מרואין: Gary Holt, גיטריסט להקת Exodus

כשאני עוד לא תוכננתי, Gary Holt ניגן מטאל. הרבה לפני שלמדתי לכתוב, Gary Holt הוציא עם להקתו Exodus את אחת מיצירות המופת הכבדות ביותר בז'אנר הרוק הכבד, הלא היא Bonded By Blood. בזמנים שלהקות כמו Megadeth ו-Anthrax אספו את עצמן לכדי יצירה, Holt וחבריו ייצרו מטאל בועט, פורץ גבולות ואגרסיבי. תמיד מחוץ לאור הזרקורים, Exodus נשדדה מתואר "להקת הת'ראש האמריקאי הראשונה" עקב בעיות הרכב (קירק האמט, למשל, הצטרף ל-Metallica והיה צורך להחליפו) וגורמים נוספים. אך כעת, 22 שנה מאז שיצא Bonded By Blood וכ-5 שנים מאז שובה של Exodus (והגעתה הבלתי אפשרית סטטיסטית לשלושה אלבומים איכותיים) – Holt פותח את הפה אל ישראל אודות אמריקה, עיראק, ההתמכרות לסמים, המוות של סולן הלהקה המקורי Baloff ועוד הרבה-הרבה יותר.

שלום Gary! מה שלומך?

שלום! אני בסדר גמור.

איך התגובות הראשונות מתקבלות אודות האלבום החדש – The Atrocity Exhibition: Exhibit A?

התגובות מאד מחמיאות! אפילו אני די מופתע! אנשים אומרים שהוא טוב יותר משני האלבומים האחרונים שהוצאנו, מאז שחזרנו לפעילות.

אני לא מכיר הרבה להקות שהצליחו לקצור כל כך הרבה שבחים על אלבומי שיצאו אחרי הקאמבק שלהן. איפשהו, בעצם, פיצחתם את הסטטיסטיקה. בעצם, מאז איושו של Rob Dukes על עמדת השירה – אפשר לומר שאתם נהיים כבדים יותר ויותר. האם Exodus הולכת ונהיית להקת Death Metal?

[צוחק]… לא! שואלים אותי את זה הרבה בראיונות, במיוחד בעקבות האלבום הקודם שלנו, Shovel Headed Kill Machine. כנראה מכיוון שהאלבומים שלנו באמת כבדים בהרבה מהחומר המוקדם שלנו. אנחנו פשוט משלבים לפעמים כמה אלמנטים, קצת Death Metal, קצת Black Metal – אבל אין ספק שהמטרה נוטרת בעינה – Thrash Metal.

רוב האלבום החדש מתמודד עם שאלות כמו דתות המוליכות שולל וקנאים פנאטים אשר עושים שמות בשם האלוהים. אתה נותן גוון מאד אפל לאיסלאם ולנצרות גם יחד. אתה יכול לשפוך קצת אור על הנושא מבחינתך, מה היא דת עבורך?

וובכן, בגדול אני חושב שדת היא השקר הגדול ביותר בעולם. 90% מהמלחמות נגרמו בגלל גורם דתי עיקרי, אם לא הגורם היחידי, במאה האחרונה. אין לי בעיה עם הדת כאמונה, יש לי בעיה גדולה מאד עם הדת כממסד המכריח אנשים ללכת בדרך מסוימת גם אם אין היא נראית להם. אני חושב שהמלחמה האחרונה בעיראק, למשל, היא תוצאה של טפטופי שקרים אוונגליסטים של האנשים העומדים בשלטון. אני מאד מאמין בחופש, ובין זה כמובן חופש דת, ומאמין גדול ברעיון שאיש באומנותו יחיה, אבל כפייה דתית היא בין הדברים השנואים עליי ביותר, במיוחד שמבחינתי מדובר בשקר שקוף.

לא רק הנצרות האוונגליסטית המיסיונרית מכעיסה אותי. ממש לאחרונה שמעתי על מורה בריטית בבית ספר בסודן שכינתה את הדובי-צעצוע של הכיתה "מוחמד" ועל זה היא הולכת למות. אני מבטיח לך – ברגע שאני אגדל נחש חדש, אני קורא לו "מוחמד" רק בגלל זה. האבסורד הבלתי יאומן של אנשים פנאטים, שמוכנים להרוג מישהי רק בגלל שהיא קראה לצעצוע בשם מוחמד. פעם אחרונה שבדקתי, מוחמד היה השם הכי נפוץ בעולם – אז דובי קטן יביא אישה לכלא ולעינויים?

