ראשית , ברכותיי לאלבום החדש ממש אהבתי אותו

תודה רבה!!

מדוע לקח לכם כל כך הרבה זמן להוציא אלבום שני?

זה מפני שהאלבום היה תובעני מאד מבחינת רמת ההלחנה והתזמור שלו . הלחנתי אותו עבור תזמורת כך שכל צליל ולו הקטן שבקטנים של כל כלי נגינה באלבום נכתב על דפים. המון עבודה וזמן הושקעו באלבום הזה. רציתי שהאלבום ישקף בדיוק את העולם המוזיקלי והמנטאלי שלי בשנתיים האחרונות.

ידוע לי שכתבת אותו בהשפעת John Williams ומאד מעניין אותי לדעת איך זה לשלב קטעי תזמורת בלהקת מטאל? כמה זמן לקח ליצור את קטעי התזמור ואיך הקלטתם את זה?

אני לא רואה את התזמורת כמשהו שהוספנו או כמשהו שהדבקנו לתוך הלהקה. נגני Adagio מבחינתי הם חלק מהתזמורת והם מנגנים על הכלים שלהם לצד כלים נוספים. במונחים של זמן , האינטרו של Underworld למשל לקח 6 חודשים של הלחנה וכאן אני אגלה לכם סוד קטן שיפתיע אתכם.
מפאת בעיות תקציביות יכולנו לממן אך ורק את מקהלת האנסמבל ששרה באלבום והתקציב שנשאר לנו לא הספיק לעבודה עם תזמורת. כל התזמורות שפנינו אליהן סירבו לעבוד איתנו והחלטתי שתהיה תזמורת ויהי מה! אז יצרתי אותה בעצמי בעזרת דגימות קול ממוחשבות וזה מה שאתם שומעים באלבום… אני קצת מאוכזב מכך שלא יכולתי להשתמש ב"דבר האמיתי" אך מאד מאד מרוצה מהתוצאה.

אני חייב לציין ש Kevin Codfert הקלידן החדש שלכם ממש מדהים! פסנתרן נהדר. בשבילי כקלידן זו לא היתה הפעם הראשונה ששמעתי קטעי פסנתר בפרוגרסיב מטאל ואני חייב לציין שרעיונות הכתיבה של Kevin ממש יחודיים! איך היתה העבודה לצידו? האם הוא כתב את כל הקטעים?

נתחיל מזה שאני כתבתי את כל הקטעים הקלאסיים של הפסנתר, Kevin למד אותם וניגן אותם על פי צורת ההבנה והקסם האישי שלו ומן הסתם כתב את כל הסולוים המהירים באלבום. היתרון הוא ש Kevin מגיע מרקע קלאסי אבל היי! אתה דוחק אותי לפינה הקלאסית יותר מדיי בסוף עוד ישכחו שאנחנו מנגנים מטאל!

Richard Anderson הקלידן הקודם שלכם עזב לטובת הפרוייקט הפיני שלו Time Requiem , עם איזה קלידן אתם נשמעים טוב יותר?

אני אוהב את Richard אבל ללא ספק Kevin הרבה יותר מעורב בתהליכים הפנימיים והוא חבר מלא בלהקה. Richard עזר לי לכתוב 6 קטעים לאלבום החדש.

Adagio היא להקת פרוגרסיב\פאוור מטאל ניאוקלאסית סגנון אותו מנגנות לא מעט להקות. מה מייחד את Adagio מהאחרות?

לדעתי בעיקר קטעי התזמורת האפלים אבל אנחנו לא עוד להקת רוק שמנסה לנגן מוזיקת "בארוק" בעזרת קלידים וגיטרות אלא להקה המשלבת קטעי תזמור חיים ככל שאפשר יחד עם המטאל שאנחנו עושים. לצערי רוב הלהקות הנאוקלאסיות מושפעות מ Yngwie Malmsteen מאשר קלאסיקות אמיתיות וזה ממש חבל כי מלחינים כמו Ligeti, Lutoslawski, Bartòk,Shoenberg, Messiaen, Penderecki מביאים מוזיקה מלאה ברגש ומיומנויות הלחנה.

