סוכות הגיע, ואיתו מגיעות ההפקות. חברת KMI שזאת ההפקה הראשונה שלה הרימה אירוע עם 3 להקות מסגנונות שונים. שלושת הלהקות כבר בעלות שם דיי מכובד בארץ, וצפיתי שיהיה ערב מעניין. מה שגם היה הרבה ל-KMI להוכיח, אם זה מבחינת סאונד, הפקה, ייחצון, והרמה של אירוע כזה במקום שהוא לא באמת בנוי להופעות. נכנסתי למימד והופתעתי לגלות את כולם בחושך צמודים לקירות כאילו הם מפחדים מהרחבה או משו כזה, מלבד שני מתחנגלים חביבים שלא שמו זין על אף אחד והתנגשו אחד בשני תוך כדי ריקוד לצלילי התקלוט של אסף ולשעשוע הנוכחים במקום.

אט אט המקום התמלא יפה מאוד, וראשונים עלו על הבמה המאולתרת והקצת קטנה 7% Mind Usage. אחרי התארגנות (שנראתה יותר כמו תיאום כוריאוגרפיה של איזה בוי בנד, יצא להם משעשע לחבר'ה) ואינטרו קצר, הם התחילו את ההופעה. השיר הראשון נוגן קצת בלי אנרגיות, והיה נראה שהם מנסים למצוא את עצמם על הבמה הקטנה, הזמר היה נראה קצת בשוק מכל העסק, ולבסיסט אפילו הייתה פאשלה קטנה. אבל החבר'ה התאפסו על עצמם כבר לקראת השיר השני, והפגיזו בצורה מעולה, הזמר השתחרר ונתן ביטוי ליכולות המרשימות שלו בין צרחות לקטעי קלין/דיבור, גם השואו התחיל לזרום הרבה יותר טוב (כמה שאפשר על במה כזאת קטנה) והם ישבו פשוט טייט.

החומר של 7% לא כל-כך קל לעיכול (מה שגרם לקהל להיות מעט יבש) ונראה כי הם נעים בהשפעות ברורות מלהקות בסגנון של Dilinger Escape Plan. לדעתי כדאי שהם ישחררו דיסק כדי שהקהל יוכל קצת להיכנס לעניינים יותר (כמו בשיר "Weapon Of Choice") יעשה להם רק טוב. ההפתעה המשעשעת והמעולה של הערב הייתה הקאבר לשיר "Toxic" של בריטני ספירס, הם פשוט שחטו לשיר את הצורה בצורה הכי טובה שיכלתי להעלות על דעתי! מבחינת סאונד, החבר'ה שלטו ביד רמה בערב הזה, היה להם את הסאונד הכי טוב מבין שלושת הלהקות והכל נוגן בצורה מקצועית ביותר. אני אישית, מבסוט עליהם לאללה.

הלהקה השנייה שעלתה הייתה דיסוננט, להקה שכבר ראיתי וסקרתי בעבר, וציפיתי שהיא תיתן הופעה טובה לפחות כמו הפעם האחרונה ואפילו יותר. לצערי, זה לא היה הערב של דיסוננט, בלשון המעטה. אם זה הדיסטורשן שהלך בשיר הראשון, המסך עשן שהעלים את כל הלהקה לגמרי למשך כל השיר השני, הפאשלות בטאפינג של הבס בלאסט, הקריעה של המיתרים של הגיטריסט וההפסקה הדיי ארוכה למצוא רצועה, או סתם האבטחה שנכנסה כל שנייה לפרק מכות את הקהל שרצה לעשות קצת פוגו משובח. גם מבחינת סאונד היו דברים שהפריעו לי מאוד, הגיטרות היו בווליום מפוצץ מדי ובקושי שמעו את הזמר. למרבה הפלא, הגיטרה עם הדיסטורשן הכביכול מכוון באלתור של המגבר נשמעה יותר טובה וברורה מהגיטרה השנייה.

כמה נקודות שאפשר לציין לחיוב, קור הרוח והמשך התפקוד המקצועי של יונתן, הגיטריסט שכל המזל הרע נפל עליו בערב הזה, ניגן מעולה, ופשוט תפעל כל בעיה בלי להיכנס לפאניקה. שקד מאקססום, שממלא מקום על התופים, נתן בראש באחלה של שואו והחזיק את החומר מעולה, עודד הזמר שלפי דעתי משתפר מהופעה להופעה, והקהל ששיתף פעולה למרות כל הבעיות.

אחרונים ולעייני מעט קהל עלו עזאזל, הרכב שפעיל שנים רבות ומונהג על ידי אסף עינב (שמלבד תקלוט, שר גם בלהקת Crossfire). פה הסאונד היה יותר ברור כבר, אך מעט צומרני. עזאזל לא ממש שמו זין מול כמה אנשים הם הופיעו ונתנו הופעה מהוקצעת ויחס למעט האנשים כאילו הם היו אולם מפוצץ. מתן שמואלי המתופף, הפציץ כהרגלו בשואו לפנים, ואסף נע בין שירת בלאק צווחנית לקטעי פולק שכאלה בקלין. החומר שלהם יחסית מתובל והוא לא בלאק נטו, אישית אני לא הכי מתחבר לזה, אבל הביצועים עצמם היו טובים.

כמה מילים על החברת הפקה החדשה הזאת KMI, יש כמה טפיחות על השכם שאפשר לתת, הסאונד היה מקצוע ברוב הערב, והיה נראה שהרבה מאוד הושקע בערב הזה, מייחצון, דרך אירגון, והבאה של ציוד מאסיבי ואייכותי. הבמה הייתה אומנם קטנה, אבל אני מניח שזה מה שהיה אפשר לספק בתנאים של מועדון שלא בנוי להופעות. קטע אחד שמאוד מאוד הפריע לי, זה האבטחה הכבדה בקהל שמנעה כל דבר מלבד האדבנגינג מתון, אני לא יודע אם זה האבטחה של המקום או של החברה (הם בכל זאת לבשו חולצות של KMI), אבל ראבק, הופעת מטאל בלי פוגו, לאן הגענו? זה ממש הביא לי ת'סעיף. בסך הכל כולנו באים להופעה ליהנות ולהתפרק, וכולנו מודעים לסיכונים של להיכנס למעגל פוגו, ומי שלא רוצה לא נכנס. מקווה שההפקות הבאות ימשיכו להיות כאלה מבחינת ארגון, אבל עם יד חופשית למטאליסט המפוגג המצוי.