כידוע ,חלק בלתי נפרד ממהות להקה הוא השם שלה שמייצג את הרעיון שעומד מאחורי הליריקה וסגנון המוזיקה שלה ,למרות שלפעמים מרב יאוש פשוט מחברים את ראשי התיבות של חברי הלהקה ומה שיוצא יוצא…
רובן המוחלט של להקות המטאל היותר ברואטליות בוחרות בשמות בעלי משמעות אפלה שלפעמים מחביאים מאחוריהם סיפור או פרשה שקשורים למוות, רצח או התאבדות.

אם אתם לא בקיאים במדרשים,קבלה ומקורות יהודיים(או לחלופין נוצריים) ,הכתבה הבאה תוכל אולי לחדש לכם על מקור שמה של להקת ARMILOS .

ארמילוס ע"פ המיתולוגיה היהודית הוא השטן. מופתעים?
יעודו הוא להרוג את המשיח ובכך לשים קץ לגאולה, מה שעשוי להסביר את חמורו המת של המשיח על עטיפת אלבומה של הלהקה.

לידתו של ארמילוס לא פחות מקורית מסיפור לידתו של ישו או מסיפור הסוסה המעופפת של מוחמד. ארמילוס אמור להיוולד מתוך אבן המצויה ברומי שנוצרה ע"י הבורא בעצמו. ארמילוס יוולד בגודל טבעי, ומיד לאחר לידתו הוא יפנה לגויים ויתחזה למשיחם. מכייון שהגויים יאמינו לו יהפוך ארמילוס למלכם, אולם כשיבוא לבני ישראל ויאמר להם שיקבלו אותו כאלואיהם יקום נגדו כח בראשותו של נחמיה בן חושיאל (הלא הוא משיח בן יוסף) ויקרא על ארמילוס תיגר וכך תפרוץ מלחמת העולם השלישית הקרויה גם מלחמת גוג ומגוג.

גם המיתולוגיה הנוצרית מאמינה בנבואה זו אלא שהיא מכנה את ארמילוס בשם אנטי-קריסט וטוענת שהוא מנוגד לישו כיוון שישו הוא בן האלוקים וארמילוס הוא בן השטן שרק מתחזה לישו הצלוב.

המלחמה בין כוחות הטוב והרע מסתיימת בכל שהמשיח אכן מת ביחד עם אלפים מבני ישראל. לכאורה סוף טראגי מטאליסטי כמו שצריך,אבל מסתבר שבזה זה לא נגמר… ארמילוס,כמלך הגויים,אמנם הורג את המשיח ובכך אמור לבא הקץ על כל כוחות הטוב ולהביא לשלטון כוחות הרשע בעולם,אך למעשה המשיח שנרצח בידי ארמילוס אינו המשיח שאמור להביא את הגאולה, אלא זהו משיח בן יוסף,שמותו מהווה דווקא את אחד מעשרת אותות הגאולה ואת הגעתו של המשיח ה"אמיתי" הנקרא "משיח בן דוד" שבתורו, אמור להרוג את אמרילוס כדי להשיב את השלום לעולם. ארמילוס אכן מומת בידי משיח בן דוד והגאולה מגיעה לעולם למרות הכל.

פירוש השם ארמילוס ביוונית הוא "משחית עמים" והרומאים הקדמונים כינו בשם ארמילוס תופעה של תיעול רוחות וסופה .כך או כך השם הוא תמיד אפוקליפטי ומסמל הרס וחורבן. חברי להקת ארמילוס טוענים שהליריקה שלהם לא בדיוק מתקשרת לשם הלהקה, אך אם מתעקשים לחפש קשרים נוספים, מקום קבורתו של ארמילוס יהיה במזרח הכנרת. בקיבוץ גשור שבמזרח הכנרת מתגורר איתי זקש סולן הלהקה. יש קשר? אוליי… אם זה לא מספיק, ארמילוס הורג את משיח בן יוסף , מתן שמואלי מתופף הלהקה גר בישוב בית יוסף. ניתן ללא ספק לקשר את שירת הגרול העצבנית וסגנון הדת' מטאל של הלהקה לדמותו של ארמילוס – מביא הקץ לגזע השקרים.