מרואין: Galder מלהקת Old Man's Child

להקת Old Man's Child היא בעצם Thomas Rune Andersen או "Galder", הגיטריסט\סולן מאז ומתמיד החליף את האנשים מסביבו כשרק הוא נשאר כבסיס האיתן שעליו עומד ההרכב. מאז הצטרפותו ללהקת העל Dimmu Borgir בשנת 2000 עלה גם העניין בלהקת Old Man's Child, אך האמת היא כי עוד לפני כן הם היו אחראים לכמה אלבומי בלאק מטאל איכותיים ביותר משלהם. לכבוד צאת האלבום החדש Vermin, תפסנו את המוח מאחורי הלהקה לשיחה.

אז האלבום החדש השתחרר, מה אתה יכול לספר לי עליו?

שם האלבום הוא Vermin. הקלטנו אותו באולפני במהלך ינואר-פברואר. אני חושב שבהשוואה לאלבומים הקודמים שלנו הוא קצת יותר מלודי וקצת יותר אטמוספירי.

הרבה להקות בלאק מטאל בזמן האחרון נוטות לכיוון האטמוספירי. למה לדעתך זה קורה?

ובכן, כל הפואנטה במוזיקה, בבלאק מטאל, היא ליצור אווירה אפלה, ולכן אני חושב שהשינוי הזה מושך הרבה להקות בסגנון.

אתה עשית את כל העבודה האינסטרומנטלית באלבום, לבד מן התופים, האם גם כתבת את כל החומרים לאלבום בעצמך?

כן אני כתבתי את כל החומרים בעצמי.

איפה אתה מוצא את ההשראה לכתיבת המוזיקה של Old Man’s Child?

אני לא ממש צריך מקורות השראה לכתיבת המוזיקה שלי באותה מידה כמו שהייתי צעיר יותר. אני פשוט עובד עם הגיטרה שלי בכל פעם שיש לי זמן והרעיונות פשוט צצים במהלך הדרך.

ובכל זאת, לא מצאת השראה בלהקות אחרות למשל?

כשהייתי צעיר? בהחלט. כשהדת' מטאל התחיל זה היה בעיקר Deicide ו-Morbid Angel.

אילו רעיונות אתה מנסה להעביר לשומעיך דרך המוזיקה שאתה יוצר?

כמובן שאני רוצה לחלוק את השקפותיי עם אנשים אחרים את יודעת, אבל אין ממש מסר חבוי במוזיקה. אני מדבר על האנושות הנמצאת על הפלנטה הזו ודברים כאלה. זה משהו שאני רוצה להוציא החוצה לאנשים אבל אין שום מסר שאני רוצה שאחרים יפעלו לפיו. אני פשוט רוצה שאנשים יקראו את זה ויסיקו מסקנות בעצמם.

יש לך איזושהי מטרה מסויימת אליה אתה רוצה להגיע כמוזיקאי?

כשהייתי צעיר המטרה העיקרית שלי הייתה להכנס לאולפן ולהקליט אלבום, וכמובן שרציתי לנגן בהופעה חיה מול הרבה אנשים ודברים מסוג זה, ואני חושב שכיום השגתי את כל המטרות האלה. אני יכול לנגן מול אלפי אנשים עם Dimmu Borgir, ויש לי את הלהקה הזו שהיא למעשה ה-"בייבי" שלי כבר כמה שנים. לא הייתה לי ממש מטרה להפוך לעשיר ומפורסם, את יודעת.

אם זה היה ככה לא היית בוחר במטאל.

אהה ברור! הייתי מנגן מוזיקת קאנטרי או משהו, את יודעת! [צוחקים]

איך הסיפור בינך לבין Dimmu Borgir התחיל?

