מרואיין: Charlie Benante מתופף להקת Anthrax.

לקראת ההגעה של הצלע הרביעית(או השלישית תלוי איך מסתכלים על זה) ב Big Four תפסתי לשיחה את Charlie Benante המתופף המיתולוגי של להקת Anthrax. בעקרון הראיון הזה אמור היה להתרחש במרץ אך נדחה ברגע האחרון עקב אילוצים של Charlie עצמו. הבחור עבר בשנה שעברה שנה לא קלה – מפציעה שגרמה לו לשבת בבית, עד למותה של אמו ומעצר לא ברור שלו ושל אשתו בעקבות ריב אלים ביניהם. וכל זאת אחרי החזרה של הסולן Belladonna לאחר ריב מתוקשר וסכסוך משפטי עם הסולן שאמור היה להיות הסולן הבא של הלהקה, Dan Nelson. אז חמוש בשאלות לא פשוטות, ניגשתי לראיין את האיש המעניין הזה ולמרות שלא עבר בצורה חלקה כל כך, היה לי מעניין בכל רגע. אז קבלו את ה Man במחיאות כפיים, מגיע לו.

היי Charlie דני מ Metalist.co.il, פנוי לראיון?

בטח!

אז אחלה בוא נתחיל. מה שלומך בימים אלו?

הא, למה אתה מתכוון?

אתה יודע איפה אתה כרגע, מה אתה עושה בימים האחרונים וכו'…

אה. הממ אני בדיוק עברתי ניתוח ביד ואני כרגע בבית נח. לפני הניתוח כתבתי קצת מוזיקה חדשה עבור האלבום הבא של הלהקה.

השנה שעברה הייתה די קשה עבורך, איך עוברת השנה עד עד כה?

(לוקח נשימה עמוקה, ולאחר כמה שניות של מחשבה עונה ואני מרגיש קצת מניאק שהנחתתי עליו שאלה שכזאת על תחילת הראיון ד.א) יהיה יותר טוב, כבר יותר טוב.

מה תוכל לספר לנו על הEP האחרון? למה בעצם החלטתם לעשות EP של קאברים במקום חומר מקורי חדש?

לא היה לנו זמן לשבת ולכתוב מוזיקה חדשה מכיוון שהיינו בטורים אחרי האלבום החדש, וזה משהו שרצינו לעשות כבר זמן מה. אנחנו אוהבים לעשות קאברים ועבר די הרבה זמן מאז שהוצאנו חומר חדש.

מה השיר האהוב עליך בEP?

האמת שיש כמה. לנגן את השירים האלו בעיקר גרם לי לחזור אחורה בזמן לזכרונות ההתבגרות שלי. מה שכן Anthem של Rush היה אחד השירים שהכי זכורים לי כשהתחלתי לתופף.

האם יש קאבר שרצית נורא שיהיה בEP ולא יצא לכם לעשות מסיבה כלשהי? האם יש כזה שהיית רוצה לעשות בעתיד הקרוב?

יש בערך רשימה של קאברים שהייתי רוצה לעשות. אולי זה יקרה באלבום הבא או ל B-Sides או אולי אפילו ל Anthems 2 שאולי יקרה. כרגע השיר שאני הכי בטוח לגביו הוא Revelations של Iron Maiden.

שיר מעולה!

בנוסף יש בתכנון איזה שיר של Dave Matthews Band שנשמע מדהים והאנשים ששמעו אותו התלהבו מאוד ואנחנו נעשה אותו הרבה יותר כבד. אין לי ספק אבל שהרבה אנשים לא יאהבו את זה(צוחק)

המטאליסטים הקנאים? DMB הם להקה נהדרת מוזיקלית ותמיד יהיו את האנשים הצרים שיפסלו כל מה "שלא מטאל"

כן נכון. אבל הרבה מהשירים שבחרתי שנעשה להם קאברים במהלך השנים לא היו ממש שירי מטאל קלאסי Joe Jackson ו Trust לא קשורים למטאל גם כן. אני חושב שמבין הקאברים שלנו Iron Maiden יהיה הדבר הכי קרוב למוזיקה כבדה שנוכל לעשות.

עברו כמעט שנתיים מאז שיצא האלבום האחרון שלכם Worship Music איך אתה מרגיש לגביו בדיעבד?

הקשבתי איזה יום לאחד השירים שם ובלי להתכוון ישבתי לשמוע את כל האלבום מהתחלה ועד הסוף. זה אלבום שעברנו הרבה עד שהוצאנו אותו. כששמעתי אותו שוב הקשבתי לו הפעם דרך אוזניים של מאזין מוזיקה ופחות בתור האומן שלקח חלק ביצירה שלו. חלק מהשירים שם הלכו והתפתחו אצלי מהרגע שכתבנו והקלטנו אותם ובמהלך השנתיים שאני מנגן אותם בהופעות כל כך הרבה זמן.

כשאתה מסתכל על כל מה שעשיתם איזה אלבום מבחינתך הכי אהוב עליך ואיזו תקופה של הלהקה?

