מרואיין: Infernus, גיטריסט ומנהיג להקת Gorgoroth

בשנים האחרונות שמענו יותר על Roger Tiegs (הידוע בעיקר כ Infernus) בגלל המאבק המשפטי שלו עם חבריו ללהקה לשעבר על השימוש בשם Gorgoroth, אבל Infernus הוא אחד מהאבות המייסדים של ז'אנר הבלאק מטאל הנורבגי, ובהחלט אחד העסוקים בהם עם להקתו, שבמיוחד לאחרונה מזוהה לחלוטין עם שמו הפרטי. Infernus הוא עובד שטן מוצהר, והיה מרכזן של כמה שערוריות בשנים האחרונות, ביניהן סיפור של כתב אישום על אונס שבו הוא הורשע חלקית ואף בילה כמה חודשים בכלא, וגם הסיפור המוכר של ה DVD של הלהקה שצולם בפולין, ושהתגלה ככל כך אלים וקיצוני שמשטרת פולין החרימה את ההקלטות המקוריות. ב 2009 Infernus חזר לעסקי המוזיקה, כשהוא מנצח את חבריו ללהקה לשעבר וזוכה לשמור על השם Gorgoroth, וגם עם אלבום חדש שזכה לשבחים כאחד מהאלבומים הטובים יותר שהוציאה הלהקה. זה נראה כמו הזמן הנכון לשבת ולהתעדכן מה קורה עם אגדת הבלאק המטאל הזו:
היי Infernus! אני רואה שכרגע Gorgoroth נמצאת בין סיבוב הופעות אחד למשנהו. איך הולכות ההופעות עבורך עד כה?

טוב מאוד! יש לנו סוכנות חדשה כרגע, Massive Music מפולין ויש לנו גם צוות חדש בחלקו, אנחנו לגמרי נרגשים מהסיטואציה. כרגע אנחנו מסדרים את לוחות הזמנים שלנו לחודשים הקרובים וכפי שזה נראה כרגע אנחנו נמשיך דרך אירופה עם חומר מהאלבום האחרון, כפי שהיה בחודשים האחרונים, 5-6 הופעות פה ושם, בזמן כזה או אחר, והכל בקצב ובתזמון שיתאימו לנו.

למעשה ביליתם את החודשים האחרונים בסיבוב הופעות באירופה, מה אתה יכול לספר לי על סיבוב ההופעות? איך הקהל הגיב לחומר החדש של הלהקה?

היה בהחלט כיף. בעיקר מועדונים קטנים, ובעיקר בחלקים המרכזיים והמזרחיים של היבשת. התגובות היו טובות.

אני מבינה שאתם גם כן עסוקים בסטודיו בהקלטות, איך אתם מצליחים לשלב בין ההופעות לבין ההקלטות?

אנחנו משתדלים לתכנן כך שאנחנו מקליטים כל זמן שאנחנו לא בהופעות. כמו רוב הלהקות האחרות, אני משער.

שמעתי שאתה רוצה להקליט מחדש את האלבום של Gorgoroth, “Under the Sign of Hell”, ושכרגע אתם בתהליכי עבודה עליו. מהי החשיבות של ההקלטה המחודשת הזו עבורך ועבור הלהקה, ואיך עלה הרעיון לבצע זאת מלכתחילה?

סיימנו את זה כבר! מה שנשאר זו רק קצת עריכה, רי-אמפינג, מיקס ומאסטר, בערך 10 ימים של עבודה הייתי אומר. הרעיונות שמאחורי ההחלטה להקליט את האלבום הזה מחדש יגלו את עצמם די בבירור בקרוב. באשר לשאלה ממתי רציתי שזה ייעשה- לפני הרבה מאוד זמן. ועכשיו התזמון היה נכון.

האם להקלטה המחודשת ישנו קשר לעובדה שהסולן המקורי שלה, Pest, חזר ללהקה? האם הוא עצמו מצפה להוצאה המחודשת?

הוא מצפה לה, כן. הוא עשה עבודה מבריקה. הוא טס אלינו מארצות הברית, ובלי שום מנוחה בין לבין, עשה את שלו. עד הערב הראשון הוא עשה את רוב העבודה, והשאיר את ימי הסשן שבאו לאחר מכן לעבודה על חומר חדש.

כיצד ההוצאה המחודשת הולכת להיות שונה מההקלטה המקורית של “Under the Sign of Hell”?

כנראה בסביבות חג הפסחא כל מי שיתעניין יוכל לגלות בעצמו. יותר בוגר, הדוק וחזק- זה כמובן הפידבק אותו אני מצפה לשמוע אז.

מה לגבי האלבום החדש הבא שלכם? האם אתה יכול לספר איך הוא ייקרא או מתי הוא עתיד לצאת?

הוא גם כן בתהליכים, אבל ההתקדמות שלו איטית יותר ממה שציפיתי בהתחלה. נכון לעכשיו אנחנו פחות או יותר באותה נקודה בה היינו במרץ\ אפריל השנה- בחצי הדרך. אנחנו נצטרך לקחת את כל הזמן שיידרש לנו כדי להגיע לרמת סיפוק שנוכל לחיות איתה בעתיד. יחד עם זאת, יש לנו שאיפה לסיים את החלקים האחרונים של ההקלטה עד לקיץ 2011, והאלבום עתיד יהיה לצאת בסביבות הסתיו.

