מרואין: Damnagoras, סולן להקת Elvenking

בפעם השלישית זה קורה, חבורת האלפים האיטלקית Elvenking חוזרת עם אלבום חדש ודרך חדשה לגמרי. הלהקה אשר החלה את דרכה ב-97', הוציאה ב-2001 אלבום בכורה יוצא מן הכלל ששילב בין פולק מסורתי לבין נגינת פאוור מטאל חזקה ושירה העוברת בין קולות קלין לדת' מטאל. עם שחרור האלבום הראשון, הלהקה נפרדה מהסולן ואחד ממייסדי הלהקה והוציאה ב-2004 אלבום שני, אשר לא הצליח במיוחד. בעקבות זאת, הלהקה החזירה לשורותיה את הסולן המקורי Damnagoras כאשר עם שובו אחד מהמייסדים האחרים וגיטריסט הלהקה Jarpen עזב אותה. כעת, שנה וחצי לאחר אותו אלבום, הלהקה מנסה לחזור לאותה דרך שבה החלה ועם זאת להישמע יותר בוגרת ומפותחת. כדי להבין קצת יותר על השינויים שעברו על ההרכב ועל האלבום החדש, הסולן Damnagoras חלק אתנו כמה פרטים מעניינים ביותר עליו ועל הלהקה.

שלום, אתם עומדים בפני שחרור האלבום השלישי של Elvenking, מה דעתך על התגובות עד כה?

כרגע עדיין אין הרבה תגובות על האלבום החדש בגלל שהוא עדיין לא שוחרר. זה דיי מפתיע מבחינתנו בגלל ששיננו כמה מאפיינים במוזיקה שלנו, או בעצם פיתחנו, אז לחלק מהאנשים שאהבו את האלבום הראשון שלנו זה ישמע שונה. אנחנו מקווים לביקורות טובות…

אתם עדיין מתרגשים כאילו זה ההוצאה הראשונה שלכם?

כן, כשאתה משחרר אלבום זה מאד מרגש ומגניב בגלל שזה תוצאה של עשיית אלבום והקלטת שירים, זה מלחיץ, אז כמובן שאנחנו מחכים שיצא. האלבום היה מוכן עוד ביוני וחיכינו כמעט 6 חודשים עד שיצא אז אנחנו מאד מתרגשים לגבי זה ולגבי הרושם שזה יצור על העיתונות וכמובן על המעריצים.

האם יש קונספט מיוחד מאחורי האלבום החדש, אם כן, מה הוא? או על מה השירים מספרים בכלליות?

אין קונספט אמיתי מאחורי האלבום, הליריקה אינה מקושרת בין השירים אבל בכל שיר אנחנו מנסים ליצור את הכי טוב שאנחנו יכולים, לקבל השראה מנושאים מסוימים, מהרגש העמוק שלנו לכתוב. חלק מהשירים יראו כמו סיפורים פשוטים בגלל שהם לא מדברים על דברים אמיתיים, אבל בחוברת המצורפת לאלבום, ניתן לחזות ולקרוא את הסיפורים מאחורי זה. בכל שיר השתמשנו בתמונה שתספר משהו מעבר, משהו עמוק, אז למעשה יש רעיון מאחורי כל שיר בנפרד.

הבנתי שעזבת את הלהקה ב-2002 בגלל "סיבות בריאותיות". למה לא חזרת ללהקה ישר אחרי שהרגשת יותר טוב במקום להרכיב להקה חדשה?

ובכן, זה מה שאמרנו בזמנו, בגלל שהיה קשה להבין באותו רגע מה הן הסיבות האמיתיות לעזיבתי. כמובן שזה לא היה רק "בעיות בריאותיות", זו הייתה החלטה שלי למרות שזה לא היה הדבר היחיד כי דברים לא הלכו טוב. הייתה לי דעה לגבי איך Elvenking צריכים להמשיך, ו-Jarpen, הגיטריסט שלנו, רצה לדחוף את הלהקה בכיוון שונה והאחרים הלכו אחריו. זה יצר בעיה בגלל שלא הסכמתי עם זה ולא רציתי להמשיך באותו כיוון.