די קשה לי לבחור, זה כמעט בלתי אפשרי. כל תקליט מכיל זמן ומקום ומצב רוח מסוים ותקופה שבה הייתי בחיי. זו שאלה שקשה לענות עליה. כמובן שהיה נהדר בתקופה של התקליטים הפופולריים יותר – Among The Living וה EP שיצא אחרי State of Euphoria אבל זה בגלל ההצלחה שלהם וכי הם מכרו הרבה. מעבר לזה נהנתי מכל האלבומים ןהתקופות.

איך אתה מרגיש שהתפתחת כמתופף במהלך השנים

בשנות ה-80' ניגנתי יותר בשביל עצמי, הייתי מאוד עסוק כמתופף ככל שהמשכתי לצבור נסיון והתקדמתי עם התיפוף שלי התחלתי לנגן יותר בשביל השיר עצמו וכעת אני משלב בין השניים. מאוחר יותר גם התחלתי לנגן יותר בגיטרה במהלך ההקלטות של האלבומים. אני חושב שהיום אני מתופף יותר טוב.

אם כבר הזכרת את נושא הגיטרה – לא הרבה יודעים שאתה מנגן בגיטרה בהקלטות של האלבומים ולוקח חלק פעיל בכתיבה של השירים. מתי בעצם התחלת לנגן גם בגיטרה באלבומים? איך זה התחיל?

עוד מההתחלה של הלהקה אני הייתי כותב את רוב החומר, התחלתי כשהיה צריך גיטרה אקוסטית או כשהיה צריך גיטרה לכל מיני מקרים מיוחדים, רגעים ספציפים בשירים שהצריכו עוד גיטרה. ועם הזמן זה פשוט נהיה לחלק מהליך ההקלטה של המוזיקה שלנו.

ולנושא אחר טיפה יותר כבד – איך אתה מרגיש כמתופף על מה שקרה לאחרונה ל BIll Ward מ Black Sabbath ול Dave Lombardo מ Slayer?

שמע, בגדול זה דבר אישי בין הבחורים האלה. בתור מעריץ של שניהם סלייר ודייב לומברדו. הייתי רוצה לראות את Dave ב Slayer, זה הדבר ההגיוני שאמור להיות. אני מקווה שזה יפתר בשלב מסוים ושהוא יחזור ללהקה והם יעשו שוב מוזיקה יחדיו. יש דברים שפשוט צריכים להיות, הבן אדם שייך ללהקה והוא חלק בלתי נפרד מהלהקה הזאת. הוא אמור לתופף ב Slayer וזה המקום שלו. מקווה שהם ינסו לפתור את זה ושהדברים יסתדרו בסופו של דבר.

מה השפיע עליך כמוזיקאי וכמתופף כשהתחלת לנגן ב Anthrax?

הממ כשהתחלתי הערצתי המון מתופפים כמה שאני זוכר במיוחד הם Neil Peart, Alex Van Halen ,Terry Bozzio תמיד אהבתי המון אספקטים שונים של תיפוף.

האם ישנם רגעים מיוחדים שאתה זוכר לטובה? כמה זכרונות טובים שהיית רוצה לספר עליהם?

במהלך השנים היו לי המון רגעים מיוחדים. כרגע עולה לי בראש שני דברים עיקריים – אני זוכר את הפעם הראשונה שניגנו ב Donington מול קהל כל כך גדול של אנשים. אני חושב אבל שההרגשה של לנגן באצטדיון של היאנקיז ביחד עם ה Big Four, זאת הייתה החוויה הכי חזקה שהייתה לי. זה היה מדהים לחלוטין עבורי, זה היה אחד ההופעות האחרונות שאמא שלי זכתה לראות. היה ערב קסום ואני לא אשכח לעולם את הערב הזה זה היה אחד הדברים שנשארו לי בתודעה ויהיו איתי לנצח.

(אני חוזר ושומע רעש של ילדים שדי מפריע לנו לראיון ושואל אותו אם הוא עסוק עם הילדים והוא רוצה שאחזור אליו אחרי 10 דקות)

זה יהיה נהדר בן אדם, תודה!

(10 דקות אחר כך אני מנסה שוב, מגיע לתא קולי חמוד בכיכוב הילד/ילדה שלו שמבקש ממני להשאיר הודעה, מנסה 5 דקות אחרי ושוב מגיע לתא הקולי, 10 דקות לאחר מכן Charlie עונה)

סורי..אני איתך.

זה בסדר..אחלה תא קולי דרך אגב, יש לך ילד או ילדה

ילדה..

מגניב, יום יבוא וגם אהיה שם. טוב הלאה. היו לך במהלך השנים האחרונות כמה שינוים די גדולים בליין אפ. מסולנים שהתחלפו עד לחזרתו של Joey Belladonna הסולן הקלאסי של ההרכב ועד לגיטריסט Rob Caggiano שעזב בשנה שעברה. האם יש לך איזה שהוא הסבר לכל השינוים שעברו עליכם? לפי דעתך יש איזה גורם משותף או משהו שגורם לחלופה של החברים בלהקה?

