מרואין: Sean Hetherington, סולן להקת Intense

להקת הפאוור מטאל הבריטית Intense מנסה לעשות צעד ולהחזיר קצת כבוד למטאל המלודי הבריטי, אותו מטאל שפעם משל בז'אנר עם להקות כמו Iron Maiden ו-Judas Priest, שבשנים האחרונות עסוק יותר בלחקות את להקות הפופ מטאל האמריקאיות. אלבומה החדש של הלהקה, As Our Army Grows, שיצא לאחרונה, הוא אות ומופת למטאל מלודי מסורתי אמיתי, עם כל ההשפעות הבריטיות הנכונות. לכבוד צאת האלבום שוחחנו עם שון הת'רינגטון, סולן הלהקה.

היי שון, האלבום החדש יצא ממש עכשיו, איך התגובות אליו?

האמת היא שקצת מוקדם מכדי לדעת, הוא בדיוק יצא. קיבלנו פידבק די חיובי כאן בינתיים, אז אנחנו ממשיכים לדחוף אותו כמה שאפשר.

באופן אישי אני חושב שמדובר באחד מאלבומי המטאל המלודי החזקים שיצאו בשנה האחרונה, די נדהמתי שלא שמעתי לפני כן על הלהקה, איפה התחבאתם?

*צוחק* תודה, זה נחמד לשמוע את זה. בהחלט לא התחבאנו, פשוט לא הייתה חברת תקליטים שתתמוך בנו לפני כן. עם חברת התקליטים Napalm אני מקווה שנגיע להרבה אנשים שלא שמעו עלינו לפני כן.

תספר לנו איך התחלתם.

בהתחלה הלהקה הייתה פשוט כמה חברים שנפגשו והתחילו לנגן, לצערי זה לא עובד בדרך כלל *צוחק*… דברים הפכו להיות רציניים רק אחרי הוצאת האלבום Dark Season בחברת התקליטים שלי, Full Volume Records, ב-1997/1998. לאחר מכן נפרדתי משאר חברי הלהקה כי הם התקדמו בכיוון שונה שלא היה לי נוח איתו, אספתי את צוות הנגנים העכשווי, כאשר את סטיב בריין, הבסיסט, צירפתי לפני שלוש שנים. אנחנו יחידה די הדוקה מאז.

למה בעצם ליצור להקת מטאל מסורתית כמו שלכם? זה לא שבאנגליה יש קהל לזה מאז שנות השמונים…

אני רק רציתי לעשות מוזיקה. לא תכננתי באופן מודע שהלהקה תעשה מוזיקה כזאת… זו פשוט הייתה המוזיקה שלה הקשבנו ולכן זה היה רק טבעי לנגן אותה. אנחנו בהחלט לא להקה שמונעת ע"י אופנות, אנחנו מנגנים מה שאנחנו מנגנים כי לדעתי אתה חייב להיות נאמן לעצמך ולנגן מה שאתה אוהב. אנחנו עיקשים ובאמת לא איכפת לנו אם אנחנו "גזעיים" או לא, כל עוד אנחנו מאושרים.

אילו הופעות יצא לכם לעשות לפני צאת האלבום?

בשנה שעברה יצא לנו לנגן בהולנד ובבלגיה לראשונה, וזה הייה נהדר. קיבלנו תגובות מעולות וטיפלנו בנו ממש יפה למרות שאלו היו סה"כ מועדונים קטנים. אנחנו אוהבים גם פסטיבלים וניגנו ב-Bloodstock ו-13th Day כאן באנגליה, וגם בפסטיבלים Dong Open Air ו-Metal Bash בגרמניה, שם ניגנו לצד להקות כמו Sonata Arctica, Children Of Bodom, Primal Fear, Epica, Finntroll והרבה אחרות. ב-2004 ניגנו ב-Bloodstock באולם הראשי לפני קהל של 2,500 איש, זה היה נהדר.

