מרואין: Scott Jeffreys, סולן להקת Confessor

להקת Confessor נודעה לראשונה בעקבות סיבוב ההופעות שנקרא "Gods Of Grind", אי שם באמצע שנות התשעים. מדובר היה בסיבוב הופעות משותף של ארבע להקות: Confessor, Carcass, Cathedral ו-Entombed.

הלהקה מהר מאד מצאה אוזן קשבת אצל אוהבי המטאל הטכני, היא יצרה מעיין שילוב של ט'ראש טכני ודום, שלא נשמע ממש דומה לשום דבר שנעשה לפני כן. באופן מפתיע, הלהקה פשוט נעלמה לאחר מכן ובאופן יותר מפתיע, הלהקה התאחדה לאחרונה מחדש וכבר השלימה את הקלטת האלבום החדש שלה, היוצא בחודשיים הקרובים. לכבוד יציאת האלבום, שוחחתי עם סקוט, סולן הלהקה.

הי סקוט! אני מכיר את הלהקה עוד מימי "גודס אוף גרינד", וכמו הרבה אחרים, הייתי מאוכזב לשמוע שהיא התפרקה, אתה יכול לפרט למה זה קרה?

כן, באמת התפרקנו לא הרבה אחרי המופע הידוע לשמצה, אי שם ב-94'. היינו אמורים לעשות עוד אלבום עם חברת התקליטים Earache אבל הם החליטו שלא לעשות אותו. בסיכומו של דבר פשוט נמאס לנו מהשטויות של חברות התקליטים ולא הייתה לנו האנרגיה למכור את עצמנו שוב, ואז פשוט כל אחד התחיל עם הדברים שלו ודי התמוססנו.

מה האירועים שגרמו לאיחודכם?

הסיבה שהתאחדנו הייתה מותו של הגיטריסט שלנו, איבן קולון. איבן מת מסיבוכים בלב ולא היה לו ביטוח כשזה קרה, אז אשתו נתקעה עם חובות. החלטנו להתאחד ולעשות הופעה אחת בעיר הבית שלנו, ב-Raleigh, כדי לעזור לה עם החשבונות הרפואיים. ההופעה הייתה הצלחה אדירה וכל הרווחים הלכו לאלמנתו של איוון, ג'ולי. מצד שני, הבנו על הבמה שיש עדיין משהו בלהקה, איזה ניצוץ ולא רצינו שהוא יכבה שוב, רצינו להגביר אותו, וזה מה שעשינו.

ההצלחה הראשונית של הלהקה הייתה כתוצאה מהשיר Uncontrolled שהופיע באלבום אוסף של חברת Peaceville שנקרא Vile Vibes, אך הגעתם לאלבום ההוא?

עבר כל כך הרבה זמן מאז, אבל למיטב זכרוני Hammy מהחברה יצר איתנו קשר ושאל אם נרצה להופיע באוסף ואנחנו ענינו בחיוב.

אז הוחתמתם ב-Earache, אך הייתה העבודה איתם?

בהתחלה זה היה בסדר גמור, היינו כמו החברה החדשה שלהם, אתה יודע, סעדו איתנו, השקו אותנו, אבל אחרי כמה זמן היינו פשוט עוד מטען עודף והם התחילו להתעלם מאיתנו. אז נפרדנו והם רצו הכל, והם שמרו הכל, אז תבענו אותם. שיזדיינו, גנבים מסריחים.

ספר לנו קצת על המופע, Gods Of Grind.

זה היה מעולה, למרות שניגנו בעיקר לאוהבי דת' מטאל, בכל זאת היו תגובות מעולות מהקהל. אין לנו חרטות על הסיבוב ההוא, כל הלהקות הסתדרו אחלה וזאת הייתה חוויה נעימה מכל הבחינות.

הבנתי ששרת ל-Watchtower בזמנו.

לא ממש שרתי איתם, עשיתי שיר לבחינה עבורם כשהם חיפשו סולן, הקלטתי את השיר בכמה ימים, רק שלאחר זמן קצר הם התפרקו. קצת אחרי Confessor הקמתי להקה בשם Drench ועשינו דמו שהסתובב לו, הלהקה הייתה פרועה מאד ומזל שהתפרקנו לפני שמישהו מאיתנו מת…

מה עשו שאר חברי הלהקה בתקופה ההיא?

אחרי קונפסר סטיב, קארי ובראין הקימו להקה שנקראה Fly Machine. ואז בראין עזב וקארי המשיך איתם עד שהתאחדנו, סטיב וקארי היו או הם עדיין בלהקה בשם Loincloth.

