מרואין: Nyarlathotep, סולן להקת Abazagorath

בלאק מטאל יש לא רק בנורבגיה ואת זה מוכיחה היטב Abazagorath, אחת מלהקות הבלאק האמריקאיות הותיקות. הלהקה אשר הוקמה ב-95' מייצגת את הטבע האפל ומהללת כל מה שלא-קדוש, כאשר מבחינה מוזיקלית היא משלבת בין בלאק ודת' מטאל לבין מוזיקה אפית וזאת במטרה ליצור את חווית המוות המלאה. במהלך השנים Abazagorath חלקה את הבמה עם מספר לא מבוטל של להקות, מענקי הז'אנר ועד להרכבי אנדרגראוונד, וכעת, לאחר סיבוב ההופעות המוצלח Harvesting the Dead 2005 ולקראת אלבום הספליט החדש שלה שאלנו את Nyarlathotep, סולן הלהקה, מספר שאלות על העבר והווה של ההרכב.

איך הפרוייקט Abazagorath התחיל, ואיזה קונספט היה מאחוריו כאשר התחלת את עבודתך עליו?

התחלתי לאסוף את החתיכות שיהוו את Abazagorath באביב של 1995. באופן אישי, בדיוק עמדתי לעזוב להקה שלא סיפקה את צרכיי, אז התחלתי לסדר לעצמי מסגרת שבה אני אוכל להביע את עצמי בצורה טובה הרבה יותר. חיפשתי בעצם להקים הרכב בלאק מטאל רצחני ששורשיו ב-"מייסדים" מהאייטיז (Venom, Bathory, Slayer, Sodom, Hellhammer, Celtic Frost וכדומה) וכמו כן מהוייב הסקנדינבי משנות ה-90 המוקדמות (Darkthrone, Mayhem, Emperor, Burzum, Marduk וכדומה). לא היו עוד להקות באיזור שלנו לרבות כל ארה"ב, שעסקו בסגנון הזה באותה השעה.

איך אתה מנסה להשפיע על מאזינייך עם המוזיקה שאתה יוצר?

אני מקווה שהמוזיקה שלנו תוציא את תמצית הרוע אצל המאזינים שלנו! הלוואי והיא תעלה את כל הפחדים העמוקים והחשוכים ביותר, אגרסיה, שנאה, כעס, תסכול, ייאוש, דכאון וסבל על פני השטח! להרעיל את העולם הזה עם מגיפת הבלאק מטאל שלנו!

למה הפסקתם את עבודתכם על הלהקה לתקופה ארוכה של 8 חודשים?

זו לא הפעם הראשונה שלקחנו הפסקה של כמה חודשים מעבודה על הלהקה. מדי פעם לקחנו לעצמנו קצת זמן על מנת להתרכז בדברים אחרים, להתעצב מחדש אחרי שינויים בליין-אפ או להחלים מבעיות בריאותיות (במשך השנים, המתופף Warhead סבל מכמה פגיעות שמנעו ממנו את היכולת לנגן). בפעם הזאת ההפסקה הייתה מכמה סיבות, אני משער. בפברואר, הווקאליסט Nihilist עבר חזרה ל"ביתו", סיאטל – וושינגטון, שזה ממוקם 3,000 מיילים הרחק מאיתנו. Morgul ואני עסקנו יותר בלהחיות את פרוייקט הדת' מטאל שלנו Funebrarum. כמו כן הייתי עסוק עם העבודה שלי, ובכך נשאר לי פחות זמן ואנרגיה להשקיע בעיסוקים חיצוניים.

האם הגעת לאילו שהם מסקנות לגבי Abazagorath בזמן אותה הפסקה? האם יש שינויים שברצונך לבצע בלהקה?

אני חושב שזה טוב בשבילנו לקחת את ההפסקות האלה מדי פעם כדי שנוכל "לטעון מחדש את הבטריות" ולמקד מחדש את האנרגיות שלנו, משום שבכך כולנו יותר מלאי השראה ויותר מסורים ברגע שאנחנו מתחילים לעבוד שוב. הרוטינה של חזרות שבועיות נעשית משעממת ומעייפת, ואני לא רוצה להרגיש כאילו אנחנו נפגשים רק בגלל שאנחנו "חייבים". אני רוצה שזה יהיה משהו שנצפה לו. שינויים שברצוני לבצע? לא ממש. החתיכות מתחילות ליפול חזרה למקומן…

אתם הופעתם לא מזמן בסבב ההופעות Harvesting the Dead 2005. איך השתלבתם שם בין כל להקות הדת' והגור?