של מי היה הרעיון להכניס שירה של Black Metal באלבום? זה נשמע מעולה ומוסיף המון עוצמה למוזיקה.

אני נהנה לשמוע מדיי פעם להקות כמו Dimmu Borgir, Messhugah, Fear Factory, Mnemic , Nile וזה נראה לי טבעי לשלב גם מעט בלאק מטאל באלבום. האלבום הבא של Adagio יהיה ללא ספק הרבה יותר קיצוני.

אנשים רבים טוענים ש David Readman הסולן שלכם נשמע ממש כמו Russell Allen הסולן של Symphony x הגדולה , מה אתה חושב על כך?

למען האמת ההשוואה הזו קיימת עוד מאז Sanctus ignis , האלבום הראשון שלנו ועכשיו כבר קשה לשנות לאנשים את הדעה… אני לא חושב שהקולות שלהם ממש זהים אבל אנשים תמיד צריכים להשוות משהו חדש שהם שומעים למשהו ישן שהם מכירים. ככה זה עובד בקטים האלה אבל זה לא ביג דיל.. 🙂

אם היתה לך אפשרות לנגן בהרכב צד כלשהו , איזה נגנים הית בוחר להרכב שלך?

אני כבר מנגן עם הנגנים האהובים עלי!!!

כמה עמוקה היא ההשפעה של להקות כמו Dream Theater, Pain Of Salvation,Symphony X על המוזיקה שלכם?

Dream Theater הם כמובן ההשפעה ב ה' הידיעה ועל עולם הפרוגרסיב מטאל בכלל. אלבומים כמו Images & words ו Awake הם מורי דרך בימינו. בקשר ל Symphony x , אני מכיר את Michael Romeo כבר המון זמןואני מאד מעריך את divine wings of tragedy ובכל מה שקשור להשפעה לי ול Michael יש הרבה במשותף כמו למשל John williams, Dream theater, Shawn lane and Cacophony ועוד…

למה אתה מקשיב בזמן האחרון?

בקרבת המטאל ל Death cult armaggeddon של Dimmu borgir והאלבומים החדשים של Mnemic ו Deathstars אבל גם להרבה מוזיקה קלאסית ופסקולים של סרטים כמו הארי פוטר , מלחמת הכוכבים והסימפוניה השלישית של Lutoslawski

באיזה הרכבים נוספים אתם מנגנים?

David נמצא גם ב Pink Cream 69 וכל האחרים בחרו להתרכז כרגע רק ב Adagio

מה צופן העתיד ל Adagio ?

אנחנו מתכוונים להופיע להופיע ושוב להופיע בכמה שיותר יעדים ואז להתחיל לעבוד על האלבום הבא. אני אנגן באלבום מחווה ל Shawn Lane ואמשיך ללמוד תזמור והלחנה.

אתם להקת הפרוגרסיב מטאל הראשונה שמגיעה לישראל שרגילה לראות כאן בעיקר הרכבי בלאק\דת' מטאל. כולנו שמחים על כך ומעניין אותי לדעת מה אתה יודע על ישראל בכלל ועל סצינת המטאל כאן בפרט?

אנחנו מאד מאד שמחים להגיע לנגן בישראל למרות שהרכבים רבים לא מגיעים לנוכח העובדה שהם חוששים לבטחונם בעקבות המצב אצלכם. אני דיי בטוח שיש המון חברה צעירים אצלכם שאוהבים מטאל בדיוק כמו אצלינו. אם אתם יכולים לחיות שם אין סיבה שאנחנו לא נוכל להגיע ולנגן! אני בטוח שיהיה מעולה!!

מה המעריצים הישראליים הולכים לקבל ב 21/12?

ניתן את המיטב שלנו! ננגן לכם סט ארוך של שעתיים שהורכב במיוחד למעריצים בישראל ואני מאמין שההופעה תהיה מסיבה גדולה והנאה אדירה שנעניק לכם!

תודה רבה על הראיון , מתים כבר להגיע אליכם.

תודה רבה!