כבר קשה היה לספור את כמות ההופעות שביטלה להקת Deicide בשנה האחרונה. בראיון עם מגזין "אנטנה" הדני, נחשפה בחודש נובמבר האחרון ממש במקרה העובדה שהאחים הופמן לא ממשיכים יותר בלהקה. לטענותו של גלן בנטון סולן הלהקה בעל המצח האדיר, האחים הופמן גרמו פעם אחר פעם לביטול ההופעות, שיקרו ולא הגיעו לטיסות בזמן.

אם נחזור מעט לסקור את ההיסטוריה של הלהקה נבחין בעובדה שגלן בנטון לא ייסד את הלהקה אלא צורף אליה בשנת 1987 על ידי האחים הופמן שניגנו יחד עם סטיב המתופף בלהקה שענתה לשם Carnage. מייד עם צרופו של גלן ללהקה שונה השם ל-Amon והלהקה הוציאה דמו. בהמשך הוחתמה הלהקה על ידי Roadrunner Records שלחצה על שינוי השם ל-Deicide שפירושו "מותו של אלוהים", שם שנשמר עד היום.

כאמור, במהלך השנה האחרונה בוטלה כמות נכבדה של הופעות החל מעימות חזיתי עם סוכנות ההופעות האירופית של הלהקה שבעיקבותו הגיע ביטול סיבוב ההופעות של אלבומם האחרון וגרמה למנהל החברה לכנות את גלן בנטון "האדם האיום ביותר שאיתו עבדנו", ביטול ההשתתפות בפסטיבל "וואקן 2004" הגרמני בעקבות "סיבות משפחתיות", ביטול הופעה בסאן דייגו ללא סיבה וביטול חצי מסיבוב ההופעות האירופי החדש בעקבות מות אביב של סטיב המתופף.

לפני מספר ימים פירסם הגיטריסט אריק לבית משפחת הופמן את כל הכביסה המלוכלכת שהיתה בתוך הלהקה. חלק מהעובדות היו ממש מביכות ומבזות כאחד.

בהצהרתו טען:
"אני, אריק הופמן, שכרתי את גלן בנטון דרך מודעה במגזין מוזיקה מקומי. בימים ההם קראו לגלן "רוק" והוא שר ממש נורא. הבאנו חבר שישיר במקומו וגלן פתאום התחיל לשיר ב-"גראול". אהבתי את הרעיון ואמרתי לו שהוא נשמע כמו השטן בכבודו ובעצמו ושכדאי שימשיך לשיר ככה כגימיק.

לאחרונה גלן לקח את הכסף ולאחר מכן כדי לשמור על התחת שלו שיקר לקהל בנוגע לביטול ההופעות ולסט הקצר על הבמה ולכן אני ואחי בראיין עזבנו את הלהקה. בימים אלה אנו בהליכים משפטיים עם גלן ועם חברת התקליטים Earache ששלחה את כל כספי התמלוגים, המרצ'נדייז והפרסום לגלן.

הנושא של הוידאו ש-Earache עשתה לנו היה רעיון של גלן. אני רציתי שיהיה לנו וידאו מרושע, לא וידאו שבו הוא רוכב על אופנוע. הם יכלו לעשות וידאו נהדר שבו שדים רוקדים אל מול השטן.

גם לא ראיתי את גלן מעולם סוגד לשטן, הוא התחתן בכנסיה, הכל הצגה.


"הכל הצגה"

תמיד רצינו לנגן סט ארוך יותר על הבמה וגם המעריצים רצו אך גלן לא יכל למשוך הרבה. רק בהופעות האחרונות הוא מנגן סטים של מעל 10 שירים כדי לכסות את התחת שלו. רצינו גם לנגן חומר חדש על הבמה והוא פשוט לא הופיע לחזרות.

את רוב ההקלטות של קיטעי הבאס באלבומים ביצענו אני וסטיב ולא גלן, אפילו נאלצנו לקנות לו גיטרה מרוב שהוא היה לא מקצועי. את רוב המילים לשירים הוא כותב בסטודיו בזמן שאנחנו מקליטים את האלבומים. לפני מספר שנים הוא פשוט לא הגיע לחזרות במשך חצי שנה ואמר לי בפנים שלא אכפת לו ממני מהלהקה או מהמעריצים. העפתי אותו מהלהקה. למעשה העפנו אותו כמה פעמים והוא תמיד חזר. אפילו סטיב אמר לו פעם אחת ללכת ולא לחזור.

מעולם לא ראיתי אף צ'ק או תשלום כלשהו של המרצ'נדייז שלנו בזמן שאני רואה חולצות שלנו בכל פינה. עוד תביעה שנכין בקרוב…

בקרוב גם נפרסם סירטון וידאו של העבודה של אדון גלן מאולפן ההקלטות. רוב מפיקי האלבומים שעבדו איתנו טענו שהוא הבאסיסט הכי גרוע שהם פגשו. Scott Burns ו-Neil Kernon יוכלו לאשר את זה יום אחד…

לי ולאחי תהיה להקה חדשה בקרוב."

נראה כי גלן בנטון ממשיך בכל הכח קדימה ומנסה להוכיח לכולם ש Deicide ללא ההופמנים היא אמינה וחזקה יותר. לאחר כל הופעה דואג בנטון להציג לתקשורת עד כמה כיף פתאום להופיע ועד כמה הוא שמח שהוא נתן לקהל את מה שמגיע לו.

המילה האחרונה עדיין לא נאמרה מצד ההופמנים ויהיה מעניין לראות מה יוליד הפיצול בעתיד.