האלבום החדש הרבה יותר מפוקס מבחינת הקונספט והמלל. זה נראה שבאלבום הקודם שלכם, Shovel Headed Kill Machine, עזבתם את הסרקזם ואת העוקצנות הפוליטית ונקטתם בגישה הרבה יותר אלימה ופשוטה. האם אתה חושב ש-Shovel Headed Kill Machine היה התנסות עם חברי ההרכב החדשים? אתה חושב שהאלבום הנוכחי הוא חזרה למסלול מבחינתכם?

אני לא רואה את זה ככה. הגישה שלנו משתנה כל אלבום ואלבום. כל אלבום זוכה לגישה משלו, תלוי איפה אנחנו נמצאים בחיים ובתחושות שלנו באותו הרגע. אין ספק שהאלבום הקודם היה הרבה יותר מפוזר. פשוט נכנסנו בכולם. הפעם אנחנו בוחרים קורבנות באופן סלקטיבי [צוחק]…

מה דעתך על כל הנושא הפוליטי במזרח התיכון? אין ספק שאתה מחזיק בדעה מאד ביקורתית כלפי ממשלת ארצות הברית והחלטותיה המדיניות, אבל אתה בז למדינות האיסלאם, כפי שנראה בשיר "Children Of A Worthless God" – מה עמדתך כאמור?

המלחמה בעיראק היא בלאגן אחד גדול שלא נצא ממנו. אין לי צל של ספק שצריך לשלוף את החיילים שלנו כמה שיותר מהר משם. נכסנו מהסיבות הלא נכונות ואנחנו נשארים מסיבות עוד פחות נכונות. לא ניתן לדעתי להכריח עם להיות דמוקרטי. אם העם העיראקי מגלה התנגדות כה חריפה נגד שינויי המשטר שאנחנו פוקדים עליו, שכבדרך אגב לא היינו אמורים לפקוד עליו מלכתחילה, אנחנו יורים סרק במטרה לפגוע במטרותינו.

אני מאד ביקורתי כלפי הממשלה שלי. למעשה, אני מנסה לרדת עליהם אי מתי שאני רק יכול! בוש הוא אדיוט מושלם. הוא סיבך את המדינה שלו ואת האזרחים והחיילים שלו בצרה שלא קשורה אלינו. ממש לא אכפת לי מה קורה בעיראק מבחינת עיראק עצמה, אני רק רוצה שהחיילים שלנו יחזרו הביתה בשלום, ועיראק תדאג לעצמה. מסע הצלב הזה נגד האיסלאם כולו הוא גם מטופש לדעתי. יש מספיק מוסלמים שלא רוצים לפוצץ את כל העולם ולא מעוניינים לראות את כולם מתים, והממשל האוונגליסטי מנסה להציג את האיסלאם כדת שמורכבת כמעט כולה מקיצונים.

זה מייאש אותנו כמדינה. כל כך הרבה אנשים רוצים שהחיילים שלנו רק יצאו משם כבר, רק לשים לזה סוף. מצד שני, גם לעולם האיסלאם לא חסר מטומטמים גרועים כמו בוש או אפילו יותר ממנו. כלומר, בחייך, עינויים ומאסר ארוך בגלל כינוי לדובי צעצוע?

לא דאגתם בזמנו שיצנזרו אתכם, בעקבות הקונטקסט הכה מחאתי נגד הממשלה או העיסוק המתמשך עם תורת הנסתר והשטן?

בתקופה ההיא אכן דברים התנהלו באופן שונה, אבל גם הצנזורה לא יכולה לעשות דבר. זה כמובן תקף כל עוד לא שרפו את חוקת ארה"ב, בכל אופן. יש שם איזה סעיף קטן על חופש ביטוי.

ומה על חברות התקליטים, כשהחתימו אתכם לא ניסו למתן אתכם?

ממש לא. אני מניח שלא היה להם אכפת מהבחינה הזאת. הם ידעו היטב עם איזו להקה הם מתעסקים.

