בפוסט שהעלה שלשום עיתונאי ערוץ 2 אילן לוקץ' התייחס למותו של סולן להקת Motorhead למי קילמסטר, ותיאור אותו כנאצי וכמכחיש שואה:

"לֶמי קילמיסטר, הסולן והבסיסט הענק של מוטורהד, מת בגיל 70. האוויר היום בעולם קצת יותר נקי. האיש היה חלאה נאצית. טינופת מכחיש שואה שהעריץ את היטלר, והחזיק בבית אוסף ענק של ממורביליה נאצית: כלי נשק, חרבות, מדים נאציים, סמלים נאציים.

כל החיים הוא אסף וקנה את החרא הזה. הלוגו של מוטורהד הוא 99% סמל הנשר הנאצי. מי שאוהב את מוטורהד נתלה בתירוץ הקלוש שהוא "אוסף מזכרות, לא רעיונות", רק מה, שכששאלו את למי פעם בראיון על חיבתו לנאצים, הוא ענה ש"יאללה, עברו יותר מארבעים שנה, אני חושב שאפשר לעבור הלאה", ועל השואה הוא אמר, "אלה רק תמונות, וכל אחד יכול לזייף תמונות. לדעתי חצי מזה מפוברק".

רק לידיעת המתאבלים על לכתו של ענק הרוק."

כמי שמכיר את למי ופועלו כבר כמעט 30 שנה, חקר, קרא וראה לא מעט עליו, אני יכול להגיד שאני יכול להבין את התפיסה המוטעת של לוקאץ' לגבי אוסף המזכרות הנאצי של למי, אבל מכאן ועד "טינופת מכחיש שואה" המרחק גדול.

בואו נתחיל מההתחלה.

חלק מהציטוט הזה נלקח מראיון שערך עם למי עיתונאי בשם David Lee, שכמה מפתיע – זכה מאז לכמה תוספות ועיוותים של גזענים למיניהם בפורומים בהם ניתן למצוא ציטוטים של ממש מהראיון, ולצידם תוספות שלהם – שלא היו בו. למשל כל נושא ה "אלא רק תמונות", המשפט הנ"ל לא נאמר מעולם ע"י למי, והוסף רק בפורומים שונים ע"י אותם גזענים חביבים.

הנה מה שלמי כאן אמר בראיון המדובר:

"אני לא באמת תומך בהיטלר, יש לי שתי חברות שחורות בבית כך שיהיה קשה לי להיות כזה, כולם אומרים שאני נאצי כי אני אוהב לאסוף את הדברים האלה, זה כל מה שהם אומרים כשהם רואים את זה"הוא חייב להיות נאצי".

בהמשך, בחוסר רגישות למי אופייני הוא נשאל לגבי אלו שעדיין יש להם רגישות לנושא, וכך הוא משיב: "עברו שישים שנה, אז תתגברו על זה. אף אחד לא מדבר על האינדיאנים ויש בניני ממשלה שעליהם יש את דגל הקונפדרציה".

ה "ציטוט" לגבי התמונות מהשואה אינו חלק מהראיון המדובר, שהתפרסם במגזין Q, והוא נלקח כביכול מתשובה של למי לקורא כל שהוא, זה האזכור היחיד שמצאתי שלו – וללא שום מקור מהימן אחר

מי שחקר את נושא למי קצת יותר לעומק, הבין שמדובר באדם שהוא Hoarder, או "אוגר כפייתי", בצילומים שנערכו בביתו קל לראות כי ללמי עצמו כמעט ואין מקום לזוז, הבית עמוס בבובות צעצועיים, פוסטרים, מזכרות של הלהקה, וכן – גם באוסף המזכרות ממלחמת העולם השניה, ברובו של הנאצים.

חלק מהעניין היה גישת הפאנק, למי האזין ובא מתוך הפאנק לא פחות ממה שהוא הגיע מההארד רוק והמטאל, והשימוש בסמלים של הנאצים כדי לעצבן ולעורר פרובוקציה היה כלי פאנקיסטי ידוע מההתחלה, אם זה Sid Vicious מ Sex Pistols שצולם עם חולצת צלב קרס, או Siouxsie מלהקת ה Siouxsie and the Banshees שנודעה בצילומים שלה עם צלבי קרס ומדים נאצים.

עוד חבר ה Sex Pistolns, סולן הלהקה ג'וני ליידון – צולם עם חולצת צלב קרס, כן – אותו ג'וני ליידן שהופיע לפני מספר שנים בארץ והביע תמיכה בישראל כנגד החרם התרבותי ותנועת ה BDS שקראה לו לבטל את ההופעה.