האלבום האחרון שלכם, “Quantos Possunt ad Satanitatem Trahunt” היה מצויין וקיבל ביקורות מאוד חיוביות. האם האלבום החדש ימשיך בדרכו?

קודם כל- תודה רבה! מבחינת הפקה האלבום ישמע פחות או יותר אותו דבר. אנחנו לא נעזר בשום מקור חיצוני. אותו סטודיו, אותם אנשים מעורבים, פחות או יותר אותו ציוד וכו'. מבחינת כתיבת השירים, קשה לומר. אולי נכון יהיה אם אומר שהכנסנו יותר Heavy Metal למוזיקה. את תצטרכי לשאול את חברי הלהקה האחרים, או לשפוט בעצמך.

מה אתה יכול לספר לי על תהליך הכתיבה של “Quantos Possunt ad Satanitatem Trahunt” ושל האלבום החדש?

אותו דבר כמו תמיד. מוצא מקום מבודד וכותב מוזיקה. כותב מוזיקה עד שאני מרוצה ממה שאני שומע.

מהי התרומה של שני חברי הלהקה שהצטרפו מחדש, Pest וTormentor לאלבום האחרון ולאלבום החדש?

Pest עומד לכתוב, וגם כתב כבר, חלקים מהליריקה לאלבום החדש.

מה אתה חושב שעשה את “Quantos Possunt ad Satanitatem Trahunt” לכה מוצלח בהשוואה לקודמיו המאוחרים? איזו מין התפתחות אתה חושב שהלהקה עברה בשנים האחרונות?

אאוץ', זו שאלה קשה. אני ממש מעריך את הקבלה של האלבום וגם אני עדיין נהנה ממנו מאוד בעצמי למען האמת. באשר לדעה שלי לגבי התפתחות הלהקה בשנים האחרונות, אני אפשט את העניין ואומר שלראשונה יש במחנה שלנו סביבת עבודה טובה ושהרצון והיכולת לתפקד טוב יותר נמצאים שם.

עם כל התהפוכות והשינויים בליין-אפ, האם אתה חושב שהלהקה עדיין מונחית על ידי קונספטים ורעיונות קבועים מסויימים? האם יש עקביות מאחורי השם Gorgoroth?

אני בהחלט מקווה שאני צודק באומרי שכן. אני לא נותן לכל אחד להשתתף בלהקה, ולהכניס מה-שלא-יהיה לתוכה. אבל אני מבין את הנקודה שלך, ואני מודה שהיו זמנים בהם היו קשיים. בפירוש.

מהו הקונספט הנמצא מאחורי הגישה והליריקה של Gorgoroth אותו מנסים להעביר נכון לעכשיו?

הלהקה נמצאת במשימת התבגרות כיוצרים של מה שאנחנו מתייחסים אליו כמוזיקת מטאל טובה. הכל בשם השטן.

מה אתה יכול לספר לי על ההשפעה של העזיבה של Gaahl וKing ov Hell על הלהקה?

הם הוציאו את עצמם מהלהקה, והם לא עשו את זה יום אחד מוקדם מדי. סוף פסוק.

האם אתה יכול לספר לי קצת על הריב בעניין השם של Gorgoroth? מה בעצם הלך שם?

היה שם נסיון לגניבה. והרבה מאוד שקרים. טוב שהדבר הגיע לסיומו מהר. לקח לנו 18 חודשים לפתור את זה, אבל זה היה יכול לקחת הרבה יותר מזה.

Gorgoroth היתה מעורבת בהרבה חדשות סנסציוניות בעבר, האם רובן היו קשורות לפעילותו של Gaahl? באיזה כיוון פונה הלהקה כעת?

פחות סנסציוניות, לשם אנחנו שואפים בעקרון.

מה לגבי ההצטרפות מחדש של שני חברי הלהקה Pest וTormentor, מה עמד מאחורי ההחלטה לצרף אותם מחדש ואיזו השפעה הייתה להחלטה על הלהקה?

זה היה דבר טוב והכל פעל לפי הרצון שלי. מבחינת Tormentor, הוא כרגע יכול שוב לעבוד עם הלהקה בעקבות כך שבסיסט-לשעבר-מסויים הוצא מהלהקה אחת ולתמיד. Pest עבר תקופה בחייו שבה היה צריך להתרכז רק בעניינים כמו מעבר דירה, משפחה וכו'. לאחר שהוא התמקם מחדש, הוא היה מוכן לחזור והתזמון של האירועים הסתדר באופן מושלם. נראה שהמצברים שלו התמלאו והרצון שלו לעשות עבודה טובה יותר ברור וממוקד מאשר לפני 13 שנים, ממה שאני יכול לזכור.

איך אתה רואה את העתיד של Gorgoroth? האם יש לך רעיונות לגבי התפתחות הלאה?

עבודה קשה יותר, עדיין ללא פשרות. בלי נסיונות נואשים להשגת פרסום בכל מחיר. בלי נוסחה ליצירת להיטים, ובלי ירידה לזנות בשביל המדיה.

האם יש לך מלים אחרונות לקוראים שלנו?

כן! מקווה שתהיה אפשרות להופיע אצלכם יום אחד. עד אז תודה על שהקדשת מזמנך.

תודה לך!