הראיון נערך עם Aphazel – מנהיג הלהקה
דור המטאליסטים הותיק בארץ מכיר אתכם בעיקר בעקבות הקליפים המיוחדים שהיו לכם ב MTV בשנות ה 90.
ספר קצת לדור הצעיר יותר מי אתם ומה הרעיון מאחורי המוזיקה שלכם.

אנחנו קיימים מתחילת שנת 1992 ולאחר 2 אלבומי דמו ו 3 קצרי נגן , הוצאנו 5 אלבומים דרך חברת התקליטים Metal blade שהאמינה ותמכה בנו לאורך כל הדרך. אכן שיחררנו 3 קליפים ל MTV במהלך שנות ה 90 שעזרו לנו לקבל את ההכרה הרבה וזה הזמן להודות שוב לוונסה(שידרה את התוכנית Headbangers Ball ) הנהדרת על כל התמיכה במהלך השנים ההם.
את המוזיקה שלנו אפשר להגדיר כבלאק מטאל אטמוספרי לצד קטעים אגרסיביים במיוחד והכוונה שלנו היא לקחת את המאזין אי שם החוצה לחלל הפתוח כדי שיוכל להביט משם על העולם שבו אנו חיים.

זמן קצר לאחר הקמתה ,עברה הלהקה לארצות הברית.
צעד מוזר מעט לנוכח העובדה שארה"ב של שנות ה 90 לא היתה מקום מזוהה כל כך עם סצינת המטאל הנורווגית. מה גרם למעבר?

לאחר ש Grimm עזב את הלהקה בשנת 1995 ידעתי שאני רוצה לצרף את Kaiaphas כמתופף\סולן לאור העובדה שהינו בקשר ומאד הערכתי את העבודה שלו בהרכבים THOKK ו Grand Belial's Key וידעתי שהוא יתאים. הוא גר בוירג'יניה שבארה"ב, מקום אליו היתי יוצא לחופשות והחלטתי שכדי לנגן איתו מוטב לעבור דירה , מה גם שהתחלנו להשתעמם מהחיים בנורווגיה באותה תקופה. לא מזמן הוא הופיע איתנו כאורח בהופעות שערכנו ביוון וחשבנו לצרף אותו בחזרה אבל זו קצת בעיה מאחר והוא גר בברזיל כרגע…

שיעמם אתכם לגור בנורווגיה? ממה שאני יודע היה דיי מעניין בשנים האלה אתה יודע… כל הרציחות וארג , אירונימוס וכל השאר.. לכם לא היה איזשהו חלק בזה? לפחות שריפת כנסיות או משהו בסגנון?

חחח לא… היתי מיודד גם אם וארג וגם עם אירונימוס אך מעולם לא השתתפתי בפעילויותיהם הקרימינליות. וגם אם היתי חלק מזה היית מת להוציא את זה ממני בקלות כזו חחח…
לא רוצה לנתץ איזשהו מיתוס אבל כל מה שקרה בשנים האלה היה כל כך מינורי ולא מורגש לעומת כל הרעש התקשורתי שנוצר סביב זה מחוץ לנורווגיה. על כל פנים אני מעדיף לתור את העולם אחר אתגרים חדשים מאשר להיות תקוע במקום אחד. גם באיטליה אני נמצא המון, חברה שלי גרה שם. העיר Bergen בה אני גר בנורווגיה , מאד מבודדת אי אפשר להישאר בה יותר מדיי זמן רצוף…

במה שונה אלבומכם האחרון Proxima Centauri שיצא ב 2001 מכל החומר המוזיקלי שהוצאתם לפניו?

אפשר להגיד שזהו האלבום הראשון של העידן החדש של Ancient , זהו הגלגול השני שלנו. ניתן לשמוע שהחומר המוזיקלי הרבה יותר טכני מכל מה שהיה לפניו. חלק מהמעריצים הותיקים לא אהבו את השינוי והעדיפו את הפרימיטיוויות שאיפיינה אותנו קודם אך באותה מידה יצרנו הרבה מעריצים חדשים וכולנו מרוצים מכך. חשוב להתעדכן עם המוזיקה ולא להתעקש לנגן את מה שהיה טוב לשנות ה 90.

אם כך מה יהיה באלבום החדש עליו אתם עובדים ממש בימים אלה?

האלבום יהיה אף יותר טכני מהאלבום הקודם , הדינמיקה בו טובה מאד. הוא יהיה ברובו אגרסיבי אך בין הקטעים הכבדים יהיו קטעים שקטים אטמוספריים רבים – מוזיקת יערות שהיא המאפיין העיקרי שלנו.

בדרך כלל להקות ותיקות נוטות לנגן את החומר החדשני שלהן בלבד ולהותיר את המעריצים הותיקים מאוכזבים. במה אתם תתמקדו יותר? בחומר החדש או הישן?

כמובן שלא הוגן לנגן רק חומר חדש ולכן אנחנו ננגן חומר מכל האלבומים שלנו. לדעתינו עדיף לנגן את השירים הכי טובים מכל אלבום מאשר ליבש את הקהל 90% מהזמן.

Ancient היא הלהקה השלישית שמגיעה אלינו השנה מחברת התקליטים Metal blade לאחר Vader ו Amon Amarth – תופעה מעניינת למדיי. האם גם האלבום החדש שלכם יצא דרכם?

זהו למעשה האלבום האחרון שלנו איתם על פי החוזה ולכן נמתין להתפתחויות שיבואו לאחר מכן. האלבום עצמו יצא בסביבות אפריל 2004

מהו הקשר בין האלבום המלא הראשון שלכם Cainian Chronicle לבין משפט רצח שהתקיים בפינלנד ב 1998?

או.. זה סיפור מטורף ותאמין או לא, עד היום מפיקים מפינלנד מפחדים להזמין אותנו , 5 שנים לאחר הקישקושים שלהם…
בסיפור הזה 3 בחורים פינים רצחו חבר , שכבו עם הגופה ואכלו לה את הלב.
הפינים החליטו שהמניע לרצח היה האלבום The Cainian Chronicle שלנו שמספר בכלל את הסיפור התנכי "קיין והבל"
זה דיי אבסורד להאשים אותנו בזה אבל כנראה שמשעמם בפינלנד כל כך…

מה נסגר עם השם של הקלידן Jesus Christ? מאיפה זה בא?

חחח כל פעם שהוא ניגן אמרנו לו Jesus Christ אז כדי לצחוק מאיתנו הוא החליט לקרוא לעצמו ככה… הוא גר בניו יורק ולמעשה כותב חומר ומקליט איתנו אבל בהופעות אנחנו משתמשים בקלידן אחר…

מה אתה יודע על המטאל בישראל? מכיר להקות?

אני מכיר את Orphaned Land ואני חושב שהם מצויינים! שמעתי עוד הרכבים אבל השמות לא עולים לי כרגע… ללהקות אצלכם יש סאונד ייחודי .רוב מה ששמעתי תמיד היה בעל סאונד אוריינטלי מיוחד. אני מאד סקרן לגבי הלהקות שינגנו איתנו בפסטיבל!

מילות סיום לקראת ההופעה?
אנחנו ניתן לכם מופע שלא תשכחו , מקווה שירשו לנו להשתמש באפקטים ושיתנו לי לירוק אש כמו שאני אוהב חחח
לאורך השנים תמיד קיבלנו פניות ממעריצים ישראליים ואנחנו מחכים בקוצר רוח לקראת המפגש עם הקהל!