תשמע יש אנשים שמתבגרים מזה ולא רוצים לעשות את זה יותר. מתעייפים מסגנון החיים, מהטורים.זה משהו שמובן לי לגמרי. לי אישית זה משהו שתמיד היה כיף לעשות. אני אוהב לעשות מוזיקה ולהיות חלק בזה. לכולם יש מטרה, חלק חושבים שזה המטרה שלהם וחלק מאמינים בה בלב שלם. אני מאמין שאם אתה לא רוצה להיות בלהקה אז אל תהיה בה. Belladonna הוא מי שצריך להיות בלהקה.

אני מודע שהשאלה הבאה כבדה ויכול להיות שאתה מנוע מלהגיב עליה אבל אנסה בכל זאת. אתה לא חייב לענות לי. האם אתה יכול לספר לנו קצת על מה שקרה עם Dan Nelson?

באמת בן אדם?(מתרגז) זה משהו קטן כל כך. לא רוצה להתעסק בזה. למה להעלות את זה בכלל?

אני שמעתי כמה זויות על כל הסיפור הזה ורציתי לשמוע את הזוית שלך על כל העניין.

זה בזבוז זמן! לא מעניין לדבר על זה. זה עניין כל כך קטן למה שזה בכלל יעניין מישהו?!

(מבין שלראשונה הצלחתי בכשרון לעצבן מרואיין) אין בעיה נמשיך הלאה. די ענית לי על זה מקודם, אבל הייתי רוצה שתרחיב על החזרה של Joey ללהקה. איך זה משפיע על הלהקה?

הוא זה שגרם לכל העסק להישמע כמו Anthrax, זה סאונד שהתגעגענו אליו מאוד. לא ידענו שהתגעגענו אליו עד שהוא חזר ושמענו איך הלהקה נשמעת איתו שוב. זה הסאונד שהיה חסר לנו, וזה גרם לתקליט של Anthrax להשמע כמו Anthrax.

בזמנו כשיצא השיר Bring The Noise שהקלטתם עם Public Enemy עשיתם המון רעש עם הדבר הזה. זה היה הפעם הראשונה שהיפ הופ ומטאל נפגשו ככה. איך הגעתם לשיתוף הפעולה הזה ושל מי היה הרעיון והאם במבט לאחור הבנתם כיצד תשפיעו על כל עולם המטאל והמוזיקה?

באותה תקופה כמה מאיתנו מאוד העריצו את המוזיקה הזאת. זה היה משהו חדש ההיפ הופ והמון אנשים במטאל לא רצו בזה חלק ולא קיבלו את זה. אני מאמין שזה התחיל ב I Am The Man, אבל שם זה היה בעיקר מין שיר צחוקים ולא שיר רציני של ממש. BTN היה שיר רציני של ממש, ניסינו ליצור הצהרה מוזיקלית באמצעות השיר הזה, לשלב ראפ ומטאל. לא היה לנו מושג איזה השפעה יהיה לזה וזה שזה ממש יגרום אחר כך להשרצה של ז'אנר חדש.

המון מאתנו אהבו את מה שאתה ו Scott עשיתם עם ההרכב Stromtroopers of Death. האם אתם מתכננים להמשיך ולעשות מוזיקה חדשה בעתיד הקרוב?

אני לא חושב על SOD יותר. התקליט הראשון היה מדהים עבורי, במבט לאחור אולי היינו צריכים לעשות את האלבום השני ישר אחרי ולא לחכות כל כך הרבה זמן. חלק מהקסם שלו זה המועד שיצא, הכימיה שהייתה ביננו ודברים שעבדו בהתחלה ולא עבדו יותר אחר כך. חברי הלהקה נהיו קשים, נהיה קשה להתמודד איתם וזה בסופו של דבר מה שסיים את הדבר הזה.

האם אתם עדיין בקשר עם Danny Lilker?

Danny? אני עדיין מדבר איתו בטלפון מדי פעם, כן.

אתם ו Slayer הם הלהקות היחידות ב Big Four שעוד לא יצא להם לבקר אותנו בישראל. האם יש לך איזה שהוא הסבר לזה? האם היו נסיונות בעבר לגרום לזה לקרות?

אני לא יודע. אין לזה סיבה ממשית, זה פשוט לא קרה.

האם יש לך מחשבות כלשהן לגבי ההופעה הקרובה בארץ בחודש הבא?

אם להיות כן איתך, אני לא יודע כל כך למה לצפות. אני בא בלי ציפיות. אני מקווה שיהיה טוב.

מסר אחרון למעריצים בארץ ולקוראים של Metalist?

זה הולכת להיות חוויה חדשה עבורנו. תמיד שומעים עליכם, או רואים בחדשות, אני רוצה לראות את זה ממקור ראשון ולהבין בעצמי איך אצלכם. אנחנו מתרגשים מאוד מההופעה. מקווים שיגיעו המון אנשים להופעה.

גם אני מקווה. תודה רבה לך על הראיון Charlie!

תודה לך!