מרואיין: Julien "Truch" Truchan, סולן להקת Benighted

אני מניח שסולן הרכב הדת' הברוטאלי הצרפתי Benighted לא יכול היה להיות משהו אחר חוץ מסולן הרכב דת' ברוטאלי, ולו בגלל שהוא עובד כאח בבית חולים פסיכיאטרי. ככל הנראה הבחור לקח הפסקה בנסיונות עם התרופות של החולים שבהם הוא מטפל בדיוק למספיק זמן כדי לענות לנו על שאלות שנוגעות להרכב שלו, שזכה לביקורות נלהבות ביותר עם אלבומו האחרון – Icon. עם אלבום חדש שיוצא פחות או יותר במקביל להגעת הלהקה לארץ לפסטיבל האקסטרים מטאל הבין לאומי Tel Aviv Deathfest II, זה נראה כמו זמן נכון לנצל את השפיות הרגעית של הבחור לשיחה:
היי Julian, ותודה על הראיון! אני מבין שיש אלבום חדש, איפה הוא עומד?

בהחלט אחי, הקלטנו את האלבום החדש בקיץ הזה בגרמניה באולפני Kohlekeller, בהם הקלטנו את 3 האלבומים הקודמים שלנו. הוא מכיל 12 שירים חדשים שמשלבים ברוטאליות וגרוב, ואנחנו מאד חסרי סבלנות שהוא יהיה כבר בחוץ! בעקרון זה אמור להיות במרץ. לדעתי האלבום הזה יהיה יצירת המופת שלנו.

למה כל כך הרבה זמן מאז יציאת האלבום Icon, לפני 4 שנים?

עשינו הרבה הופעות כדי לקדם את Icon, ניגנו כמעט בכל מדינה באירופה, וזה היה נהדר! כשהגיע הזמן להוציא אלבום חדש, החלטנו לא למהר ולעשות כל מה שאפשר כדי שהאלבום יצא הכי טוב שאי פעם הקלטנו. אני לא מודאג, אני חושב שהתוצאה הסופית מצדיקה את פרק הזמן הארוך.

איך היית מתאר את החומר הנוכחי לעומת החומר הישן יותר?

הייתי אומר שזה מכיל את השירים הטובים ביותר שכתבנו, כל אחד מהם יכול להיות שיר פותח באלבום ועשינו זאת בכוונה. הסאונד אפילו יותר טוב מזה של Icon, עם תופים גדולים יותר וסאונד בס מגעיל בגודלו שהוא אפילו יותר קיצוני ואגרסיבי.

Icon קיבל ביקורות מעולות מהתקשורת, מה אתה חושב היה בו שגרם למבקרים לאהוב אותו כל כך?

היינו מאד מופתעים ומאד גאים בקבלת הפנים ל Icon. האלבום ההוא נעשה בזעם של הרגע, כשהוא אפקטיבי ומכיל את המקוריות שמתאימה לזהות שלנו כלהקה, אנחנו אוהבים לשים דברים מפתיעים בשירים שלנו, כמו חלקים שבהם יש סגנון אחר לגמרי של מוזיקה. דוגמא אחת היא ב Icon כשיש פתאום חלק של היפ-הופ באמצע השיר הכי ברוטלי – Grind Wit, ולא חסרות דוגמאות אחרות.

היכולות הטכניות שלכם כנגנים ב Icon הן מטורפות, עד כמה קשה היה להקליט את האלבום ולהגיע לרמה כזו של נגינה?

תודה על המחמאה! תמיד אנחנו מתכוננים באותה צורה להקלטת אלבום, כותבים את כל השירים ביחד, לוקחים את הזמן לשינויים ועיבודים אז שיש לנו את הגרסא הסופית לשיר. אנחנו מעולם לא צריכים לבחור בין שיר אחד לאחר, אם אנחנו לא בטוחים – זה לא נכנס לאלבום. אנחנו נותנים לשירים שלא טובים ליפול כבר במהלך הכתיבה. העבודה הסופית היא אישית, כל אחד עובד הרבה בבית על החלקים שלו כדי שישמעו הכי טוב וישיגו את התוצאה האפקטיבית ביותר.

מוזיקלית האלבום נע בין כל מיני סגנונות, בגדול הוא ברוטל, אבל יש בו גם גריינד-קור, ופתאום ברייקדאונס של דת'קור, איך אתה היית מתאר את המוזיקה שלכם?

הייתי אומר שזה אקסטרים מטאל לפני כל השאר, ברוטל-דת' משולב עם גריינדקור, הארדקור וקצת בלאק מטאל משולבים ביחד כדי ליצור דבר מעונה ואכזרי שמתורגם לפתולוגיות הפסיכיאטריות שהן המוזיקה שלנו! המוזיקה שלנו היא שפה פסיכוטית וחולנית, שנועדה להעביר זרמים אלימים המגיעים מהחולניות הפנימית שלנו.

אילו להקות השפיעו עליכם הכי הרבה?

