צילום: טל צבר
כל הופעה במועדון הגגארין היא קצת חשודה, ובעיקר בתקופה כזו, כשיש הרבה מהן. מה קרה לבארבי? מה קרה לרידינג? אנשים לא מגיעים יותר? האמת היא שבסופו של דבר, התשובה מורכבת מכמה חלקים, אך היא יחסית פשוטה. אין ספק שריבוי ההופעות מחסל לאנשים את הארנק, טעמו של הקהל השתנה גם הוא לאורך השנים והחלק המעניין הוא דווקא ההחלטה העסקית שכנראה חוצה את שוק ההפקות וטוב שכך. אם כדי לראות את Melechesh שהתחילה אצלנו והפכה לענקית בחו"ל, יבואו רק 150-200 איש למרבה הצער, והעלויות מתקבלות על הדעת – למה לא להביא קהל כזה למועדון שמכיל אותו ומתמלא בצורה סבירה ונוחה?

זו לפחות דעתי, ואם זה היה הרעיון, הוא אכן עבד. מוצאי שבת האחרונים שסימנו את תחילתו של הקיץ, הביאו איתם גם את החבורה המוכשרת הזו לערב מטאל משובח והמוצלח ביותר מאז ראשית השנה.

את הערב פתחה Spawn of Evil הוותיקה, שבמחשבה ראשונה, אולי הייתם משבצים אותה כחימום ל-Cannibal Corpse שתשוב לארץ לאחר חמש שנים במהלך חופשת הפסח. גם אם זה נשמע טבעי יותר, ניכר היה שהחברים התלהבו ברמה האישית מגודל המעמד וזה התבטא בכל שלב של ההופעה שלהם, שבוצעה בהרכב מלא – כולל הגיטריסט מיקו הרוניאן שהגיע לביקור מגרמניה. זו נפתחה עם שני שירים חדשים, "Sadistic Missionaries II" שהיה די אלים כרגיל, ו-"Righteous Evil" שאולי לא ישכנע מעריצים חדשים, אולם מדובר ככל הנראה בשיר המוצלח ביותר שהלהקה כתבה ב-16 שנות פעילותה, עם השפעות של Obituary (שאף פעם לא נעלמו להן) ואפילו איטיות מהן, עם דמיון רב יותר לסגנון השוודי של Entombed בשיר הנושא של Left Hand Path, למשל. יתר ההופעה הורכבה משירים מוקדמים כגון "Sane" ו-"Jerusalem", ולצדם שירים חוצי תקופות מכל הקריירה, שזכו לביטוי מחודש באלבום הבכורה Ecstatic Aggressive Behavior ששוחרר לפני כשנה וחצי. כך בלטו "Blackout" עם פצצה ישר לפנים ו-"Suffering of the Flesh" בו הבסיסט חזי הורגש במיוחד בתפקידי השירה שלו.

רשימת השירים של Spawn of Evil:

1.Sadistic Missionaries
2.Righteous Evil
3.Sane
4.Fight for Balance
5.Blackout
6.Suffering of the Flesh
7.Flames of History
8.Jerusalem
9.It's Contagious
10.נעליים (קאבר לפורטיסחרוף)
11.Kill Yourself beneath My Legs

רשימת השירים של Melechesh:

1.Illumination: The Face of Shamash
2.Sacred Geometry
3.Ladders to Sumeria
4.Genies, Sorcerers and Mesopotamian Nights
5.Tempest Temper Enlil Enraged
6.Grand Gathas of Baal Sin
7.Triangular Tattvic Fire
8.Multiple Truths
9.Ghouls of Nineveh
10.Rebirth of the Nemesis: Enuma Elish Rewritten