מה עם David Bowie? מי שנודע בכך שהצדיע במועל יד מעל הבימה בהופעות שלו?

אני ממליץ למתעניינים בנושא לקרוא כתבה מעניינת שדנה בתופעה וההסברים שלה. קישור לכתבה

בואו נחזור ל Lemmy.
בראיון אחר סיפר למי כיצד עוד כילד קיבל מתנה פגיון נאצי, מה שהוביל לחיבה שלו למזכרות מתקופתם.

"אני לא אוסף רק מזכרות נאציות, אני אוסף חפצים מכל מדינות הציר, וכאלו שגם לא היו חלק ממנו, כמו לטביה, אסטוניה, פינלנד והונגריה.

מההתחלה לרעים היו את התלבושות הכי מגניבות, נפוליאון, צבא הקונפדרציה, הנאצים, לכולם היו תלבושות מגניבות. התלבושת של ה SS פשוט מבריקה! הם היו גיבורי הרוק של התקופה, מה לעשות – הם פשוט נראו טוב!"

ניכר שמדובר באישיות קצת ילדותית, משהו שלמי מעולם לא הכחיש לגבי עצמו, אך מכאן ועד נאצי ומכחיש שואה – הדרך ארוכה.

בהמשך הוא מספר: "זה לא עניין לאומני, אל תגיד לי שאני נאצי כי אני אוסף תלבושות. ב 1967 כבר הייתה לי חברה שחורה והיו לי עוד הרבה מאז, אני לא מבין גזענות, אף פעם לא חשבתי על זה כאופציה."

בראיון שנתן לרולינג סטון ב 2009 אמר למי "זה די מצחיק, כי זה נראה כמו מזבח לנאצים, אבל זה רק האוסף שלי, אתה מבין – זה לא יכנס רק בארון, פשוט אין מקום. אני רק אוסף את הדברים, אני לא אוסף את הרעיונות"

בראיון מאוחר יותר הוא מרחיב: "זה לא אשמתי שלרעים היה את החרא הכי מגניב, אבל זה שאני אוסף את החפצים שלהם לא עושה ממני נאצי, זה לא אומר שאני פאשיסט, או גלוח-ראש. אני לא. אני פשוט אוהב את הדברים שלהם. בוא אני אגיד לך עוד דבר, הרבה מהאנשים שאוספים את הדברים האלה הם גם לא פרחחים, יש כאלה אקדמאיים, רופאים, פרופסורים.
תמיד אהבתי מדים יפים, ובמהלך ההיסטוריה לרעים התלבשו הכי טוב. נפולאון, צבא הקונפדרציה, הנאצים. אם לנו היה מדים יפים הייתי אוסף גם את שלנו, אבל מה לבש הצבא הבריטי? חקי? הם נראו כמו צפרדעי ביצות.."

בראיון לגארדיין הבריטי סיפר למי: "אין הרבה מה לאסוף מתקופת האינדיאנים, או מתקופת הקונפדרציה, קצת חצים, בשבילי – מלחמת העולם הייתה ממש מעבר לכתף, מישהו נתן לי בזמנו דגל ואז פגיון. לא יודע למה נתנו לי אותם, אבל זה התחיל לי את החיבה לאספנות. האמת שאם הייתי יודע איזה כמות של מזכרות נאציות יש שאפשר לאסוף, מראש לא הייתי מתחיל עם זה. זה מצופף לי את הבית. אבל זה תחביב טוב. זו תקופה די עדכנית, ויש הרבה מה לאסוף. זה היה במאה ה 20 ויש עוד דברים טובים, זה רק אוסף, זה לא בגלל שאני מאמין בזה (בנאציזם) אתה מאמין לי, נכון?"

כשנשאל לגבי האוסף שהציג לכתב הרולינג סטון ב 2009 , ואם הוא אכן תומך בנאצים, הוא עונה: "לא, ברור שלא, אני נגד כל דת, כולל קומוניזם ונאציזם, הם שתיהן דתות בצורה שווה. הם רק אלים מחליפים."

אסיים בציטוט של למי מהסרט התיעודי Lemmy שנעשה עליו ב 2010, בו הוא נראה כשהוא רוכב בטנק נאצי ישן ששיפצו שני אספנים אמריקאים, באותו הסרט הוא גם מרואין בביתו העמוס לבחומרי אספנות שונים.

בדקה ה 46 לסרט הוא מסכם ואומר: "אם לצבא הישראלי היו תלבושות מגניבות, הייתי אוסף את שלהם, אתה מבין?"