ובכן ראשית, אני מכיר את Shagrath וSilenious עוד מלפני הרבה שנים. חכי שנייה. [מתחיל לצעוק כל מיני דברים בנורווגית] סליחה. אממ… אני פשוט פגשתי אותם בהופעה באוסלו ויצא לנו לדבר ואמרתי להם שאם הם צריכים גיטריסט אני יכול לעשות את זה. דיברנו על זה במשך כמה חודשים, ואז פגשתי אותם פעם נוספת, ארגנו פגישה ובזה זה התחיל.

יצא לך לעבוד עם הרבה מתופפים, והנוכחי נראה כמו בחירה מצויינת לפי ההישגים שלו. האם אתה מרוצה מהעבודה שהוא עשה באלבום החדש?

למען האמת ראיינו אותו לפני כמה חודשי, ואז נפגשנו באולפן ועשינו חזרה על החומר בפעם הראשונה שהייתה יום לפני שהקלטנו את האלבום. אז כן, אני מאוד מרוצה ממנו ואני חושב שהוא עשה עבודה טובה מאוד.

שמעתי שהוא זכה באיזושהי תחרות עקב מהירות התיפוף יוצאת הדופן שלו.

כן, זה היה בארצות הברית. אני לא ממש בטוח איך זה עובד אבל בסוף הוא זכה.

האם אתה חושב שרינו ינגן גם באלבומים הבאים של Old Man’s Child?

כן אני כבר שאלתי אותו אם הוא ירצה לנגן גם באלבום הבא, ואם הוא יעשה את עבודתו כמו שהוא עשה באלבום הזה אז נוכל לבצע קטעים ממש מהירים. אם הוא יעשה את האלבום הבא איתי אז אני אתחיל ליצור חומרים ממש כבדים. אבל אני לא ממש יודע איך זה יצא בסוף מבחינת מי יתופף באותו אלבום.

למה החלטת להוציא מחדש את השיר "Born of the Flickering" ב-Vermin?

כעקרון זה יצא כבונוס בשביל השוק היפני, הם תמיד צריכים שיהיה להם שיר בונוס [מגחכים]. כמו כן זו הייתה חוויה מאוד מעניינת, לראות איך זה להקליט שיר ישן עם כל האטמוספירה הישנה שלו. אז ניסיתי זאת, אבל למעשה מה שעשיתי זו גירסא "קלילה" של השיר, את יודעת, רק קולות קלין ומקצבים יותר איטיים, וכמו כן ההקלטה המחודשת של השיר. זה לא יצא ממש מהיר ו-"לפנים". ההקלטה יצאה ממש טוב ואולי אני אוציא אותה על אלבום בהוצאה מוגבלת או משהו.


Old Man's Child – ה-"בייבי" של גאלדר

למה Jardar (גיטרה, קולות) לא השתתף באלבום Vermin?

בעיקר בגלל שהוא לא היה בסביבה בשביל להשתתף בחזרות, וגם בגלל שהייתי עסוק עם Dimmu Borgir. אבל אני בטוח שבהוצאה הבאה הוא יעבוד איתי.

מי הוא למעשה ג'ארדאר, ואיך התחלת לעבוד איתו?

הוא חבר טוב מאוד שלי ואני מכיר אותו כבר הרבה שנים, תמיד היינו מנגנים ביחד. אני אפילו לא זוכר איך נפגשנו, זה היה לפני 17 שנים בערך, סביר להניח שזה היה כשיצאנו להשתכר או משהו, אני לא יודע [מצחקק].

באלבום החדש ישנה הופעת אורח על הגיטרות של אריק פטרסון, הלא הוא הגיטריסט של Testament. איך יצא לשניכם לעבוד יחדיו?

הוא הקליט אלבום באותו אולפן כמוני עם הלהקה השניה שלו, Dragonlord. אני פגשתי אותו גם לפני כן בארצות הברית. יצא לנו לשוחח והוא אמר שהוא מחפש לעשות הופעות אורח. הוא מנגן ממש טוב, ולכן נתתי לו להשתעשע עם החומר קצת. התוצר יצא מצוין ולכן החלטתי לשמור את זה. Testament היו אחת הלהקות האהובות עלי בצעירותי ולכן זו הייתה חוויה ממש מגניבה גם בשבילי.