דבר ראשון זה חייב להיות Napalm Death, לאחר מכן Dying Fetus, Aborted או Nasum.

Icon הוצא דרך חברת התקליטים Osmose, מה המצב עם האלבום החדש? איפה הוא יצא?

ממש עכשיו חתמנו על חוזה עם Season Of Mist, אנחנו מאד חסרי סבלנות כבר לעבוד איתם, ולעשות הופעות מסביב לעולם!

בשעה שלהקות ברוטל בדרך כלל שרות על Gore ונושאים פיזים יותר, Icon נשמע שונה, על אילו נושאים אתה כן מעדיף לשיר?

כל האלבום שלנו עוסקים בנושאים פסיכיאטרים. Icon היה אלבום קונספט סביב חייו של פסיכופט והכלום שאיתו הוא צריך להתמודד, כל שיר הוא חלק מחייו או פלאשבק שמסביר איך הוא הפך להיות חולה ואיך הוא הושמד ע"י ההזיות הפראנוידיות שלו.
מלבד השירה שלי ב Benighted אני עובד בבית חולים פסיכיאטרי כאח, ולכן כל ההשפעה שלי מגיעה ממקרים אמיתיים, ואני מנסה לתת למוזיקה שלנו איזה טעם אכזרי של מציאות עם האמת על מחלות נפש, לא על נושאים שקשורים לסרטי אימה.
האלבום החדש ידבר על סכיזופרן שההזויות שלו קשורות ב Josef Fritzl, האוסטרי שנעל את ביתו במרתף ועשה איתה 7 ילדים. זה אלבום קונספט חדש שעוסק בהזיות שלו, והדרך שבה הוא חייב לשלוט במציאות של עצמו ע"י הסתתרות במערה.

כולכם ניגנתם בלהקות אחרות לפני הקמת Benighted, למה פירקת את ההרכב הקודם שלך לטובת הנוכחי? מה היה בהרכב הנוכחי שעבד בשבילך?

זה היה בגלל שהרגשנו מיואשים עם ההרכבים הקודמים שלנו, ונדהמנו לגלות אחד את השני ולראות כמה דברים קלים ומלאי מוטיבציה בתוך Benighted. אני מניח שזה בגלל שגילינו את האנשים הנכונים, שחולקים את אותה התשוקה ואת התפיסה של מטאל קיצוני, דברים התקדמו משם במהירות ולא נשאר לנו זמן עודף לעשות דברים מלבד Benighted.

אני לא יודע יותר מידי על סצנת המטאל הקיצוני בצרפת, מה קורה אצלכם כרגע? יש להקות מסוימות ששוה להכיר?

אני חושב שאתה בטח מכיר את Gojira, שהיו בסיבוב הופעות עם Metallica בארה"ב, הם הלהקה הכי פופלרית בצרפת. מעבר להם יש הרבה להקות טובות בכל מיני ז'אנרים, הסצנה הצרפתית היא גדולה. בדת' מטאל יש את Kronos ואת Gorod, שעם שתיהן יש לנו סיבוב הופעות באפריל, בגריינד קור יש את Inhumate ואת Blockheads, בבלאק מטאל יש את Svart Crown ואת Otargos, בט'ראש יש את Destinity ואת No Return, יש לא מעט אופציות לבחירה אחי!

לגבי ההופעות שלכם, עד כמה הן קיצוניות? מה עושה את הביקור בהופעה שלכם למשתלם?

אני לא יודע, חוץ מזה שאנחנו שופכים את המעיים שלנו בהופעה, אנחנו חייבים להיות גמורים בסוף כל הופעה. הדבר הכי חשוב הוא שזה חייב להיות מסיבה גדולה למעריצים שלנו, אנחנו סוג של משפחת מטאל גדולה, ואנחנו שם כולנו כדי להינות כמה שאפשר. הדרך שלנו יכולה להיות מתוארת כ: "ז*ן על גישה של רוק-סטאר, בוא נעשה כיף ביחד בצורה ברוטלית וחברית!"

מה יש לך לומר על ההופעה הקרובה בארץ בפסטיבל ה Tel Aviv Deathfest II?

הגיטריסט שלנו בקשרים עם ההרכב הישראלי Viscera Trail, שארגן את הפסטיבל. כולנו מאד נרגשים וחסרי סבלנות כבר להגיע אליכם! אני מאד רוצה להגיע, לפגוש את הח'ברה המטאליסטים אצלכם, ולראות איזה בלגן אפשר לעשות בהופעה בתל אביב! המתופף שלנו מכיר אתכם כי הוא ניגן בתל אביב עם ההרכב Nightmare בשנה שעברה כתחליף למתופף הקבוע שלהם, הוא אמר לנו שהיה מעולה והקהל המקומי הוא מדהים.
אנחנו מגיע להופעה הזו כמו אריות ששוחררו מכלוב, תגיעו – תהיו מוכנים לזה, ותשארו ברוטאלים!