מרואין: Vogg, גיטריסט להקת Decapitated

להקת הדת' מטאל הפולנית Decapitated נמצאת בראש הסקאלה של להקות הדת' הפולניות המוכרות, לצד הרכבים כמו Vader ו-Behemoth בין השאר. הלהקה נודעה בהתחלה בכך שאת הקריירה שלה היא התחילה כשהגיל הממוצע של חבריה היה בסביבות 14, אבל מאז, ארבע אלבומי אולפן אחרי, היא כבר ידועה בגרסא הברוטאלית במיוחד שלה לדת' מטאל. תפסנו לשיחה את גיטריסט ומנהיג הלהקה, ווג.

היי ווג, אני מבין שבדיוק חזרתם מסיבוב הופעות, עם אילו להקות, ואיך זה היה?

היי אלון, כן, חזרנו לפני חודשיים מסיבוב הופעות בארה"ב, זה היה 3 חודשים רק של נגינה. עם בערך 4 ימים של חופש. עשינו כמעט 80 הופעות עם להקות כמו Krisiun, Six Feet Under, Abysmal Dawn, Hypocrisy, Suffocation, Fear Factory ועוד מליון להקות מקומיות.

איך קיבלו שם את המוזיקה שלכם?

אני יודע בוודאות שהחבר'ה מ-Suffocation ו-Abysmal Dawn ממש אהבו את המוזיקה שלנו, אני לא יכול לומר בדיוק לגבי Six Feet Under ו-Fear Factory אבל נראה לי שגם הם אהבו.

החלפתם סולן לפני האלבום האחרון. איך הסולן החדש, קובאן, הסתדר עם החומר הישן ששר סאורון?

הוא מסתדר טוב, קובאן הוא בחור ממש מוכשר, הוא רק צריך עוד כמה הופעות לאימון.

עוד קצת על העזיבה של סאורון, למה הוא כבר לא בלהקה?

הוא לא מעוניין בהופעות ובלצרוח בלהקת מטאל יותר, הוא כרגע עובד עם תזמורת קלאסית בקראקאו שבפולין.

אחד הדברים הכי ידועים על הלהקה הוא הגיל הצעיר שלכם כשהתחלתם, אתה זוכר את הרגע המדויק שבו החלטת שאתה רוצה לעשות דת' מטאל?

אני לא זוכר בדיוק, אבל זה היה ב-96' כשהחלטתי שאני רוצה לנגן בלהקה. כולנו היינו מאזינים לת'ראש ודת' מטאל כך שהחלטנו להמשיך בכיוון הזה. וכן, היינו ממש צעירים, אני וסאורון היינו בני 15, ויטק 12, ומרטין 13 *צוחק*…

איזו השפעה הייתה עליכם מהלהקות הוותיקות יותר בפולין, כמו Vader?

אני לא מעריץ גדול של דת' מטאל פולני, Vader ו-Hate הן שתי הלהקות היחידות שהיו השפעה עלינו. הלהקה שהייתה השפעה גדולה עלינו בתחום הדת' והגריינד היא להקה פחות מוכרת, בשם Yattering, לא כזאת להקה וותיקה. הייתי שומע הרבה להקות ת'ראש והארד קור פולניות כמו Acid Drinkers, Kat, Proletaryat ו-Ilussion:Reality, דברים ממש טובים.

האלבום הראשון שלכם כבר יצא בחברת תקליטים די רצינית, Earache, איך הגעתם לזה?

זה הולך ככה: חבר שלי שהיה איתי בלהקת Lux Occulta, בחור בשם ג'ארו, היה עיתונאי בעיתון מטאל בשם Thrash 'Em All, ועורך העיתון היה גם מנהל אישי. ג'ארו נתן לו את הדמו שלנו והוא שלח לנו חוזה וכך הוא הפך למנהל שלנו. הוא זה ששלח את הדמו שלנו ל-Earache והם החליטו להחתים אותנו.

חברת התקליטים שלכם כבר הואשמה בעבר ע"י להקות שהיא לא ממש תומכת בהן, איזה נסיון לכם יש איתה?

אני לא יכול לומר שהם עדיין חברה גדולה, הם היו פעם, כשדת' מטאל היה בשיא והיו להם להקות כמו Bolt Thrower, Morbid Angel ו-Carcass. אתה יכול לראות מה הם מציעים היום, הם לא אותה חברה, והם לא נותנים תמיכה כמו שצריך ללהקות לדעתי.

