אם תהיתם מהו פירוש השם Children Of Bodom , הרי שהכתבה הבאה תפרט לפניכם את אחת התעלומות הגדולות ביותר של פינלנד , מדינה שבה הכל כל כך שליו ורגוע עד כדי כך שאנשים פשוט משתעממים שם למוות. ולראיה , אחוז ההתאבדויות בפינלנד הוא הגבוה ביותר בעולם.

לפני כשנה השתולל צעיר פיני בקניון במרכז העיר וירה בכ 50 עוברי אורח שנקלעו למקום. המשטרה הגדירה את האירוע כתקרית החבלנית הראשונה במדינה מאז מלחמת העולם השניה. לבסוף גם זה התבדה מאחר והצעיר התברר כסובל מבעיות דיכאון ובדידות. במצב שכזה לא פלא שתעלומת רצח שהתרחשה לפני 44 שנים עדיין מסוגלת לתפוס כותרות ראשיות בעיתונים המקומיים.

ב-4 ליוני 1960 יצאו 2 ילדות בנות 15 ושני ילדים בני 18 למחנה על חוף אגם Bodomin שבמחוז Espoo בפינלנד. Maili , Anja , Seppo ו-Nils Gustafsson עליו עוד נרחיב בהמשך. ביום שטוף שמש באמצעו של הקיץ הפיני הקצר הגיעה החבורה לאתר הקמפינג שנבחר עוד קודם לכן בסיור שערכו הנערים בעזרת אופנועיהם. בשעת הגעתם המקום היה דיי שומם וכמעט ולא מאוכלס על ידי אנשים אחרים מה שהרגיע בעיקר את הנערות שנאלצו לריב עם הוריהן על מנת שיאפשרו להן לצאת לאתר הקמפינג. חששם של ההורים נבע בעיקר מרצח נופשים שארע באזור אחר של פינלנד מספר שנים קודם לכן. הרוצח במקרה ההוא נתפס.

בשעה 19:30 בערב לאחר שהנערים הספיקו להקים את האוהל ולשחות במימי האגם, פנו אל עבר קיוסק קטן שהיה בקרבת מקום כדי לקנות מעט ממתקים ושתיה. בעל הקיוסק נזף בהם וציווה עליהם להרחיק את האוהל מהאזור. הנערים זילזלו בו ונשארו במקומם. זו היתה פחות היותר השעה האחרונה בה נראו הנערים בחיים על ידי בעל הקיוסק, מספר דייגים וקבוצת תלמידים ששהתה במקום.

מתיישהו בין השעות 3:00 בלילה ל 6:00 בבוקר "מישהו" חתך את החבלים של האוהל בו ישנו הנערים ותקף אותם למוות עם סכין וחפץ כהה דרך האוהל כאשר אין ביכולתם לזהות את התוקף. הרצח היה אכזרי במיוחד ונעשה על ידי דמות אחוזה בטירוף. רוב הדקירות היו בראש , צוואר ופלג גופם העליון של הנערים, בצווארה של אחת מהנערות נספרו 11 דקירות סכין. ממקום הרצח נעלמו מספר חפצים אישיים של הנערים כגון נעליים , ארנקים ובגדי שחיה, שום דבר משמעותי ששווה לרצוח בשבילו. Nils Gustafsson שרד את ההתקפה עם פגיעות יבשות ושריטות בלבד והיה הניצול היחיד מהאירוע.

in the unholy waters of Bodom
With no hint of the torture awaiting
to greet them at the break of dawn
(COB, Silent Night, Bodom Night)

בשעת בוקר מוקדמת הגיע Erkki Jihansson עם שני ילדיו לשחות באגם. לתדהמתו גילה את האוהל רווי הדם ואת Gustafsson הפצוע לצידו והזעיק את המשטרה שפתחה מייד בסריקות נרחבות על מנת לצוד את הרוצח אך לשווא. עשרות השערות הופרכו לחלל האויר מאז בנוגע לזהותו של הרוצח , חלקן אפילו מופנות אל עבר כוח על טבעי , מפלצת (בהשראת אגם לוך נס?) או שד מסתורי שמסתובב בלילות באיזור.