אז כמה שנים מאוחר יותר, Ayden, הגיטריסט השני שלנו, פגש אותי לילה אחד והוא אמר שהוא ממש רוצה דרך אחרת עבור Elvenking וזה למה הוא רצה שאני אצטרף בחזרה ללהקה. שנינו הסכמנו ש-Elvenking צריכה ללכת בכיוון מסוים. זו גם הסיבה למה Jarpen עזב את הלהקה, הוא לא היה בתוך המטאל או מוזיקה בכללי יותר, מלבד זה, אני ו-Ayden רצינו להמשיך עם Elvenking בכיוון הנכון שהיה אמור להיות.

זו הסיבה שהקמת את Leprechaun, אחרי שעזבת את Elvenking?

כמובן, זמן מה אחרי שעזבתי את Elvenking היה לי זמן לחשוב על עבודה ודברים כאלה, עדיין הלחנתי מוזיקה והיו כמה רעיונות ושירים טובים שחשבתי שהם יהיו טובים לאלבום השני של הלהקה, אבל מכיוון שעזבתי לקחתי אותם יחד איתי, אז ביחד עם חבר שלי, Francesco Bucci מלהקת Stormlord, החלטנו לקחת את הרעיונות האלו ולעשות להקה.

עדיין לא מצאת לייבל עבור הלהקה?

לא, בשנה הראשונה הקלטנו אלבום והתחלנו לחפש אחר לייבלים אבל רק בשנה האחרונה היה לנו קשר עם כמה מהם שהתענינו, אבל לא קיבלנו הצעה מעניינת. עכשיו אני מרוכז עם Elvenking אך כמובן שאני אנסה שוב להשיג חוזה טוב עבור Leprechaun, לפחות לאלבום שהקלטנו, בגלל שהוא מוכן והחומר ממש טוב אז אנחנו רוצים לשחרר אותו בדרך כזו או אחרת. אני חושב שתשמע עוד בעתיד לגבי Leprechaun.

בחזרה ל-Elvenking. דרך 2 האלבומים האחרונים שלכם, "Wyrd" ו-"The Winter Wake", נראה כי הלהקה הולכת לכיוון יותר כבד ופחות פולקי כמו שהיה לכם באלבום הראשון "Heathenreel"… מה גרם להתפתחות הזו?

קודם כל, זו הייתה התפתחות טבעית, אף פעם לא היה לנו סאונד כזה ואף פעם הוא לא היה כל-כך קשה וטהור כמו שרצינו שהוא יהיה. הפעם קיבלנו את זה סוף סוף, אבל זה לא השפיע על תהליך הכתיבה. אנחנו עדיין מתקדמים ומתפתחים עם החומר והפעם התרכזנו יותר בגיטרות, עשינו אותן יותר חזקות. בדרך מסוימת יש לנו שירים חזקים, אבל באותו זמן, כמו שאתה יכול לשמוע באלבום החדש, עשינו משהו ממש שונה.

אם כבר מדברים על השפעות כבדות, מה היה הרעיון מאחורי שיר הנושא "The Winter Wake" ושיתוף הפעולה שלכם עם Schmier מלהקת הת'ראש Destruction?

במקור דיברנו על השירה בבתים של השיר ו-Ayden רצה שיהיה לנו קול נוקשה, לא ממש של דת' מטאל אלא יותר כמו ת'ראש, אז אמרנו למה שלא נבקש מאורח לבוא ולשיר. האדם הראשון שחשבנו עליו היה Schmier מ-Destruction, מכיוון שאנחנו מעריצים של ת'ראש מטאל ואני אישית מעריץ גדול של Destruction אז זה היה טוב. היה מאד נחמד לדבר איתו וזה מאד מגניב עבור האלבום החדש. אני חושב שלשיר יש תחושה מאד חזקה.