אני זוכר שהרבה מתופפים אז דיברו על המתופף שלכם, הוא היה במקור מתופף מטאל או מתופף ג'אז?

הוא מתופף מטאל, למרות שעשה כל מיני דברים אחרים גם אבל הוא בהחלט בא מהמטאל, עם עוד כמה השפעות פה ושם.


חברי להקת Confessor – מתאחדים

את המוזיקה שלכם נהוג היה לתאר כדום מטאל בגלל שהיא איטית יחסית, אבל יש בה הרבה יסודות פרוגרסיבים, אך היית מגדיר אותה, ומה היו ומה הם ההשפעות שלך כיום ביצירת המוזיקה?

אני לא חושב שאנחנו ממש להקת דום, אני חושב שאנחנו עושים די הרבה סגנונות שונים, לפעמים אנחנו נשמעים כמו Trouble, ולפעמים כמו Nasty Savage. אנחנו לא נופלים לקטגוריה מסוימת. אני חושב שלשים תווית זו דרך קלה לתאר להקה שלא שמעת משהו שנשמע זהה למה שהיא עושה. בזמנו הקשבנו להרבה Trouble, King Diamond, Nasty Savage, אבל כיום אנחנו בעיקר משפיעים על עצמנו.

שם הלהקה מעלה הקשר דתי, למה הוא נבחר ומה ההקשר שלו ללהקה?

השם נבחר כשכולנו היינו מבולבלים בנוגע לדת ולמשמעות שלה בחיים, לחלק היה לזה משמעות רבה ולחלק בכלל לא, בהתחלה דיברנו על Confession ואז סגרנו על Confessor.

מה עם החומר החדש, אך היית מתאר אותו?

במבט לאחור היינו להקה חד מימדית, ניסינו להכניס הרבה רעיונות קטנים לתוך כל שיר וזה לקח הרבה ריכוז מהמאזין להבין אותם, הפעם לקחנו גישה יותר רגועה לכתיבה ובמקום לדחוף כמה שיותר לכל שיר ניסינו לתת לשירים "לנשום", מה שגם אפשר לי לפתח קולות שונים בשירה, עוד הבדל הוא שהקול שלי התרכך קצת עם השנים.

איזה תגובות קיבלתם לאיחוד הלהקה והאם אתם רואים את המעריצים הישנים שלה, או קהל חדש?

זה היה ממש תענוג לדבר עם אנשים בהופעות ולקבל הודעות מאנשים שלא מאמינים שלאחר כל השנים האלו שוב אנחנו ביחד. המופע הראשון היה עמוס לחלוטין ומאיפה שהייתי ראיתי רק אנשים שרים ומאושרים. אנשים באו מכל ארה"ב לראות אותנו וכולם היו שמחים מאד, אני נהניתי מאד. יש הרבה אנשים שמאד נלהבים לראות מה צפוי באלבום החדש. והקהל? יש גם כאלו וגם כאלו.

ספר לי על הקלטות האלבום החדש.

הקלטנו באולפן Osceola שבעיר שלנו עם המפיק האגדי Dick Hodgin (שהפיק את Corrosion Of Conformity), הקלטנו הכל על טייפ ואז זה הועבר לפרו-טולס. הסאונד היה הרבה יותר טבעי מלעשות זאת ישר לדיגיטאלי, בילינו בערך 13 שבועות בהקלטות ובמיקס.

אתם כבר חתומים בחברת תקליטים שתוציא את האלבום?

כן, בחברת Season Of Mist, האלבום, Unraveled יצא באוקטובר.

אחד מהשירים החדשים ששמעתי באתר, Sour Times מכיל כמה ריפים שנשמעים אתנים, הקשבתם או הייתם משופעים ממוזיקה אתנית, או מוזיקת עולם?

אני אישית מקשיב להרבה מוזיקה הודית ומהמזרח התיכון, לגבי שון, שעשה את הסולו בשיר, אני לא בטוח אבל אני חושב שגם הוא אוהב את הסגנון, אחד האהובים עלי הוא Fairuz!

לאן אתה רואה את הלהקה הולכת עכשיו?

אני חושב שקודם נוציא את האלבום, נעשה קצת הופעות ואז נכתוב את האלבום הבא. אין לנו כוונה לעצור ואנחנו רוצים שעולם המטאל ידע שחזרנו. מי שירצה עידכונים לגבינו יכול להיכנס לאתר שלנו.

תודה רבה על הראיון, ובהצלחה!