מרואיין: Michael Kern, סולן להקת Carnal Deca

להקת הדת'-מטאל הברוטאלית השוויצרית Carnal Decay היא ההתגלמות של דת'-מטאל ברוטאלי פשוט וכוחני – סולן, גיטריסטית (בחורה לשם שינוי) מתופף, ועכשיו גם בסיסט. גם המוזיקה שלהם היא שיא הפשטות והאגרסיה – ברוטאל מהיר, מלווה בהשפעות הארד-קור, שאחת המטרות העיקריות שלו – גם זו שעליה מצהיר סולן הלהקה Michael Kern היא "לגרום לקהל בהופעות להשתגע". עם 2 אלבומי אולפן ואלבום חדש בדרך, הלהקה עולה עוד שבועיים על מטוס כדי להגיע לכאן ולעשות לקהל המקומי את מה שהיא הבטיחה בשם אלבומה האחרון: "Chopping Off The Head". ישבנו לראיון עם Kern, שהודה בפה מלא שהסיבה שהוא שמח לתפקד רק כסולן ולא לנגן יותר בס בלהקה היא "כי הוא יכול לשתות יותר בירה לפני ההופעות":
אהלן, ותודה על הראיון! אני מבין שיש אלבום חדש בדרך, איפה הוא עומד כרגע?

אהלן, ותודה על הראיון! כרגע אנחנו בתהליך של כתיבה והקלטה, אנחנו עושים הכול מלבד המסטרינג בעצמנו, כך שיוצא שבכל פעם מתרכזים בשיר אחד במהלך ההקלטה. יש לנו כמעט את כל השירים די מוכנים ועכשיו נשאר רק המיקסינג ועוד קצת חרא שצריך לגמור..

מה הכיוון? מוזיקלית הכיוון דומה לאלבום האחרון שלכם?

הוא די דומה לאחרון, אבל יש בו יותר גרוב, ומצד שני יותר ריפים של הארד-קור ישן. בשבילי הוא יותר אגרסיבי, בגלל שאני יותר מרוכז בשירה מאז שאני לא מנגן גם בס, זה דבר מעולה. עכשיו אני יכול גם לשתות יותר בירות לפני ההופעה! יש גם הזדמנות לכתוב מילים שלא יושבות בדיוק על המקצב, והן קצת שוברות את המקצבים. קשה להסביר איך זה נשמע, תצטרכו להקשיב לאלבום כשהוא יוצא!

בחזרה ל Chopping Off The Head, אלבומכם האחרון – למה בחרתם שם בולט וקיצוני לאלבום?

אנחנו להקת דת' מטאל ברוטאלית, אין צורך בשום הסברים נוספים בן אדם!

העטיפה היא מאד אולד-סקול, מה הרעיון שהיה מאחריה?

רצינו משהו שלא רואים יותר מידי במוזיקה הזאת, ביקשנו מהחבר שלנו Franz Fohn לכתוב משהו שמתאים למוזיקה וההפקה של האלבום. האלבום עצמו נשמע מאד מחוספס ולא מלוטש, ולכן העטיפה נראית ככה.

במה עוסקים השירים? הם מושפעים ממשהו ספציפי? ספרים? סרטים?

השירים באלבום עוסקים בכל דבר שהיה בראש שלי בזמן הכתיבה, השם של האלבום קשור יותר לקוספט של ימי הביניים של כריתת הראשים של האויבים שלך! השירים האחרים עוסקים בשטויות, כמו Fartover, שעוסק בהנג-אובר אחרי לילה של שתייה, עם כמה קולות של פלוצים ברקע.. לא לקחתי שום דבר ברצינות בשלב הזה אז כתבתי טקסטים מצחיקים. אני עדיין במצב דומה עכשיו, אבל המילים החדשות יהיו יותר אגרסיביות..

מבחינה מוזיקלית אתם מנגנים גרסא מהירה של דת' מטאל ברוטאלי, מה העקרונות המנחים אותכם בעת כתיבת המוזיקה?

