בחטיבת הביניים, אחרי חודשים רבים בהם חרשתי הלוך ושוב את הדיסקוגרפיה של Iron Maiden באופן בלעדי וללא סדר מוגדר, ההתגבשות שלי עם עולם המטאל הבשילה ואם כבר במילים מהשורש ב.ש.ל עסקינן, רעב ענק לטרוף את עולם המטאל נפתח. זה התחיל מהרצון להפוך את הכובד של מטאליקה שהיה קצת קשוח עליי לחבר מוכר ומרגע שזה הקליק לי, נותר לראות כמה כבד אני יכול להגיע. זה התחיל מ-In Flames, מ-DevilDriver, מ-Cynic ומ-Death לפי המלצת חברה יקרה מאותה תקופה. אף אחת מהלהקות האלה לא באמת הגיעה למחוזות שבהם אני נהנה מהמוזיקה על אמת, אבל משהו בידיעה שאני מקשיב לדברים באמת כבדים הסב לי הנאה, בעיקר כשמדובר על הדבר המוזר הזה שנקרא גראולינג שממש בלתי אפשרי להבין. ואז החלטתי לנסות שם שיצא לי לשמוע והיה די פופולרי בזמנו – Children of Bodom.

תנו למעריך מוזיקה קלאסית שהתחיל את דרכו במטאל חזק בתוך ה-Iron Maiden לשמוע Melodic Death Metal עם גיטרות וקלידים מעולם ה-Neoclassical Metal והוא יהיה מבסוט. אם הוא בדיוק גילה את הגראולינג, זאת הזדמנות טובה להוסיף גם אותם. קאבר ל-Aces High? הופה, אתם ממש מדברים את השפה שלי עכשיו. גבירותיי ורבותיי, יש לנו מנצחת מובהקת במירוץ ללהקת ה-Death Metal הראשונה שממש הקליקה לי וליוותה אותי תקופה ממושכת.

בבירת המטאל העולמית פינלנד הגיח לעולם בשנת 1997 Something Wild, אלבום הבכורה של להקה של צעירים שביססו את שמם על רצח בלתי מפוענח משנות ה-60 בפינלנד והתחילו לשלב Melodic Black Metal עם ים השפעות מהמוזיקה הקלאסית. כבר מאלבומם השני Hatebreeder השפעות ה-Black Metal נזנחו מעט ופינו את מקומן ל-Death Metal עם דגש חזק על מהירות ועל מלודיה – Symphonic Power Metal עם גראולים למתעקשים. אפילו הקלטה נוראית של קטע הפתיחה מהשיר Lake Bodom שימש דאז בתור צליל קבלת SMS (בתקופה בה להעלות קבצים לטלפון היה עניין מאתגר)!

לחמשת האלבומים הראשונים שלהם טחנתי את הצורה. שירים כמו Needled 24/7 או Mask of Sanity היו מה שהדביק אותי ללהקה הזאת מראש ואיפשרו לי לגלות שירים מצויינים כמו Downfall או Bodom After Midnight. למען האמת, Hate Crew Deathroll ו-Follow the Reaper עד היום ממשיכים להיות אלבומים שקופצים אצלי בשלמותם באוזן מעת לעת. עם האלבומים האלה אפילו התחלתי להבין את המילים שבגראולים! לרוע המזל, כבר מ-Blooddrunk חלה דעיכה משמעותית ביכולתי להתחבר לחומרים ועל חמשת אלבומיהם האחרונים כבר פשוט וויתרתי נוכח סינגלים חסרי מעוף, ועדיין הכרזת מותו של Laiho בתחילת שנת 2021 הכתה קשה בידיעה שמי שעשה רבות לחיבור ביני לבין המטאל הקיצוני איננו. כוכב גדול שכבה.

מים רבים עברו בנהר מאז שגיליתי את Children of Bodom. מטאל קיצוני יותר, מלודי יותר, קלאסי יותר ומלוטש יותר כבר הספיק לסבוב אותי בתדירות גבוהה הרבה יותר. עם זאת, חסד הנעורים תמיד יישאר ללהקה נכונה בזמן נכון שבעזרתה יכולתי למצוא מקום נוסף במטאל הכל כך אהוב לגדול לתוכו.

השירים המומלצים:

01. Lake Bodom
02. In the Shadows
03. Downfall
04. Bed of Razors
05. Aces High (Iron Maiden Cover)
06. Mask of Sanity
07. Bodom After Midnight
08. Needled 24/7
09. Bodom Beach Terror
10. Are You Dead Yet
11. If You Want Peace… Prepare for War
12. Oops!… I Did it Again (Britney Spears Cover)