זו לא הייתה הפעם הראשונה שהופענו יחד עם להקות דת' וגור. בעבר ניגנו בהופעות יחד עם Cryptopsy, Suffocation, Gorguts, Mortician וMacabre, בין היתר, וכל ההופעות עברו כשורה. כולנו מעריצים של דת' מטאל בעצמנו, אז זה לא מהווה בעיה. קונספטואלית, להופיע עם להקות דת' מטאל שטניות ואנטי-דתיות כמו Deicide, Incantation, Vital Remains, Sadistic Intent, Nun Slaughter, Hellborn ו-Akercocke היה נפלא. היו כמה מקרים בהם כמה מעריצים דת' מטאל בורים ששונאים בלאק מטאל התרגזו עקב כך ש-Abazagorath הופיעו עם ה-"גיבורים" שלהם, but they can fuck off and die!!

ההזדמנות לנגן עם Necrophagia בניו ג'רסי במסגרת אותו סבב ההופעות היה רצחני! קילג'וי ו-Necrophagia הם אגדות בפני עצמן שבאמת ובתמים עולות על כל תת-ז'אנר במטאל וזה היה כבוד ותענוג להופיע איתן. Nihilist כבר קבע תכניות משל עצמו לבוא הנה לראות אותם משום שסבב ההופעות לא הגיע לאיזור בו הוא גר, אז ההחלטה להענות להזמנה להופיע שם הייתה טבעית.

אתם עומדים להוציא בקרוב אלבום ספליט עם להקת הבלאק-ט'ראש Blood Storm. איך יצא לכם לעבוד ביחד?

אנחנו חברים של Blood Storm מזה שנים. אני חושב שפעם ראשונה נפגשתי עם Mezzadurus בסוף 96' או תחילת 97'. במשך השנים ניגנו בהרבה הופעות ביחד. למען האמת, הרעיון לעשות ספליט ביחד הגיע אחרי צמד הופעות שעשינו איתם בספטמבר האחרון בפרובידנס, רוד איילנד ובאלסטון, מסצ'וסטס. Alex Spina מ Bestial Onslaught הפקות היה בהופעה באלסטון והגיטריסט שלנו Morgul דיבר איתו והציע את הרעיון של ספליט עם Blood Storm. למרבה המזל, אלכס וחברי Blood Storm אהבו את הרעיון, והדברים התגלגלו משם…

איך העבודה על הספליט מתקדמת? מתי אתם מתכננים להוציא אותו?

אנחנו הקלטנו את השירים שלנו בשביל הספליט עוד בסוף ינואר. אנחנו ממש מרוצים מאיך שזה יצא. אני חושב שזו אחת העבודות הכי טובות שעשינו עד כה. אנחנו רק צריכים לעבוד על העטיפה של הדיסק בשלב זה. אני דיברתי עם Mezzadurus מ-Blood Storm לפני כמה שבועות והוא אמר לי שהם בדיוק סיימו להקליט את החלק שלהם וברגע שיחזרו מסבב ההופעות שלהם בארה"ב הם יתחילו לעבוד על המיקס. אין לי תאריך הוצאה סופי בשביל הדיסק הזה, אבל אני מקווה שהוא יצא בזמן הקרוב יחסית.

הלהקה שלך במקור היא מארה"ב. מהי דעתך על סצינת הבלאק מטאל האירופאית? האם אתה מרגיש קשור אליה?

כן, אנחנו בהחלט מ-"Good old USA". אני נהנה מאוד מהבלאק מטאל האירופאי, הוא מהווה את החלק העיקרי מההשפעה המוזיקלית שלי, באמת. חוץ מלהקות הניינטיז הנורווגיות, שוודיות, פיניות, פולניות ויווניות, יש המון להקות מכל אותה היבשת שמושכות את תשומת לבי גם כיום ואני תומך בהן ובפועלן. אני מרגיש בר מזל שהתאפשר ללהקתי לערוך סבב הופעות באירופה בשנה שעברה יחד עם Demoncy ו-Krieg ולהטביע את חותמנו בסצינה האירופאית. מידת ההתלהבות והמסירות מצד המטאליסטים האירופאים לאנדרגראונד היא גבוהה ממה שאני נוכח לה פה בארה"ב.