כמו שאמרתי, האלבום החדש יהיה יותר גרובי, כי המטרה העליונה שלנו היא לראות את הקהל מתנהג כמו פסיכי בהופעות.
אנחנו מנסים לא לעשות את השירים ארוכים או מורכבים מידי, לדעתי ההופעות הכי חולניות הן אלו של ההארד-קור הישן, שבהן רואים אנשים ממש מאבדים את השפיות (אני לא מדבר על ילדי הקונג-פו המתחזים של הניו סקול..).

למרות שהמוזיקה שלכם מהירה, והסאונד בהחלט לא מופק מידי, הריפים עדיין קליטים ועובדים טוב עם שאר ההרכב, מה תהליך הכתיבה בלהקה?

Isa, נגנית הגיטרה שלנו, ואני – כותבים ביחד את כל קטעי הגיטרות ואז עוסקים בעיבודים, ואז אנחנו יושבים עם Reti המתופף, ופשוט משלימים את השירים.

מבחינה מוזיקלית מה ההשפעות הגדולות עליכם?

אפשר בשקט לומר שאלו Dying Fetus, Severe Torture, Cannibal Corpse, כל הלהקות הטובות שאנחנו מקשיבים להן.

אתם משוויץ, איזו סצנת מטאל יש לכם שם? יש להקות איכותיות שאתם יכולים להרחיב עליהן?

כרגע הלהקות הכי פעילות אצלנו הן Requiem, Cataract, Coroner שחזרו לפעול, ו Samael, אם אתה מתעניין רק בדת' הברוטאלי יש כמה להקות כמו Cropment, Amagortis, Mumakil, שהם להקת גריינד – אבל גריינד טוב מאד!, וגם Embalming Theater, שגם עושים גריינד אבל הם די מוכרים.

יש לכם גיטריסטית, דבר נדיר למדי בלהקת דת' ברוטאלית, איך בדיוק הקמתם את ההרכב ועליתם על גיטריסטית כל כך מוצלחת?

היה לנו הרכב שונה לגמרי בהתחלה, אני היחיד שנשאר בהרכב מאז שהתחלנו ב 2001. בהתחלה היינו 3 חברים שרצו לעשות דת' מטאל, פתאום Isa התחילה להופיע באזור החזרות שלנו עם איזה ידיד שלה, היא אהבה את הסאונד, ופגשנו אותה בעוד כמה הופעות מקומיות לאחר מכן – שם גילינו שהיא מנגנת עם כמה להקות אחרות. בדיוק באותו זמן חיפשנו גיטריסט שני…
לאחר כל השנים האלו, היא עכשיו הגיטריסטית היחידה בלהקה, ויש לנו מתופף חדש. אנחנו מנגנים כשלישיה כבר זמן רב, אבל בשנה שעברה שברתי את היד שלי כשעשיתי סקייטבורדינג וביקשנו מ Nasar שינגן איתנו בס בהופעות ברוסיה. כל כך נהנתי להחזיק רק מיקרופון בהופעות האלו, ולא לדאוג לגבי השילוב של בס, שירה, ושתיית בירה, ששאלתי אותו אם מתאים לו להצטרף להרכב, ועכשיו אנחנו שוב 4 חברים!

מכיוון שהז'אנר שלכם מתכתב הרבה עם ז'אנר סרטי האימה, מה היית אומר היא סצנת האימה שהכי זכורה לך?

מתוך מגוון הסצנות שיש בסרטי אימה הייתי אומר שזו שלוקחת בשקט היא סצנת הסיום של Braindead, שכשהוא לוקח את מכסחת הדשא וקוצר גדוד שלם של זומבים.

ההופעה הקרובה שלכם ב Tel Aviv Deathfest היא הראשונה שלכם בישראל, מה שמעתם על המדינה ועל סצנת המטאל שלה?

האמת היא שלא הרבה, לא שמעתי על שום להקה מקומית עד שניגנתי ב Dead Haggis Fest בלונדון לצד Viscera Trail. אני תוהה לגבי ההופעה והאנשים בישראל, אבל אני בטוח שזה יהיה רצח המוני!