תמונות באדיבות: אלכס ימפולסקי
הצמד המוזיקלי הקרוי Alcest החל את דרכו כפרויקט צנוע אי שם בצרפת של שנת 2000 והורכב משני חברים בעלי שמות הבמה Neige ו- Winterhalter. תפקיד השירה, הקלידים, הגיטרות והבאס היו באחריות מנהיג הצמד Neige בעוד התופים הופקדו בידי Winterhalter. ביחד השניים סללו את הדרך לסגנון הייחודי שלהם שמשלב אלמנטים של Shoegaze, בלאק מטאל ופוסט-רוק. אלבומם האחרון Shelter זכה לשבחים רבים ברחבי העיתונות העולמית וחצה את גבולות המטאל והמוזיקה האלטרנטיבית מהסיבה שהוא נעדר אותם מאפייני מטאל קיצונים שאפיינו את אלבומיהם המוקדמים. ביום חמישי האחרון הצמד הגיע לארץ עם להקת live בהרכב מלא בפעם השניה בסיבוב ההופעות לקידום אלבומם האחרון, היישר למועדון תיאטרון תמונע.

ההופעה התחילה בלי מופע חימום מיותר, עם "Wings" ו-"Opale", הרצועות שפותחות את Shelter, פתיחה ששימחה את הקהל וחיזקה את המעמד של השירים החדשים של Alcest בתור קלאסיקות מיידיות. את הליין-אפ החי משלימים Zero על הגיטרה וקולות הליווי העדינים והרכים ו-Indria תופס את עמדת הבאס. ביחד הארבעה מעבירים בהצלחה את המוזיקה מהאלבומים. הסאונד בתמונע היה טיפה לא יציב בנקודות מסוימות, אבל באופן מפתיע זה לא הפריע לחברי הלהקה לנגן,לשיר ברגש ולהתייחס לכל שיר ברצינות והכבוד שמגיעים לו. Neige תקשר עם הקהל בין השירים והיה מעט פתוח יותר מההופעה הקודמת. הוא ניצל כל הזדמנות כדי להביע הערכה לקהל וגם כדי להתלונן על החום (כי מישהו כיבה את המזגן בטעות).

סט השירים שנוגן לא היה שונה משמעותית מההופעה הקודמת אבל המבחר היה מרשים וההרגשה מהודקת. תפקידי השירה של Neige ושל Zero השתלבו באופן מדויק בדיוק כמו כלי הנגינה, והסאונד של התופים היה דומיננטי יותר מהאלבומים עצמם. הקהל קיבל בברכה כל שיר, כולל הישנים יותר כמו "Les Iris" ו-"Souvenirs d'un autre monde" מאלבום הבכורה שלהם. ויחד עם זאת, השירים הכבדים באמת של הלהקה לא נוגנו כדי שהחוויה תהיה נאמנה לרוח הלהקה של היום. ההדרן כלל את השירים "Autre temps" ו-"Délivrance" שבוצעו נהדר.

יתרון נוסף בהופעה היא העובדה שמדובר במופע אינטימי. תיאטרון תמונע מוגבל ל-300 מקומות, ועדיין מצליח להיות מקום מרווח ונוח לקהל, ובנוסף להעניק חוויה מצומצמת שתורמת לא מעט לאווירה החולמנית ש-Alcest מייצרים עם המוזיקה שלהם. הפעם הם הגיעו אלינו היישר מפסטיבל Graspop שנערך בבלגיה ואני יכול לומר בבטחה שההופעה שזכינו לה היתה מוצלחת יותר כי זה הפורמט המתאים למוזיקה האוורירית ולמלודיות המהפנטות. בסוף המופע הקהל נשאר מזיע, אבל מאד מרוצה. וכמובן, מייחל להופעה נוספת.