הלהקה המלודית היחידה שבאה כרגע מאנגליה מלבדכם היא Dragonforce ולדעתי היא שונה מאד ממה שאתם עושים – הם מתרכזים בעיקר ביכולת נגינה ואתם בכתיבה. מה לדעתך מבדיל בין השתיים?

כן, אני מכיר את הרמן ועוד כמה מהחבר'ה שלהם והם באמת שונים מאד מאיתנו. יחסית ללהקת פאוור מטאל אנחנו אפלים מאד, וקיבלנו כבר כמה תגובות שכדאי שנקרא רק מטאל וזהו… אבל חייב להיות איזשהו תת ז'אנר אני מניח. המוזיקה שלנו כבדה יותר ואנחנו מנסים להימנע ממילים עם קלישאות, אנחנו משקיעים הרבה מחשבה בכתיבת השירים והטקסטים וזה אולי באמת גורם שמפריד בינינו ללהקות אחרות.

האלבום כולו עוסק בנושאים הקשורים לפנטזיה, יש איזשהו מוטיב חוזר באלבום?

פנטזיה עם מנה טובה של מציאות הייתי אומר… *צוחק*. אין ממש קונספט באלבום, מלבד טרילוגיית השירים שמסיימת אותו – "The Chronicles Of The New Flesh", שאת כולה כתב ניק. זה ההתייחסות שלו לסרט של דויד קרוננברג משנות השמונים בשם Videodrome. השירים לוקחים אותך לאורך השינוי שעובר על הדמות הראשית – זה יופי של סרט, תשכור אותו אם לא ראית אותו…

יש סופרי פנטזיה מסוימים שהשפיעו יותר מאחרים עליך בכתיבת המילים?

יש מספר סופרים שהשפיעו עלי בדרכים מסוימות, יש את דויד אדינגס, רוברט ג'ורדן וטרי ברוקס, אני מנסה לקרוא בכל יום כשיוצא לי. את המילים לשיר "Mirror Shroud" כתבתי בהשפעת ספר, כאשר החפץ עליו הוא מדבר זה מעין גלימה שמפתחים התמכרות ללבוש אותה, היא הופכת אותך לבלתי נראה וככל שאתה לובש אותה יותר, אתה הופך לאט לאט לשד… אני לא ממש זוכר מי הכותב, זה משהו שקראתי מזמן.

מה אומרות המילים הכתובות משני צדדי עטיפת האלבום? באיזו שפה הן כתובות?

זה כתב מלאכי. העטיפה מבוססת על השיר "Our Last Hope", ששם האלבום מופיע בו כשורה בפזמון. השם מבוסס על הסרט The Prophecy 3: The Ascent. אני מעריץ גדול של סדרת סרטי הנבואה, והם מספרים על מלחמה בגן עדן שהתחילה מכך שחלק מהמלאכים לא אוהבים את אהבת האל לבני האדם. כשדיברתי עם מתיאס נורן, הצייר, על העטיפה ביקשתי ממנו שיראה את הסרט כדי שיבין את סוג הדימוי שאני רוצה. הוא הלך וקנה את הסרט וחזר עם הציור הזה, שגם מופיע במוטיבים בתוך העטיפה של הדיסק, הקטעים של הכתב המלאכי פשוט התאימו, ואנחנו משתמשים בסמלים כאלו גם כדי לסמן כל אחד מחברי הלהקה, אין להם ממש פירוש בדרך שאנחנו משתמשים בהם.

יש השפעות ברורות מ-Iron Maiden בחלק מהשירים, במיוחד ב-"Our Last Hope" – אני צודק?

אני חושב שהמוזיקה שלהם השפיעה על כל אלבום מטאל שיוצא בעולם, והם בהחלט גם השפעה במוזיקה שלנו, לא הייתי אומר שזה באופן מיוחד בשירה אצלנו, אבל אולי ניק חווה איזה רגע Maiden *צוחק* וכתב לזה את המוזיקה.

מכיוון שאתם די חייזרים בסצנה הפרו-אמריקאית שיש היום באנגליה, איך התקשורת והקהל מתייחסים אליכם?