אני רוצה לגעת בעצב חשוף, אם אקח אותך בחזרה לשנת 2005 – שם בעצם שהסולן Steve "Zetro" Souza עזב, או ליתר נכון נבעט מחוץ ללהקה, והפסיק להיות חלק מ-Exodus. הלהקה החליפה (והחזירה) נגנים רבים מאז, אבל הריב עימו היה תקשורתי למדי והיו חילופי האשמות קשים. מה לדעתך הסיבה הייתה ש-Souza היה כל כך בלתי אפשרי?

בכנות אני יכול לומר ש-Zetro היה עצלן. הוא לא רצה להיות רחוק מהבית, וכשהוא היה רחוק, הוא ניסה לגרום לכולנו להרגיש אומללים כמוהו. אתה יודע איך הולך הפתגם, "Misery Loves Company". זה הגיע בשלב מסוים לרמה מגוחכת. הוא קיבל שכר יותר גדול מכולנו, מכיוון שהוא טען שאין טעם שיבצע את ההופעות עם זה לא משתלם במיוחד ברמת פרנסה קבועה. הוא בדרישה הזאת והוא קיבל אותה, אך המשיך לרצות עוד ועוד בצורה חמדנית שהרתיחה את הדם, אבל גם על זה ויתרנו לו.

הקש ששבר את גב הגמל היה סיבוב הופעות שתכננו בדרום אמריקה שהוא ביטל ברגע האחרון מגחמות שלו. הוא פשוט לא רצה לצאת כי הוא החליט בסופו של דבר שזה לא משתלם לו – למרות שדנו בנושא הזה היטב והגענו להסכם. זה לא שאנחנו אויבים בדם עכשיו, למען האמת יצא לי לדבר איתו מאז ואנחנו בקשר סביר, אבל זה כמובן לא אומר שאני אבוא לאכול בביתו ארוחת ערב.

ככה זה כשיש לך סוכן מכירות של כלי רכב יד שנייה בתור סולן, הא?

כן! [צוחק]… אבל שמע, יש לו משפחה להאכיל, זה לא שאני לא מבין מאיפה זה מגיע, זה פשוט לא התאים ל-Exodus, והוא החליט לוותר על זה. אנחנו לא בדיוק רוקסטארים ענקיים כיום, והוא חשב שהדברים מתנהלים כפי שהם התנהלו בעבר – אבל Zetro הוא לא רוקסטאר, למרות שהוא רצה לראות את עצמו ככזה – ורק בגלל שיכולת ההתמדה שלו לוקה בחסר. הוא לא רצה להתחייב בצורה מלאה ללהקה, אלא רק לבצע את המלאכה שזה התאים לו, וזה משהו שלא מתאים לרוב הלהקות.

כאשר Rick ו-Tom עזבו את ההרכב ממש לפני הקלטת האלבום Shovel Headed Kill Machine – האם הרגשת שמדובר בלהקה חדשה לגמרי, ואולי אף כדאי להחליף את שמה?

קודם כל, היה לי מספיק מזל להקיף את עצמי עם חברים טובים. אף אחד מהנגנים שאיתי לא היה לי זר. את Lee (גיטריסט הלהקה הנוכחי, וגיטריסט להקת Heathen) אני מכיר עוד מלפני שבכלל הייתי ב-Exodus. בנוגע ל-Rob Dukes הסולן, הוא ממש לא זר לי, מכיוון שהוא היה טכנאי הגיטרה שלנו במשך כמה וכמה שנים. הוא היה איתנו זה זמן רב, פשוט לא כחבר להקה. בנוגע ל-Jack Gibson, הוא אמנם לא הבסיסט המקורי של Exodus – אבל הוא איתנו כבר מאז 1997, אז מבחינתי הוא הרבה יותר מרק חבר להקה.

בנוגע לשינוי השם – המחשבה הזאת עברה לי בראש, אבל לרגע קצר בלבד. תן לי להסביר לך את הסיטואציה. אנחנו נכנסים לאולפן, כן? Tom Hunting, שהיה חבר הלהקה המקורי היחידי שנשאר איתי – סובל מהתקפי חרדה, דואג למשפחה שלו, המון דברים אישיים שכדאי שישארו מאחורינו, ועוזב את הלהקה באותה שנה – אבל עם הסכמה והבנה, והרבה לפני שהתרגלנו למתופף שלנו דאז, Paul Bostaph (כיום ב-Testament, לשעבר Slayer) אבל Rick Hunolt עזב ביום שהוא היה אמור להתחיל להקליט את התפקיד שלו!