איך אתה רואה את סצינת המטאל האמריקאית? למה אתה חושב שהבלאק מטאל לא זוכה לחשיפה מרובה בארה"ב בדומה לסגנונות מטאל אחרים?

לפי ההתלהבות באמצעי התקשורת נראה שסצינת הבלאק מטאל האמריקאית הגיעה לשיא כל הזמנים שלה. להקות כמו Leviathan, Xasthur ו-Twilight זוכות להרבה תשומת לב חיובית בזמן האחרון. ואני באמת חושב שזו מגיעה להם… זה כנראה לא משהו חדש לאף אחד, אבל הופעות רצחניות של להקות כמו Von, Necrovore, Profanatica ו-Absu המשיכו וממשיכות להגיע לאורך כל הדרך. אבל באופן כללי, ארה"ב היא לא ממש "מטאל". אנשים מייחסים את המושג "מטאל" ללהקות שאתה רואה ב-Ozzfest או ב-Headbangers` Ball, כשלמעשה הקשר בין רוב הלהקות האלה למטאל אמיתי מקרי בהחלט. בכנות, ממש לא אכפת לי ממה שהרוב חושב על סצינת הבלאק והדת' מטאל… כבר יש יותר מדי הומואים וסטייליסטים שמעורבים כרגע! Kill ‘em fucking all!

הבנתי שאתה מוצא השראה בעבודתו של H. P. Lovecraft. לאילו מיצירותיו אתה מתחבר במידה הכי רבה?

ובכן, מכיוון שאני עונה לכינוי Nyarlathotep, ההשפעה מעבודתו של לאבקראפט ברורה לכל אלה המבינים בנושא. קראתי כמעט את כל הסיפורים שלו, את רובם אף קראתי מספר פעמים. זה קשה לבחור עבודות ספציפיות שמדברות אליי באופן יותר משמעותי מאחרות. זה הקונספט הכללי והאטמוספירה שהוא יוצר שמרגשים אותי. בנוסף לעבודותיו של לאבקראפט עצמו, אני נהנה מ-"Cthulu Mythos" המבוסס על מעשיות של כותבים אחרים וביניהם Robert Bloch (שלמעשה עשה הרבה בפיתוח הרקע והסביבה של Nyarlathotep) או Robert E. Howard (הידוע יותר בתור יוצרו של קונאן הברברי) ו-August Derleth.

אילו עוד מקורות השראה יש לך למוזיקה של Abazagorath?

רוב ההשראה מגיעה ממעמקי המחשכים בתוך תוכי… השנאה, התיעוב, והדכאון מעשירים את התרומה שלי ל-Abazagorath והם גם מועברים דרך המוזיקה עצמה. כמו כן תחומי העניין שלי – תורת הנסתר, שטניזם, וצפייה בעולם המחורבן הזה מתמוטט סביבי…

אילו רעיונות אתה מנסה להעביר דרך הליריקה של הלהקה?

המלים הן הרסניות, מלאות שנאה, מלחמתיות ואנטי-דתיות… הן מציגות את הפרצוף האמיתי של מה שבלאק מטאל צריך להיות. לא פחות מזה… המטרה שלנו היא להשליט את הנגטיביות הזו אצל המאזינים שלנו, ולהפוך את חייהם לקצת יותר גיהנומיים!

אילו להקות, או אינדיבידואלים, השפיעו עליך במידה הרבה ביותר בתור מוזיקאי?

באופן אישי, בימיי המוקדמים, דברים כמו לשמוע את "Paranoid" של Black Sabbath או את “Master of Puppets” של Metallica בפעם הראשונה, היו האירועים שהכניסו אותי לתוך "אורח חיי המטאל". מעבר לזה, ההשראה המוזיקלית הגדולה ביותר שלי, שבעקבותיה התחלתי לעסוק בבלאק ודת' מטאל הגיעה מלהקות כמו Darkthrone, Morbid Angel הישנים, Mayhem, Death הישנים, Possessed, Slayer, Hellhammer / Celtic Frost, Bathory וכך הלאה. לפי ראיית הדברים שלי כרגע בקשר לפילוסופיה הפרטית שלי וראייתי את החיים, אבל מקשיב למה שליבי אומר לי. זהו הקול הברור מכל…

מדוע הגיטריסט שלכם, Ciemnosc, עזב את הלהקה? האם ניתן לומר בבטחון שהוא חזר עכשיו ללהקה לצמיתות?