And the waters of Bodom
turn a blood shade of red
As the Children Of Bodom
lake their last breath.
(COB, Silent Night, Bodom Night)

לאחרונה הודיעה משטרת מחוז Espoo לעיתונות שעצרה אדם בן 62 העונה לשם Nils Gustafsson שככל הנראה הוא ה"ניצול" ששרד את ההתקפה. בית המשפט איפשר למשטרה לעצור את הנאשם עד לחודש יולי על מנת לחקור אותו ולהחליט אם קיימת עילה להעמדה לדין באשמת הרצח. המשטרה סרבה בשלב זה למסור אם הנאשם הסגיר את עצמו או הודה בביצוע הרצח.לטענתה הנאשם ניהל חיים תקינים מאז האירוע ועבד כנהג אוטובוס בעיר Espoo עד שפרש לגימלאות.

Running amok slaying with a sense of desire
From the twilight of the past, among the victims who died
Something wild has survived
(COB, Children of bodom)

המשטרה כעת עושה את כל המאמצים להציג ראיות מפלילות ולשם כך נעזרה בטכנולוגיה מתקדמת והצליחה להשוות דגימות DNA שנאספו מזירת האירוע לחשוד Gustafsson שנפצע באותו אירוע על ידי דקירת סכין , פרק את הלסת ונחבל בכל חלקי גופו על פי החשד של המשטרה כתוצאה ממאבק שהתנהל במקום. Gustafsson נלקח לבית החולים וחוקרי המשטרה המתינו בדריכות רבה ליד מיטתו לרגע בו יתאושש ולבטח יספר פרטים נוספים שיעזרו לפתור את התעלומה אך אכזבה גדולה ציפתה להם. מילותיו הראשונות של Gustafsson לאחר שהתעורר היו: "איך קרתה תאונת הדרכים?"

המשטרה אף פנתה למהפנט מקצועי על מנת לקבל דעה נוספת אך למרבה הפלא לטענת הפסיכולוג המהפנט, הממצאים הראו ש Gustafsson ככל הנראה הותקף יחד עם חבריו על ידי גוף חיצוני. מהימנותה של בדיקת ההיפנוזה בחקירה משטרתית שנויה במחלוקת ובארץ היא אפילו לא קבילה מבחינה משפטית.

המשטרה קיבלה במהלך חקירתה מאות רמזים חלקם אף מפלילים במיוחד ולמרות הכל לא הצליחה להצביע על האשם. אדם אחד חתך את עצמו עם סכין ובעודה מלאה בדם , השליך אותה אל עבר שיח בקרבת מקום הרצח, לאחר חקירה קצרה שוחרר לביתו ונטען שסתם ניסה להפריע לחקירה. חשוד נוסף היה הבעלים של הקיוסק הצמוד שנזף בילדים מספר שעות קודם לרצח אך לא היו מספיק ראיות נגדו עד שיום אחד ישב עם חברים בפאב שכונתי והודיע לכולם בדרמטיות "אני עשיתי את זה" אך הם היו שיכורים מדיי מכדי לקחת את דבריו ברצינות. למחרת בבוקר הוא נמצא טבוע במימי האגם ממש ליד זירת הרצח. מה שיותר מוזר הוא שהמוכר היה שחיין מקצועי. חשוד נוסף היה רוכב אופנים שנתפס מספר שעות לאחר הרצח עם חפציהם של הנערים אך באופן תמוהה שוחרר על ידי המשטרה בטענה שגנב את החפצים לפני הרצח.

