"אתה רוצה ללכת לחזרה הפתוחה של Ferium? " שאל אותי דני, כששאלתי אותו אם יש דברים מעניינים אצלנו בצפון. אמרתי שאין לי מושג קלוש מה זו חזרה פתוחה, אבל שמעתי כמה דברים שלהם ויכול להיות ממש כיף לשמוע אותם בחזרה, חזרה זה נשמע מואר יותר מהופעה רגילה בדימיוזיק ואז זה אומר שגם יהיה יותר קל לצלם. הח'ברה מ Ferium ארגנו חזרה פתוחה, שלמעשה היא בדיוק כמו כל הופעה רגילה "רק אם נפשל, נוכל להגיד שזו חזרה" –ככה אמר טירן הסולן של Ferium כשעלה על הבמה. חוץ מהעובדה הזו סודרו כמה שולחנות עם מלא כיבוד של מסיבת כיתה : ביסלי, במבות, פסק זמן ואפילו כמה מגשים של פיצות (אמרנו חזרה,לא?), האמת שאם אפשר להעיר ללהקה, היו חסרים לי קצת רבעים של פיתות עם חומוס.
אבל עזבו אתכם מזה, באנו לדבר על מוזיקה, אז בוא נדבר על מוזיקה.

את טירן, הסולן של Ferium הכרתי בהופעה עם הרכב שנקרא This is rome, הם חיממו את Useless i.d ואת Betzefer במועדון הביט בחיפה, וכבר אז היה אפשר לראות שמדובר באיש יוצא דופן, סולן עוצמתי. אז מאוד שמחתי על העובדה ש Ferium חזרו לחיים, למי שלא זוכר או יודע הם אפילו הופיעו בוואקן ב 2009 ועכשיו הם חזרו, ההרכב קצת השתנה והם יוצאים שוב לדרך. ואחלה יציאה לדרך, סטליסט פשוט שכתוב על נייר אפילו לא מודפס, הרכב עם המון עוצמה. המון דאבל בסים עצבניים של המתופף, מסונכרן מצויין עם כל שאר הלהקה ומגביר אותם. מרים אותם גבוה גבוה פה ושם הרגשתי קצת עודף מצילות שהזכיר לי את St anger אבל זה באמת משהו זניח בסך הכל הכללי. גיטרה מובילה מהירה וטובה של גיא גולדנברג, הבחור יודע מה הוא עושה. בלי שום ספק, סולואים מצויינים, רץ ומשתולל על הבמה כאילו דחפו לו את ספידי גונזלס לתחת,מראה כללי שמזכיר לי לפחות את Dimebag, לא יודע להסביר, משהו בחיוך ואולי גם בכשרון, את זה רק העתיד יראה, הבחור הזה יורד כל כך נמוך כשהוא מנגן, שאני לא מבין איך הוא לא גומר את הברכיים בהופעות, מדהים.

בכמה מהשירים הסולן מקבל גיבוי קולי משני הגיטריסטים. אני מת על זה, כמה שיותר שיתוף שכזה בין האנשים בלהקה עושה את החבילה לשלמה יותר וחזקה יותר, לא כל אחד תקוע בפינה שלו אלא עבודת צוות מצויינת. עוד כמה מילים על טירן, הבחור הזה כל כך עוצמתי בגוף כזה רזה, שזה מפחיד. גראולר עם עוצמות לא יתוארו, שבשניה הופך מבחור חביב מהקריות לשטן קטן, ההופעה זורמת לו מצויין ונראה שהוא נהנה מהחזרה הפתוחה, אני אישית חושב שהעובדה שהגדירו את ההופעה כחזרה פתוחה עזרה ללהקה להשתחרר, הם מתקשרים עם הקהל צוחקים ועושים לחיים מדי פעם. טירן אפילו אומר לנו שהוא חייב להשתין ומכיוון שמדובר בחזרה, הוא יורד להשתין. באמצע ההופעה הקהל מבקש סולו תופים ורון המתופף נותן סולו תופים.יופי של סולו תופים, בחור מוכשר..

באמת אחת מההופעות הכיפיות שיצא לי להיות בהן. הייתי שמח להיות בעוד הופעות משוחררות שכאלה,זה כיף אמיתי. בשיר אחד לפני הסיום חברי הלהקה משכנעים את אייל בן שושן הבסיסט הקודם שלהם (היום ב Eternal gray) ואת המתופף הקודם שלהם לעלות איתם לשיר אחד, הם אומרים שהם לא ממש זוכרים איך לנגן את השירים ומשחקים אותה קשים להשגה אבל עולים ומופיעים איתם ונראה שהם זוכרים מצויין.
ועוד שתי הערות לסיום:

1.ל Ferium יש אחלה של Artwork שמלווה אותם גם בהופעה וגם על הדף שלהם בפייסבוק ובשאר המקומות, משהו פנטזי עם דרקונים ושאר ירקות, זה היה יכול להוסיף ממש אם הם היו משתמשים בזה אפילו בחולצות הלהקה ולא שחלק מהלהקה יראו כאילו חזרו הרגע מהמשרד, אני יודע שזה שטוח ושאני אמור לסקר את ההופעה ולא לחלק להם עצות לעיצוב, אבל אני חושב שהשואו הוא חלק חשוב מהעניין, אני לא אומר להתאפר ולעלות עם ניטים על הבמה, סתם לתאם קצת בגדים ולהשתמש בArtwork הממש מגניב שלהם.

2.שוב, אני מתנצל על ההטפה, אבל ראבאק חברים, לעשן זה מזמן לא "מטאל", לא מאז ש Dio מת מסרטן, לא מאז שספייק מ D.R.I יוצא ונכנס מחדרי ניתוח כל שני וחמישי בגלל סרטן ובטח יש עוד כל מני ח'ברה טובים ברשימה, אז בחייאת, שחררו אותי מהסיגריות האלה, זה לא מגניב זה סתם מסריח, מגעיל ואשכרה יכול להרוג אותי ואתכם, אז תעשנו בחוץ.