האם הולך להיות מסע הופעות בעקבות האלבום Vermin?

אני ממש לא חושב, כרגע אפילו אין לי להקה [צוחק]. זה תלוי בלוח הזמנים למען האמת, ואם אני יוצא למסע הופעות אז אני אצטרך גם לשכור מוזיקאים אחרים.

אין לך מוזיקאי סשן שאתה יכול לנגן איתם?

כן, ובכן, אמרתי לך כבר שיש לי מתופף, ויש גם את הגיטריסט הקודם שלי אבל יש לו עבודה תובענית שקשה מאוד להסתדר איתה. עם זאת, אני מאוד מקווה שזה יצא לפועל כי זה ממש טוב ללהקה לנגן בלייב.

שמעתי ש-Dimmu Borgir מתכננים הוצאה מחודשת של Stormblast. האם תוכל לספר לי מעט על כך?

כן. העבודה עליו הסתיימה ממש עכשיו. זה נשמע ממש טוב, אבל זה נעשה רק בידי Silenious, Shagrath ו-Hellhammer גם.

Hellhammer? באמת?

כן, בדיוק. הם עבדו על זה ובאותו זמן אני עבדתי על החומרים האישיים שלי כך שכולנו היינו עסוקים בזמן האחרון. אני לא בטוח מתי האלבום יוצא, אני חושב שהוא אמור לצאת בסביבות אמצע אוקטובר.

מה המצב הנוכחי של Dodheimsgard, להקת הבלאק-אינדוסטריאל הישנה שלך?

אני לא יודע הרבה עליהם למען האמת, לא דיברתי עם החבר'ה האלה כבר כמה שנים, אז אני לא יכול להגיד הרבה בנידון. אני חושב שהם עדיין מנגנים.

לאילו להקות אתה מקשיב בזמנך הפנוי?

הכל. כפי שציינתי קודם לכן אני מאזין להרבה דברים ישנים. בזמן האחרון [חושב]… אני מקשיב ל-Nevermore החדש, הוא מגניב למדי. וכמו כן "The Best of Deicide", הקשבתי לו לפני כמה ימים. זה מאוד תלוי למען האמת, אני מאזין להרבה מטאל ולהרבה בלאק מטאל. הכל, את יודעת.

האם הקשבת לאילו שהם אלבומים חדשים שהיית רוצה להמליץ עליהם?

למען האמת אני לא הולך וקונה אלבומים, אני מקשיב לרוב לכל מה שאני מקבל מחברות תקליטים ודברים כאלה.

כן גם אני.

[צוחקים] אבל כמובן שאם אני שומע דברים טובים במיוחד על דיסק מסויים, אני הולך וקונה אותו.

וחוץ מזה, מה אתה אוהב לעשות כשאתה לא עובד על המוזיקה שלך?

אני לא ממש עושה הרבה… אני רואה הרבה טלוויזיה, אני אוהב אופנועים, אני חוגג קצת… אני גם אבא עכשיו אז אין לי הרבה זמן.

יש לך אילו שהן תכניות ברורות לעתידה של Old Man’s Child?

רק לעשות אלבום טוב יותר מהנוכחי. זו תמיד השאיפה שלי.

מתי אתה מתכנן להתחיל לעבוד על האלבום החדש שלך?

אני כבר התחלתי. זאת אומרת, אני מנגן על הגיטרה כל יום וכל יום אני מוציא כמה ריפים חדשים, אבל אני לא מתכונן לחבר את אלה יחדיו אלא בעוד כמה חודשים לפחות.

ולסיכום, האם יש לך מלים אחרונות למטאליסטים הישראלים?

לא ממש, אני רק מקווה שנצליח להרכיב להקה ולהגיע לנגן בשבילכם.