באלבומים הקודמים שלכם היה לכם הרבה שינויים ווקאליים, אם זה שירה נשית או הגראוולים ש-Jarpen עשה. עכשיו יש הרבה פחות מזה, חוץ מבשיר עם Schmier ובכמה קטעים אחרים. האם הרגשתם שאין צורך בהרבה גיוונים?

אנחנו כן גיוונו בשירה אבל אולי פחות מבעבר. פעם נהגנו לשים הרבה דברים בתוך שיר, אבל הפעם, התרכזנו יותר בלעשות שיר טוב וחזק, אולי בלי להגזים יותר מדי. באלבום הראשון, לא חשבנו על עצמנו כמלחינים מקצועיים וכשאתה מקים להקה אתה משתמש בהמון דברים, כמו קולות נשיים או קולות דת', אבל אני חושב שעברנו את זה. לא הרגשנו בצורך לשלב עוד קולות, הפעם התרכזנו יותר באקונומיה של השיר, בחלקים טובים וחזקים עם מקצב ושירה מתאימה.

לקראת האלבום השני הצטרף אליכם "Elyghen", שאחראי על הכינור ועבודת הקלידים. האם התוספת שלו הפכה את תהליך יצירת השירים ליותר קל?

כן, בהתחלה היה לנו יותר קשה לקבל רעיון איך צלילי הכינור צריכים להישמע בגלל שמעולם לא היה לנו נגן כינור או קלידן, היה לנו את כל המלודיות האלו בראש או בגיטרה ועבדנו עם כלים אחרים ממש לפני שנכנסנו לאולפן. כמובן שעכשיו יש לנו יותר שליטה על זה בגלל שיש לנו כינור בחדר החזרות, אז אנחנו יכולים לדעת איך דברים ישמעו בשירים שלנו.

Elyghen מנגן בכינור גם בהופעות שלכם או שאתם משתמשים בקלידים עבור כל צלילי הפולק שלכם כמו רוב הלהקות?

הוא משתמש בשני הכלים, יש חלקים בהם הוא מנגנן על הכינור ויש חלקים שבהם הוא משתמש בקלידים. בנוגע לשאלה הקודמת אני רוצה להוסיף שבדרך כלל Ayden ואני עושים את המלודיות, אבל Elyghen עכשיו עוזר לנו בגלל שהוא מוזיקאי קלאסי והוא יכול לעשות המון סידורים עם הקלידים ככה שאנחנו יכולים לשחק עם זה.

איך ההופעות שלכם נראות? יש לכם תלבושות או ציוד מיוחד שאתם משתמשים בו על הבמה?

אנחנו בדרך כלל לובשים את התחפושות שלנו שאתה יכול לראות בתמונות הפרומו או בחוברת המצורפת אבל אין לנו כלים או ציוד מיוחד. לתאריכים הבאים שיתמכו באלבום "The Winter Wake", אנחנו נשתמש ביותר תדמית, אבל אין לנו משהו מיוחד, זה רק חמשתנו עם התלבושות המוזרות שלנו. אנחנו לא מגזימים כמו להקות פולק מטאל אחרות שאתה יכול לדמיין, אנחנו לא מנסים לקשר בין מטאל לבין התלבושות.

אחרי 3 אלבומים, אתה חושב שיכול לצאת DVD של Elvenking, או שאתה עדיין מרגיש שאתם צריכים לעבוד על עוד כמה אלבומים?

זה יהיה ממש מגניב [אם יצא DVD] אבל כרגע אני לא יכול לומר הרבה. אנחנו עושים את הופעת ההשקה עבור האלבום החדש ואנחנו נקליט את זה עם מצלמות מיוחדות אבל כמובן אין לנו משהו מתוכנן לגבי DVD. אולי אם יהיה לנו מספיק חומר טוב נוכל לעבוד על זה, אבל כרגע אנחנו לא חושבים על זה.

הקלטתם את האלבום החדש באולפן שלכם באיטליה. האם תהליך ההקלטות היה שונה מהניסיון שלכם בעבר?

