מרואין: Vratyas Vakyas, מ-Falkenbach

Vratyas Vakyas הוא אחד מאותם אנשים שחיים את המוזיקה. מלבד פרוייקט הויקינג מטאל שלו, Falkenbach, הוא גם מנהל לייבל קטן ואיכותי משלו העונה לשם Skaldic Art שבו נמצאות להקות קטנות יחסית, אך מיוחדות לא פחות. אמנם ידוע שתשובותיו של Vratyas קצרות במילים, אך על מה שהוא לא מדבר עליו, הוא מציג במוזיקה שהוא עושה באופן יוצא מן הכלל ולשם כך ובמיוחד לאחר צאת אלבומו החדש, תפסנו אותו לראיון, על מנת לגלות כמה פרטים שלא ידענו עליו ועל מפעלו.

שלום Vratyas! איך אתה מרגיש לגבי ההוצאה הטרייה שלך, "Heralding", ואיך היו התגובות עד עכשיו?

שלום. בסה"כ אני מרוצה מהתוצאה שהתקבלה. זו הייתה חתיכת עבודה להקליט מחדש את כול החומר ולהתכונן לכול ההקלטות באולפן. ממה שראיתי עד כה התגובות היו מאוד חיוביות, אך אני מוכרח להודות שלא כל כך איכפת לי מביקורות.

השם "Falkenbach" מורכב משתי מילים גרמניות שפירושן "נץ" ו-"פלג" (נחל). למה בחרת בשם זה?

ובכן, כמובן שאתה יכול לתרגם את השם לכול שפה, אבל כמובן שלא תשיג את הפירוש האישי שלי לשם.

המוזיקה של Falkenbach היא מוזיקה מאוד מיוחדת ומקורית. כיצד אתה חושב עליה? האם יש משהו מיוחד שדוחף אותך לכתיבה כזו?

איני יודע. זאת השראה, אם תרצה לקרוא לזה כך. איני יודע מאיפה היא באה ומתי היא באה. השראה היא דבר טהור ואישי, היא משהו שאי אפשר להשפיע עליו. אני לעולם לא מתכנן משהו לגבי המוזיקה או הליריקה של Falkenbach. הדברים פשוט באים כמו שהם היו אמורים לבוא.

לאיזה להקות או אמנים אתה מאזין בעיקר?

בעיקר מוזיקה קלאסית. אני מאזין למלחינים כמו ואגנר, גריג, ואחרים. כשזה נוגע למטאל אני מעדיף להאזין להוצאות דמו ואלבומים שהופקו לבד.

Falkenbach חתומה ב-Napalm Records. אתה מרוצה משיתוף הפעולה איתם?

כמו בכל תחום בחיים, תמיד יש מקום לשיפור, אבל אני חושב ש-Napalm עושים עבודה טובה בסה"כ. בעיקר איכפת לי מדברים שיבטיחו את חופש הפעולה שלי. אני לא מחויב ליצור עוד אלבומים אם אני לא מרגיש שזה הצעד הנכון, אני יכול לקחת כמה זמן שאני רוצה ללא דדליין, וגם לא מחייבים אותי לנגן בהופעות ופסטיבלים שונים.

ואם אנחנו כבר בעסקי החברות, למה לא להוציא את האלבומים שלך דרך החברה שלך, Skaldic Art?

Skaldic Art נועדה לתמיכה והחתמה של להקות צעירות ומוכשרות, היא לא נועדה בכדי שאני אעשה כסף מ-Falkenbach דרכה. אם האלבומים של Falkenbach היו יוצאים דרך Skaldic Art, פירוש הדבר היה הרבה יותר זמן, כסף ומשאבים שהיו מושקעים בזה, והרבה פחות מושקעים בלהקות הצעירות שחתומות.

נחזור ל-"Heralding". האם יש לך שיר מועדף משם?

לא, אף פעם אין לי שירים מועדפים באלבומים, כולם ללא יוצא מן הכלל אומרים לי המון.


השקפה אל הנוף המיסטי של Falkenbach

האלבום החדש הרבה יותר כבד מהאלבום הקודם שלך, "Ok Nefna Tsyvar Ty", איך יצא ככה? הרבה חשבו שהוא דווקא ימשיך את אותו קו.

"Heralding" הוא אלבום שנכתב לפני 10 שנים והיה אמור להיות האלבום הראשון של Falkenbach. בגלל בעיות טכניות באולפן האלבום לא הוקלט מתי שתוכנן ובמקומו הוקלט "En Their Medh Riki Fara…". זה אולי יכול להסביר למה מבחינה מוזיקלית הוא יותר דומה לאלבום הבכורה ולא לאלבום שקדם לו מבחינה כרונולוגית.

באלבום החדש יש שירים שהם גרסאות חדשות לשירים קודמים שלך. זה משהו ששמתי לב אליו גם באלבומים הקודמים של Falkenbach. האם יש סיבה מיוחדת שבחרת לחדש את שלושת השירים הספציפיים האלה? (Skirnir, Laeknishndr, Heathen Foray)

"Skirnir" למעשה הוא לא חידוש לשיר ישן. השיר הזה נושא את אותו שם של שיר מאחד הדמואים של Falkenbach אבל הוא שיר שונה לגמרי. לגבי השירים האחרים, אני מאמין שעניתי על החלק הזה בשאלה הקודמת.

בימים אלה של 2005, כשאתה מסתכל אחורה על האלבום הראשון שלך "En Their Medh Riki Fara", האם היית רוצה לשנות בו משהו?

לא, לא הייתי משנה כלום, חוץ מהאולפן בו הקלטתי אותו.