במה היה האלבום השני שלכם, Nihility, שונה מאלבום הבכורה?

אני לא יודע בדיוק איך לתאר את זה, אבל אתה צודק בזה שהוא היה אלבום שונה, זה האלבום שלנו שאני הכי אוהב, לדעתי הוא הכניס משהו חדש לדת' מטאל ואני חושב שהוא היה צעד חשוב במוזיקה שלנו.

עברה כבר שנה מאז שיצא האלבום האחרון שלכם, Organic Hallucinations, עד כמה אתה מרוצה ממנו עכשיו?

אני אוהב מאד את האלבום, אני לא רוצה לומר שזה האלבום הכי טוב שלנו, אבל אני חושב שעשינו בו כמה דברים חזקים. אני יודע שהרבה אנשים אהבו אותו וקראתי כמה ביקורות חיוביות מאד עליו, גם בהופעות, שבהן אנחנו עושים שירים ממנו, נראה כי אנשים נהנים מאד. בגדול אפשר לומר שאני מאד מרוצה ממנו שנה אחרי יציאתו.

נראה כי המדינה שלכם טובה מאד למטאל, עם להקות ת'ראש קלאסיות כמו Acid Drinkers ו-Turbo ולהקות דת' כמו שלכם או Behemoth, למה אתה חושב שהמצב אצלכם הוא כזה?

כן, פולין היא מדינה מצוינת למטאל ותמיד הייתה כזאת. למה? אולי בגלל שלפני 60 שנה הייתה לנו שואה מז***ת אצלנו בפולין, ומיליוני אנשים נרצחו בגלל הפאשיזם, ולאחר החרא הזה היינו תחת שלטון הקומוניזם. בגלל כל זה אנחנו מדינה ענייה ויש לנו כאן 90% קתולים מתוך האוכלוסייה, אתה יכול לדמיין את זה? תאמין לי שזה קשה להיות עצמאי כאן ולהחזיק בדעות משלך, ששונות מ-90% מהאוכלוסייה. אני חייב לומר שנראה לי שבגלל זה דברים הם כמו שהם, בגלל זה אנשים צעירים כאן הם יותר נחושים, יותר כועסים ויותר חזקים ואתה יכול לשמוע את זה במוזיקה שלנו, כי המוזיקה היא החיים, אתה יכול לשמוע את החיים שלנו במוזיקה.

המדינה גם ידועה בכך שיש בה הרבה להקות גזעניות ולאומניות, מה אתה חושב על זה?

אני לא יודע על זה הרבה, שמעתי שיש להקות כאלו אצלנו. אני שונא פאשיסטים מז***ים ואנשים שאינם סבלניים לאחרים, ז**ן על השטויות האלה.

איך, כגיטריסט יחידי בלהקה, אתה מסתדר בהופעות מבחינת הסאונד?

אין לי בעיה עם זה, הרבה להקות עושות זאת. אם אתה יודע איך להוציא סאונד טוב מהגיטרה, המגבר והיד שלך, אז אתה לא צריך גיטרה שנייה, תאמין לי.

אתה כותב את כל החומר של הלהקה?

כמעט, וויטק, המתופף, כתב באחרון 3 שירים ועושה הרבה ריפים בתופים, יחד עם הריפים שלי, אבל אני כותב כמעט הכול.

לסיום, מבחינה מוזיקלית האלבום האחרון היה שונה מאד מכל מה שעשיתם בעבר, איך אתה חושב שישמע האלבום הבא שלכם?

כל אלבום של Decapitated הוא שונה, אני בטוח שהאלבום הבא יהיה משהו חדש ללהקה. יש לי כבר כמה ריפים ואני רוצה לעשות אלבום כבד מאד, כעוס ועמוק… וגם משהו עם סאונד אמביינטי חולני. עוד נראה, זה תמיד תלוי אך החיים האישים שלי נראים…
|ENG|Decapitated – Hallucinations Of Death Metal
By: Alon Miasnikov
Interview With: Vogg (Guitars), Decapitated

Poland's Decapitated are known for being the death metal who's members started out really young. Apart from that, they are also known for being one of the most brutal and aggressive death metal bands out there, and among Poland's leading death acts, along with such stalwarts as Vader and Behemoth. With 4 albums under their belts, the last of which released last year, we though it was time to chat with the band's guitarist and main writer, Vogg.

Hey man, I'd like to start with current news, I understand you just finished some tours, what kind of show's did you do, and with which bands?

