מרואינים: חברי להקת Capillaries

Capillaries היא להקת דת' מטאל מקומית מאיזור הדרום, שביחד עם Phantom Pain ו-Immaterial הולכת לייצג בקרוב את הדת' מטאל הישראלי בגאון. לקראת השקת EP הבכורה שלה, אשר נקרא Genocide The Sins With The Victims It Created (שם מוזר שהלהקה מסרבת לגלות את משמעותו בשלב זה) והופעת השקה שמגיעה בקרוב לכבוד צאת האלבום קצר-הנגן, תפסנו את חברי הלהקה, לשיחה צפופה אודות מחשבות על ההווה העבר והעתיד של Capillaries, ובין התלונות על הופעות במתנ"סים וחדרי חזרות עם זאטוטים שעלו מאתיופיה, מצאנו להקה לקראת פריצת דרך. קבלו את Capillaries, צעד אחד לפני כולם.

שלום ללהקת Capillaries. מה תוכלו לומר על התוצר הרשמי המוזיקלי הראשון של הלהקה, מה הוא מייצג עבורכם ומה הוא אמור לייצג עבור אחרים מבחינתכם?

הדיסק הזה בעצם מראה את פעילות הלהקה מתחילתה ועד ההווה. הוא מייצג חומרים מכל התקופות בעצם, שחלק ממנו עובד מחדש בצורות שונות ונכתבו רצועות חדשות בנוסף שבעצם מייצגות את Capillaries כיום. בנוסף, הוא מעל לכל מייצג שירים מקוריים בהפקה עצמית ברמת הסאונד הכי טובה שיכולנו להרשות לעצמנו. למרות שכבר הקלטנו סינגלים בעבר ששוחררו בעמוד ה-Myspace, אבל ה-EP הזה בעצם מייצג תוצר גמור ומוכן ליציאה לאור.

מדוע בחרתם בשם הזה, Genocide The Sins With The Victims It Created ל-EP, ובאותה הנשימה, השם עבור הלהקה?

השם הנ"ל משמש כקונספט חבוי של הלהקה שעליו לא נוכל להרחיב כרגע. שם הלהקה הוא יציאה מקרית של חבר להקה לשעבר ומאז השם נשאר, היו ניסיונות בעבר לשנות את השם, אך בינתיים הוחלט להישאר עם השם הזה.

איך עבר תהליך ההקלטות לקראת ה-EP – והאם נתקלתם בקשיים מסוימים מיוחדים?

תהליך ההקלטות היה חוויה, לכאן או לכאן… מצד אחד נהנינו מהמקצועיות שזרמה מצד מפיק הסאונד שלנו ב-EP, הלוא הוא חן בלבוס. מעבר למקצועיות בתהליך קיבלנו ממנו וממשפחתו הכנסת אורחים לא מהעולם הזה. מהצד השני, נתקלנו בקושי שכל להקה מכירה בתהליך הקלטות שהוא- זמן. עוד לפני שהתחלנו להקליט, קבענו את אירוע ההשקה והתעסקנו בכל מה שמסביב לו. קביעת התאריך לאירוע בעצם היה הדד-ליין להקלטות וכל שאר התהליכים שעוסקים בהוצאת דיסק. כל התהליך עצמו לא לקח יותר מ-3 חודשים.

בואו ספרו קצת על ההיסטוריה של Capillaries. מתי קמתם, מאיזו סיבה ואיך הגעתם עד הלום?

הלהקה הוקמה בשנת 2005 על ידי מפגש מקרי בין תום הסולן לבין אמיר המתופף. את השינויים בליין-אפ מאותה שנה ועד לליין אפ הסגור כיום אפשר כמעט לספור על 2 הידיים, לא מעט שינויים. בתחילת דרכה של הלהקה, היא הושפעה מסגנונות שונים לגמרי ממה שמנוגן כיום. הבעיה העיקרית הייתה שבשל מחלוקות בין הסגנונות השונים שכל אחד מההרכב אהב היה קושי לעבוד ולגבש חומר כמו שצריך. לאחר ששחר הצטרף ללהקה והחליף את הגיטריסט הקודם אלון [אלוני] הדברים התחילו יותר לזרום מבחינת חומר ועבודה מקצועית. לכן, מאז הצטרפותו של שחר ללהקה, הלהקה יצאה לנגן בהופעות שהן מחוץ למתנ"ס גן יבנה ועברה לשלב גבוהה יותר במקום על במה. וכמובן שעמית על הבס משלים את העמדה האחרונה ב- Capillaries ומפה ההרכב רק רץ הלאה בשביל להתקדם ולהגיע הכי רחוק.