האם חשבת אי פעם להעמיד הופעה של Falkenbach בעזרת נגני הסשן שלך?

כן, מתוכננת הופעה או שתיים (קטנות). ברגע שיהיה משהו בטוח במאת האחוזים, תהיה ידיעה על כך באתר הרשמי.

נדמה כי חלק גדול ממאזיני Falkenbach התחילו להכיר את המוזיקה שלך כשהם שמעו את "Ok Nefna Tsyvar Ty", למה אתה חושב שזה כך?

אני לא יודע, האמת. הפרשי המכירות בינו לבין האלבום שקדם לו לא היו יותר מדי גדולים, לכן אני לא יכול לחשוב על סיבה למה יותר אנשים הכירו את המוזיקה רק מהאלבום הזה.

האם המעבר מאיסלנד לגרמניה השפיע בדרך כלשהי על המוזיקה שלך? בכלל, מה דעתך על כך שבתחום שאתה עוסק בו מתחילות לצוץ השפעות נאו-נאציות, באירופה ובגרמניה בפרט?

איני נוהג לשוחח בראיונות על דברים אישיים, וכך גם לא על נושאים הנוגעים לפוליטיקה. לא בגלל שיש לי משהו להסתיר, אלא בגלל שלדעתי זה לא עניינו של אף אחד, למעט אנשים שאני מכיר אישית.

מילים אחרונות למאזינים הנאמנים בישראל?

תודה על תמיכתכם!
|ENG|Falkenbach – Interview With Vratyas Vakyas
By: Omer Barzilai
Interview With: Vratyas Vakyas, Falkenbach

The mind that ticks behind Falkenbach's music belongs to one Vratyas Vakyas, an enigmatic genius that drives Falkenbach's albums to be some of the most unique folk metal creations in existence. In his first interview to an Israeli magazine, Vratyas gave us some answers to long awaited questions, while choosing to maintain secrecy about others.

Hello Vratyas! How do you feel about your latest album, Heralding? Are you happy with it? What were the comments so far?

I am pretty satisfied with the result indeed. It´s been quite some work to rerecord all the material and to prepare for the whole studio sessions. As far as I can say the feedback has been really good up to now, but I´ve to concede I do not care too much about reviews.

The name "Falkenbach" is constructed of two German words that means "Falcons" (falke) and "Brook" (bach). Why did you choose that name?

Well, of course you can translate the words into any language, but you won´t get the meaning by it has got for me personally. I think people should care much more about the music and lyrics instead of such things.

The music of Falkenbach is very special and original. How do you come up with it? is there anything special that drives you into the writing of such music?

I don´t know, it´s just inspiration, if you want to call it that way. I don´t know where it comes from, nor when it appears. Inspiration is pure and something own, can´t be manipulated. I never plan something regarding the music or lyrics of Falkenbach, things just come the way it is meant to be.

To what bands/artists do you listen to the most?

Mainly classical music like Wagner, Groothe, Grieg etc. If it comes to metal I prefer demos and self produced albums.

Falkenbach is signed with Napalm Records. Are you happy with them?

As always in life, things could be improved, but I think Napalm is doing a good job all in all. I mainly care about things that guarantee my freedom. I do not have to create more albums if I don't feel to, I can take as much time as I want, I do not have to play festivals or tours etc.

Why do you not release your albums through your own label company called Skaldic Art.?

Skaldic Art was meant to support young and talented bands, not to make more money with Falkenbach. If Falkenbach was signed to Skaldic Art, it would mean a lot of time and money to invest in, and there was no more space for young bands.

Let's go back to "Heralding". Is there a personal favorite song in the album? why?

No, I do never have any favorite song on an album, they all mean a lot to me.

It is a lot heavier than your previous album "Ok Nefna Tsyvar Ty". Why is that?

This new album was created more than 10 years ago and was meant to be the original debut album of Falkenbach. Due to problems at the studio the album was not released back then, but instead of it “En Their Medh Riki Fara…”. This may explain why the new album musicwise is much closer to the debut album instead to “Ok Nefna Tysvar Ty”.

There are 3 songs in the new album that are renewals to old Falkenbach songs, (Heathen Foray, Laeknishendr and Skirnir). I also saw in almost all of your previous albums renewals of old songs. Is there any special reason you choose to records new versions of your songs?

Well, Skirnir is not a renewal of an older song that has been released already. This track carries the name of a track that has been featured on one of the demos, but it´s a different song. For the rest I think I answered in the last question already. I tried to rerecord the album the way it´s been 10 years ago, so now you listen to the old and original versions of the song.

When looking back to your debut release "En Their Medh Riki Fara…", would you change anything in it?

I would not change anything, except for the studio where I did record it.

Have you ever thought of doing a Falkenbach live set, with the help of your session musicians?

Indeed, there are plans for 1-2 small live shows. As soon as there is something 100% to tell you about, you will find it at my website.

It seems that a lot of fans got to know Falkenbach because of your previous release "Ok Nefna Tsyvar Ty". Why do you think that is?

As far as I can say, the last album did not sell a hell more than the previous one, so I cannot say why more people should know the last album compared to the former one(s).

Did the move from Island to Germany affect your music in any way, and what is your opnion on the fact that the within the musical jenre you create there's a growth in neo-nazi influnces and opnions, in Europe in general, and specificaly in Germany?

I do not use to talk about private things in interviews, nor about politics. Not because there was something to hide, but due to the fact it is of no ones concern in my opinion, instead of people I know personally.

Any last words for the Israeli fans?

Thanx for your support!