנה שעברה את במות ישראל. שנה טובה!

ברוך לדר, מנהל להקת Masteriff:
לאורך כל השנה שעברה Masteriff עבדה על האלבום הראשון שלה בעבודה די קשה אך גם פוריה, סצנת המטאל בישראל התפתחה לאחרונה משמעותית לשמחתנו ולשמחת רבים, ואם לא המצב הביטחוני אז סביר להניח שגם התפתחות זו הייתה הרבה יותר טובה. היינו בכמה הופעות מצוינות כמו של U.D.O ו- Kreator – באמת ערבי מטאל לפנים. Masteriff חוותה חוויות שונות רגעים טובים ופחות טובים, אך העיקר הוא שמבחינת המטאל אנחנו נותנים בראש מכל הבחינות, מוזיקה שנוצרת בדם היא מוזיקה פצצתית מצידנו, ואת זה כל אחד יוכל לראות ולשמוע בהופעותינו הקרובה ב-Heavy Metal Monsters 2006. לגבי השנה הבאה זאת תהיה השנה של Masteriff כיוון שאלבומינו הראשון עומד לצאת והוא הולך להיות באמת משהו ייחודי מהלב ומהריפים, במקביל נמשיך להיות מעורבים בסצנה בארץ וגם בחו"ל ונקווה גם לראות וגם לעשות הופעות משובחות מצד כולם. על כל זאת ועוד Masteriff מאחלת לכולם שנה טובה מצוינת רווייה במטאל אדיר והמשך פריחת הסצנה כי זאת דרך חיינו נטו ויש לשמרה.

דניאל ברייט, גיטריסט להקת Dissonant:
בשנה האחרונה ובעצם מאז שיחרורו של ה-EP שלנו עברנו הרבה. נפרדנו מהמתופף דור קרטר וקיבלנו למשפחה שלנו את שקד פורמן, הופענו הרבה ובעיקר השתדלנו לשפר כל מה שקשור ללהקה – מהמוסיקה ועד המראה על במה ומחוץ לה. בימים אלו אנחנו מקליטים חומר אשר בשלב ראשון יהיה מיועד לחברות תקליטים בלבד למעט סינגל שייצא אשר יקרא Strip Silence. בשנה החדשה אנחנו מקווים להמשיך לראות את סצנת המטאל בארץ ממשיכה לצבור תנופה ומהכיוון שלנו – תצפו להרבה הופעות, חומר חדש ועוד כמה הפתעות. שנה טובה מלאת מוזיקה לכולם!

זאב טננבוים, סולן להקת Salem:
שתהיה שנה טובה לכולם! בשנה שחלפה סאלם הוציאה את האלבום Strings Attached שנתן מימד שונה ללהקה עם צירופן של רביעיית כלי המיתר ומופע מיוחד שבו אירחה הלהקה את אטילה הסולן האגדי של מייסדת הבלאק מטאל מייהם. האלבום מכר השנה עותקים רבים בכל רחבי העולם, החל מאירופה ועד ארה"ב ומכסיקו. בגלל תנופת העשייה לא הרבינו להופיע ובשנה הקרובה אנו נשחרר אלבום חדש שילווה במספר הופעות. אני מאחל למגזין מטאליסט ולכל קהל המטאליסטים בארץ להמשיך בתנופת העשייה ושתהיה שנה מעולה –
Keep The Metal Alive!

מירי מילמן, סולנית להקת Distorted:
שנת 2006 היא השנה הכי משמעותית עבורנו עד כה. השנה התחילה בבשורות משמחות: חוזה הפצה עם חברת התקליטים הישראלית NMC שהחתימה להקת מטאל בפעם הראשונה, חוזה תקליטים עם החברה הצרפתית Bad Reputation ושחרור אלבום הבכורה Memorial שהוקלט בשוודיה ב-2005 וכל זאת בחודשיים! עשינו גם הופעת השקה לאלבום בחודש מרץ שכללה הרבה אורחים וקהל גדול ומדהים שבא לתת לנו כבוד. במאי שוחרר האלבום באירופה ועד כה, הוא גרף ביקורות ממש טובות ולאט לאט הגיע לידיהם של הרבה אנשים מכל קצוות העולם. ביולי היינו אמורים להיות מופע פותח לענקית ההבי מטאל האמריקאית WASP, אך ההופעה בוטלה שבוע לפני לאחר הידיעה כי סולן הלהקה חלה במחלת לב. באותו החודש הופענו עם המשפחה שלנו: להקת אופרנד לנד, הופעה שתוכננה המון המון זמן ובאה עלינו לטובה בשנה הזאת. מה שנשאר זה רק לאחל לעצמנו דברים טובים נוספים לשנה החדשה: טונה של הופעות בארץ ובעולם, המשך פורה של יצירת מוסיקה, הרבה מאזינים חדשים ובשורות משמחות בכמויות! ולכם הקוראים, אני אאחל שנה טובה, נטולת מלחמות, רווית מוסיקה ובעיקר שנה של רוקנ'רול!

ערן סגל, גיטריסט להקת Whorecore:
שלום רב,ושנה טובה לכל הגנגסטרים. מבחינתי השנה האחרונה של Whorecore היתה אולי השנה הכי מספקת שהיתה ללהקה עד עכשיו. בינואר הוצאנו את הדיסק הראשון שלנו Protection ובאפריל יצאנו לסיבוב הופעות באירופה עם Macabre. מאז עזיבתו של קונאן הופענו עם ג'ונס כסולן יחיד עד שצירפנו את סוון מלהקת Aborted כמחליפו, שיתוף הפעולה כבר החל וישנה הופעה מתוכננת לסוף דצמבר. התחלנו לעבוד כבר על חומר לדיסק הבא שאנחנו מתכננים להקליט בחו"ל עוד השנה. אני רוצה לאחל ללהקות הישראליות שפורחות בשנה אחרונה להמשיך את המתקפה על אירופה והעולם. ולכולנו – להינות מהתהליך! לעוד שנה של קידמה וגריינדים.

קובי פרחי, סולן להקת Orphaned Land:
ל-Orphaned Land הייתה שנה מדהימה, המשכנו להופיע מסביב לעולם, הגשמנו חלום גדול והופענו בוואקן וראינו דגלי ישראל מונפים בהופעות שלנו בכל העולם. אני מקוה שבשנה החדשה נוציא אלבום חדש, נופיע במדינות שאליהם עדיין לא הגענו ובראיה יותר גלובלית אני מקוה שנלמד לחיות בשלום עם עצמינו ושכנינו – שנה טובה לכולם מאורפנד לנד!

שנה טובה וחג שמח לכולם!