הפעם זה היה דיי שונה בגלל שהינו יכולים להיות יותר זמן באולפן, לא יכלנו לעשות את זה באולפן גדול יותר מכיוון שהתקציב לא יהיה מספיק אז היינו צריכים לעשות את זה ולהקליט באולפן משלנו. פשוט יכלנו ללכת לאולפן והיה לנו יותר זמן להתרכז בהכל ולעשות את זה בעצמנו. זה היה ממש מגניב, היה לנו את כל הזמן לסיים את האלבום.

בכל אלבום שלכם עד כה בחרתם באמן שונה לעטיפת האלבום. מה הביא אתכם לבחור באומן ההונגרי Havancsák Gyula?

כשהסתכלנו על האלבום "All For You" של Annhilitaor ועל האלבום "The Last Supper" של Grave Digger, חשבנו שהאומן הזה ממש מגניב. יצרנו איתו קשר והוא לא רק עשה לנו את עטיפת האלבום, הוא גם הכין את כל החוברת כי הפעם רצינו ממש גדול. הוא הכין ציור עבור כל שיר כדי לתת יותר למעריצים. אם האלבום היה ריק, זה היה מאכזב, אז רצינו שיהיה משהו ממש עשיר בפנים, דימויים של הליריקה.

איך תגדיר את המוזיקה של Elvenking? פאוור \ הבי מטאל או משהו יותר כמו פולק \ פגאן מטאל?

זה דיי קשה לומר בגלל שזה דבר שקשה להחליט. כל הזמן אנשים משווים אותנו ללהקות פולק מטאל טהורות כמו Skyclad ,Korpiklaani או דברים בסגנון וכמובן שיש לנו כמה דברים במשותף איתן וכמובן שאנחנו מושפעים מפולק של להקות כמו Skyclad, אבל מצד שני יש לנו מאפיינים של הבי, פאוור ות'ראש מטאל אז דיי קשה להגיד לך. אולי אנחנו הרכב פאוור-פולק מטאל, או הבי מטאל, או מטאל… בכל אופן, כשאנחנו כותבים שירים אנחנו לא עובדים על סגנון מסוים, אנחנו מעצבנים את השיר שיתאים לנו והתוצאה היא שילוב של כל הדברים האלה.

אמרת ש-Skyclad השפיעו עליכם, זו הסיבה שבחרתם לעשות גרסת קאבר לשיר "Penny Dreadful"? מה תוכל לספר לנו עליה?

תמיד היינו מעריצים של Skyclad ובמיוחד של האלבומים הראשונים כמו "Jonah's Ark" ו-"A Burnt Offering For The Bone Idol" והאחרים. השיר למעשה הוקלט ב-2001 עבור האלבום הראשון שלנו, Heathenreel, ע"י הליינאפ המקורי. זה היה אמור להיות שיר בונוס בהוצאה היפנית אבל לא הוצאנו את האלבום שם אז זה מעולם לא שוחרר. הפעם, אנחנו הולכים לשחרר את האלבום ביפן וקוריאה, אז חברת התקליטים אמרה לנו למה שלא נשתמש בשיר "Penny Dreadful", הוא מאד חזק ואנחנו אוהבים אותו.

יש לכם קשר ללהקות אחרות המושפעות מפולק מטאל או שאתם מושפעים מלהקות אחרות חוץ מ-Skyclad?

אנחנו מאזינים ללהקות כמו Finntroll, Ensiferum, Cruachan וכמובן Skyclad. אנחנו עוקבים אחרי כל סצינת הפולק מטאל.

מה אתם חושבים על העניין הגובר בסוג הזה של תת-ז'אנר?

אני חושב שזה טוב, בגלל שלפני כמה שנים לא היו הרבה להקות כמו שיש עכשיו ואני חושב שזה מאד חיובי. להקות מהסוג הזה יכולות לתת הרבה והן עושות מוזיקה ממש מבדרת. יש גם להקות כמו Wintersun למשל שעושות את הסוג הזה של מוזיקת פולק עם טכניקה ומהירות שזה ממש מגניב.