איך הייתם מגדירים את הז'אנר המוזיקלי שלכם, ובמה הוא שונה מהלהקות המושלות בכיפת הז'אנר הזה?

הלהקות שמושלות בז'אנר המטאל בארץ היום כבודם במקומם מונח.. אנחנו מנסים אפשר לומר ללכת קצת אחורה בזמן לתקופות של סוף שנות ה-90, לדת' טכני שנע בין אולדסקול לברוטאל לטיפה בלאקנד דת' מטאל, אז ככה שבעצם אנחנו לא מציגים משהו שאף אחד לא מכיר – פשוט משהו שאנשים בארץ לא כל כך מכירים (אני מדבר כרגע על החבר'ה הצעירים) אפשר לומר שאנחנו סוג שלstraight forward death metal כמעט ללא נגיעות של שום דבר שיש בו את המילה CORE

מאז פסטיבל Helleluja 2009 שחשף אתכם להרבה מאד קהל חדש – הספקתם לצבור קילומטראז' מרשים של הופעות, לפני ואחרי. עם אילו להקות ישראליות הייתם רוצים להספיק עוד לחלוק במה בזמן הקרוב, ועם אילו להקות הכי נהניתם להופיע עד כה?

קודם כל הקילומטראז" שלנו יכול להיות מרשים יותר, תמיד טוב להופיע כמה שיותר. היינו רוצים לחלוק במה עם Winterhorde , Eternal gray, Salem, להקות שנהנינו להופיע איתם הם קודם כל הסגל המטורף של HELLELUJAH 2009 , אין צורך להזכיר את השמות. נהנינו להופיע עם כולן ונהנינו לראות את ההופעות של כל אחת מהן.. בעבר הקצת יותר רחוק שלנו נהנינו מאוד מ-Immaterial שתמיד עוזרים לנו, Phantom Pain, וכמובן Becometh האדירים שרק לא מזמן הכרנו וחלקנו איתם במה בהשקה של Immaterial בפעם הראשונה.

שמות השירים ב-EP כוללים שמות כגון Genocide, Forgotten Apocalypse שמחזיקים תוכן של השמדת המין האנושי ועמים שלמים, אך לצד שמות 'מסורתיים' יותר העוסקים במגיה שחורה כגון Invocation או Abomination. מה הם ההבדלים המילוליים בטקסט בשירים ב-EP והאם יש איזושהי תמה מרכזית שאתם ממשיכים איתה מבחינת מלל?

הדיסק עצמו הוא דיסק קונספט שבתוכו יש כמה נושאים שאחד מהם זה דת, כל נושא האלוהות האמונה הנכונה והדרך לאור, ומצד שני גם לא נופל נושא המלחמות, המציאות שאנו חיים בה, מה שבעצם קורה בדיסק זה מציאות בכלליות – אם זה האמונה שמתחלקת להמון רבדים אצל כל בני אנוש או אם זה מציאות שאנשים חיים בה, במקרה זה אנחנו במדינת ישראל ואנשים אחרים שיכולים להתחבר לזה במדינות אחרות בעולם כולו.

בתור להקה בגילאי הגיוס לצה"ל – האם אין לכם חששות שצה"ל עלול לשתק את הלהקה לתקופה ממושכת?

שחר הגיטריסט כבר סיים את שירותו הצבאי ולעמית הבסיסט נותרו עוד שנתיים בלימודי התיכון. לעומת זאת אמיר מתגייס בקרוב מאוד ולאחר מכן בחודש אוקטובר יתגייס גם תום. אנחנו מקווים שלא משנה לאיזה תפקיד הם ילכו בצבא הלהקה תמשיך לפעול במלוא הרצינות לקראת דברים גדולים יותר. מצד אחד תמיד יש חששות לכל דבר אך מקווים רק לטוב זה מה שיש לנו להגיד כרגע.