הוא החליט לעזוב את הלהקה לכמה חודשים לפני ההפסקה האחרונה שעשינו. אני חושב שזה היה שילוב של חוסר הפעילות שלו עם Abazagorath ההתעסקות הרבה בלהקתו Abysmal Gates (שעתידה להקרא Test Pattern), וכמו כן עזרתו ללהקה נוספת, Beyond the Flesh, כבסיסט להופעות חיות שגרמו לו לעזוב את הלהקה לזמן מה. הוא חזר לתלם ביולי, בדיוק בזמן לנגן בהופעה של Necrophagia, והוא גם ניגן עם Inquisition ו-Bahimiron איתנו. אני חושב שהוא ישאר מספיק זמן כדי להופיע איתנו בעוד הזדמנויות וכדי לקחת חלק באלבום הבא. הוא מוזיקאי נהדר והוא מעלה אותנו רמה אחת למעלה.

שמעתי שהגיטריסט השני שלכם, Morgul, מחזיק בלייבל שנקרא Morbid Wrath המוקדש רק ללהקות אולד-סקול דת' מטאל. איך הפרוייקט הזה מתקדם? האם הוא השיג את מטרתו?

למען האמת, Morbid Wrath זהו משהו שאני ו-Morgul עובדים עליו יחדיו. אני דואג להפצה של ההזמנות בדואר ו-Morgul דאג לתיאום מספר הוצאות בעזרת Necroharmonic הפקות. אותן הוצאות אלה “Darkness of the Dead” של Gorement שיצא לפני זמן מה, ומתקדם יפה מאוד. כמו כן ההוצאות המתוכננות הן הוצאות של Mucupurulent, Eternal Darkness, Moondark ו-Disinterment. ובכן, כן, אולד סקול דת' מטאל בסגנון השוודי \ פיני זו המומחיות שלו, ועל זה הוא מתמקד כרגע, אבל אני יודע שהוא מתכנן להוציא תקליט-תמונה של “The Priest of Satan” של The Black.

מה אתה יכול להגיד לי על ההתקדמות של שאר הפרויקטים שלך?

Morgul ואני כרגע עסוקים מאוד בעבודתנו על שירים חדשים -לFunebrarum, שהיא מפלצת של דת' מטאל ברוטאלי שההשראה אליו לקוחה מלהקות כמו Grave הישנים, Nihilist / Entombed, Carnage, Macabre End / God Macabre, Demilich, Demigod וכדומה. אנחנו פעילים משנת 1999 לערך, מאז שחררנו כמה דמואים, פרומואים, חזרות מוקלטות, דיסק הכולל 5 שירים תחת השם “Beneath the Columns of Abandoned Gods” (תקליטי Necroharmonic 2002) ו-EP שיצא ב-7 אינץ' תחת השם “Dormant Hallucinations” (תקליטי Midnight 2003).

כרגע אנחנו עובדים עם ליין אפ יציב שמורכב מאחד ממייסדי הלהקה, הגיטריסט, והלורד של הריפים- ניק אורלנדו (Evoken), Skinblaster Eldritch (Abysmal Gates לשעבר \ Test Pattern), הגיטריסט החדש Matt Medeiros (מ-Kalopsia, HIV Plus). כפי שהדברים עומדים כרגע, התוכנית היא להקליט תריסר שירים בתחילת 2006 בשביל שתי הוצאות לפחות (אלבום מלא ו-MCD) ואפשרות לאלבום אוסף עם קאברים בין היתר. Necroharmonic / Bloodharmonic מאוסטרליה וWeird Truth מיפן יהיו הלייבלים מאחורי ההוצאות העתידיות הללו. אנחנו מצפים כמו כן לפצח כמה גולגלות בהופעה כאן ובתקווה, בעזרתם של Weird Truth גם ביפן לקראת סוף 2006!

איך היית מתאר את ההתפתחות של Abazagorath מאז הדמואים הראשונים שלכם, עוד ב-95'?