אתה יודע משהו על סצינת המטאל הישראלית?

אני מכיר כמה להקות כמו Salem למשל. הקשבתי לאלבום שלהם שנקרא "Strings Attached" או משהו וזה ממש אלבום מגניב. בדרך כלל אנשים מאירופה חושבים שבמדינות אחרות שהמטאל לא כל-כך גדול בהן, אין להקות טובות, אבל אז מגיעות להקות כמו Orphaned Land או Salem שמראים לאירופה שיכולות להיות לכם להקות טובות. כמובן שאתה יודע יותר מאתנו שיש לכם להקות טובות. אתה יודע גם שבמדינות רבות כמו גרמניה או סקנדינביה, הם חושבים ככה לגבי להקות איטלקיות, אבל הזמן הראה שיש להקות מעולות כמו Lacuna Coil או Rhapsody שמשחררות אלבומים טובים.

איטליה דיי קרובה לישראל… אתה חושב שתוכלו לבוא לכאן?

כרגע עדיין אין לנו משהו מתוכנן אבל חברת התקליטים והסוכנות שלנו מדברים על סיבוב הופעות קטן. אולי נבוא בקיץ, אני עדיין לא יודע.

זהו, סיימנו עם הראיון. יש לך מילים אחרונות לומר למעריצים בישראל?

אני מקווה שהמעריצים ינסו את האלבום החדש שלנו ואם יאהבו אותו, הם יכולים לקנות אותו… [צוחק] אני מקווה שתתמכו ב-Elvenking ובחומר החדש שלנו, אני חושב ש-"The Winter Wake" זה אלבום חזק. אנחנו ממש מקווים לבוא לשם יום אחד, לעשות הופעה ולחגוג עם כולכם.
|ENG|Winter Arrives, Elvenking Are Back
By: Ofir Messer
Interview With: Damnagoras (Vocals), Elvenking

For the third time it happens, the Italian elves known as Elvenking are back with a new album. The band which began in 97', released in 2001 a great debut album that combined traditional Folk with strong Power Metal music and vocals that change from clean melodic ones to Death metal growls. Following the release of their first album, the band parted ways with their vocalist and one of their founding members and on 2004 released a second album, which wasn't such a success as the first one.

As result of that, the band invited back Damnagoras, the original vocalist, while the band's guitarist and other founding member, Jarpen, decided to leave it. Now, one year and a half since that album, the band tries to go back to the its former ways while trying to sound more mature and developed. To understand some of the changes in the band and on the new album, vocalist Damnagoras shared with us some interesting details about him and Elvenking.

Hello, you're about to unleash Elvenking's 3rd release upon the world, how do you feel the responses are so far?

At the moment there aren't many responses on the new Elvenking, because it hasn't been released yet. It's a little surprising on our behalf because we have changed some features in our music, or actually developed, so some of the people who liked the first album will find it kind of different. We hope for good reviews…

Are you still excited is if it was your first release?

Yeah, when you release an album it's exciting and very cool because it's a result of doing an album, recording songs, it's stressing, so of course we're waiting for this release. The album was ready in June, we were waiting about 6 month for this release so we're really excited about it and the impression it will have on the press and especially on the fans.

Is there any concept behind "The Winter Wake", if so, what is it? Or what are the songs mainly about?

There is no real concept behind this album, the lyrics are not linked to each-other, but in every song you try to do as best as you can, and get inspired by some themes, by our deep emotions to write. Some of them would seem like simple stories because they don't tell about real images, but on the album's booklet you can visualize and read the stories behind them. On every song we used that kind of image to tell something more, something deeper, so actually there is a main idea behind every lyric.

I understand you left the band back in 2002 because of 'Health Reasons'. Why didn't you come back to the band as soon as you got better instead of putting together a new band?

Well, that is what we told at the time, because it was difficult to understand at that moment what the real reasons are. Of course it was not only "Health Problems", it was a decision of mine but not the only thing because things were not going so good. I had an opinion about how Elvenking should go on, and Jarpen, our second guitar player, wanted to push the band in another direction, and the others just followed him. That made a problem because I didn't agree with it, and I didn't want to carry on in that way.