לאחרונה הצטרף בסיסט חדש להרכב. תציגו לנו אותו בבקשה.

קודם כל אנחנו מאוד שמחים על הצטרפותו של האח הקטן למשפחה- עמית שרון! כבר מתחילת הדרך של Capillaries, (בתור להקה שמנגנת בבית הספר ומוציאה את המורים עם כאב ראש אדיר) היה חבר קרוב. הבחור מפגיז בשואו בהופעות, רציני וקלט את החומר מהר להפליא! באותה הזדמנות אנחנו גם רוצים להצדיע למנהלת שלנו בחצי שנה האחרונה דרדר אלבז שעושה עבודת קודש ועוזרת לנו נורא ותומכת בנו! תודה על כל מה שנתת!

בתור להקה שמנגנת דת' מטאל אך מחזיקה היטב בשירה האופיינית הרבה יותר לז'אנר הבלאק מטאל על גווניו – מה דעתכם על שאר הלהקות בז'אנר בארץ, כולל ז'אנר הדת'-קור שפרח לאחרונה?

דבר ראשון לגביי השירה,היא דיי השתנתה מי שיגיע לערב ההשקה שלנו וירכוש את הדיסק יוכל לדעת שבמהלך ההקלטות קצת השתנינו והבנו שמתאים לנו יותר שירה נמוכה. יש גם גבוהה אך במינון מסוים השירה הנמוכה יותר מתפרשת אצלנו, אני חושב שהסצנה יפה מאוד יש להקות צעירות שנשמעות ממש כמו להקות מחו"ל ברמה גבוהה נורא של נגינה כימיה וסאונד. אישית אנחנו לא הכי מתחברים לכל הדת'-קור שרץ עכשיו אבל כמה שיותר מטאל הרי זה משובח רק אנשים לתשומת ליבכם תבואו יותר להופעות זה הדבר האמיתי פה הלהקות רואות את התמיכה!

ניכרת בכם השפעה גדולה של להקות כגון Death, Morbid Angel ולא מעט גם Sepultura ו-Vader בהאזנה ראשונית בלבד. האם לדעתכם אתם ממשיכי דרכם המוזיקליים הצנועים ברמה זו או אחרת, או שאתם לוקחים השפעות מסוג זה לרמה אחרת לגמרי?

אנחנו מושפעים מהמון להקות בחיי היום יום שלנו ומהמוזיקה שאנחנו מאזינים לה,תוכלו גם לשמוע את זה במוזיקה שלנו הרבה אך זה לא בשליטתנו יש אנשים שאומרים שאנחנו Slayer יש אנשים שטוענים שאנחנו מזכירים להם Moebid Angel, Nile, ועוד הרבה הרכבים טובים אחרים…אנחנו לאט לאט מתקרבים לדבר הזה שנקרא Capillaries המשהו הייחודי לנו שמרכיב המון השפעות ,אני חושב שתוכלו לשמוע יותר גיבוש של חומר באלבום הבא שיצא.

מדוע בחרתם להקליט EP ולא אלבום מלא?

יש כמה סיבות שנגמרו, דבר ראשון הדיסק מאפיין את עצמו בחומרים מיוחדים מתחילת הדרך עד היום שבעצם יוכלו לשמוע שירים יותר מתקדמים ושירים פחות, דבר שני כסף וזמן שלנו כרגע אין לפני הגיוס אז העדפנו לתת טעימה טובה לקהל עד שגם נאגור מספיק חומר לאלבום מלא ונהיה מרוצים ממנו ונדע שזה הרגע ללכת ולהקליט אלבום מלא. אני מאמין שתשמעו עוד טובות מהדיסק הבא שלנו.

איך אתם רואים את החצי השני של שנת 2009 עבורכם, אחרי שחרור ה-EP? מה בתוכניות?

להופיע כמה שיותר, לקבל הכרה בסצנה, ובעזרת השם להוציא Full length שסביר להניח לא יהיה ב-2009 אבל יש דברים שמתבשלים על אש קטנה. מלבד זאת, לאגור כמה שיותר קהל בעצם, להגיע להופיע ולראות המון קהל תומך עם חולצות שמכיר את החומר ובאמת ששחרור ה-EP הזה יחולל קצת מהפך בסצנת המטאל הקיצונית יותר. כל הקהל שאוהב את הדת' היותר קיצוני.לעבוד על חומרים חדשים,להופיע הרבה יותר.