Hello Alon. Almost two months ago we finished our American tour. That was 3 months of playing, with something like 4 days off only. We did almost 80 gigs with such cool dudes as Krisiun, Six Feet Under, Abysmal Dawn, Hypocrisy, Suffocation and Fear Factory, plus a thousand local bands.

How did they receive the band's music?

I know that people from Suffocation and Abyssal downright liked like our music. I can't say what's the opinion from Fear Factory and Six Feet Under thought about us, but I think they like our stuff.

You've changed vocalists before the last album, how did Covan manage with the earlier stuff Sauron sang?

He is doing well. Covan is a really talented dude. He needs just a few more shows to practice You know.

A bit more about Sauron's leaving, why did he leave the band?

He was not interesting in touring and screaming In a metal band anymore, He is now working with some classical music orchestra in Krakow.

One of the best known facts about the band is that you started out at a really young age, do you remember the exact moment when you decided to play death metal?

I don't remember exact, but that was In 96 when we decide to play music in a band. We all were listening to a lot of death and thrash metal so we decided to walk that way. And yes, we were really young, I was 15,sauron 15, witek 12 and martin was 13 hahahaha.

What kind of an influence did you take from the older Polish death bands, such as Vader?

I'm not a big fan of old Polish death metal, Vader and Hate were the only polish death metal groups who had a big influence on us, Another big death and grind influence, which was the best Polish death metal band ever (in my opinion) is Yattering, but its not really old stuff. I was listening also to a lot of Polish thrash and hardcore bands such a Acid drinkers, Kat, Proletaryat, illusion: really cool stuff.

Your first album was immediately released through quite a big label, Earache, how did you land that contract?

The story was like this: my friend from my old band Lux Occulta, Jaro was a journalist in thrash ’em all magazine. The Editor of this newspaper is also a manager, .Jaro gave him our demo tape and he sent us a contract, so he became our manager. Next was when this dude sent our demo to earache, they listened it and decided to sign us.

Earache records have been accused a lot of times in the past by bands that were not Happy with their treatment by the label, what experience did you have with them?

I can't say that earache is big label, they used to be a couple of years ago, you know. When death metal was on the top and they had bands like a bolt thrower, morbid angel, and carcass. You can see what earache offer now, it's not the same label. And they don’t give good support for bands in my opinion.

In what ways was your second release, Nihility, different than your debut album?

I don’t know what how to describe it, but yea, that’s true, Nihility is very much a different album. It's my favorite; I think this album gave death metal music something new and fresh. This album was a new step in our music.

A year after your last album, Organic Hallucinations was released, what do you think about it? Are you happy with the results?

I really like this album, I don’t' want to say that it's our best, but I think we are doing good some strong Stuff in it. I know that quite a lot of people liked it, I saw a lot of really good reviews .We play a couple the of new songs live and I can say that people really enjoy them too, So I can say that that I more than happy with it, a year after it was released.

It seems to be that Poland is quite a strong country for metal, with such classic acts as Turbo and Acid Drinkers, and especially for death metal, as with bands such as yours and Behemoth, why do you think that is?

Yeah, Poland has a really good metal scene, and it is one thing that was always like that, why? Maybe because 60 years ago we had a fucking holocaust here in Poland, millions of people were killed because of fascism, after that shit we were under the wave of the communist system. Because of this past Poland is a poor country and we have a 90% catholic population, Can U imagine it?

Believe me its really hard to be independent here and have your own opinion, different that 90 % society. So what I want to say is that maybe because of this things are what they are, young people here are more determined, angry and strong and you can hear it in the music, because music is like a life, you can hear our lives in our music.

Poland is also known for having quite a large number of nationalistic acts and even racist bands, what is your take on the subject?

I don’t know a lot about that. I was just heard something about these kind of bands here in Poland, I hate fucking racism and I hate people who are not tolerant. Fuck this shit.

Being the only guitarist in the band, how do you manage sound wise when doing a live show?

I don't have a problem with this, A lot of bands are doing the same, If you know how to get good sound from the guitar, amp and your hand, then you don't need a second guitar, believe me.

Do you write all the material for the band?

Almost. Witek (drums) writes 3 songs and he also does a lot of drum riffs, along with with my riffs. But I do almost everything.

Musically "Organic" has been quite different for the band, how do you view the band's music for the next release?

Every Decapitated album is different, I'm sure that next release will be something New for the band. I have couple of New riffs and I want to do something really heavy angry and deep, and also something in some sick ambient style. We will see, it always depends on how my personal life is going you know…