בשנת 2003 המקרה שוב עלה לכותרות בעקבות מותו של אחד החשודים העיקריים בפרשה – Hans assman, פרופסור גרמני שעבד בבית החולים המקומי. כ 12 שעות לאחר הרצח הגיע Assman לבית החולים כשכולו מגואל בכתמי דם שאינם שייכים לו אך נסיונות הרופאים שניסו לתקשר איתו עלו בתוהו מאחר ו Assman ידע לדבר אך ורק גרמנית. בשנת 2003 Jorma Palo ,פרופסור מקומי שעבד בבית החולים כתב ספר על הנושא. בספר הוא מתאר ש Assman הגיע לבית החולים במצב מאד מבולבל ולא ברור. Palo והרופאים האחרים ניסו להזעיק את המשטרה למקום אך אלה לא הקשיבו והחליטו לוותר על הבדיקה לאור כמות החשודים הרבה שעמדה לפניהם. זמן קצר לאחר מכן עזב Assman את פינלנד מבלי שנחקר כלל. מלבד סיפרו שך Palo שנקרא Bodomin Arvoitus או בתרגום חופשי "תעלומת בודום" צולם גם סרט תיעודי על המקרה ושמועות מספרות שבחדרי חדרים עובדים על סרט קולנועי מלא.

אגם בודום נקרא על שם שליט שוודי ששלט על פינלנד לפני הרבה שנים וכפה על תושבי המדינה לדבר שוודית. עוד סיבה שהופכת את המקום לאפוף מסתורין… אך למרות הכל בכל שנה עדיין נערכים במקום מחנות קיץ ואפילו נבנה בית מלון שיאכלס את התיירים שמגיעים בעקבות הסיפור ולא אמיצים מספיק כדי לישון באוהלים על שפת האגם. מקום הרצח מסומן עד היום ב איקס ולצידו שמות הנרצחים.

מאז שהיו קטנים , שמעו חברי להקת Children of Bodom על המקום האפל , במיוחד כאשר הוריהם הפחידו אותם ואיימו עליהם שיקחו אותם לשם אם לא יתנהגו יפה. כשהתבגרו , כבר מצאו למקום יעוד חדש.. מסיבות סקס ואלכוהול עד אור הבוקר. כשחיפשו חברי הלהקה שם , הציעה חברת התקליטים הפינית Spinefarm שהשם יהיה קשור לסיפור בודום ואחד מהשמות שהעלו היה Bodom Night אך לבסוף כולנו יודעים מה נבחר..

בכל אחד מאלבומי הלהקה יש לפחות שיר אחד שקשור לסיפור האגם והלהקה לא מתכוונת לשנות את המסורת. בתחילה חששו חברי הלהקה שהשם שלהם יעורר פרובוקציות וסערה בקרב הציבור הפיני כשישחררו את אלבום הבכורה שלהם אך הכל עבר בשלום. גם באלבום Follow the reaper נוצר חשש מסויים מאחר וחברת התקליטים הוציאה פוסטר עם כיתוב פיני בעל כפל משמעות. מצד אחד ניתן לפרש אותו כ "דברים קורים באגם בודום" והמשמעות אליה באמת התכוונו היתה "בואו לבודום ותרגישו כאב" גם זה עבר בשלום.. הלהקה שמחה במובן מסויים שלא נפתרה התעלומה כי זה יהרוס במשהו את המיסתוריות מאחורי הלהקה אבל.. מה אם זה יקרה שוב?

44 שנים עברו מאז הרצח , מעל 70 חשודים עיקריים נחקרו ויותר מ 3700 אנשים תושאלו לגבי הרצח.ככל הנראה בחודשים הקרובים צפויה להגיע לקיצה אחת מהפרשיות המסעירות והמעורפלות ביותר שידעה פינלנד. תהיה התוצאה אשר תהיה , להקת Children Of bodom לא תוכל להתלונן שאין לה נושאים חדשים לכתיבה…

And now decades later
on this haunted shore
we all better take caution…
for the reaper wants more…
(COB, Follow the Reaper)