מרואין: Valle Daniel Adzic, גיטריסט להקת Impious

באלבומה החמישי והחדש, החליטו חברי להקת הדת'/ט'ראש השבדית Impious לעשות משהו שונה. מוזיקלית האלבום הוא עוד התקפה אכזרית של דת' מלודי עם ריפים של ט'ראש, אבל הלהקה יצרה בו קונספט קודר המספר על רוצח סידרתי ייחודי ומעלליו הזוועתיים. החוברת של האלבום הוא סיפור בפני עצמו, ספר גרפי המאויר ובעצם נותן את הביטוי החזותי לטקסטים של כל שיר ושיר. ישבנו לדבר עם ואלה, גיטריסט הלהקה, על האלבום, הלהקה והרוצח.

היי ואלה, מה הולך איתכם בימים אלו?

אהלן בן אדם, כרגע אנחנו בדיוק בשלב של להתכונן לכל שאר הופעות הקיץ שנותרו לנו.

רציתי לדבר על האלבום החדש – Holy Murder Masquerade, לעטיפה יש פירוש מיוחד?

לא ממש, אין לזה פירוש מיוחד כל שהוא, זה פשוט אמור להביע באופן ויזואלי את הסיפור ואת מה שבאלבום.

מה הפירוש של שם האלבום?

זה פשוט מסביר את הרעיון שמאחרי הסיפור בשלושת המילים שבו – "קדוש", הרוצח הוא פאנאט דתי, רצח – זו המשימה העיקרית שלו, והעמדת פנים – הרוצח לובש מסיכה, שמסמלת את פניו של ישו. בדרך הזו הוא חושב שאלוהים נותן לו את האישור לעשות את כל המעשים הנוראיים שהוא עושה.

רוב הביקורות שקראתי מהללות את האלבום, מה לדעתך גורם לזה שהוא יעבוד כל כך טוב?

כן, התגובות היו בעיקר נהדרות לדעתי. אני לא יודע בדיוק למה, אני לא חושב שיש כאן איזו נוסחא מיוחדת, אנחנו פשוט מנסים להיות כנים עם המוזיקה שלנו ולהוציא את השירים הטובים ביותר שיכלנו לעשות באותו הרגע.

אחד הדברים החשובים בכל החבילה זה האומנות שמעטרת את הדיסק, מי אחראי לה?

זה אמן קומיקס אימה איטלקי בשם אנדראה קאבאלטו.

איך צץ הרעיון של לשלב את המילים עם אומנות גרפית?

קראתי פעם איזו ביקורת שכתבו עלינו שאנחנו להקה טובה מאד, אבל חסרת מקוריות. התחלתי לחשוב על זה, מה אפשר לעשות שיהיה שונה בנו, מבלי לשנות את המוזיקה. וכך חשבתי על הרעיון של לעשות אלבום קונספט משולב בספר קומיקס.

על מה בדיוק הסיפור שבקונספט?

זה על בחור בשם טרנט, שהוא משרת אמיתי של האל, הוא לפחות זו דעתו על פי מוחו החולני. מסיבה כל שהיא הוא רוצה למחוק את כל הדם המשפחתי שלו בגלל שהוא מרגיש שכולו מרושע. הוא לאט לאט משלים את משימתו והמאזין/קורא זוכה לעקוב אחריו כשהוא מגיע ליעד הסופי שלו. יש הרבה מוות, אלימות, דם וכו' וכו'. זה סיפור ברוטאלי ואלים בהחלט. עשינו את הסיפור בקומיקס בן 28 עמודים ויצרנו מעיין מיני ספר קומיקס. את המילים התאמנו לתוך בלוני הדיבור. המאזין יכול בצורה הזו לעקוב אחרי הסיפור גם מוזיקלית, גם עם המילים, וגם חזותית. לא משהו שנעשה בעבר לדעתי.

אתם אוהבים קומיקס באופן כללי? או שזה היה רק לצורך הסיפור באלבום?

כולנו קראנו קומיקס כשהיינו קטנים, אבל לא כל כך יותר.

מה גרם להתעניינות שלך בכל נושא הרצח?

אנחנו לא מעריצים של רצח, אנחנו כמובן חושבים שזה דבר נורא, אבל בהחלט יש פסיכולוגיה מעניינת מאחרי כל זה.

באלבום גם יש קטעי מעבר קולנועיים, אך יצרתם אותם?

פשוט כתבנו תסריטים ואז שכרנו שחקני קול מקצועיים, ניסינו לגרום לזה להישמע כמה שיותר כמו סרט.

מוזיקלית אתם שילוב של כמה גורמים, מה אתה היית אומר שאתם עושים?

הייתי אומר שזה שילוב של דת' וט'ראש, למרות שיש לנו אלמנטים של כל מיני דברים כדי לתבל קצת את החבילה.

עברתם חברות תקליטים, מחברת Hammerheart ומשם ל Metal Blade, כמה שונה העבודה עם שתי החברות?

כמובן ש Metal Blade היא חברה גדולה וחזקה בהרבה, Hammerheart הייתה חברה של בן אדם אחד שישב בהולנד וניסה לנהל חברת תקליטים בגלל שהוא אהב את המוזיקה ורצה להיות מעורב בסצנה. זה לפעמים הרגיש כאילו החברה היא רק תחביב בשבילו. Metal Blade, מהצד השני, היא חברה שנמצאת בזה הרבה בתוך המוזיקה, אבל הם גם עושים את העסקים כמו שצריך.

Hammerheart ידועה הייתה כחברה מאד בעייתית לאמנים שלהם, אתם גם סבלתם מהנושא?

הם היו נחמדים אלינו, אבל אז היינו אמורים לעשות את המעבר ל Metal Blade. ופתאום הם הודיעו לנו שאנחנו מחויבים לעשות עוד אלבום אחד איתם, מה שלא היה בחוזה שלנו. הם איימו עלינו שהם יביאו עורכי דין וחרא כזה, ויגמרו לנו את הקריירה. טוב, כל זה לא קרה…

אחת מעובדות הטריוויה המעניינות שקראתי עליכם היא שכולכם עובדים בתעשיית הרכב בדרך אחת או אחרת, זה נכון?

לא כולנו, מרטין עובד בסאאב. רובין, הגיטריסט השני עובד בחברה שמספקת ציוד לסאאב. אני עובד כחלק מחברת וולו, אבל בשלוחה של המטוסים שלהם. אין לי שום דבר שקשור לרכבים בעבודה שלי. אריק הבסיסט הוא מורה ומייקל המתופף מתקן סירות.

העובדה שגדלתם בשבדיה, מדינה שבה נראה כי היחס של להקות מטאל למספר אנשים הוא בין הגדולים בעולם (אולי חוץ מגרמניה), זה תרם להצלחה שלכם כלהקה? או שיש תחושה שיש יותר מידי להקות?

הייתי אומר שזה בעיקר דבר שלישי. בהחלט כאן בשבדיה עם המספר הכל כך גדול של להקות. אבל מחוץ לשבדיה זה טוב לנו, בגלל שנראה שבהרבה מקומות העבודה שלהקה היא שבדית היא כמו סימן איכות..

שאלה אחרונה, אם היה איזה מוטו מאחרי הלהקה, מה הוא היה?

המוטו שלנו בלהקה הוא פשוט – לעשות כיף!