אנחנו באמצע הקלטות אחרי הטייקים של Paul, האלבום כבר חצי מוכן, אני הקלטתי את התפקידים שלי ו-Jack הקליט את שלו, ורק בגלל שמר Hunolt לא מסוגל לקחת את עצמו בידיים אני אשנה את שם הלהקה? אני ממש לא חושב כך. טוב שלא עשיתי כך. למרות התקופה הנהדרת עם Bostaph, שהוא מתופף מדהים, Tom Hunting חזר ללהקה והוא חזק מתמיד. המקום שלו תמיד שמור עבורו, ונפרדנו מ-Bostaph בצורה הכי ידידותית שיש. זה לא שהוא נפל לחברה רעה, כן? הוא מנגן ב-Testament כיום.

ומבחינתך – למרות שאני מרגיש שאני יודע את התשובה לפני ששאלתי – איזה הרכב הוא העדיף ביותר מבחינתך?

[צוחק] אתה בהחלט יודע את התשובה לפני, הא? מבחינתי הלהקה נמצאת כרגע עם ההרכב החזק והטוב ביותר שלה. לא הייתי מחליף אף אחד מהנגנים שאיתי, גם כחברים וגם כאנשי מקצוע.

עוד נקודה קובעת שאני רוצה לעבור עליה. מה הייתה התגובה שלך באותו הרגע המסוים שהבנת ש-Paul Baloff, סולן הלהקה המקורי, נפטר?

וואו… אמממ… זה היה ב-2002. הייתי שם כשזה קרה. הייתי כל כך מחוק מסמים. מתאמפטמין וכאלה. זה היה מאד קשה, הוא היה חבר מאד טוב שלי, גם כש-Exodus לא הייתה פעילה, וחזרנו לפעול ביחד ב-1993 אחרי ש-Zetro הועף בפעם הראשונה. Rick ו-Baloff לא התגברו על בעיית הסמים שלהם לעולם. ל-Baloff זה עלה בחייו בגלל אותו שבץ.

זה שינה את השקפת העולם שלך, אותו מוות של חבר קרוב?

לא באותו רגע, אבל בהחלט כן. נכנסתי למוסד גמילה ואני נקי מסמים מאז דצמבר 2002.

שזה בעצם… 5 שנים בדיוק מהיום? מזל טוב!

[צוחק]… תודה רבה! אני לא רוצה לשמוע כמו פרסומת גרועה, אבל הרבה יותר טוב לי עם עצמי, עם הלהקה והמוזיקה שלי ובייחוד עם המשפחה שלי מאז שנגמלתי.

זו תהיה השוואה קצת לא צודקת לבצע בדיעבד, אבל מי לדעתך היה מבצע את החומר של Zetro יותר טוב, Dukes או Baloff?

דווקא שאלה במקום, אבל אין מקום להשוואה. כש-Rob שר, הוא עולה באש, בן אדם! הוא משוגע, הוא בקלות הפרונטמן הטוב ביותר שאני זכיתי לראות בתחום המטאל הכבד יותר. בנוגע לשאלת החומר המוזיקלי של Zetro – אין ספק ש-Rob הרבה יותר קרוב לקול של Zetro, והוא מבצע את זה הרבה יותר ארסי ואגרסיבי, כאילו הוא נולד לתפקיד. גם את החומר המוקדם של Baloff הוא עושה נהדר. מבחינת Exodus הוא הסולן הכי טוב שלנו לדעתי, אין מישהו שמתאים למטרה יותר ממנו.

אתם עדיין עושים חומר ישן מהתקופה העיקרית שלכם עם Zetro, כלומר שנות ה-80' וה-90' המוקדמות, או שאתם דובקים רק באלבומים המאוחרים וב-Bonded By Blood?

אנחנו מנסים לחלוש על כל התקופות. ממש לאחרונה החיינו את "Toxic Waltz" מהבוידעם…

אתה רוצה לומר לי שהוא לא היה קבוע בהופעות שלכם באורח קבע? אבל זה שיר חובה! כמו ש-Iron Maiden בלי "The Trooper" הם לא Iron Maiden!

אבל אתה חייב להודות ש-"The Trooper" הוא שיר הרבה פחות מגוחך מ-"Toxic Waltz" [צוחק].. מכל מקום, החלטנו אני ו-Tom שאחרי הרבה זמן שלא ביצענו אותו – אחרי ש-"תלינו אותו לאיוורור" אם אפשר לקרוא לזה ככה כי פשוט כבר נמאס לנו לבצע אותו – אז החזרנו אותו לסט והתגובות נהדרות.