Then, a couple of years later, Ayden, the other guitar player, just met me one night and he said that he really wanted to have a different way for Elvenking, that's why he wanted me to join back the band and we both agreed that Elvenking should go in one specific direction. That is also why Jarpen left the band, because he wasn't into metal or music in general anymore, besides that me and Ayden wanted to continue Elvenking in the right direction that should have been.

That's why you made Leprechaun, after leaving Elvenking?

Of course, a little bit after I left Elvenking I had time to think of job and shit like that. Still I was composing music and there where some good songs and ideas that I came up with that some of them were good for the second album of Elvenking, but since I left I took them with me so together with a friend of mine, Francesco Bucci of Stormlord, we decided to take these ideas and make a band

You still haven't found a Label for your band?

No, on the first year we have recorded an album and started to search for a label but only last year we had some contact with some labels that have been interested, but we didn't get anything good. Now I'm concentrated with Elvenking but of course I will try again to get a good deal for Leprechaun at least for the album we recorded because it's ready and the material is very good so we want to release it in one way or another. I think you will hear some day again about Leprechaun.

Through your 2 latest releases, 'Wyrd' and 'The Winter Wake', it seems as if the band goes towards heavier influences and a bit less folkish tunes as you had in 'Heathenreel'… What made this progression?

First it was a natural progress, we never had this kind of production sound, and we never had it so hard and pure as we wanted it to be. This time we got it at last, but it didn't affect the song writing. We still progress with material and develop and this time we concentrated on guitars, we made them a bit stronger. In some way we have harder songs but at the same time, as you can hear on the album, we had something really different.

Speaking of heavy influences, what was the idea behind the title song "The Winter Wake" and your collaboration with Schmier from Destruction?

Initially we were speaking of the voice for the verse in that song and Ayden wanted to have harsh vocals, not really death vocals, but more like Thrash metal so we said why shouldn't we ask a guest to come and sing. The first person we had on our minds was Schmier of Destruction since we're fans of Thrash Metal and I'm personally a huge fan of Destruction so this was good. It was pretty nice talking with him and its fucking cool for the new album. I think the song vibe is pretty strong.

With your previous albums you had many vocal variations, some female voices or growling made by 'Jarpen'. Now there is less of that, other than the song with Schmier and a few other vocal lines, did you feel there is no need for so many variations?

We did use some vocal variation but maybe we did it a bit less then before. In the past we used to put a lot of things in the songs, but this time, we were concentrating on making a very good and strong song, maybe without exaggerating. On the first release, we didn't think of ourselves as experienced songwriters and when you first start a band you use a lot of things, like female vocals or death vocals, but I we passed that. We didn't feel the need to have more voices, this time we concentrate more of the economy of the song, of having good parts and strong song with rhythm and right vocals.

On your second release you've been joined by 'Elyghen', who has been responsible for the violin and keyboard work. Did his addition make it easier for the band to create songs?

Yeah, at the beginning it was more difficult to have the perfect idea how the violin sound should be because we never had a violin or a keyboard player, we had all this melodies in our minds or on the guitar and we worked with other instruments just before entering the studio. Of course now we have more control of this because we have a Violin in the rehearsing room, so we can know how things will sound in our songs.

Does he play the violin on your concerts or are the folk instruments done by the Keyboardist, as with most bands?

He uses both instruments; there are parts where he uses the violin and other where he uses the keyboard. Regarding the previous question I want to add that it's usually me and Ayden that make the melodies, but Elygen now helps us because he is a classical musician and he can do many arrangements with the keyboards so we can play with that.

How do your concerts look like? Do you have any special outfits or equipment that you use on stage?

We usually wear our costumes, the ones that you can see on the album booklet, but we don't have any special instruments or equipment. For the next concert dates that will support "The Winter Wake" album we will use more image, but we don't have any special thing, it's just the 5 of us with our strange costumes. We don't exaggerate like some other folk metal bands that you can imagine, we don't try to have a connection between metal and this costumes.