מה הזיכרון הכי מוצלח שלכם מהופעה עד כה?

casting the lots בכפר סבא במרץ 2009 , היה לנו סאונד מדהים והופעה שתקתקה כמו שצריך, ללא כל ספק אחת ההופעות היותר מוצלחות שלנו וכמובן איך אפשר לשכוח את Helleluja. מבחינת חשיפה וקהל אני בטוח שזו הייתה פסטיבל Helleluja השנה שנתן לנו חשיפה אדירה בפני קהל רק של חובבי מטאל אבל ההופעה הטובה ביותר שהייתה לנו בלייב אנחנו באמת חושבים שזו הייתה אותה הופעה בכפר סבא שנהנו מהסאונד היחס הארגון של הערב, הכל זרם ויצאנו מרוצים.

האם יש משהו שקשור ללהקה שאתם מעדיפים לשכוח? אנא הביאו את הפרטים המלוכלכים ביותר.

אנחנו מעדיפים לשכוח את המקום שאנחנו עושים בו חזרות עם ילדים אתיופים שרצים לנו בין הרגליים. מבחינתי כל התקופה הישנה פשוט העיקה עם כל ההחלפות נגנים שבעצם תקעו אותנו. עם להביא תמיד נגן חדש ולהתחיל ללמוד הכל מהתחלה ולא גרמה לנו ונתנה לנו את ההזדמנות לצאת החוצה לראות קצת הופעות גדולות יותר להתחבר לאנשים בסצנה ולהוציא לעצמנו שם.

מי הן הלהקות שהכי מגיע להן חשיפה תקשורתית מאסיבית בארצנו הקטנטונת, מטאל או כל ז'אנר אחר, לדעתכם האישית?

Eternal Gray שעוברים כרגע תקופה קשה ללא מתופף, מגיע ללהקה הזאת, לדעתנו הלהקה שהחזיקה את סצנת הדת' מטאל בארץ ואנשים כבר הספיקו לשכוח מי הלהקה שהקליטה בחו"ל ושחררה ב-2002 את אחת היצירות מופת של הדת' מטאל הישראלי, אין לנו כל ספק שהם להקה מוכרת, אבל בין הסצנה הצעירה שלנו שרק מתחלפת באנשים ששומעים מטאל ומפסיקים שנה לאחר מכן ואז הצטרפות של עוד ילדים לסצנה, השם Eternal Gray קצת נעלם. להקות נוספות כמו Becometh שהרבה זמן לא נראתה להקה כזאת בארצנו עם שואו מטורף במיוחד ודת' מטאל עם נגיעות בלאק כפי שאנחנו אישית עדיין לא ראינו בארץ. להקה נוספת היא Negative Projection שיודעים לעשות את מה שהם עושים בצורה מקצועית מאוד אם מבחינת סאונד ואם מבחינת רמת נגינה, החבר'ה לא נופלים מאף להקה מוכרת בארץ.

מה הוא החלום הגדול – אך הריאלי – שלכם כלהקה? איפה אתם רוצים לראות את Capillaries בעוד 5 שנים?

קודם כל, כל חלום הוא ריאלי אם לוקחים אותו ברצינות רבה. חתומים בלייבל ועולים על במות גדולות בחו"ל כמו הלפסט/וואקן/מטאל קאמפ, לצד להקות גדולות שאנחנו מעריצים ושואבים מהן השראה, ליצור מגעים עם לייבל שיעזור לנו להתקדם,להתקדם מבחינה מוזיקלית כל הזמן לשאוף לחומר מטורף יותר לנגן טוב יותר וליצור טוב יותר,להופיע על במות גדולות יותר,ולהוציא אלבום מלא שיכול להעלות לכל אחד מאיתנו חיוך.

משהו מסוים שתרצו לומר לקוראי 'מטאליסט' לפני סיום?

ב23 הולך להיות אירוע חזק ביותר ואנחנו נשמח לראות את כולכם שם משתתפים בשמחה של האירוע החגיגי שלנו. תקנו את האיפי שלנו ולא תתחרטו – הגיע הזמן לקבל קצת כאפות של אמת .תבואו לתמוך!