בטח שהתגובות נהדרות. איזו הפתעה באמת. בחייך, אתה רוצה לומר לי שהיו לכם הופעות והקהל לא הפך לכם את הואן בסוף ההופעה בגלל שהשיר הזה לא היה?

[צוחק]… זה כמעט קרה, אבל לא. אני, Tom, Lee ו-Rob שוקלים אילו עוד שירים להכניס לסטליסט שלנו בסיבוב ההופעות הקרוב. אני ו-Rob מאד רוצים לעשות למשל את "Impact Is Imminent" ואת "The Last Act Of Defiance. לעומת זאת, Lee מאד רוצה לעשות את "Changing Of The Guards", יש המון אופציות והמון אופציות בחירה…

מה על Force Of Habit? אלבום מקסים שלא זוכה להערכה כמעט בכלל לדעתי.

וובכן, הסגנון שלנו טיפה השתנה, זה ישמע עלינו פחות טבעי לבצע שיר מתוכו, אבל אני מניח שאת "Feeding Time At The Zoo" אפשר לבצע.

ביום שתבצעו את "Architect Of Pain" או את "A Good Day To Die" זה היום שתעשה אותי מאושר.

לבצע את "Architect Of Pain"? יודע מה, זו בהחלט אופציה, אולי בסיבוב ההופעות הבא, ב-2008.

אם תתחיל לבצע את השיר הזה ב-2008 תסיים רק ב-2009, אתה יודע. זה 11 דקות שיר, לא הולך ברגל. אבל אם נתמקד בחזרה ב-2007 – אילו אלבומים לדעתך עשו את שנת 2007 בשבילך?

לא כל כך יוצא לי לשמוע אלבומים חדשים, או אפילו מוזיקה בכלל, קצת יוצא לי לקלוט להקות חדשות שאני בסיבובי הופעות אבל לא משהו שנחרט לי בזיכרון. מבחינת אלבומים שיצאו השנה אני יכול לציין רק את The Blackening של Machine head. שמעתי ממנו 2-3 שירים וגם שמעתי שירים כאלה בהופעות שעשינו במשותף השנה, וזה נשמע מבריק!

Rob Flynn ואנוכי חברים מלפני 20 שנה בערך, אותה שכונה, אותו ז'אנר – עוד מימי Vio-Lence – ואני ממש מבסוט מהחומר החדש של החבר'ה האלה. אלבום נוסף של להקה שאני אוהב זה ה-Arch Enemy החדש. אין מה לעשות, כשזה מגיע ל-Michael Amott לא ניתן להתעלות על הבחור הזה. הוא שרדר מדרגה ראשונה. אלוהים ישמור איזו נגינה!

מה השיר האהוב עליך מהאלבום האחרון, נכון לעכשיו?

זה בעצם משתנה כל הזמן, ולא רק בגלל שאני לא מקשיב לאלבומים אחרי שסיימתי להקליט אותם. אני לא מסוגל. לא שמעתי את האלבום שלי כבר שלושה חודשים, והוא יצא רק החודש! [צוחק].. אני הייתי הולך על האופציה של השיר שאני הכי אוהב לבצע בהופעה חיה מהאלבום – וזה "Children Of A Worthless God".

מה אתה עושה כשאתה לא בסיבוב הופעות או באולפן?

שום פאקינג כלום [צוחק]! רואה סרטים ב-DVD, מבלה עם הבנות שלי ועם הזוחלים שאני מגדל בבית. יש לי שני נחשים ושתי לטאות, ובתכנון לקחת עוד נחש בעתיד. לקחתי לפני כמה זמן את הבת הגדולה שלי בת ה-15 להופעה של Fall Out Boy – היה כיף לא נורמאלי!

אתה רציני? Gary Holt בהופעה של Fall Out Boy? סנסציה תקשורתית! מה אתה באמת חושב על כל סצינת האימו הזאת?

שמע, הם מוזיקאים טובים ויש להם אחלה של מוזיקה בסה"כ, בלי שום קשר לז'אנר או לא. אבל הרגשתי שם כל כך זקן, לעזאזל. מבחינת הז'אנר הזה, אין לי בעיה איתו. להפך – אני חושב שצריך לרענן קצת את העולם עם ז'אנרים חדשים כל הזמן. למשל, אני שמעתי בשנה שעברה את הדיסק האחרון של My Chemical Romance לעתים קרובות מאד. דיסק משובח לדעתי.