After 3 releases do you think there could be an Elvenking DVD in the works or do you still want to create more albums with the band before that?

That would be really cool, but at the moment I can't say much. We're doing a concert for the release of "The Winter Wake" and we will record that with special cameras but of course we don't have anything planned for DVD. Maybe if we will have enough good material we can work on that, but at the moment we're not thinking about that.

You recorded 'The Winter Wake' on your own studio in Italy. Were the recording sessions any different than your previous experiences?

Well this time it was quite different because we could spend more time at the studio, we couldn't go and do it in a bigger studio because the budget wasn’t enough, so we had to do this and start record in our own studio. We could just go inside the studio and had a lot of time to concentrate on everything and do it ourselves. It was really cool, we had all the time to finish the album.

In every Elvenking album you chose a different cover artist. What led you this time to pick the current one [Havancsák Gyula]?

We just saw the one-before-last album by Annihilator, "All For You", and Grave Digger's "The Last Supper" and we thought this artist was really cool. We contacted him and he made us not only the cover, but also the entire booklet because this time we wanted something really big. He did a drawing for every song to give something more for the fans. If the album was empty inside, it would be disappointing so we wanted to have something really rich inside, an imagery of the lyrics.

How would you define Elvenking's music? Power / Heavy metal or something more like Pagan / Folk metal?

This is a quite difficult to tell because it's kind of hard to decide. All the time people compare us to some pure folk metal acts like Skyclad, Korpiklaani and stuff like that, and of course we have something in common with them, and of course we are inspired by folk music with bands like Skyclad, but on the other hand we have features from Heavy, Power and Thrash metal so its really difficult to tell you. Maybe we're Power-Folk Metal, or Heavy Metal, or Metal… Anyway, when we compose songs we don't have a specific style we work on, we design the song as fit to us and the result is a collaboration of all this stuff.

You said that Skyclad influenced you, is that why you chose to cover 'Penny Dreadful'? What can you tell us about that?

We've always been Skyclad fans and especially their first albums, such as "Jonah's Ark" and "A Burnt Offering For The Bone Idol" and the others. That song was actually recorded in 2001 for our first album, Heathenreel, by the original line-up. It was supposed to be bonus track for Japan but we never had a release in there for the first album so the song never been released. This time, we're going to release the album in Japan and Korea, so the record company told us why not use the 'Penny Dreadful' song, it's so strong and we like it.

Do you have any relation to other folk-influenced metal acts or are you influenced by other bands other then Skyclad?

We listen to bands like Finntroll, Ensiferum, Cruachan, and Skyclad of course. We follow all the folk metal scene.

What do you think of the growing interest in this type of sub-genre?

I think its good, because a couple of years ago there weren't so many bands like there are now and I think it's very positive. This kind of bands can give a lot and they make music that's really entertaining. Also there are other bands like Wintersun that makes this kind of folk music with technique and speed which is really cool.

Do you know anything about the Israeli Metal Scene?

Well I know a couple of bands, like Salem, I listened to their album called "Strings Attached" or something like that and it's a very cool album. Usually people from Europe think that in other countries which metal is not so big don't have any good bands, but then come bands like Orphaned Land, or Salem too that show to Europe that you could have good bands. Of course you know more then us that you have many good bands. You know that also a lot of countries like Germany or Scandinavia, usually think that about Italian bands, and of course time showed there are great bands like Lacuna Coil or Rhapsody, and they release good albums.

Italy is pretty close to Israel… How do you feel about coming over here?

At the moment we don't have anything planned but the record company and the booking agency are speaking of doing a small tour, I don't really know. Maybe we will come at the summer.

That's it for the interview. Do you have any last words for your Israel fans?

I hope the fans will give a try to our new album and if they like it, they can buy it… [Laughs] I really hope some of them will support Elvenking and our new martial because I think "The Winter Wake" is a strong album. We really hope to come there some day, play a gig and party with all of you.