אנחנו מקבלים קצת יותר סיקור עיתונאי עכשיו באנגליה בגלל שיש פה מישהו שעושה את זה עבורנו, כך שזה טוב, וגם התגובות, מבחינת ביקורות וכאלו, היו חיוביות. כמו כן מספר שירים שלנו נכנסו לאוספים שונים וזה מצוין עבורנו. עם האלבום האחרון נאלצנו להילחם כדי שיכתבו עליו במגזינים הגדולים. המדיה באנגליה הייתה די בסדר איתנו, במיוחד מאז ההופעה ב-Bloodstock ב-2004, הרבה אנשים אהבו אותנו בהופעה ההיא והם נשארו איתנו. אבל אנחנו כן צריכים עוד הופעות פה כדי שעוד אנשים יכירו אותנו.

יש איזו תחושה של חזרה של מטאל באנגליה לאחרונה, עם להקות כמו Sabbat שעושות איזושהי חזרה. אתה חושב שזה ימשך?

אני מקווה שכן. זה נהדר במיוחד לחבר'ה הצעירים לראות להקות שהם לא האמינו שיצא להם לראות, ולנו הוותיקים יותר זה כיף לזכור. כל עוד אלו להקות נורמאליות רק טוב יכול לצאת מזה שהן מתאחדות, זה יהיה מעניין לראות מה עוד יתפתח פה.

עכשיו כשהאלבום יצא, אילו תוכניות יש לכם מבחינת הופעות?

אנחנו מאד אוהבים לעשות פסטיבלים, רק שקצת מאוחר עכשיו מבחינת תיאום, אנחנו גם מקווים לעשות סיבוב הופעות כלהקת חימום, משהו שלא יצא לנו לעשות בעבר ואני מקווה שנוכל לתקן את זה. בגדול, אנחנו רוצים לנגן בכל מקום שאפשר ובכול מקום שאנשים ירצו לראות אותנו!
|ENG|Intense And Their Growing Army
By: Alon Miasnikov
Interview With: Sean Hetherington (Vocals), Intense

Intense's third release might be the beacon to signal the return of proper British melodic metal. With it's fine marrying of melody and heaviness, the album poses a question for melodic metal fans: "how come we didn’t hear of them before?". We spoke with the band's vocalist and founder Sean Hetherington about the band, a crown secret up until recently…

Hey Sean, "As Our Army Grows" is out in some places already, how are the reactions you're getting to it as of now?

Hi, Well it’s only just come out and it’s a little too early to tell, we’ve had some good feedback over here so we’ll keep on promoting as much as we can.

I personally think this is one of the best metal albums to come out of the UK for the last few years, and was amazed how come I never heard of the band, where the hell were you hiding?

Ha, ha thanks that’s great to hear. We certainly haven’t been hiding but just haven’t had a large label to help push us. With Napalm hopefully we’ll get to a lot of people who haven’t heard of us before.

Can you tell us how did you guys start out?

Early Intense was just a bunch of friends who got together a band and started to play, unfortunately that hardly ever works out *laughs* and things only got serious for us after the release of Dark Season on my own label Full Volume Records in 97/98. Just after that I parted company with the rest of the band as they were pulling in a different direction that I wasn’t comfortable for Intense or myself to be going in. I got together the guys you see today and Steve (Brine-bass) joined us 3 years ago so we’re a pretty solid unit now.

Why create a traditional metal band such as yours? The UK hasn’t been a stronghold for that kind of music since the early 80's…

Well I just wanted to play music, I didn’t consciously decide that Intense should play this style of music , it was the music we listen to so it was natural for us to play it. We’re certainly not a trend jumper band , we do what we do as you have to enjoy what you play I think and be true to yourselves. We’re very persistant and don’t really care if we’re “cool” or not *laughs* as long as we’re happy.

What kind of touring did you do prior to the release of this album?