היה בזמנו, בזמן ההקלטות של Tempo Of The Damned תכנון להוסיף שיר שנקרא "Crime Of The Century" – מדוע הוא נפל ולא שוחרר בסוף, גם לא כבונוס?

כעיקרון – השיר ירד בעקבות כך שהיה לנו בעבר סכסוך שהסתיים ממזמן עם Century Media על זכויות יוצרים של אלבום ההופעה החיה שלנו Another Lesson In Violence – השיר התבסס באופן מאד חופשי על המקרה הזה, אבל מאז אנחנו רגילים לעבוד עם אנשי Century Media והם אחלה חבר'ה, אז החלטנו להוריד את השיר גם מתוך כבוד אליהם וגם משום שזה היה חלק מההסכם שלנו עם Nuclear Blast שעובדת בדרך קבע עם Century Media. השיר עצמו שונה ונקרא כיום "Purged", והוא מופיע כשיר בונוס ב-Shovel Headed Kill Machine.

עם איזו להקה אתה היית רוצה לצאת לסיבוב הופעות?

בעיקר להקות שגובלות בז'אנר המטאל הכבד אבל לא בתחום ה-Thrash Metal. למשל הייתי מאד רוצה לצאת לסיבוב הופעות עם Dimmu Burgir. אני חושב שזו להקה נהדרת בתחומה, ואנחנו חברים טובים – למרות שלעולם לא נפגשנו בצורה רשמית – בעיקר דרך הרשת ופגישות אקראיות בפסטיבלים. כמו כן – הייתי שמח להופיע עם Lamb Of God שהיא להקה שאני מאד-מאד אוהב, וכמובן מי לא היה רוצה להופיע עם פאקינג Slayer.

Slayer? איפה באמת עומדת מערכת היחסים בינכם לבין Slayer?

אנחנו לא בקשר קבוע, אבל כשאנחנו נפגשים אנחנו מסתובבים יחד ומבלים יחד. זה לא קורה הרבה לצערי – אבל בשנה שעברה היה פסטיבל באירלנד ש-Kerry King ניגש אלינו אחרי ההופעה והסתובב איתנו קצת. חברנו לאחים Adler מ-Lamb Of God ולכמה חבר'ה מ-In Flames, שתינו והשתכרנו בפאב המקומי, היה כיף חיים.

תמתי נראה אתכם פה בישראל, Gary יקירנו?

לא יודע. כל אחד יגיד לך שהוא מקווה שבקרוב, אבל אני באמת לא יודע. כשיזמינו אותנו, אני מניח. אין ספק שאנחנו נשמח לבוא. אני יודע ש-Lee מאד ישמח להגיע, הוא להוט לשגר רקטות על החמאס [צוחק]! שמעתי מחברים שהמקום יפיפה והבחורות גם כן. אין ספק גם שכשנגיע, ואני מאד רוצה להגיע, נעשה סיבוב ונבקר בכל אותם מקומות מיוחדים, כי חייבים, אתה מבין?

יש משהו מסוים שאתה רוצה לומר למעריצים מישראל?

תודה על התמיכה ואנחנו מקווים לראות אתכם כמה שיותר בקרוב, בתקווה עוד ב-2008. אני יודע שזה יהיה מבצע קשה לארגן לנו טיסה מקליפורניה עד לישראל, אבל אולי כשאנחנו באזור באירופה ואסיה הקטנה יהיה אפשר משהו דומה. ניגנו שנה שעברה בטורקיה והייתי שמח לקפוץ לישראל ישר אחר כך – ואני יודע שאנחנו כבר מתכננים לבקר ביוון וזה לא כל כך מסובך לטוס משם כבר יש לישראל, אז מי יודע? אולי באמת מישהו ירים את הכפפה.

עוד שאלה קטנה לסיום, Gary, הבנתי שנכנסתם כבר לכתוב חומר לאלבום הבא, The Atrocity Exhibition: Exhibit B – אתה מתכנן לנו סרייה שלמה של Exhibit C ו-Exhibit D גם כן?

לא, לא [צוחק]… אני מניח שנסתפק בתצוגה של שני פרקים בלבד לפני שנמשיך עם הקונספט הלאה. אל תיתן לי רעיונות לראש!