אנחנו התפתחנו המון, בהרבה דרכים שונות. המוזיקה והחזון תמיד התפתחו, ואפילו הדרכים בהן אנחנו מתמודדים עם דברים התקדמו כמו כן. במהלך השנים האחרונות הגעתי למסקנה שאנחנו צריכים איכשהוא להפוך ללהקה "מקצועית". אנחנו לא מקצועיים במובן של לעשות הרבה כסף, אבל בדרך בה אנחנו ניגשים למלאכה ולמה שאנחנו עושים. אני תמיד ראיתי אותנו כחבורה של אדיוטים ודפוקים שאוהבים לאמלל את החיים לקהל, ליזמים, ללהקות האחרות וכך הלאה. אנחנו עדיין חבורה של שמוקים, אבל אנחנו לוקחים את החרא הזה יותר ברצינות וגאים במה שאנחנו עושים. אני חושב שסבב ההופעות שלנו באירופה ב-2004 תרם לגישה החדשה של מקצוענות. לילה אחרי לילה במשך 10 ימים היינו צריכים להיות מוכנים לשחרר את הארמגדון ללא פשרות גם עם חוסר שינה חלקי או מוחלט, האנגאובר וכדומה. למדנו לסגל עצמנו לנסיבות ולהשלים את מה שהיה צריך להעשות…

למה לא שחררתם את “Enshrined Blasphemer” עם הלהקה Warmist כפי שהתכוונתם בתחילה? האם אתה מרוצה מהתוצר הסופי?

בכנות, אני לא ממש יודע למה הספליט לא יצא! כמה חודשים אחרי ששלחנו את המאסטר ואת הארטוורק, הלייבל הפסיק לענות לי לאי-מיילים! בקשר ל-Warmist, אני לא יודע אם הלהקה הזאת הייתה קיימת אי פעם! אף פעם לא שמעתי עליהם שום דבר מלבד מהבחור שהיה אמור להוציא את הספליט! בסוף הגענו להסדר עם תקליטי Agonia להוציא את ההקלטה ההיא בתור “Enshrined Blasphemer” MCD, שיצא בהוצאה מוגבלת ל0500 עותקים. מכיוון שאנחנו לא מרוצים מאיכות הסאונד של החומר, אני מתכנן להוציא גרסה בעלת סאונד משופר מתי שהוא…

איך תתאר את הוצאתכם האחרונה “Sacraments of the Final Atrocity”? האם אתם מתכננים להמשיך עם הכיוון המוזיקלי של אותו האלבום?

הוצאת האלבום הזה הייתה אבן דרך משמעותית בשבילי ברמה האישית וברמה המוזיקלית כאחד. אנחנו עברנו הרבה במהלך השנים והיו תקופות בהן פקפקתי אם אי פעם נוציא אלבום שני במספר. אבל לבסוף הוצאנו אותו, ואני גאה מאוד באיך שהוא יצא באשר לכתיבת השירים, ההקלטה והפרזנטציה. עדיין מוקדם לומר איך האלבום הבא שלנו ישמע, אבל אני חושב שיש אלמנטים ייחודיים שמגדירים את הסאונד שלנו, ואני בטוח שאלה ישארו תמיד. אבל, לפי הרעיונות והריפים שמוצגים בשני השירים החדשים שעשינו בשביל הספליט עם Blood Storm, יכול להיות שדברים יפנו לכל מיני כיוונים שונים כמו כן.

איך אתה רואה את העתיד של Abazagorath מנקודת המבט הנוכחית שלך?

כשזה מגיע לכל דבר שקשור ב-Abazagorath, העניינים נעשים קשים לחיזוי. בינינו לבין עצמנו התחייבנו לעבוד על עוד אלבום מלא אחד, וכמו כן לעשות סבב הופעות בארה"ב או בחו"ל על מנת לקדם את אותו הדיסק. בתקווה שבנוסף נוציא עוד אי.פים, ספליטים או חומר בלייב כמו כן… ההופעה שניגנו לא מזמן עם Inquisition וBahimiron עברה נהדר בשבילנו, ונתנה לנו את הבטחון ואת הציפייה להתקדמות.

האם יש לך אילו שהם גילויים אחרונים לקהל המטאל הישראלי?

אני חושב שכיסינו כאן הכל… תכנסו לאתר שלנו בשביל מידע נוסף ומרצ'נדייז, וכמו כן למערכת ההפצה של Morbid Wrath. הקריבו את נשמותיכם לאפלה וגלו מה נפלא המוות הכל יכול! הייל שטן!