Last year we got to play in Holland and Belgium for the first time which was great, we got some really positive reactions and were really well looked after even though they were small club shows. We love our festivals and in the past have played Bloodstock and 13th Day in the UK and Metal Bash and Dong Open Air in Germany. We’ve shared the stage with Sonata Arctica, Children of Bodom, Primal Fear, Epica, Finntroll and many more.. 2004 at Bloodstock we kicked off the main stage to a packed hall of around 2500 metal heads… it was superb.

The only other melodic band out of the UK right now is Dragonforce, which I consider a very different band than yours, their music focusing more on playing ability and yours more on song writing, what do you think differentiates you from other such bands?

Yeah we know Herman and a couple of the guys.. they are very different to Intense. For a power metal band we’re very dark an I’ve already had a couple of comments saying you should just be Metal *laughs* .. but you have to have a sub genre I guess. Our music is quite aggressive and we avoid clichéd lyrics, we do put a lot of thought into our music and songwriting as you suggested and maybe that makes us a little different to some of the bands.

Lyrically the album seems to deal in fantasy related subjects, is there a unifying them throughout it?

Fantasy with a small dose of reality for good measure I think, ha ha.. There isn’t a concept to the album, only in the trilogy at the end “The Chronicles of the New Flesh” which was written entirely by Nick. It’s his celebration to David Cronenberg’s movie Videodrome that came out in the 80’s. The songs take you through the metamorphosis the main character undergoes. It’s a great movie, hire it out if you haven’t seen it 😉

Did the works of any certain fantasy writers influence the lyric in the album?

Ha ha, I’d say a number of writers influence me in certain ways, David Eddings, Robert Jordan and Terry Brooks, I tend to read nearly every day whenever I can. I wrote the lyrics for Mirror Shroud on an idea from a book as the Mirror Shroud is a cape that is addictive to wear. It makes the wearer invisible and the more you wear it the more it changes you into a demon… I can’t remember the author though.. I read it a while ago.

What does the writing in the two sides of the cover art mean? In what language is that?

That’s Angelic Script. The artwork is based on the song Our Last Hope (As Our Army Grows is in the chorus) and OLH is influenced by the film Prophecy 3 The Ascent. I’m a big fan of the Prophecy series of films and they tell of a war in Heaven as some of the angels begrudge God’s love he has for man. When I spoke to Mattias Noren about the artwork I suggested he watched the film so he could see the imagery I was looking at … well he went out and bought it and came up with that cover plus he maintained the theme through the booklet. The sigils from the Angelic Script just seemed to fit and we use a sigil for each member of the band too. They don’t have a meaning in the way we’ve used them.

There are the obvious Iron Maiden moments here and there, were they an influence in such tracks as "Our Last Hope"?

I think Maiden must influence every single Metal band on the planet in some way and they ‘re definitely an influence of ours, I wouldn’t have said particularly on Our Last Hope but maybe Nick was having a Maiden moment ha ha.. (He wrote the music for it)

Being outsiders in the current US-oriented metal scene in the UK, how well are you guys treated by the media and metalheads out there?

We’re getting a little more press this time round as we now have someone in the UK to do that for us so that’s cool and general reaction review wise etc over here has been okay, we’re also getting tracks on covermounts etc it’s the best it’s ever been for us.. With our last album we struggled to get it reviewed by any of the big mags at all over here. The UK metal heads have always been pretty cool to us particularly since Bloodstock 2004, we won a lot of people over that day and most have stuck with us. We do need some big supports over here though to help us reach more people.

There has been somewhat of a resurgence of traditional metal in the UK lately, with such bands as Sabbat making a comeback as well, do you think this is something which is going to gain more momentum?

I really hope so, it’s good for a lot of the younger guys to be able to get to see bands they never thought they’d see and for older fans to remember so it’s great. As long as it’s a decent band I think only good things can happen from them reforming, it’ll be interesting to see what develops over here.

Now that the album is out, what kind of touring or festivals would you most like to do?

We love playing festivals so any we can get on this year would be great although already it’s getting a little late for booking, we also need to get on a decent support tour as that’s one thing that this band hasn’t had in the past and hopefully now that can be rectified. We want to play wherever we can and wherever there are people who want to see us.